Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

1. Sa w tej czesci jakies lepsze zbroje niz daedrickie?

2. To samo z bronia :P

3. Do czego moge wykorzystac Azura Star?

1. Z heavy armor nie. Deadryczne są najlepsze, no chyba że znajdziesz jakiś unikat typu Dragonbone Cuirass z Morrowinda. ;)

W light armor najlepsza jest glass armor. Czyli wszystko po staremu, tak jak w czystym Morrowindzie.

2. Deadryczne bronie są najlepsze, chyba ze masz jakiś unikat.

3. Do łapania dusz, do enchantowania albo na półeczkę do domku. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej mam prosbe :> gram od 2ch dni w obliviona i chodzi mi niezle lecz niechcem tracic czasu na grzebanie w configach bo czas na granie jest mocno ograniczony. Zatem chcialbym poprosic jakąś obeznaną z grona forumowiczów osobe o przeslanie mi configa do mojej specyfikacji.

suwaki w grze sa mniejwiecej na 55%. Mail : lenivy@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś sposób żeby obniżyć jakość dźwięku ?? nie wyłączyć całkiem tylko coś zrobić żeby dźwięk był gorszy .. bo coś czuje że to resetowanie kompa to przez moją zintegrowaną dźwiękówke bo słysze w głośnikach jakieś dziwne charczenia ..

I jeszcze jedno .. za KAŻDYM razem jak włączam gre, jak już wczytam save (albo zostane w menu na jakiś czas) i wcisne tab żeby sobie zmienić broń itp. gra sie zawiesza na ok 30 sek i razem z nią cały komp .. po tych 30 sekundach sie odwiesza i wszystko wraca do normy :| czasami nie wszystko bo pare razy po tym zawiasie zwaliły sie tekstury albo cały ekran był czarny i było widać tylko HUD :/

Jak macie jakieś rady dla mnie to bede bardzo wdzięczny ;)))

Oto link do poradnika sporządzonego pod kątem modyfikacji pliku ini. - http://www.nvision.pl/forum/index.php?showtopic=25102&st=0 - znajdują się tam min. wskazówki w jaki sposób obniżyć jakość dźwięku oraz wiele innych przydatnych informacji. Zachęcam do lektury :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktos pomoże po przez durną głupote nie jestem w stanie kontynuowac głownego wątku...Mianowicie prawie kazda postac jaką napotkam w grze reaguje tekstem że z moją skórą jest coś nie tak, a gdy próbuje z kimś porozmawiac to usłyszec moge coś w stylu "odejdz ode mnie bestio" :lol: albo cos o krwii i ssaniu :mrgreen: No i teraz najciekawsze, nie jestem raczej na nic chory ani tym bardziej nie jestem wampirem :lol: Spotkał sie ktos moze z takim numerem? :lol:

 

 

Po za tym gra jest cholernie irytująca, ilość bugow po prostu przeraza, juz parokrotnie dziennik "nie zaskoczył" i nie moglem kontynuowac questa, kilkakrotnie utknelem w scianie :lol: z ekwipunku poznikało pare rzeczy a ilości padnietych sejwów nie jestem w stanie wymienic ;]]]] Po za tym wysypka gry przy probie jej wylaczenia to norma.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasmi jak chce kogoś zlać żeby sie przekonać jaki ma gear (sprzęt) to nie moge go utłuc tylko gość popada w unconcious znaczy nieprzytomność jak mnie to denrwuje - odbywa sie to tak save (później chce dac load nie chce żeby to było tak jak bym go zabił) leje go on pada i śpi a ja go nie moge dobić wstaje i dalej leje go aż osłabne i dalej nie wiem co on ma za sprzęt :/ tragedia ...

ale czy nie jest to z deczka idiotyczne w morku był komunikat (ze coś tam coś tam) ale dało sie zatłuc na kogo ci starczyło sił :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po za tym gra jest cholernie irytująca, ilość bugow po prostu przeraza, juz parokrotnie dziennik "nie zaskoczył" i nie moglem kontynuowac questa, kilkakrotnie utknelem w scianie :lol: z ekwipunku poznikało pare rzeczy a ilości padnietych sejwów nie jestem w stanie wymienic ;]]]] Po za tym wysypka gry przy probie jej wylaczenia to norma.....

