Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Może mi ktoś stanowczo odpowiedzieć, czy 'na głodzie' będąc wampirem widok postaci sie zmienia? (wtedy mam wszystko pięknie rozmazane, bajeczne). Niestety tylko wtedy wszystko nabiera kolorów. Gdy sie najem, a słońce nie praży mi skóry wszystko jest takie ... ostre, każda textura itd. Ktoś kiedyś wpomniał, że HDR / Bloom dodają bajkowości grze. Ja rozumiem, ale dlaczego ja tego uświadczam tylko czasami? ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporał się już ktoś z tą drugą gałką w padzie?

 

Update

Mod do wody: Better Water

 

Update2

Woda rzeczyiście wygląda teraz pięknie. Instalujcie to! :D

Woda wygląda teraz zaje*ście :D

Chociaż z bliska to jednak troszkę zbyt przejrzysta jest. Ale i tak polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu uporałem się z tą drugą gałką. Teraz mogę grać na 29''! :-P

 

Oto zmiana:

;X = 1, Y = 2, Z = 3, XRot = 4, YRot = 5, ZRot = 6 < Oś Gry

iJoystickMoveFrontBack=2

iJoystickMoveLeftRight=1

fJoystickMoveFBMult=1.0000

fJoystickMoveLRMult=1.0000

iJoystickLookUpDown=6 <-------- Tu należy wybrać oś, trzeba sprawdzić w sterwonikach pada na jakiej iJoystickLookLeftRight=3 <------- osi jest druga gałka i wybrać taką z Osi Gry

fJoystickLookUDMult=0.1000 <----- prędkość poruszania. Myślę, że ta wystarczy. ;)

fJoystickLookLRMult=0.1000 w standardzie miała 0.0020 :mur:

 

Szkoda, że padem nie można wybierać przedmiotów, chyba że je przypiszemy do skrótów, Wtedy krzyżakiem wybieramy broń. Przedmioty i czary trzeba używać myszką bo pad nie działa (bynajmniej ja nie doszedłem do tego) w menu przedmiotów.

 

Idę spać. Starczy na dzisiaj.

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie mozna sie tego nauczyc bo nie ukoncze jednej z misji gdzie musze wlamac sie do budynku !?

Uzywajac danej umiejetnosci zdobywasz w niej doswiadczenie - to chyba logiczne.

Otwieraj slabsze zamki to w koncu umiejetnosc wzrosnie na tyle ze bedzie mozna otworzyc zamki bardziej skomlikowane.

Poszukaj nauczyscieli ktorzy ucza security. I sam pocwicz otwierane - to wymaga przy niskich statsach troche cwiczen manualnych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Jestem wielkim przeciwnikiem modow poprawiajacych mozliwosci postaci!!, odbiera to cala przyjemnosc z grania ,bynajmniej mi daloby to poczucie oszustwa ,dlatego nigdy ich nie uzywam tak samo jak nie zmiejszam poziomu trudnosci jak przyjdzie mi walczyc z kims sporo silniejszym .

No ale jesli niektorzy czuja sie wtedy lepiej bo maja wieksze mozliwosci niz standartowo przewidziane przez gre to coz mozna powiedziec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole miec wiekszy udzwig niz biegac 10 razy i z powrotem z jednego lochu aby sprzedac itemy , bez tego wiekszosc pozostawialem i wybieralem tylko najlepsze teraz moge wszystko zabrac i sprzedac za jednym razem , mam sily 96 co bez moda bylo ponad 500 udzwigu , i non stop musialem

biegac do sklepow aby cos sprzedac robilo sie to monotonne , zabic 2 bandytow wziac zbroje i sprzedac i powtorzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

uprzedzam tylko sie nie śmiejcie: bo grafika grafiką wszystło ładnie pięknie ale ja nigdy nei grałe w rpg :D może mi ktoś podac linka do stron o oblivionie gdzie ma ładnie wyłożone wogóle o co tam chodzi, jaki jest główny cel gry, co dają mi zadanai poboczne, jak zobywa sie dane umiejętności, sprzedaje przedmioty itp itd :)

Jest wszystko slicznie opisane w instrukcji, ktora jest w pudelku z gra. Autorzy na drugiej stronie pisza o co w grze chodzi. Ma Ci ktos opisac fabule, czy cos?

