Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sialala

To kup cos w sli najlepiej, bo jak chcesz fsysko na ful to musisz sie splukac troche. ;] Poza tym nie wiem czemu interesujesz sie tym tytulem na pc, nie lepiej kupic na konsole ?

Wystarczy mi full bez zmian w configu. A do tego starcza X1800XT ponoc. Sli nie kupie, bo mi plyta glowna nie obsluguje. A z plyty jestem zadowolony, wiec zmieniac jej nie bede.

Koncze czytac ksiazeczke: juz sie nie moge doczekac az wejde w swiat gry. Jak znajde chwilke to zaczne tlumaczyc i moze wrzuce na Forum. Ale bez obiecywania. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i inne posty w odnosnie tego watku...

A moze poprostu zaczniesz wynić twórców gry o to, ze nie dodali małej bzdurnej opcji w menu lub w cfg, której wartość mozna by było zmienić z 1 na 0 i wyłaczyć strzałkę? Bo to zaden problem dla programisty. A nie zwalać na konsolowców taki stan rzeczy i tym samym pisać, jacy to konsolowcy nie są "zwykli", main-stream'owi itp. Pisząc tak widać ze nie masz pojecia o hardkorze i prawdziwej scenie konsolowych graczy -_-.

 

BTW. Czemu ja problemu z czytaniem z TV nie mam? Aaaa... wiem! Bo ja grałem na konsoli i wiem ze z TV czyta sie bez problemu.

 

sorry za ot, ale krew mnie zalewa jak sie zrzuca odrazu wine na konsole, zamiast na tworcow. Wszystko wina konsol. Biedne tekstury w grach, sterowanie przystosowane do pad'a itd. Wszystko wina konsol i "niehardkorowych" konsolowcow, ale oczywiscie leniwi tworcy sa bez najmniejszej winy -_-

 

pozdro

 

ps. co to jest "rynek pc vs konsola" ? xD

Po prostu chodzi o to ze za konsolami stoja konkretne pieniadze ktore moga wydawcow sklonic do tego aby dany tytul wpierw trafil na konsolke - za PieCem takie cos nie stoi i tutaj jest problem taki ze potem kiedy taka gra jest konwertowana na PC jest konwertowana jak najmniejszym kosztem tak aby maksymalizowac zysk o to mi chodzi a hard kore konsola to nawet nie wiem co to wiem ze hard konsolowcami sa moi kumple jak spala cos to potem kopia PSXa ale to chyba nie o to Ci chodzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

cpu zrozumiał odrazu ;]

 

Ale kończmy to już bo PC vs konsole to niekącząca się dyskusja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest normlane ze na x1900XTX i sprzecie z podpisu jest ok 20 FPS w 1600x1200 i edycji *.ini na odpowiednio 70,160,9 (nieraz schodzi nizej - mowa o otwartej przestrzeni)? :/

hmmm?,mozliwe ja tam łupie w 1280x1024 (tyle pozwala LCD NEC ) i na configu:

http://www.nvnews.net/vbulletin/showpost.p...53&postcount=64

z reguły na powietrzu jest ponad 30 FPS(grafa bez OC)

nie powiem zdarza sie 25FPS (ale jednak)

w lochach od 400 do 80 FPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No po ciężkich bojach doszedłem do ustawien na ktorych gra lata :P mianowicie DEFAULT:P ale w oknie:p nie wiem czym to się te 640x480 full i window różni jeśli chodzi o przeliczanie ale w oknie mi smiga dużo szybciej:)

Co to narzejania jaka gra jest łatwa to nie wiem ale chyba te osoby które tak twierdza biegaja w kołko i zabijaja szczury, polecam spotkanie z savage ogr na 11 lvl jest nie do zabicia! (no chyba ze masz potionow duzo)

a i jeszcze dla tych którzy twierdza że swiat jest skopany, bo się mozna dostac wszedzie odrazu , pewnie jakby tego nie bylo to by narzekali że cza duzo chodzić;](jezdzic) w morrowindzie byly laziki, odrazu naginales gdzie chiales głowne polaczenia, a jesli juz odwiedzilem jakies miejsce (nowa jaskinia/ruiny) to po co mam tam isc 20min jak moge "odrazu" zreszta nikt nie kaze tego uzywac!!!!!!!!! maly nie smak budzi fakt że jeszcze ani razu mnie nic nie zaatakowalo podczas takiego "skoku" z jednego konca mapy na drugi..a szkoda szkoda..

