Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

No generalnie NV i jej nowe geforce bardzo slabo sobie radza w tej grze w porownaniu do ATI.

Tak jak pisalem ja spokojnie moge grac w 1600x1200 na moim sprzecie z wszystkim na max i HDR on 8xAnizoHQ

 

w tym tescie co pdoales racuch jest HDR + AAx4 jestem ciekaw jak oni to wlaczyli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No generalnie NV i jej nowe geforce bardzo slabo sobie radza w tej grze w porownaniu do ATI.

podalem wyniki

 

w tym tescie co pdoales racuch jest HDR + AAx4 jestem ciekaw jak oni to wlaczyli ;)

wykorzystano supersampling AA. przyklad pochodzi z AoE3. imho porowanie bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe jak ja lubie te rozniace sie porownania, w jednym tescie mega pogrom NV w innym juz nie

heheh i komu tu wierzyc :)

ale to nie topic o tym ktora karta lepsza.

U siebie mialem wymuszone AA w sterach grafy i niestety nie bylo go w grze z wlaczonym HDR, ale jakos w tej grze wole miec HDR niz AA

naprawde slicznie on tutaj wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

To kiedy X1900 bedzie kosztowac mniej niz X360? :unsure:

I czy jest/bedzie wersja z pasywnym chlodzeniem? Powaznie pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz ja sobie na swoja grafe kupilem AcceleroX2 i mam niedosc ze 12-15stp mniej niz na oryginalnym to do tego wogole go nie slychac, glosniejszy jest zalman na procku

 

a wracajac do gry, jaka rasa gracie, i jaki znak zodiaku wybraliscie????

 

ja tak sie zastanawiam nad Dark elf, bo wsumie kolo dobrze wlaczy mieczami i ma do tego troche magii :twisted:

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

wiesz ja sobie na swoja grafe kupilem AcceleroX2 i mam niedosc ze 12-15stp mniej niz na oryginalnym to do tego wogole go nie slychac, glosniejszy jest zalman na procku

Zallman nigdy nie byl tym "cichym" - przynajmniej w mojej opinii. Widzialem u znajomego (a raczej slyszalem) Zallmana tego z heat pipem i na minimum to go slychac nie bylo, ale juz troche powyzej wyl jak potepieniec. Wiec to nie jest wyznacznik ;)

A poza tym pozostaje jeszcze druga kwestia: cena. ~400 GBP to nadal > ~300 GBP za X360 z twardzielem. A za 300 GBP to mam X360 z twardzielem i gra do wyboru (Oblivion?)

Kiedy Ati i GF planuja wypuscic nastepna generacje kart? Bo jakby co to te 3-4 miesiace moge poczekac ;) Grac w co jak na razie mam, Swieta sie zblizaja i wyjazd do Polski tez troche funduszy pochlonie... Wiec gdyby za te 3-4 miechy mozna bylo X1900 wyrwac w granicach 250 GBP to juz by gra byla warta swieczki... Bo z tego co czytam, to ATI jednak kopie zada GF w tej gierce... W koncu grafike do X360 tez robilo ATI ;) wiec nie dziwota :]

 

edit:

 

A jak myslicie jak ta gra bedzie wygladala na radku x1600pro??

 

Pytanie zle postawione. Nie "jak bedzie wygladac" tylko "jak bedzie dzialac". Bo wygladac to moze jak na X1900XT ale dzialac...

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :) wiec jak bedzie dzialac??Da sie pograc w 1024 na full detalach przy pozostalych bebechach jak w podpisie??

Jak ktos ma jakies screeny to moze zapodac :D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solid_Snake -> No chyba trochę przesadziłeś :P ( pamiętam, że to była Twoja subiektywna opinia ). Ale trawa źle wygląda ?? W oddali to wiadomo, że nie generuje wszystkiego co z bliska. Ale skrin Jordiego ten ostatni:

 

http://img111.imageshack.us/my.php?image=39oy.jpg

 

wylgąda super, wręcz wyśmienicie. W jakiej grze nie miałeś bitmap, kołyszących się ??? Chciałbyś aby każde było obiektem 3d, w tak ogromnym świecie ?? to musisz poczekać na PhysX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to ze podstawa jest hdr , bez tego gra wiele traci.

Jednakze nei jestescie obiektywni w swoich opiniach ,

bo oceniacie screeny , statyczny obraz a nie gre ,

gdy sie gra to wyglada o wiele lepiej oko nei skupia sie na szczególach ..

po drugie nie czujecie klimatu , nie słyszycie muzy , tylko krytycznym okiem patrzycie na screen.Zgodze sie ze bez zabiegów w ini na powiedzmy sredneij klasy sprzecie x800 nie wyglada to zachcecajaco ale ( gdy sie gra to naprawde fajnie to wyglada )na 1800xl gt juz fanatastycznie ..Screen nie przekaze tej głebi jaka jest w grze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok :) wiec jak bedzie dzialac??Da sie pograc w 1024 na full detalach przy pozostalych bebechach jak w podpisie??