 

mam ponad 2000 udzwigu bo uzywam tego moda http://www.tessource.net/files/file.php?id=1933

a do zmiany inventory to jest ten mod http://www.tessource.net/files/file.php?id=1883

TO zwykly cheat jest a nie "mod". To tak, jakbys uzywal "moda", ktory daje Ci mozliwosc zadawania obrazen mieczem na odleglosc 50m o sile powiedzmy 2000.

 

Joypad

Jak wlaczyc obsluge drugiej galki jest juz napisane wyzej ^^ mialem to wczoraj wrzucic, ale bylem zbyt zmeczony. Sie zlamalem i zaczalem grac jednak, dzieki czemu jestem dzis bardzo niewyspany

Problemem w graniu na padzie jest brak mozliwosci obslugiwania Inventory i prowadzenia rozmow, co w zasadzie wyklucza jakakolwiek przyjemnosc z gry, bo jak tu grac na padzie (chodzic, walczyc) gdy zeby zrobic cokolwiek innego i tak trzeba lapac za myszke? Ogromny minus za to niedopracowanie. Przeciez inventory/rozmowy moznaby obslugiwac krzyzakiem. Napisalem pytanie o to do Pomocy Technicznej, jak czegos sie dowiem, to dam znac.

Zwiedzilem w koncu cala stolice. Ludzie dosc mili, polecam gospode z lysym kolesiem - jest najtaniej, choc Hotel przy glownym wejsciu jest najokazalszy. Jak znajde kogos, kto skupuje kradzione przedmioty, to bede tam chodzil na lowy - szczegolnie w nocy warto sie "przejsc" po pokojach i obrobic gosci - maja kupe kasy przy sobie i sporo warte przedmioty. Ale zamki w drzwiach sa dosc ciezkie do przejscia ;) No i dosc przyjemna pani w recepcji - mam juz u niej 80 punktow "lubienia", ale na razie nic z tego nie wyniklo.

Znalazl ktos tego Foxa, o ktorym huczy cala stolica? Ponoc jakis Robin Hood tutejszy ;) Super wyglada jak deszcz pada w miescie - kamienie wydaja sie bardziej blyszczec, tak jakby byly faktycznie mokre i oswietlenie jest takie... nastrojowe. A i ludzie sie chowaja po domach przed deszczem. Zwiedzal ktos kanaly w miescie? Bo ja bedac na drugim levelu (nie smiac sie) troche boje sie tam na razie wchodzic - chociaz w sumie o kanalach slyszalem tylko od jakiejs babki jak wlazlem do niej do domu, ze podobno sa tam jakies skarby - o potworach ani duchach nic nie bylo ;)

W piatek bede zwiedzac okolice miasta i moze poszukam tego Foxa - musze jeszcze popytac straznikow i moze kolesia sprzedajacego gazety w stolicy.

Tak probnie wgralem stan z lasu wczoraj na chwile i jest plynnie (nie zeszlo ponizej 25FPS) nawet podczas walki z 3 przeciwnikami w lesie. Kuzyn ma u mnie duze piwo. Gram w 1280x1024 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wole miec wiekszy udzwig niz biegac 10 razy i z powrotem z jednego lochu aby sprzedac itemy , bez tego wiekszosc pozostawialem i wybieralem tylko najlepsze teraz moge wszystko zabrac i sprzedac za jednym razem , mam sily 96 co bez moda bylo ponad 500 udzwigu , i non stop musialem

biegac do sklepow aby cos sprzedac robilo sie to monotonne , zabic 2 bandytow wziac zbroje i sprzedac i powtorzyc

no wiesz jakby to nie patrzyć to jest czit;] a ty jestes cziter, granie na "kodach" to juz dla mnie przegiecie...a ze jest tak jak mowisz, wiesz ja przy 100siły, wypijam potion lekkosci, do tego czar lekkosci, i mam buty lekkosci razem z 950 udzwigu mam i tyle;] (aha jeszcze adrenaline rush) pozatym jak cos wyrzuce to to tam LEZY;] wiec se przyjde po to kiedys tam, uzbieralem tak 15000 bez zadnych czitow, wiec nie płacz ze sie tak grac nie da bo sie DA! trzeba tylko chciec a nie isc na latwizne!;]

ps. pewnie włanczasz niesmiertelnosc bo ZA DUZO KASY NA POTIONY TRACILES?

