Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Najnowszy patch do Obliviona i Shivering Isles:

Patch 1.2.0416

Patch ten poprawia błąd, który powodował znikanie przedmiotów, crashe i spore zwolnienia gry po kilkudziesięciu godzinach zabawy w Obliviona i Shivering Isles.

 

Najnowsza wersja Construction Seta wraz z patchem do niego:

TES Construction Set v1.2.404

Jest to potężne narzędzie, dzięki któremu możemy tworzyć nowe mody, zmieniać dotychczasowe, dodawać przedmioty, rasy, domki, miasta czy całe wyspy. Więcej o samym Construction Set i tworzeniu modów do Obliviona na stronie Clockwork City i Forum Clockwork City. Znajdują się tam poradniki do TES 3 i TES 4, poradniki do programów dotyczacych tworzenia nowych modeli do tych gier i nie tylko.

Oprócz tego jest jeszcze sekcja Lore, w której to można się dowiedzieć o świecie The Elder Scrolls; jego stworzeniu, bogach, rasasch itp. Oczywiście nie zabrakło miejsca dla samych modów. W dziale Showcase można zobaczyć to, nad czym CC Crew obecnie pracuje. Przy okazji można poznać sławnego już na całym świecie moddera, który to "popełnił" mody Actors in Charge i Actors in Madness.

 

 

Linki do poradników o przyspieszaniu i optymalizacji Obliviona (wymagany język angielski).

Elder Scrolls IV: Oblivion Tweak Guide

3D Performance with Oblivion: High-end Cards

-----------------------------------------

 

The Elder Scrolls: Oblivion.

 

 

FAQ:

 

Jak zmienić twarz naszej postaci nie tracąc przy tym statystyk?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Jak rozwiązać problem z "zatrzymaniem" się rozwoju questa (np. problem z Independent Thievery)?

Wersja pełna:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Wersja skrócona:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

Co zrobić, gdy nie dostajemy wiadomości od posłańca Thieves Guild?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

---------------------

 

Pluginy do TES 4: Oblivion

Mody godne polecenia do Obliviona (dotyczy wersji anglojęzycznej. Na spolszczonej część modów również będzie działać, tyle że mogą wystąpić błędy, nieprzetłumaczone teksty itp.):

 

 

Francesco's Leveled Creatures-Items 4.5b

Ver. 4.5b - PlanetElderScrolls

 

Francesco's leveled creatures-items mod 4.5b - tessource

Francesco's optional new items/creatures add-on 4.5 - 4shared

 

 

Unofficial Oblivion Patch (2.1.2)

Nieoficjalny patch do Obliviona. Wymaga Shivering Isles i poprawia błędy z tego dodatku. Podstawa. Trzeba jeszcze trochę poczekać, aż autor Francesco's zmodyfikuje tego patcha tak, aby był zgodny z jego modem.

Update: Jest nowa wersja pod Francesco - 2.1.1

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

Mody zmieniające interfejs użytkownika:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

Mody przyspieszające Obliviona:

Najnowsza wersja tekstu o modach przyspieszających Obliviona na forum Clockwork City.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

 

Mody upiększające Obliviona:

 

The Oblivion Texture Overhaul

The Ultimate Visual Experience for TES IV

 

The Oblivion Texture Overhaul to projekt grupy zapalonych fanów serii TES, którzy postanowili stworzyć poradnik/spis/zbiór pluginów i tekstur, które upiększają Obliviona. Prace nad tym cały czas trwają, jednak już widać, że podrasowany Oblivion wygląda po prostu cudownie.

W tej chwili posiadacze kart graficznych z 512 i 256MB mogą wgrać sobie odpowiednie mody i tekstury. Z czasem mają się pojawić porady dla graczy mających grafikę ze 128MB ramu.

 

Na stronie pokazane są screeny z różnymi teksturami i ustawieniami. Znajdują się tam również krótkie opisy i linki do pluginów upiekszających Obliviona. Warto spojrzeć. Oczywiście angielski wymagany, w końcu ten język to dziś podstawa. :)

 

 

Solucje:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

-------------------

-------------------

 

Historia zmian:

 

0.7 Formatowanie tekstu (dodane spoilery), pełny opis modów przyspieszających do Obliviona.

0.71 Aktualizacja linków, informacje o patchach.

 

Add-ons.