Aha jeszcze z tego co czytalem to ktos nazekal ze widac odrazu miasta na mapie itd, no sorry ale jak dostajesz mape do reki to chyba ona ma miec glowne lokacje zaznaczone! w morrowindzie śleczalem dlugo nad mapa na www, aby pokapowac co i jak i gdzie, tutaj jest to idealnie rozwiazane ( nie chcesz laz nie mosisz sie "podrozowac":P)

a co do strzalki i questow...to rzeczywiscie jest lekkie przegiecie, ale gra nadal jest prze wypas-swietna:P a konia nie uzywam :P a że nie można z łuku strzelać konno, ani postac nie jest zpragniona/glodna.....to juz czepianie sie szczegolow bo rownie dobrze nie mozna:

-sie wysika/zrobic qpy

-oblizac miecza

to nie jest sim;) i naprawde jakos po morrku ta czesc jest idealna kontynuacja sagi (boli tylko ze jest 7 a nie 10 major skills:P)

ide w kime od "okienka" oczy bola:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Konczy sie Bardzo Fajnie :P Poszedlem prawie czystym glownym watkiem i ukonczylem :P No i zaczynam 2 raz :P teraz chce wszystko odnalesc...

Pozdrawiam

 

 

Edit:

 

No i zeby nie bylo... Smocza zbroja Moja :P

Edytowane przez Drejfus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem dark elfa, assasin i powiem że trochę z (_)(_) jest.... Taki z niego assasin że ... :mur: To skradanie to jakaś prowizorka, nawet jak są plecami do mnie to i tak w większości wypadków mnie zauważą i się ładują z kosą/toporem itd :o Chciałem z łuku go wyrobić, no ale tak se ne da. 6 strzał trzeba zeby zabić niektórych :o a często nawet w grupie są... lipsko :( z tymi profesjami... Pozostaje miecz lub mag... :|

Ja gram assem i jest luksus, ze skradaniem nie mam porblemow, ludzi klade przewaznie jednym strzalem, te takie male smieszne stworki ida na 3x.

Trzeba umiec grac ta klasa, a jak nie to do lopaty (miecza ;] ).

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mess nowe czary mozesz kupic w sklepach z magia albo nauczyc sie ich w gildii magow

z kupic moge to wiem, ale jak sie nauczyc w gildii magow?

 

w sensie, musze dostac sie do nich(czyli wypelnic te wszystkie zadania) ?

 

jesli tak, napisze od razu, bo mam problem,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
chodzi o moment gdzie masz znalezc pierscien(ten o wadze 150) kolesia w studni, i pozniej tego typa nie ma. jest mowa o notatce, w ktorej jest rekomendacja. gdzie ja znalezc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram assem i jest luksus, ze skradaniem nie mam porblemow, ludzi klade przewaznie jednym strzalem, te takie male smieszne stworki ida na 3x.

Trzeba umiec grac ta klasa, a jak nie to do lopaty (miecza ;] ).

To żeś nowości odkrył... w późniejszym etapie coraz ciężej zabić jednym strzałem a jak jest 3-4 to co wtedy ? myślisz że do każdego się po kolei będziesz skradał :lol2: lol. To samo jest jak idziesz/jedziesz przez las i nagle biegną na Ciebie (obojętne czy piesek, goblin itd... zazwyczaj w grupach, nawet sam piesek w którego trzeba ze 3 strzały walnąć) nie wiadomo skąd, jak tu walczyć efektywnie łukiem ??? :blink: Dla mnie lipnie to wygląda i te obrażenia z łuku... Walka mieczem jest fajnie zrobiona, łukiem nie za bardzo miecz zblokujesz :P powinien mieć zdecydowanie większe obrażenia ten łuk, albo przynajmniej pkt. trafienia. Lipa. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku ma racje , zycze powodzenia w pozniejszych etapach zlodziejem albo jakas postacia z lukiem , powinni to zbalansowac tego typu postacie nie maja szans przyzycia w pozniejszych etapach , zreszta zalezy jakim lukiem , najlepszy jak na razie co widzialem mial 12 damage'u

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Konczy sie Bardzo Fajnie :P Poszedlem prawie czystym glownym watkiem i ukonczylem :P No i zaczynam 2 raz :P teraz chce wszystko odnalesc...