:mur:

ps. teraz będzie trzeba weryfikowac kto co opisuje, bo jednak ktos z modami ma poprostu latwiej...

sialala co do FOXA:D znajdz zebraka :D zwieksz z nim stosunek ( bez skojazen chodzi o zaufanie:P) na 100:D i sie spytaj o foxa;D:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

sialala co do FOXA:D znajdz zebraka :D zwieksz z nim stosunek ( bez skojazen chodzi o zaufanie:P) na 100:D i sie spytaj o foxa;D:)

No tak sie domyslalem, bo zebracy mocno go chwala i wyslawiaja pod niebiosy. I latwo ich przekupic (nie probowac tego z lysym w hostelu! bo mozna go tylko rozdraznic) - ale jak dotad jedyne co mi zebracy mowili to ze Fox jest gites typ i niech zyje nam prezes klubu ;)

A z kolei ten lysy to chyba cos wie o miescie/lochach, ale na razie nie chce gadac a jest dosc ciezki do zadowolenia. Kurcze - chyba musze zaczac robic sobie screeny z postaciami i ich imionami, bo za szybko zapominam ;)

 

HeatheN - sprobuj tego "mojego" ini. U mnie dorzucil srednio 10 FPS w kazdej lokacji a roznicy wizualnej "na oko" nie widze w stosunku do max ustawien w grze.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak sie domyslalem, bo zebracy mocno go chwala i wyslawiaja pod niebiosy. I latwo ich przekupic (nie probowac tego z lysym w hostelu! bo mozna go tylko rozdraznic) - ale jak dotad jedyne co mi zebracy mowili to ze Fox jest gites typ i niech zyje nam prezes klubu ;)

A z kolei ten lysy to chyba cos wie o miescie/lochach, ale na razie nie chce gadac a jest dosc ciezki do zadowolenia. Kurcze - chyba musze zaczac robic sobie screeny z postaciami i ich imionami, bo za szybko zapominam ;)

ja jak zebraka przekonalem do siebie (100 ) to gdy o foxa zapytalem , to on spytal wprost;

CO CHCESZ OD NIEGO?

i mialem 3 opcje:

-doloczyc do niego

-nic ciekawe jestem

-slyszlaem ze to plotki itd

wybralem opcje 1 i zebrak dokladnie mi opisal co i jak i gdzie zeby do gildi zlodzieji się dostac:)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Kurcze - chyba musze zaczac robic sobie screeny z postaciami i ich imionami, bo za szybko zapominam ;)

[CIACH]

Tak samo jak w morro prowadze zeszyt w ktorym mam pozapisywane lokalizacje i imiona co po ciekawszych postaci. Zeby ich potem nie szukac 3 dni jak sie do questow nawina ... Screeny sa dla mnie srednio wygodne. Wole kawalek papieru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez sie przybl;okowalem na głównym guescie gdy mialem przeszukac dom jareda a nie mialem ani czaru ani picklocków by otworzyc drzwii.

Okazalo sie ze tego tak łatwo sie nie kupi. Musiałem rozbroić jakąs jaskinię zbujników by im zabrać pickloki.. były 4!!.

Moja postac ma 50pt szczescia. Wiec zasavowalem i za 3 razem udalo mi sie zamaek tymi 4 otworzyć.. wejsca do jakini z piwnicy juz nie - bo nie mialem tylu wytryhów... lol.. ale potem jak zabilem tych agentów to znalazlem klucz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam o istnieniu tagu [ spoiler ] [ /spoiler ]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
pisanego bez spacji
.
cos klikanie w znaczek nie wyszlo mis...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz jakby to nie patrzyć to jest czit;] a ty jestes cziter, granie na "kodach" to juz dla mnie przegiecie...a ze jest tak jak mowisz, wiesz ja przy 100siły, wypijam potion lekkosci, do tego czar lekkosci, i mam buty lekkosci razem z 950 udzwigu mam i tyle;] (aha jeszcze adrenaline rush) pozatym jak cos wyrzuce to to tam LEZY;] wiec se przyjde po to kiedys tam, uzbieralem tak 15000 bez zadnych czitow, wiec nie płacz ze sie tak grac nie da bo sie DA! trzeba tylko chciec a nie isc na latwizne!;]

ps. pewnie włanczasz niesmiertelnosc bo ZA DUZO KASY NA POTIONY TRACILES?

