Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z Oblivionem .. podczas gry, ok 30min - godzine od zaczęcia komputer mi sie resetuje albo wyskakuje błąd z aplikacją Oblivion.exe :( już trzeci dzień siedze i myśle co może być nie tak i nic nie wymyśliłem :(

Mój komp:

AMD Athlon XP 2200+

768MB RAM

Geforce 6600GT Galaxy ( stery 88.43)

ModeCom 350W

Jak myślicie czy format by pomógł ?? czy może musze coś zmienić w oblivion.ini ? jak macie jakieś pomysły to bardzo bym prosił o pomoc :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Oblivionem .. podczas gry, ok 30min - godzine od zaczęcia komputer mi sie resetuje albo wyskakuje błąd z aplikacją Oblivion.exe :( już trzeci dzień siedze i myśle co może być nie tak i nic nie wymyśliłem :(

Mój komp:

AMD Athlon XP 2200+

768MB RAM

Geforce 6600GT Galaxy ( stery 88.43)

ModeCom 350W

Jak myślicie czy format by pomógł ?? czy może musze coś zmienić w oblivion.ini ? jak macie jakieś pomysły to bardzo bym prosił o pomoc :))

tylko w tej grze ? bo ja w innych teź jest tak to wina raczej sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

question : how can I recharge magical weapons? and don't tell me to read the book cause i don't have any for a known reason ...

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W gildii magów za 1pkt ładunku chcą 1 sztukę złota. Lepiej złap duszę i użyj kamienia dusz do regeneracji.

 

Nie wiem ocb z tym angielskim więc:

 

In the Mages Guild they will do that for 1 gold for 1 point of charge. The better way is to trap a soul in Soul Gem and then use it to recharge an item.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zassalem dzisiaj pare modzikow i dwa szczegolnie przypadły mi do gustu.

NaturalWildlife 1.3 oraz Axebanes Hunters Mod 2.0 z http://www.tessource.net/

 

Zmieniaja zachowanie dzikich zwierzat na naturalne, tzn. nie jestes celem numer jeden dla kraba czy szczura - jesli nie zaatakujesz, lub nie podejdziesz za blisko to nic ci nie grozi, czasem nawet uciekaja :P Do tego nie tylko my z nimi walczymy, ale takze bandyci itd. Mozna sporo czasu zaoszczedzic :P

 

... jeszcze jeden modzik jest dosyc ciekawy Oblivion Cats v0.2a. Dodaje kotki, ktore chodza sobie po miastach, mozna nawet sprzedac ich skore ]:->

 

Dzis zauwazylem jak dwoch straznikow walczylo, o mloda sarenke. Walka byla na smierc i zycie ;]

Dołączona grafika

Edytowane przez xpektor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym wilde life to akurat tak samo jak w morku tzn też musiał byc mod żeby wszelkie badziewie łażace po okolicy nie atakowało cię zawziecie :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Oblivionem .. podczas gry, ok 30min - godzine od zaczęcia komputer mi sie resetuje albo wyskakuje błąd z aplikacją Oblivion.exe :( już trzeci dzień siedze i myśle co może być nie tak i nic nie wymyśliłem :(

Mój komp:

AMD Athlon XP 2200+

768MB RAM

Geforce 6600GT Galaxy ( stery 88.43)

ModeCom 350W

Jak myślicie czy format by pomógł ?? czy może musze coś zmienić w oblivion.ini ? jak macie jakieś pomysły to bardzo bym prosił o pomoc :))

Oblivion ma niestabilny i niezoptymalizowany silnik graficzny, dlatego rozmaite zakłócenia to niestety normalka (wyskoki do windy, black skriny etc.)...Radzę sprawdzić drajwery z certyfikatem - np. 83.40; poza tym oczywista przetestuj sprzęt na innych aplikacjach...Na płynną grę niezależnie od sterowników, przy Oblivionie i tak nie ma szans :wink:

 

Przy okazji - czy są widoki na jakieś mody pod kątem wzbogacenia wykastrowanych dialogów :mur: ?

