Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

czy będzie demo tejże gry?

Nie.

 

platne mody , huh a moze by wydali wreszcie 3dmax exporter czy sie boja konkurencji ze strony userow , hmmm

Jeśli wydadzą, to stracą masę klientów. Najpierw będą musieli zarobić, a potem może wydadzą. :?

 

Pamietasz nasza rozmowe o dodatkach do Obliviona na x360,wlasnie moje przewidywania zaczynaja sie spelniac a to dopiero zapewne wierzcholek gory lodowej i zapomoca live inne dodatki to juz zapewne tylko kwestia czasu .

Gladiac, a czytałeś moją ostatnią wypowiedź w tej naszej dyskusji? Przypomnę na wszelki wypadek:

Jeszcze jedno. Cieszyłbym się, gdyby gracze posiadający X360 mogli grać w Obliviona z modami. Nie jestem zacietrzewionym pecetowcem, aby życzyć konsolowcom najgorszego. Chciałbym, aby wszyscy (bez względu na posiadaną platformę) mogli grać za jakiś czas z modami, bo w moim przekonaniu to one będą podtrzymywały Obliviona, aż do następnej gry z serii The Elder Scrolls.

I na tym zakończę z mojej strony dyskusję o wersji na peceta i x360. Niech każdy wybierze taką platformę, jaka mu najbardziej odpowiada. Niech pecetowcy jak i konsolowcy mają możliwość grania w Obliviona z modami, w końcu zarówno jedni, jak i drudzy wydali trochę kasy na tą gierkę.

 

Beda dostepne tylko oficjalne mody i bedziesz miec pewnosc, ze nic Ci sie w grze nie skaszani. A na PC to wiadomo jak to bylo z Morrowindem - niektore mody uniemozliwialy ukonczenie glownego quesu, sporo gryzlo sie ze soba - tutaj pewnie bedzie juz tylko gorzej (ladniejsza grafa = wieksza popularnosc = wiecej oszolomow bioracych sie za mody).

Wiesz, niektórzy lubią mieć możliwość pogrania w więcej modów, nawet jeśli miałyby one powodować jakieś konflikty. Inna sprawa że należy dokonać selekcji modów, bo przecież wszystkich nie będziesz sobie wgrywał. ;)

 

Niech każdy gra tak, jak mu się podoba. Nie narzucajmy innym swojego "jedynie słusznego" zdania, nie na tym polega wymienianie poglądów na forum.

 

Niech mi ktoś powie czy ten cały Umbra to dokładnie ten sam, który był w Morrowindzie niedaleko Suran?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Poszukaj po alchemikach - wala sie tego troche po swiecie. Lub poucz sie alchemii i zrob sobie taka.

Chodziłem po gildiach magów i róznych sklepach - niewidzialnosci nie ma ;]

 

2. Ten ogrod to przypadkiem nie ten sam w ktorym zaczynala sie rywalizacja przed wstapieniem do gildii? - jestem prawie pewny ze to ten sam.

No wlaśnie ale gdzie to jest? Bo już zapomniałem. Screen byłby najlepszy :)

 

 

Dla ciekawostki. Nie wiem czy to odkryliscie, ale przyda sie poczatkujacym.

Nad Imperial City, na drodze jest taka knajpa Roxey Inn. Jest tam z 4 postaci z zajefajnym stuffem. Zabic, wziac sprzet, zaplacic grzywne 1000 golda i cieszyć sie nowym wypaśnym ekwipunkiem. Tylko trzeba sie z nimi streszczać, bo dość szybko strażnik wpada na ipmreze :rolleyes:

Edytowane przez MieH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ogrod to nie przypadkiem w imperial city waterfront czy jakos tak lezy sobie za budynkiem z drewna otoczony kamoolcami?To tam gdzie mozesz miec 1 budynek w imperial city.

Tak to tam :) Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK wlasnie koncze jedno z zadan i mam problem:

 

Spojler mi nie dziala ;/ czytac ci co wiedza jak rozwiazac zadanie z sledzeniem tego gostka ;)

 

 

 

 

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wiec: utknelem w miejscu, gdzie zalatwielm tych 2 w krypcie. Niby koniec zadania, ale jak poszedlem do tej babki to mowi ze mam znalezc jakies dowody. W dzienniku mam napisane, ze mam przeszukac chyba okolice tej krypty, ale nie jestem pewien. Co tutaj mam zrobic?

 

Heh jednak to prawda, ze siadasz o 19:00 "na chwile" a okazuje sie ze chwila trwala 3 godzinki ;]

 

Ci co sie teleportuja miedzy miastami wiele traca. Poprostu nie ma to jak sobie pojezdzic na koniku i pozwiedzac okolice ;] Na samym poczatku znalazlem konia i nie powiem, zajechanie do miasta zajelo mi dosc sporo czasu. Ale pewnie dlatego ze musialme niezle kolo zatoczyc, bo jest w sumie jedne wejscie do miasta (?).

 

 

Edit: dziala dziala - jonathan

Edit: a no :P - piorek;]

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pioorek:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
W grobowcu musisz wziac lopate tego goscia co to zabieral ubrania

 

Do imperial city sa trzy wejscia o ile dobrze pamietam. Od waterfront od marketu i jeszcze jedno jest tylko nie pamietam jaka ta dzielnica nosi nazwe. Kolo stajni.