:mur:

ps. teraz będzie trzeba weryfikowac kto co opisuje, bo jednak ktos z modami ma poprostu latwiej...

sialala co do FOXA:D znajdz zebraka :D zwieksz z nim stosunek ( bez skojazen chodzi o zaufanie:P) na 100:D i sie spytaj o foxa;D:)

na jakich kodach , heh to modyfikacja globalnego skrytpu ktora zmiania tylko multiplier z 10 na 25 abys mogl wiecej uniesc , nic innego rownie dobrze by to moglo byc default w grze , bo default w grze to zart , zabijesz 2 bandytow'dremory wezmiesz ich miecze i tarcze i musisz leciec do sklepu sprzedac aby moc dalej kontynuowac gre , sam twoj ekwipunek zbroja i miecz duzo waza , i zostaje jakies 250 na reszte , jak tobie sie chce biegac 5 razy z oblivionu do miasta itp to twoja sprawa , dla mnie to strata czasu jak moge ta czynnosc zrobic w jeden raz

 

ps. potionow nie kupuje a raczej je sprzedaje bo po drodze sie tyle tego uzbiera , adrenaline rush mi wystarcza jak sie trzeba podleczyc :)

 

@theneo uzyj tego http://www.tessource.net/files/file.php?id=1830

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co powiesz o tym na mgle w wodzie? ze co ze to jest tez modyfikacja globalnego skryptu? BUEHEHEH dla mnie to są kody i czity a ty jestes LAMA I cziter, nie bron się defaultem w grze bo jakos mi nie przeszkadza!(pisalem jak to nosze bez czitów! na raz!)

moze zassaj sobie moda co wspolczynnik ciosu z 10 na 100 daje? bo przeciez to tylko zmiana skryptu globalnego...

boże za to tłumaczenie powinieneś dostać nagrodę nobla:D:D:D:D

Pozdrawiam

ps. poczekaj aż cię inni pojadą:))))

ps2. spadam na wydział, ale już nie mogę się doczekać co odpiszesz Tripsta;D

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wyglada to tak jak na screenach z fps takim jak na scerrnach. Zawsze mam 'czysty' windows i zdefragmentowany dysk, moze to dlatego... ale watpie.

Pamietam, ze z fear wsyzscy tez mieli problemy, duze wymagania itp, a mi chodzil dobrze na medium/high detalach oO.

Nie wiem jak mam Ci to udowodnic, nie iwem czemu wiezysz innym a nie mi, moze to oni sie myla a nie ja ?

Witam.Inni juz ci odpisywali ale wybacz nie moge śię powstrzymać mam celka 2.66Gh/3340Gh,512x2 ram,6800Gs i w Fear grafikę musiałem ograniczać.Sorki za offtop ale jak tobie na słabszym kompie z 512 ram chodziło płynnie na high detail?Oblivion wykrył mi high detail rozdziałka 1024 i liczba klatek jest znośna po pracy zapododam kilka obrazków jak nauczę się wrzucać na serwer :D .Jeszcze raz sorki za offtop. Edytowane przez Turkina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tripsta hm.... obrazenia mniejsze o 50% tez mogly by byc defaultem

ale o nic nie zmienia

 

limit jest taki a nie inny i imo jest wrecz idealnie wybalansowany

 

zreszta zastanow sie logicznie co jest bardziej realne - to ze masz

swoj ekwipunek i mozesz cos tam wiecej zabrac czy ze jestes

jakims ludzio-mulem ktory dzwiga 10 tarcz 8 mieczy i 5 zbroi

 

 

jak juz zostalo powiedziane to nie jest MOD tylko cheat

 

btw. sam gram w podstawowa wersje i nic nie zmieniam

no moze tylko wyglad wody sproboje... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co powiesz o tym na mgle w wodzie? ze co ze to jest tez modyfikacja globalnego skryptu? BUEHEHEH dla mnie to są kody i czity a ty jestes LAMA I cziter, nie bron się defaultem w grze bo jakos mi nie przeszkadza!(pisalem jak to nosze bez czitów! na raz!)