 

Projekt layout-u FAQ do Obliviona:

1. Podstawowe informacje o grze.

2. Informacje o optymalizacji Obliviona (konfiguracja pliku .ini - 70% done, optymalizacja systemu pod Obliviona, ustawienia w grze).

3. Poradnik o instalacji modów.

4. Informacje o modach przyspieszających Obliviona.

5. Informacje o modach upiększających Obliviona.

6. Informacje o modach, bez których gra traci urok (poprawiających gameplay i błędy wersji vanilla).

7. Informacje o tworzeniu modów (Construction Set).

Edytowane przez Crosis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym my rozmawiamy

Gierka wyjdzie za kilka lat.Na nowe konsole.Na tym lepiej zakończyć ten temat.Wrócimy do tego za minimum 2 lata :evil: :twisted:

Nie zgodzę się z Tobą Kapi32. Jest co najmniej kilka osób na tym forum, które grały w Morrowinda (było o Morro pełno tematów i to obszernych) i ich pewnie zainteresuje fakt, że czwarta część The Elder Scroll jest robiona. Poza tym nie sądzę, aby wyszła tylko na konsole. Gry RPG, a szczególnie tak dopracowane i ogromne wychodzą najlepiej na PC. Poza tym Morrowind sprzedał się w dużym nakładzie. Ja z niecierpliwością czekam na kolejną odsłonę tej wspaniałej gry i każda informacja na temat tej gry będzie przeze mnie dobrze odebrana.

BTW: powiem Wam, że zacząłem grać niedawno w Morrowinda i gra znowu mnie wciąga. Od jakiegoś czasu mam trochę silniejszego kompa i mogę cieszyć się jeszcze w większym stopniu niż poprzednio.

Przy okazji chciałbym podziękować Ci Spicum za założenie tego tematu. Na razie będzie w nim mało informacji ale z czasem zacznie ich przybywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to że tylko na konsole.

Po porstu premiera nextgenów jest wyznaczona na ok.2006. I chodziło mi o przybliżenie daty wydania tej gierki.

A co do zainteresowanie tym tematem to przez dwa dni nikt sie nim nie zajął.

To tak jakbym zaczął teraz temat o sequelu Full Spectrum warrior.

Bo powstanie a jakze.Ale też dopiero na czas premiery nextgenów.

That's all. :twisted: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sie ciesze... i to bardzo!!! Grałem w Morrowind`a bez dodatków ponad pół roku nonstop, ale dłużej nie wytrzymałem. Ta gra była ogromna, jak dla mnie za bardzo. Jeżeli w tej częsci bedzie świat jeszcze większy i możliwości także to hit mórowanY!!! I do tego ta grafa....mniammmmm!!!! Czekamy, na 18-stke będzie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Została uruchomiona strona poświęcona nowej częśći Elder Scrolls co za tym idzie zostały pokazane pierwsze screeny.Wygląda niezle!!

 

Faq

 

http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_faq.htm

 

Screeny

 

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_scre...eenshots_01.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie (i panie :) ). Dla tej giery warto będzie zmienić kompa na "coś na czasie". Swego czasu Morrowind mnie pochłonoł. Skończyłem główną linię fabularną i nie mało pobocznych zadań a i tak nawet całej mapy nie zwiedziłem(giera była OGROMNA). Jak TES IV będzie przynajmniej tak dobry jak TES III to to będzie murownany HIT!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietacie ta serie dlugo pogrywalem w III

tutaj macie screeny z tworzonej czesci IV

grafika jak dla mnie obled, przypomina mi nowy silnik unreala3 , ciekawe jakie to bedzie mialo wymagania

jak pamietam to trojka na swoje czasy mocno dawal w kosc komputerom

 

http://www.elderscrolls.com/art/obliv_screenshots_01.htm

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion- już się nie moge doczekać. Na Adamantowej Wieży jest mnóstwo informacji, najbardziej ucieszył mnie fakt, że strażnicy będą reagować na innych dzięki Radiant AI (więcej informacji: http://www.elderscrolls.phx.pl/oblivion/oblivion_npc.html) :D miłej leORT: ORT: ORT: ktury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wogóle czytałem dużo informacji na temat tej gry i nie będzie ona na silniku Unreala, lecz będzie wykorzystywać znacznie zmodyfikowany silnik Morrowinda.