Edytowane przez blood_brother

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK wlasnie koncze jedno z zadan i mam problem:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wiec: utknelem w miejscu, gdzie zalatwielm tych 2 w krypcie. Niby koniec zadania, ale jak poszedlem do tej babki to mowi ze mam znalezc jakies dowody. W dzienniku mam napisane, ze mam przeszukac chyba okolice tej krypty, ale nie jestem pewien. Co tutaj mam zrobic?
Musisz przeszukać krypte

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wejdz do środka, tam gdzie ich załatwiłeś. Jest tam łopata i kupka piasku z tego co pamiętam. Jak je weżmiesz zauktualizuje Ci sie quest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o to mi chodzilo.

jakos tak glupio sie wyrazilem

Sry ale ja z Alchemic na expert widze wszustkie 4 właściwości składdników ;). Wreszcie jestem w Arcane Univerek ;d. Dostałem nawet laske (mogłe wybrać jaki rodzaj ;d - oczywiście chodzi o patyka a nie panne jakąs :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie rodzaje proponuja?

Dam to w spoilerze bo może komuś odebrać troche radochy :) Otóż:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne zastrzeżenia co do wyglądu mojej wody. Czy u was wygląda tak samo - woda standard.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Czy tylko u mnie wygląda tak słabo, bo wygląda jak zwykła i płaska tekstura...

 

Niech jakaś dobra dusza wrzuci jakigoś screena od siebie, będe spokojniejszy.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne zastrzeżenia co do wyglądu mojej wody. Czy u was wygląda tak samo - woda standard.

Niech jakaś dobra dusza wrzuci jakigoś screena od siebie, będe spokojniejszy.

włącz odbicia wody :)

z poziomu ini zmień:

bUseWaterReflectionsMisc=1

bUseWaterReflectionsStatics=1

bUseWaterReflectionsTrees=1

bUseWaterReflectionsActors=1

bUseWaterReflections=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko u mnie wygląda tak słabo, bo wygląda jak zwykła i płaska tekstura...

 

Niech jakaś dobra dusza wrzuci jakigoś screena od siebie, będe spokojniejszy.

Czy naprawdę jesteś aż tak leniwy by poczytać parę stron wstecz?

 

Dołączona grafika

 

 

P.S. Mam taką teorię że te białe odbicia na wodzie to... szczyty górskie... bug jak nic :)

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja czytalem , sciagnalem sobie moda zmieniajacego texturki na lepsze (okolo 80mb zajmowal, nazywa sie dokladnie, LODNMR.zip

skopiowalem katalog textures do data i nic..

zadnego efetku

czy moze jeszcze cos w konfigu musze pomieszac?

Musisz mieć w sterownikach ustawione na Wysoką Jakość jak masz Nvidię.

 

Poza tym zastosuj się do Readme...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mozna kupic zbroje dla konia? Szukam po wszystkich miastach i nie ma czegos takiego :(

musisz miec oficjalnego moda zebys mogl kupic zbroje dla konia

 

a btw calkiem ciekawe te zbroje :>

 

 

a co do wody jeszcze to modzik dajacy wieksza przezroczystosc wody skutkuje tez tym ze o wiele ladniej sie ona prezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No panowie pogrywam sobie w tą giereczką już tydzień i powiem że jest wypasista mimo że morrowind był dla mnie do bani...

Ci co mieli problemy z niewidzialną wioską:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Mag znajduje się na 1 pietrze ruin i jak weźmiecie pamiętnik sam was znajdzie. Po gadce z nim da wam scroll i PIERŚCIEŃ który trzeba założyć przed rzuceniem czaru w wiosce, bo inaczej różne skutki uboczne (sam mag o tym mówi). Można stracić jakieś atrybuty permamentnie.

 

Z ciekawości zainstalowałem random moda i... Normalnie masakra :) Strach normalnie wychodzić z miasta. W ściekach Imperial jak mnie pogoniło 2 szamanów goblinów to mało butów nie zgubiłem :D Uciekłem ze ścieków a fraglesy za mną, dobrze że strażnicy zaczeli mi pomagać (zresztą 2 zgineło) ale za to zgarnołem 2 elven war axes i zbroje po strażnikach :)

Normalnie jak ktoś lubi hardcore to niech instaluje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Czy wy tez macie problem z wydajnoscia -tzn po jakims czasie grania fpsy spadaja na leb na szyje (normalnie 25, po 1h grania mam tam 16fps).

 

tutaj problem dotyczacy przynaleznosci do Knight'ow

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zrobilem zadanie dla Counta Leywiin'u pomagajac Mezodze (Ork) i zostalem Rycerzem (Knight Errant). Oczywiscie liczy sie to jako przyleznosc do frakcji, ale kurna, nie moge od nich zadan dostac! Count kazal mi zbierac Czarne Luki bandytow, czyli zadanie praktycznie zadne, a kapitana strazy nie moge w tym miescie znalezc. Czy w ogole da sie dla nich questy robic ?
Edytowane przez cipri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Witam.