 

Proszę o link do sprawdzonego moda (jest ich kilka i nie wiadomo który wybrać) usuwającego skalowanie przedmiotów i wrogów (chodzi o to żeby nadmiernie nie utrudniać gry, przepakowanymi potworami). Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie, ze magiczne przedmioty mozna ladowac nie tylko w gildii magów i kamieniami dusz, mozna je ladowac kamieniami "Varla Stone", da sie je znalezc w Elven Ruins (widzialem tez jeden zdaje sie w jakims zamku, chyba w Chorrol na wystawie), aczkoliwiek jest ich raczej malo, ja jak narazie znalazlem osiem, kazdy taki kamien jest wart 1000 sztuk zlota. Co najfajniejsze to to, ze kamyczek laduje nam wszyskie magiczne przedmioty jakie mamy w ekwipunku i to do pelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jeśli chodzi o te zwierzątka, t będzie chyba pierwszy mod jaki instalne :]

ty;lko daj direct linki :]

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o link do sprawdzonego moda (jest ich kilka i nie wiadomo który wybrać) usuwającego skalowanie przedmiotów i wrogów (chodzi o to żeby nadmiernie nie utrudniać gry, przepakowanymi potworami). Z góry dziękuje i pozdrawiam.

polecam Francesco's leveled creatures/items mod:

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=332654

 

uzywam go od 15 lvlu. obecnie mam 30 lvl i jak dotad znalazlem 4 sztuki daedrycznego ekwipunku. stwory nadal w wiekszosci sa dostosowane do lvlu bohatera, ale juz nie ma tak ze na 20-30 lvl jak spotykasz bandytow to kazdy jest ubrany w pelny deadryczny zestaw zbroi i broni, co wg mnie jest najwiekszym kretynizmem jaki popelnila Bethesda.

w wersji 1.8 dodano niewielka szanse na spotkanie bossow o lvl wiekszym niz bohatera. jednakze szansa taka jest niewielka poza tym boss taki nosi ekwipunek odpiwedni do swojego lvlu oraz zwiekszona czas respawnowania stworow z 3 do 30 dni co daje postaci czas na podpakowanie i powrot do miejsca, w ktorym znajdowal sie dany boss, a ktory byl dla nas zbyt silny.

zachecam do zapoznania sie z plikiem readme, w ktorym bardzo szczegolowo opisane sa zmiany wprowadzane przez moda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaliczyłem 1 wyjście z gry...gram caly czas w 1280x1024 FSAAx2 i jest ok, wlaczylem dla jaj....1600x1200 FSAAx4 + Anizox8 (fps od 5 do 12, 15-20 w miescie) i gierka wyszła po pol minuty :P Kurde zaczyma sie bac o stabilnosc @ mojego kompa boczytalem ze czesto wychodzi gdy jest niestabilnie =/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja gram z tymi dwoma Sagerbliv Creature Balance Fixes + PFM Unofficial Equipment Rarity Patch v1.0 , mi chodzi stabilnie , od poczatku jak gram to mialem z 2 ctd

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy paralysis spells z illusion magic są jedynie dostepne od poziomu zaawansowania -journeyman czy jakis o krótkotrwałym działaniu znalazłby sie na apprentice bo znaleźć nie umiem w sklepie. Taki czar całkiem by sie przydał mojemu warriorowi :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie wylaczyc w oblivionie ps2 zeby troche zwiekszyc wydajnosc kosztem grafy? ograniczyc pixelshadera do wersji np 1.1 albo 1.4

da sie w oblivion.ini masz takie opcje , w mydocuments\mygames\oblivion\oblivion.ini btw wyszla nowa wersja fake hdru dla kart z sm 2.0 i juz nie ma takiego hitu na fps http://www.tessource.net/files/file.php?id=2773