Fakt jest faktem bugów jest TROCHE ;d.

bardzo dobry poradnik zwiekszania wydajnosci i na odwrot znajduje sie tutaj:

http://www.tweakguides.com/Oblivion_1.html

Stary link ;) ale napewno sie przyda niektórym jeszcze :P.

 

Co do azury star to ma ogromny plus, że po naładowaniu przedmiotu nie znika. Dla mnie najważniejszy 'niby' artefakt ;).

 

Nikt mi nie odpowiedział na pytko o Umbakano :(. NIe macie takiego questa jak "Colector" ? Gdzie moge znaleźć te statuetki ? Help ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt mi nie odpowiedział na pytko o Umbakano :(. NIe macie takiego questa jak "Colector" ? Gdzie moge znaleźć te statuetki ? Help ;d

Ależ proszę bardzo.

 

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...�entry5385393

 

 

Ja z kolei mam inny problem. Zauważyłem że po aktualizacji sterów od dźwiękówki (chciałem wyeliminować wypady do pulpitu więc aktualizowałem) kiedy patrzę się prosto na źródło dźwięku to go nie słyszę. (mam zintegrowanego realteka i 2 kolumny podłączone przez wzmaka) Szybko doszedłem do tego, że przestawiła mi się konfiguracja na 6 głośników. Ustawiłem na 2 i teraz już jest OK, czyli jak ktoś stoi przede mną to słyszę głos z obu głośników, a jak z boku to z jednego. Ale za to czasem w pomieszczeniach dźwięk zmienia się na taki stłumiony, prawie sam bas. Nie wiem czy to taki efekt gry, że niby echo? W kazdym razie bardzo mnie denerwuje. Jak to wyłączyć? To raczej wina gry bo w windowsie nic takiego nie ma. Poza tym jak włącza się to basowe echo (słychać to np. przy głosach postaci, przy machaniu mieczem) to jak wcisnę esc to odgłosy klikania na klawisze są już normalnie.

 

Help me!

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olejek z blokadą taki do opalania plus biały lekki parasol :):) a ja chyba postanowilem ze nie gram dopuki nie dokupie ramu wgrałem sobie :D

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewno draak jak to przeczyta to powie że znowu mam jakies problemy ( ;) ) ale trudno. Otoz praktycznie obojetnie jakich ustawien dokonam (w sumie byly to dwie: 1280x1024 wszystko max+hdr+aaa4x/af16x) i w 1024x768 na maxa tylko ze z aa4x i af8x) mam te samy wartosci fps w miescie. lownie tam jest problem bo schodzi do 17-16fps !. Zaczyna mnie to niezle wkurzac. Czy jest patch albo mod do tej gry co by ja przyspieszyl ? Nawet nie wiem jaka mam wersje gry, chodzi bez zadnych modow obecnie i patchy, czy jest cos co powinienem wgrac by uzyskac lepsza wydajnosc (bez utraty kosztow wydajnosci :) )??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehehhee tez sie bawilem w max na very high a pozniej dawalem maxymalnie na low i poza zamkiem tez nie mialem prawie zadnej roznicy - niezla beka, nie widzialem jeszcze tak cudownej gry w ktorej by tak wszystko skopano od strony silnika/stabilnosci

 

 

Frezer tak ale droga jest bardzo dluga, wyboista i sracisz troche nerwow, jest to najbardziej upierdliwy quest w calym oblivionie chyba. Pierwsza sprawa to idz do jakiegos kosciola tam sie dowiesz jak zaczac. W nocy musisz kasac spiacych wiesniakow to nie bedziesz mial problemow w dzien i bedziesz mogl gadac z ludzmi. Ja juz sie z tym uporalem, ale nigdy wiecej :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewno draak jak to przeczyta to powie że znowu mam jakies problemy ( ;) ) ale trudno. Otoz praktycznie obojetnie jakich ustawien dokonam (w sumie byly to dwie: 1280x1024 wszystko max+hdr+aaa4x/af16x) i w 1024x768 na maxa tylko ze z aa4x i af8x) mam te samy wartosci fps w miescie. lownie tam jest problem bo schodzi do 17-16fps !. Zaczyna mnie to niezle wkurzac. Czy jest patch albo mod do tej gry co by ja przyspieszyl ? Nawet nie wiem jaka mam wersje gry, chodzi bez zadnych modow obecnie i patchy, czy jest cos co powinienem wgrac by uzyskac lepsza wydajnosc (bez utraty kosztow wydajnosci :) )??