 

Czy wy tez macie problem z wydajnoscia -tzn po jakims czasie grania fpsy spadaja na leb na szyje (normalnie 25, po 1h grania mam tam 16fps).

 

tutaj problem dotyczacy przynaleznosci do Knight'ow

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zrobilem zadanie dla Counta Leywiin'u pomagajac Mezodze (Ork) i zostalem Rycerzem (Knight Errant). Oczywiscie liczy sie to jako przyleznosc do frakcji, ale kurna, nie moge od nich zadan dostac! Count kazal mi zbierac Czarne Luki bandytow, czyli zadanie praktycznie zadne, a kapitana strazy nie moge w tym miescie znalezc. Czy w ogole da sie dla nich questy robic ?

Jest o tym na forum Obliviona. Zmiana w ini: bSelectivePurgeUnusedOnFastTravel=0 na 1 powinna pomoc. Plus powlaczaj sekcje odpowiadajace za ladowanie danych w tle, z wyprzedzeniem - szczegoly w moim poscie na poprzedniej stronie w Spoilerze, gdzie jest czesc FAQ o optymalizacji ini.

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj problem dotyczacy przynaleznosci do Knight'ow

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Zrobilem zadanie dla Counta Leywiin'u pomagajac Mezodze (Ork) i zostalem Rycerzem (Knight Errant). Oczywiscie liczy sie to jako przyleznosc do frakcji, ale kurna, nie moge od nich zadan dostac! Count kazal mi zbierac Czarne Luki bandytow, czyli zadanie praktycznie zadne, a kapitana strazy nie moge w tym miescie znalezc. Czy w ogole da sie dla nich questy robic ?

 

obawiam sie ze na tym sie konczy juz ten quest i zadania dla knightow, nagroda jest domek za miastem: knights "costam" lodge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest o tym na forum Obliviona. Zmiana w ini: bSelectivePurgeUnusedOnFastTravel=0 na 1 powinna pomoc. Plus powlaczaj sekcje odpowiadajace za ladowanie danych w tle, z wyprzedzeniem - szczegoly w moim poscie na poprzedniej stronie w Spoilerze, gdzie jest czesc FAQ o optymalizacji ini.

Niestety, mam te sama przypadlosc, wlaczam gre, daj load, mam np: 54 FPS, polaze troche - jakies 0,5h do 1h wracam w to samo miejsce w ktorym byl load a tam 25 klatek. Jedynie restart Obliviona pomaga i znowu moge grac z dobrym framerate. W INI mam zmienna bSelectivePurgeUnusedOnFastTravel ustawiona na 1. Mozesz odeslac mnie (nas) do oryginalnego topicu na forum Obka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i nie moge sie nadziwic jak bardzo zmieniła sie mentalnosc osób grajacych w RPG.

ciagłe nazekania na grafike i stwierdzenia ze bez tego nie ma klimatu........

 

zaczynałem od dungeon master, eye of the beholder, stonekeep a potem juz baldur's gate, fallout i grafika to ostatnia rzecz na która patrzyłem....liczy i liczyło sie zawsze podejscie do tematu a przede wszystkim wyobraznia której jezeli komus brakuje to niestety nie powinien za takie gry sie zabierac gdyz do niczego go to nie doprowadzi....

 

 

zagrac mozna nawet na najnizszych ustawieniach aby pocz\uc klimat...

 

kidys zdazyło mi sie grac w gre bez tekstur na scianach i sufitach gdyz mój poczciwy gf2 nie byl w stanie ich wyswietlic...

gre przeszedłem z wypiekami i naprawde nigdy nie pomyslalem: nie warto, poczekam na lepsza grafe....

 

 

dajcie wiec spokój. uszanujcie oblivion który jest jedna z najlepszych gier jakie grałem/....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

zaczynałem od dungeon master, eye of the beholder, stonekeep a potem juz baldur's gate, fallout i grafika to ostatnia rzecz na która patrzyłem....liczy i liczyło sie zawsze podejscie do tematu a przede wszystkim wyobraznia której jezeli komus brakuje to niestety nie powinien za takie gry sie zabierac gdyz do niczego go to nie doprowadzi....

DZIEKI CI ZA PRZYPOMNIENIE TEGO TYTULU!

 

Co do zwalniania:

 

Crashes or extreme slowdowns after many hours of playing

There's been reports of crashing or extreme game slowdowns after playing extended sessions of Oblivion. This type of issue is often due to memory leaks. If the game has memory leaks, there is no workaround or fix unless a patch is issued that fixes this specific issue. Many times memory leaks are very difficult for game devs to track down and fix.

Until this is fixed, the only solutions is to save and exit the game now and then (if you crash after 4 hours playing, save and exit after 3 hours), and start oblivion again. You may be able to increase time between memory leak crashes by quiting all unnessasary software before you run oblivion. As well, an occasional reboot may help, or may even be required.

Check out the other sections in this FAQ for other tips, and crash tips, its possible (and if you have fairly frequent crashes, its LIKELY) that your crashes are from something else.

Warto pokukac w ten temat:

 

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=308781

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...