Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem nareszcie odpowiedź od Wirtus.pl:

 

Witamy,

Szanowny panie nie otrzymaliśmy pana emalia

dlatego nie odpisywaliśmy za co przepraszamy.

Firma cenega mówi o wersji tak zwanej polskiej że będzie tak

późno. Wersja tak zwana zwykła angielska w Polsce pojawi się około 10

kwietnia.

 

Pozdrawiamy

Zespół Wirtus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nareszcie odpowiedź od Wirtus.pl:

Tzn. oni tylko będą to mieli czy ta "wersja zwykła angielska" będzie ogólnodostępna w sklepach na terenie naszego kraju tego 10 kwietnia? Pytam bo za bardzo nie zakumałem ;). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

A tak wogole to poraz kolejny ciesze sie,ze nie posiadam NVidii.Mimo,ze nie mam HDRa to wymusilem mw jego emulacje w pliczku ini to przynajmniej nie narzekam na plynnosc ze wszystkim powlaczanym co sie da w 1280 a po zmianie ini gra wyglada wreszcie tak jak powinna czyli juz nie mozna narzekac na graficzke,teraz wyglada tylk otroszq gorzej niz na konsoli,ale tylko przez to,ze jednak ten hdr jest emulowany a nie prawdziwy bo jednak porownywalem ten u siebie ze screenem to byla troszq roznica,ale co tam,jest super plynnosc,smiga i najwazniejsze - nie musze zmniejszac zadnych detali,a n 6800ultra/7800gs bym musial wiec panowie posiadajacy NV (z wyjatkiem panow z 7800gt mocno wykreconym w zwyz) - macie czego zalowac bo gra jest piekna i pieknie chodzi :D Pomimo,ze zapewne nieskoncze tej gry to chce w nia grac po prostu dla tego swiata by pozwiedzac sobie wszystko bez ograniczen,tam nie ma niewidzialnych scian,moza isc wszedzie i nie dogrywa jak w BP ktory obszarem sie nawet nie umywa a tnie jak glupie,jak widac - da sie tak zrobic i niech panowie od BP sie tego naucza jesli chca dobrze zrobic STALKERA.Pozdrowienia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydro , lub któryś z panów co miał już doczynienia z oblivionem ! Jak myślicie jak pójdzie na moim sprzęcie ? Będzie dobrze ? he he ? Martwie się , bo gre na dniach już będe miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie chłopaki jak będzie śmigałą na moim sprzęcie ?? Amd Athlon 3800+ x2(2ghz@2,7ghz) Ati Radeon X1800XT,2gb ram Samsung(220mhz).Piszecie że nawet na x1800xt nie można włączyć hdr wraz z aa ?? W sygnaturce mam starego kompa i nie zwracajcie na niego uwagi :) X1800XT też po porządnym OC(tak myślę) :) Chodzi mi głównie o ilość fpsów w 1280x1024 z hdr-em i wszystko na max-a :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to poraz kolejny ciesze sie,ze nie posiadam NVidii.Mimo,ze nie mam HDRa to wymusilem mw jego emulacje w pliczku ini to przynajmniej nie narzekam na plynnosc ze wszystkim powlaczanym co sie da w 1280 a po zmianie ini gra wyglada wreszcie tak jak powinna czyli juz nie mozna narzekac na graficzke,teraz wyglada tylk otroszq gorzej niz na konsoli,ale tylko przez to,ze jednak ten hdr jest emulowany a nie prawdziwy bo jednak porownywalem ten u siebie ze screenem to byla troszq roznica,ale co tam,jest super plynnosc,smiga i najwazniejsze - nie musze zmniejszac zadnych detali,a n 6800ultra/7800gs bym musial wiec panowie posiadajacy NV (z wyjatkiem panow z 7800gt mocno wykreconym w zwyz) - macie czego zalowac bo gra jest piekna i pieknie chodzi :D Pomimo,ze zapewne nieskoncze tej gry to chce w nia grac po prostu dla tego swiata by pozwiedzac sobie wszystko bez ograniczen,tam nie ma niewidzialnych scian,moza isc wszedzie i nie dogrywa jak w BP ktory obszarem sie nawet nie umywa a tnie jak glupie,jak widac - da sie tak zrobic i niech panowie od BP sie tego naucza jesli chca dobrze zrobic STALKERA.Pozdrowienia :)

 

Daj screen'y z fraps'em jesli możesz. Bardzo ciekawi mnie jak to wygląda no i ten emulowany hdr. Napisz też jak to zrobiłeś? Pewnie kilka osób skorzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie chłopaki jak będzie śmigałą na moim sprzęcie ?? Amd Athlon 3800+ x2(2ghz@2,7ghz) Ati Radeon X1800XT,2gb ram Samsung(220mhz).Piszecie że nawet na x1800xt nie można włączyć hdr wraz z aa ?? W sygnaturce mam starego kompa i nie zwracajcie na niego uwagi :) X1800XT też po porządnym OC(tak myślę) :) Chodzi mi głównie o ilość fpsów w 1280x1024 z hdr-em i wszystko na max-a :D

Mając taki sprzęt pytasz jak Ci będzie działać? A może chciałeś pochwalić się nowym sprzętem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A jak bedzie hulac na AMD X2 4800+, 4GB RAM, 2xX1900XT CrossFire, 4xSamsung 250GB SATA II w macierzy? Bo sie boje, ze bedzie przycinac

 

To byla ironia

Mozecie sie powstrzymac z takimi tekstami? Porownajcie jak chodzi u ludzi z podobnymi kompami, ewentualnie zapytajcie czy ktos z wasza grafika ma juz gre i gra - bo troszke smiecicie, nie uwazacie?