Pozdrawiam

Edit:

 

No i zeby nie bylo... Smocza zbroja Moja :P

Poszukiwania "zagadek w lochach" to dopiero jazda ;)

powinni (Cenega)dac nagrode a 100% znajdziek w piwnicy

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesety łuki są rządkością w grze i zazwyczaj lipne. Nie wiem, może w końcu jakiś cud się stanie i znajdę łuk, którym jako tako będzie dało się grać.

 

Nie wiem czy był ten link, ale każdy komu zależy na wydajności i nie tylko ;) można zajrzeć tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludzie, ludzie cos wspanialego! ojejku nas uratowal podajac nam tego linka!

 

Koles z oficjalnego forum jest zapalencem i poswieda dni na edycji pliku INI. Sam zoptymalizowal gre :D

 

Nie wiem jak to mozliwe, ale z jego plikiem na moim dupowatym sprzecie jest SUPER plynnie (mozna powiedziec ze to max detale - HDR itd). Nie wiem jak to sie zachowa na innych konfiguracjach, ale wiara tam pisze, ze roznie. Raz ta modyfikacja doda 5fps a raz 20fps. Ogolnie jestem w szoku. Naprawde polecam sprobowac. Dodam rowniez, ze gra wyglada LEPIEJ.

 

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...pic=293826&st=0 - temat

 

http://studentpages.scad.edu/~doeddy20/Oblivion.ini - INI by ElectricShoe

Edytowane przez FrIkO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ludzie którzy maja radki9550/9600/pochodne, nawet nie odpalaja tej gry, bo bardzo trudno wyłapac klimat z tak paskudna grafika.

A co ma klimat gry do grafiki ?

Gralem w daggerfalla i moge powiedziec ze klimat gry byl duzo lepszy niz w morro czy w oblivionie, a nie powiesz chyba ze grafika byla lepsza :>

 

Niestety wymagania sa jakie sa, ale w 800x600 da sie grac po kilku modyfikacjach bez specjalnych problemow.

W 1024x768 niestety tnia tak ze nie ma wogole o czym rozmawiac.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez rewelacji. Musiałem wszystkie suwaki przesunąć max w prawo i zwiększyć rozdziałkę do 1024 bo żadnych rewelacji nie było. ;)

 

Ps. Wiecie jak skonfigurować DualShocka, żeby dało się wykorzystać gałki? Udało mi się użyć tylko lewej. Prawa nie działa i nie mogę spoglądać na boki tylko strafeować. :/

 

Pozdro

 

PS. Miałem GF6800LE@16ps5v@MAX Mhz i praktycznie różnicy nie było między radziem 9800Pro@MAX Mhz. Miałem zmienić na tego GF ale narazie zostaje przy radziu. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf,uf.. Gra wciąga , niczym Morrowind : ) , co do grafiki , to na sprzęcie z podpisu fyrla w 1024 na 768 .

Self Shadows on

Tree Shadows on

Textury : Large

Dystans : Max

Trawa(grass) : wyłączona

I reszta też na max , do texo aax2 i aniso x8 . Fps'y utrzymują sie na poziomie 20-60.

Oblivion dobra kontynuacja sagi , całą arene w Cyrodil ukończyłem a teraz się wziąłem za main questa i już mam pierwszy problem he he . Co zrobic w tym zadaniu z czterema księgami ? mam 3 , ale czwartej nie umie dostac , i gdzie jest GILDIA WOJOWNIKÓW , i jak szybko dorobić się piniążków , i gdzie można fajne itemki znaleść ? he he : ) pytań tysiąc a czasu brak ! Warto było czekać tyle czasu na tą gre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uf,uf.. Gra wciąga , niczym Morrowind : ) , co do grafiki , to na sprzęcie z podpisu fyrla w 1024 na 768 .