Jak ktos ma jakies screeny to moze zapodac :D

Pozdro

bhall na takie wypasionej grafie jak masz to nawet w 1600X1200 pograsz i wsio na max z HDR .

 

:mur: :mur: :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Ja gram na konfigu Pocy i gra smiga i ladnie wyglada,chodz HDR wylaczony,ale juz zniknelo mi to rozmazanie w oddali :) Gdyby jeszcze tylko ktos dodal do tego ostrosc textur przy calkowitym zblizeniu do obiektu to juz wogole bylby wypas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w pracy uruchomilem to na A64 3000+ nie krecony 1GB ramu NV 6600 nie krecona i da sie pograc w 800x600 detale medium z HDR "on"

fps ponizej 20 nie schodzil (gralem pare minut wiec moze nie jest to do konca miarodajne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pocus na cos takiego wlasnie czekalem, dzieki wielkie za linka do tego configa, dzisiaj go przetestuje ;)

 

A co do trawy, to na screenie wyglada to wedlug mnie oblednie, ale wlasnie dopiero na zywo robi to wrazenie w 100%, jak to wszystko kolysze sie od wiatru, liscie galezie i ta trawa i do tego naprawde chodzi to jak na taka grafike mega plynnie. Jak robilem tego screena gralem w 1600x1200 HDR on wszystkie suwaki na maxa ustawione. Anizo x8 Hight Quality. AA off bo nie dziala z HDR, ale jakos nie widac az tak bardzo tych zabkow, HDR zabija wszystko ;), nawet w nizszych rozdielczosciach gdzie te zabki bardziej raza oczy, wlaczenie HDR w duzym stopniu stopniu je niweluje.

 

Tak jak wczesniej uwazalem ze HDR jest takim zbednym bajerkiem to w tej grze robi poprostu kolosalne wrazenie.

 

Czy nie uwazacie ze jest to jedna z nielicznych gier RPG w ktora moga grac nawet ludzie nie bedacy fanami tego gatunku. Jakas taka "uniwersalna" jest, pogralem do momentu wyjscia z lochow, a klimat mnie poprostu "zabil"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie wiem co mam robić. Tu jakieś misje są czy co? Bo chadzam sobie po lesie, rzucam ogniste kule, strzelam z luku do sarenek i coś jeszcze?

 

No pomijajac fakt ze mam 15 fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

w pracy uruchomilem to na A64 3000+ nie krecony 1GB ramu NV 6600 nie krecona i da sie pograc w 800x600 detale medium z HDR "on"

fps ponizej 20 nie schodzil (gralem pare minut wiec moze nie jest to do konca miarodajne)

To w lochach, jak sie domyslam?

Czyli po wyjsciu "na dwor" pewnie z 10 bedzie. No to kiedy obnizki tych X1900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, że ati radzi sobie dużo lepiej- vide x1800xl Jordiego. Ja wieczorem zdam relację o tym jak to lata na x1800xt512 po "lekkim" o/c. Pamiętaj też, że bez zmian w .ini 7800gt radził sobie dobrze (słowa Poca)- a właśnie grafika bez zmian w .ini odpowiada temu co widać na x360 (tyle tylko, że na pc jest wyższa rozdzielczość, Poca grał w 1280x1024). Po zmianach w .ini jakość grafiki na PC zagania konsolę w kozi róg, chyba temu nie zaprzeczysz?

 

Jednak najważniejsze w tej grze to absolutna wolność, wspaniały klimat (tworzony też przez świetną muzykę) i cała otoczka świata Elder Scrolls.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To w lochach, jak sie domyslam?

Czyli po wyjsciu "na dwor" pewnie z 10 bedzie. No to kiedy obnizki tych X1900?

tak w lochach, hehe dluzej grac sie w pracy nie da nie bedac zauwazonym :D

mysle ze po wyjsciu outside, fps moze spasc do 10-15 fps na takim sprzecie. Wiadomo mozna jeszcze zmniejszyc detale ale to juz

nie to samo ;), choc klimat swiata morrowind pozostaje ....

 

Widać, że ati radzi sobie dużo lepiej- vide x1800xl Jordiego.

no wypraszam sobie heheheh :lol:

gre uruchamialem na ustawieniach 625/750 czyli pelne XT :), no pomijajac to ze mam 256pamieci vide 512 oryginalnego XT

 

Na ustawieniach oryginalnych XL juz tak rozowo nie jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...