 

hydro - o co chodzi z ta emulacja HDR? Nie wierze, ze emulacja dziala szybciej niz wsparcie sprzetowe. To by byl ewenement na skale swiatowa. Daj screeny z jakiegos miejsca gdzie duzo widac z frapsa wraz z widocznym FrameRate.

 

Co do HDRa - ogladalem wiecej screenow z wlaczonym HDRkiem i przyznaje, ze gra ma ten basniowy klimacik - tylko dlaczego screen z okladki gry jest bez HDR? Bo roznica jest kolosalna i widac to golym okiem.

 

edit: dziala na X64?

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak wogole to poraz kolejny ciesze sie,ze nie posiadam NVidii.Mimo,ze nie mam HDRa to wymusilem mw jego emulacje w pliczku ini to przynajmniej nie narzekam na plynnosc ze wszystkim powlaczanym co sie da w 1280 a po zmianie ini gra wyglada wreszcie tak jak powinna czyli juz nie mozna narzekac na graficzke,teraz wyglada tylk otroszq gorzej niz na konsoli,ale tylko przez to,ze jednak ten hdr jest emulowany a nie prawdziwy bo jednak porownywalem ten u siebie ze screenem to byla troszq roznica,ale co tam,jest super plynnosc,smiga i najwazniejsze - nie musze zmniejszac zadnych detali,a n 6800ultra/7800gs bym musial wiec panowie posiadajacy NV (z wyjatkiem panow z 7800gt mocno wykreconym w zwyz) - macie czego zalowac bo gra jest piekna i pieknie chodzi :D Pomimo,ze zapewne nieskoncze tej gry to chce w nia grac po prostu dla tego swiata by pozwiedzac sobie wszystko bez ograniczen,tam nie ma niewidzialnych scian,moza isc wszedzie i nie dogrywa jak w BP ktory obszarem sie nawet nie umywa a tnie jak glupie,jak widac - da sie tak zrobic i niech panowie od BP sie tego naucza jesli chca dobrze zrobic STALKERA.Pozdrowienia :)

Kazdy chwali swoje. Ja moge rowniez napisac ze kolejny raz ciesze sie ze nie mam ATi :D

Gierka chodzi mi plynnie na max przy 1024/768 z wlaczonym HDRem wiec nie narzekam. Z reszta kto posiadajac 6800Ultra musi zmniejszac detale? Moze wtedy kiedy reszta kompa jest o **** potluc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: dziala na X64?

No wlasnie i czy ma wsparcie dla 64b instrukcji, bo juz chyba najwyzszy czas na takie gry ;/

 

Testowal ktos na 9550/9600/9600pro ? :lol:

Bo jestem ciekaw, czy da sie pograc na @low. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Daj screen'y z fraps'em jesli możesz. Bardzo ciekawi mnie jak to wygląda no i ten emulowany hdr. Napisz też jak to zrobiłeś? Pewnie kilka osób skorzysta.

Nie ma sprawki,ale to jak wroce z pracy wieczorkiem.Glownie zawdzieczam to POCE (dobrze odmieniam ?:)) a to dlatego,ze to z jego pliczku ini zrobilem taki motyw, czyli poprostu troszq jeszcze go zmodyfikowalem,ale mowie,to nie jest w 100% ten HDR ktory znaja posiadacze 7800GTX bo to jednak emulacja.Screeny zrobie tam gdzie je najlepiej widac,czyli na straznikach.Zrobie tez w oddali z jeziorkiem i drzewkami.

BTW - ktos tam narzekal,ze nie moze grac z radkiem 9500@pro 64 megowym.Wystarczy,ze ustawisz w biosie AGP apertuar size na 128 a gierka Ci bedzie smigac :) (tzn juz pojdzie :D)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: dziala na X64?

Oczywiście, że działa. Nie wiem tylko jakie są z tego korzyści ;)

 

BTW. Czy ktoś już próbował tego triku ze sterami 84.25?? Ponoć o 20% zwiększa frame rate.

Wlasciwosci: Ekran -> Ustawienia -> Zaawansowane -> GeForce 6800 (lub inny ) -> Ustawienia wydajnosci i jakosci -> Dodatkowe ustawienia Direct 3D -> Maksymalna liczba klatek... - to zmieniasz z 3 na 0.