Self Shadows on

Tree Shadows on

Textury : Large

Dystans : Max

Trawa(grass) : wyłączona

I reszta też na max , do texo aax2 i aniso x8 . Fps'y utrzymują sie na poziomie 20-60.

Oblivion dobra kontynuacja sagi , całą arene w Cyrodil ukończyłem a teraz się wziąłem za main questa i już mam pierwszy problem he he . Co zrobic w tym zadaniu z czterema księgami ? mam 3 , ale czwartej nie umie dostac , i gdzie jest GILDIA WOJOWNIKÓW , i jak szybko dorobić się piniążków , i gdzie można fajne itemki znaleść ? he he : ) pytań tysiąc a czasu brak ! Warto było czekać tyle czasu na tą gre.

i wlasnie dla takich ludzi sa "szczałki" :lol: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Oblivion dobra kontynuacja sagi , całą arene w Cyrodil ukończyłem a teraz się wziąłem za main questa i już mam pierwszy problem he he . Co zrobic w tym zadaniu z czterema księgami ? mam 3 , ale czwartej nie umie dostac , i gdzie jest GILDIA WOJOWNIKÓW , i jak szybko dorobić się piniążków , i gdzie można fajne itemki znaleść ? he he : ) pytań tysiąc a czasu brak ! Warto było czekać tyle czasu na tą gre.

 

A co strzalka nie dziala? :)

Co do "piniazkow", nie da sie tak jak w morro okrasc sklep i potem to sprzedac? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie strzałki ? : ) nic o tym ja nie wiem , nie umie sie dostosować do nowego interfejsu. A co do piniążków no to dobra są sklepy, można okraść - dzięki ale o tym już dawno wiedziałem he he , mnie to interesuje duża sumka : ) He He . A co do ciebie Żołnierzu Anarchi, to daj sobie luzu z tą ironią i lepiej byś zrobił gdybyś mi poprostu pomógł a nie spamował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zacząłem w to grać ta gra jest po prostu świetna,fizyka i grafika powala.Nic dodać,nic ująć,po prostu zajefajne.Nie wiecie kiedy będzie polska wersja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.maxgame.pl/x_C_I__P_1113481-111...IVION+(PC).html

Zobaczcie wymagnia :lol2: Przy okazji wynika, że wersja niekolekcjonerska startuje 10 kwietnia, bo w wirtusie tez taka data widnieje, a to chyba nie zbieg okolicznosci;) Akrat na moje imieniny bedzie pewnie mozna w empiku czy czyms takim kupic, moja dziewczyna bedzie zadowolona, a ja jeszcze bardziej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ludzie, ludzie cos wspanialego! ojejku nas uratowal podajac nam tego linka!

 

Koles z oficjalnego forum jest zapalencem i poswieda dni na edycji pliku INI. Sam zoptymalizowal gre :D

 

Nie wiem jak to mozliwe, ale z jego plikiem na moim dupowatym sprzecie jest SUPER plynnie (mozna powiedziec ze to max detale - HDR itd). Nie wiem jak to sie zachowa na innych konfiguracjach, ale wiara tam pisze, ze roznie. Raz ta modyfikacja doda 5fps a raz 20fps. Ogolnie jestem w szoku. Naprawde polecam sprobowac. Dodam rowniez, ze gra wyglada LEPIEJ.

 

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...pic=293826&st=0 - temat

 

http://studentpages.scad.edu/~doeddy20/Oblivion.ini - INI by ElectricShoe

ok a powiedz mi jak ma się ten wpis do 1 gb ramu:

IMPORTANT: You need MORE THAN ONE GIGABYTE OF RAM to use these settings. The value to tweak if you have less is iPreloadSizeLimit. There are 1073741824 bytes in a gigabyte, if you have this much or less you need to subtract at least 268435456 (256 Megs) from the number to allow room for windows and whatever other stuff you have running. Increasing this variable is one of the single largest things you can do for performance!

potem wrzuce screeny z przed i po tweakowaniu, ale wzrost zauważalny!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wzrost fpsow? I lepiej wyglada...? ;]

No ale jezeli jest napisane, ze potrzebujesz wiecej niz 1gb ramu, to doszly jakies scinki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...