moze zassaj sobie moda co wspolczynnik ciosu z 10 na 100 daje? bo przeciez to tylko zmiana skryptu globalnego...

boże za to tłumaczenie powinieneś dostać nagrodę nobla:D:D:D:D

Pozdrawiam

ps. poczekaj aż cię inni pojadą:))))

ps2. spadam na wydział, ale już nie mogę się doczekać co odpiszesz Tripsta;D

skoro modyfikacja wody dla ciebie to cheat , to te wszystkie modyfikacje ini aby uzyskac wiecej fps'ow tez sa cheatami ?

juz sie trzese :lol2:

 

 

ps.czekam :)

 

Tripsta chlopaki maja racje.

Kasa niestety w tej grze wplywa na rozwoj postaci i na levele.

Wiecej nosisz - wiecej sprzedajesz - masz wiecej kasy - wiecej trenujesz - masz wyzszy level

mozliwe ze pieniadze wplywaja na rozwoj postaci , ale nie mojej bo ja levele zdobywam walczac a kasa mi jest potrzebna na reperacje broni dopoki nie uzyskam wymaganego skillu aby moc reperowac magiczne bronie , niech to bedzie cheat , raptem raz trenowalem aby zobaczyc

co sie zmienilo i to magie :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcami MODOM I CZITOM stanowcze NIE odbiera to przyjemność z grania ,ale jak kto woli tak gra

To juz lekko przgiete stanowisko.

Cheatowanie jest nie bardzo na miejscu jesli ktos chce sie dobrze bawic, ale jesli komus nie pzreszkadza to co za roznica. To nie jest gra sieciowa, jak ma ochote to niech oszukuje. Who cares ?

 

Ale pakowanie wszystkich modow do kategorii cheat to przegiecie.

Ciekawe czy wymienione dalej mody czy kategorie modow tez zaliczysz do cheatow. Powiedzmy: herbalizm (modyfikowane zbieranie skladnikow mixtur), mody zmieniajace tekstury (postaci, budynkow czy szyldow), mody organizujace dzienik, dodajace nowe budynki (w tym np banki :) ), wprowadzajace nowe questy, pozwalajace tworzyc wlasne strzaly.

 

Dodam ze w morro bawillem sie dlugie godziny grajac w moda Wizard Island.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sami sobie mieszacie potem tak jest.

Ja mam [ciach!]o nie maszynę..

athlon 1700+

1GB ramu (w szynie 266mhz)

gf 6600gt asusa (a wiadomo ten model ma o 100mhz zanizone pamieci)

Nie podkrecam nie cuduje..

i morrowind mi chodzi.

Wszystko mam tak jak programisci ustawili.

1024x768, wielkosc tekstur duza, suwaki wszystkie na maxa i jedye co sie czasem dzieje, to zwolnienie fps do 9-10... ale tylko zaraz po załadowaniu obszaru..

 

To samo mody...

po co???

Ja mam nauczkę. W starym morrowindzie tez nawaliłem tych modów.. az w pewnym momencie graz zaczela mi sie wprzyjednym GŁÓNYM quescie wywalac.. i trzebabylo OD NOWA GRAC!!!

 

Po pierwsze morrowind to nie gra na czas. Nie ma statystyk, nie ma online score ani innych cudów.. By naprawdę zrozumiec sens grania w to - nalezy wyzbyc sie chwalenia swoimi mozliwosciami (typowe dla graczy rpgów online) lub expienia na czym sie da i w jakikolwiek sposób sie da (pokolenie diablo)... morrowind to gra innego rodzaju.. ona nie wywodzi sie z diablopodobnych rąbanin , tylko z gatunku zapoczatkowanego przez gry typu Ishar, czy Dungeons & dragons.

Tam najwazniejsza jest rzeczywistosc w jakiej sie gra, samo granie.. a nie efekty grania.

 

Dlatego ja tez ubolewam ze ta gra skonsolowaciała. I najprawdopodobniej - gdy skoncze zachwycac sie grafiką - wroce do morrowinda III - gdyz jest po pierwsze - po polsku a az tak angielskiego nie znam by czytac ksiazki i sie wgryzac w klimat.. pozatym szybciej smiga. nie mam tam 35 klatek a pewnie 100 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...