 

Modyfikuj INI to duzo da, tyle razy bylo o tym mowione, przeszukaj temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytania dotyczące 2 questów 1 z nich to taki w gildi wojowników jak trzeba jaskinie z troli oczyśczyć. Misje wziołem od takiego orka w Cendyhall (czy jakoś tak). Tutaj nie mogę nic zrobić ponieważ po wybiciu wszystkich troli mapa wiedzie mnie do stosu kośći ale nic tam nie ma. Druga misja to taka w gildi złodzieji jak grey fox prosi żebym ukradł buty z sarkofagu a tam ich nie ma. w podpowiedzi piszę że w dzienniku tego kolesia w trumnie znajdę wskazówkę gdzie iść ale mimo że tan dziennik otwierałem wielr razy to nic nie zaskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytania dotyczące 2 questów 1 z nich to taki w gildi wojowników jak trzeba jaskinie z troli oczyśczyć. Misje wziołem od takiego orka w Cendyhall (czy jakoś tak). Tutaj nie mogę nic zrobić ponieważ po wybiciu wszystkich troli mapa wiedzie mnie do stosu kośći ale nic tam nie ma. Druga misja to taka w gildi złodzieji jak grey fox prosi żebym ukradł buty z sarkofagu a tam ich nie ma. w podpowiedzi piszę że w dzienniku tego kolesia w trumnie znajdę wskazówkę gdzie iść ale mimo że tan dziennik otwierałem wielr razy to nic nie zaskoczyło.

w pewnych questach to "cos" nie zawsze zaskakuje i nie wyswietla nam idiotenmarkera ;) i wymagane jest blizsze zapoznanie z notatka/ksiega/dziennikiem czy jakkolwiek to nazwac, ktore sa kluczowe dla naszej misji.

przeczytaj ten dziennik a z pewnoscia bedziesz wiedzial co dalej robic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytania dotyczące 2 questów 1 z nich to taki w gildi wojowników jak trzeba jaskinie z troli oczyśczyć. Misje wziołem od takiego orka w Cendyhall (czy jakoś tak). Tutaj nie mogę nic zrobić ponieważ po wybiciu wszystkich troli mapa wiedzie mnie do stosu kośći ale nic tam nie ma. Druga misja to taka w gildi złodzieji jak grey fox prosi żebym ukradł buty z sarkofagu a tam ich nie ma. w podpowiedzi piszę że w dzienniku tego kolesia w trumnie znajdę wskazówkę gdzie iść ale mimo że tan dziennik otwierałem wielr razy to nic nie zaskoczyło.

1. Tez napotkałem ten błąd w jaskini, po prostu byłem w niej o wiele wcześniej i przez to quest się skopał. Poszukaj na forum http://www.elderscrolls.com/ . Wiele osób napotkało ten problem a rozwiązaniem jest wpisanie komendy w konsoli która zakończy tego questa. Niestety nie podam ci dokładnej komendy bo nie zapisałem jej sobie nigdzie a nazwy questa również już nie pamiętam ;).

2. Butów nie ma w sarkofagu ale są na nogach właściciela który jest wampirem, spotykasz go wychodząc z jaskini, dalej wiesz co czynić.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz 8lvl... a ciagle musze chodzic z jakims badziewnym mieczykiem co ma 7dmg a potworki coraz lepsze ;\ Gdzie ja moge cos normalnego znalesc :> W sklepach forsze niz sam znajduje, w jaskiniach to samo...

 

Moze jakis modzik pomoze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

ma ktoś takie błędy w grafice ??

Czy to może nie są błędy tylko jakiś czar ? :D mam takie coś na każdym człowieku w każdym miejscu w Cyrodiil :|

spróbowałem wczytać starszego save i już wszystko było w porządku .. tylko ten save był robiony daawno temu i nie chce mi sie troche lecieć taki kawał gry od nowa :/ nie wiecie jak to można wyłączyć ? :|

Edytowane przez Charnaś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...