 

Nie wiem jak to dziala, ale skoro na forach pisza ze na 84.25 zwieksza wydajnosc to jestem sklonny dac wiare

(to z pclaba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

W sumie hydro2 masz w 3D Marku 06 270 punktow wiecej ode mnie, wiec moze jeszcze jakas nadzieja jest. Chociaz z drugiej strony to prawie 15% ;) a ja pewnie nadrobilem dwoma jajkami... Czy ktos moglby wrzucic jakies readme.txt z gry? Jest tam cos o wsparciu dla dwurdzeniowcow?

 

Kurcze - pogralbym :rolleyes: - nie powiem... Ale meczyc sie z 20 FPS i 800x600... :|

 

Sprobuje dzisiaj kupic - jak mi sprzedadza dzien przed premiera (FEARa i PES5 sprzedali ;)) - to sie skusze. A potem najwyzej zmienie grafike. Mowi sie trudno :rolleyes:

 

Malo kto pisze o fabule - a z tego co czytalem, to po otwarciu pierwszej bramy dopiero sie zaczyna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając taki sprzęt pytasz jak Ci będzie działać? A może chciałeś pochwalić się nowym sprzętem?

Czy jak zapytam jak będzie chodzić muszę się odrazu chwalić ?? A sprzęt wcale nie jest taki nowy na jakiego wygląda ;) Poprostu interesuje mnie to jak będzie chodzić Oblivion na tym sprzęcie bo już narazie w kompa nie będę kasy wydawał bo na samochód zbieram ;) Pytam tylko: będzie chodziło płynnie na max w 1280x1024 z hdr-em ?? Napisz tak albo nie i po problemie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. oni tylko będą to mieli czy ta "wersja zwykła angielska" będzie ogólnodostępna w sklepach na terenie naszego kraju tego 10 kwietnia? Pytam bo za bardzo nie zakumałem ;). Nara.

Zwykła chyba będzie już w sklepach po 10 kwietnia (jeśli to faktycznie pewna data a nie wymysł Wirtusa). Kolekcjonerska tylko w Cenedze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale poczytać mógłbyś...

 

jordiemu chodzi elegancko na podobnym sprzęcie...

 

osobiście się zabieram za Obliviona jutro (jeeeny :| )...myślę że jako tako powinno działać...jestem ograniczony do rozdziałki 1024x768 więc sprzęt powinien dać radę...

 

btw tak jak sialala - jak się fabuła prezentuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piaskoon, jednym działa, innym nie, tzn. jednio widzą, że działa, ja nie widzę. Piszemy o tym na Frazie ;)

Podniezacie się grafą, piszecie, że full i pięknie chodzi. Chciałbym to zobaczyć, no chyba, że dla was 20 klatek to płynnie i bajerancko ;) Ja powyłączałem kupę detali, ga wygląda jak g...o i ma w końcu 30fps. Dalej ciężko się celuje, średnio chodzi. Dla mnie musi być conajmniej 50fps, a koło 80-100 to dopiero komfortowo i fajnie jest.

http://www.frazpc.pl/b/135981#bot tu macie troszkę moich screenów. Dla mnie (nie edytowałem ini) to ta gra ma textury z Q2, no ale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodajcie jakies wlasne screeny z HDR i max all :D zobaczy czy ta grafa jest tak dobra bo do tej pory screeny ktore widzialem byly kiepskie :(

Masz na zeszłej stronie screeny Jordiego i moje.

 

//

 

Powoli trolle wchodza w ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem te stery i u mnie na 6800LE@16ps5vs nic nie dały. Nie sprawdzałem tylko tego 3 na 0. Sprawdze to później. ;)

 

@Razo

A nie łaska przeczytać? Strone wcześniej jest o twojej grafie dużo. I działa wyśmienicie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupie gre na xboxa. Nie mam zamiaru zmieniac .ini i grzebac w ustawieniach graficznych. To zabija przyjemnosc grania.

BTW ile postow napisaliscie o tym jak gra dziala a ile o tym jaka jest gra? To jest chore uwazam. Dla Was gry to kolejny 3dmark.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kupie gre na xboxa. Nie mam zamiaru zmieniac .ini i grzebac w ustawieniach graficznych. To zabija przyjemnosc grania.

BTW ile postow napisaliscie o tym jak gra dziala a ile o tym jaka jest gra? To jest chore uwazam. Dla Was gry to kolejny 3dmark.

Były podawane linki do forów zagranicznych, gdzie są poruszane inne aspekty gry, choćby tutaj (piszą o RAI):

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=282814

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z przykroscia musze napisac , ze gre ukonczylem w niecale 10h ;/ tzn glownego questa juz wykonalem i teraz moge tylko robic jakies poboczne + zwiedzac swiat co mi nie bardzo odpowiada . Liczylem , ze moze jednak glowny watek bedzie bardziej rozbudowany , ale widocznie grafika byla wazniejsza niz fabula. Jedyne co moge stwierdzic po przejsciu gry to cholerny niedosyt ! Wykonujac ostatnie zadanie mialem nadzieje , ze dopiero gra sie rozkreca , ale okazalo sie zupelnie inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...