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracam do mojego problemu .. zrobiłem formata i pograłem kilka godzin. Bez zawiasów. jednak przy wychodzeniu z gry komp sie zresetował :| po resecie włączyłem Obliviona i grałem dalej. Ale znów jak wychodziłem to sie zresetował :|

Może ktoś wie co można na to poradzić ? zmienić jakąś linijke w .ini .. albo coś w systemie zmienić .. cokolwiek, tylko żeby ta gra działała stabilnie bez resetów :| .. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tripsta mozesz mi powiedziec jaka to linijka w ini? czy zmniejszenie ps do wersji 1,1 albo 1,4 zwiekszy wydajnosc na mojej grafie? (w podpisie)

powinno , bForce1XShaders=0 to ta linijka zmien na 1 , sprawdz sobie ta strone http://www.oldblivion.com/index.php , tam masz custom shardery itp poprawiajace wydajnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie wylaczyc ruch trawy? bo kiedy wlaczam trawe to masakrycznie mi leci fps w dol i mam lagi=ruch kursora. a grafa w grze duzo traci jak nie ma trawki, wyglada jakos tak lyso, pomyslalem ze moze gdyby sie dalo odciazyc troche procka wylaczajac ruch trawy. macie jakis pomysl? bo ja szukalem przed chwila czegos pasujacego do wylaczenia ruchu trawy w ini ale nic nie znalazlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby obniżyć jakość dźwięku ?? nie wyłączyć całkiem tylko coś zrobić żeby dźwięk był gorszy .. bo coś czuje że to resetowanie kompa to przez moją zintegrowaną dźwiękówke bo słysze w głośnikach jakieś dziwne charczenia ..

I jeszcze jedno .. za KAŻDYM razem jak włączam gre, jak już wczytam save (albo zostane w menu na jakiś czas) i wcisne tab żeby sobie zmienić broń itp. gra sie zawiesza na ok 30 sek i razem z nią cały komp .. po tych 30 sekundach sie odwiesza i wszystko wraca do normy :| czasami nie wszystko bo pare razy po tym zawiasie zwaliły sie tekstury albo cały ekran był czarny i było widać tylko HUD :/

Jak macie jakieś rady dla mnie to bede bardzo wdzięczny ;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra. wylaczylem ruch trawy i jest duzo lepiej. trawka jest wlaczona i rusza sie spoko, a to ze sie nie giba na wietrze mozna jakos przezyc. polecam to zrobic jak ktos ma slabego proca, jak ja np

Jeszcze jakbyś napisał jak to zrobić to byłoby miło ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zaliczyłem 1 wyjście z gry...gram caly czas w 1280x1024 FSAAx2 i jest ok, wlaczylem dla jaj....1600x1200 FSAAx4 + Anizox8 (fps od 5 do 12, 15-20 w miescie) i gierka wyszła po pol minuty :P Kurde zaczyma sie bac o stabilnosc @ mojego kompa boczytalem ze czesto wychodzi gdy jest niestabilnie =/

tak jest na kartach ATI. Było gdzieś w ream me, że gra crasciach!e po przejściu na 1600x1200 tylko tam pisałi o seri x1000 ;d

 

da sie wylaczyc w oblivionie ps2 zeby troche zwiekszyc wydajnosc kosztem grafy? ograniczyc pixelshadera do wersji np 1.1 albo 1.4

Niby sie da ale Forceshader nie działa jak należy. Jak właczam tą opcje to mam 2,3 razy wiecej fps ale gra mi po chwili crasciach!e np gdy naciskam tab ;e. Może w patchu to bedzie działać bo aż takiej różnicy w grafie nie widze.

 

 

 

Mam taki śmieszny porblem z jednym questem.

[Niby spoiler]

Otóż mam questa od Umbakano o przyniesienie mu 10 statuetek z Alyed Ruins. Problem w tym ze przeszukałem już wiele ruin i nie trafiłem nawet na 1 statuetke :e Pliz help.

[/niby spoiler]

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...