Nie wiem czy ktoś już zwrócił na to uwagę ale podobno gra ma się ukazać na dwustronnym krążku DVD i ma zajmować coś koło 9 giga :)

Gra ma zawierać ponad 50 godzin dialogów, ciekawe jak długo zajmie polonizacja tej gry :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze zainteresowani Oblivionem powinni sobie poczytac zawartosc tej stronki

http://www.elderscrolls.phx.pl/oblivion/oblivion_index.html

 

jest tu zebrane prawdopodobnie wszystko co o niej powiedzieli jej tworcy itp

 

faktycznie ma dzialac na podrasowanym enginie z morrowinda (ponoc na nim tez robia gothica 3...) i ma kozystac z havoka

 

wymagania nie moga byc male przy takiej grafie ale wnioskujac z tego co wyczytalem na 6600gt na pewno da sie grac na przyzwoitym poziomie (jeden z tworcow pisal ze ma u siebie radka 9800 i na nim pracuje nad gra wiec jak jemu chodzi to mysle ze ostatecznie tez powinno na czyms podobnym smigac) ale gra pewnie bedzie potrafila zmeczyc 7800gtx jak sie wszystko da na full

 

ale mnie osobiscie zainteresowaly inne zeczy takie jak AI w grze i wiele innych ciekawych rozwiazan :) poczytajcie bo brzmi to bardzo obiecujaco :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ten tytuł to jeden z niewielu na który czekam z wypiekami na twarzy. Cena 99zł (w ultimie 89 ale do tego koszty przesyłki) to nie jest strasznie dużo a grania na 12759% będzie od zaje.....dużo będzie ;). Z wymaganiami to bym nie przesadzał. Na pewno trzeba będzie mieć jakiś z topowych sprzętów żeby w to zagrac na high ale na low już nie ma się co martwić (ale co tam...wróżką nie jestem). Ja pewnie będę grał na tym sprzęcie co mam w podpisie (samobójca...wiem ;) ) ale mam nadzieję że nie będzie aż TAK źle (640x480xlow i da się zagrać chyba). Zresztą w Morrowinda grałem na GF2MX400 64MB/128Bit i dało sie przeżyć, a to były czasy chyba GF4Ti i radka 9700 (jak nie to sorka za wprowadzanie w błąd) a jednak dało sie grać ("na powietrzu" chaczyło, szczególnie w mieście przy deszczu). Dlatego pewnie i na słabym kompie da się odpalić i pograć ale o super eye-candy efektach można wtedy zapomnieć. Za to po zmianie sprzętu...MNIAM. Już niedługo.....Pozdo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati 9800 (pewnie wczesniejsze tez) maja HDR.Przynajmniej demka wykrzystujace HDR ze strony ati tak kaza nam sadzic. I ja bym sie obawial raczej co do wydajnosci ze waskim gardlem moze nie byc karta a proc. (z doswiadczenia z MW to mowie, jak to ma byc zmieniony silnikMW a pozatym jak tak to musi byc naprawde mega mocno zmieniony sadzac o screenach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie zaglądałem na forum i nagle zobaczyłem że obliviona można zamawiać w ultimie, ale widzę że wszyscy już to wiedzą :)

Tak wogóle myślę że to w grudniu po polsku nie wyjdzie. Niewiele wiadomo o angielskiej wersji, a tu nagle polska, wiadomo może kto tłumaczył grę???

Ja spodziewałem się że gra wyjdzie gdzieś tak w czerwcu 2006r.

 

Jak to jest polska wersja powstaje równoczreśnie z angielską???

No mam nadzieję że naprawde wyjdzie w grudniu, albo styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gra ukazuje się już w play'u :D

 

 

Piszą tam że polskim wydawcą jest CD PRojekt :)

I gra ma się ukazać 12 grudnia, jestem ciekaw skąd im się wzięła ta 12, coraz bardziej jestem przekonany że gra wyjdzie w tym roku lub w styczniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...