Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, mam problem z misja dark brotherhood w ktorej trzeba sie zakrasc do wiezienia i zabic tego (chyba) elfa. Macie jakies sposoby zeby nie zostac wykrytym przez straż? Bo na 4000 gp kary mnie nie stac jeszcze ;)

Jesli grałes w Tiefa to powinienes sobie poradzić.

Quest jest naprawde banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No. Banal. Ja wpadlem tam z rozmachem. Straz pobiegla za mna. Koles dostal z fireballa i zdechl. Ja zrobilem odwrot na piecie, wskoczylem pozniej na zewnatrz do jeziorka i poszedlem odebrac nagrode. Straznicy jakos za duzo obrazen mi nie zadali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli grałes w Tiefa to powinienes sobie poradzić.

Quest jest naprawde banalny

Nie gralem :lol:

 

No. Banal. Ja wpadlem tam z rozmachem. Straz pobiegla za mna. Koles dostal z fireballa i zdechl. Ja zrobilem odwrot na piecie, wskoczylem pozniej na zewnatrz do jeziorka i poszedlem odebrac nagrode. Straznicy jakos za duzo obrazen mi nie zadali :D

Tak nie probowalem ;) zaraz sprobuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, mam problem z misja dark brotherhood w ktorej trzeba sie zakrasc do wiezienia i zabic tego (chyba) elfa. Macie jakies sposoby zeby nie zostac wykrytym przez straż? Bo na 4000 gp kary mnie nie stac jeszcze ;)

Wystarczy kamelena miec na ok 100% i bez problemu wszystko zrobisz ;). Ogolnie gra z stałym kameleonem na 100% jest smieszna. Jesteś jak duch :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez sie meczylem.

Zaryzykowalem i wyszlo :P

Wychodzi to troche po chamsku bo mnie pol wiezienia gonilo ;) ale sie udalo. dzieki jonathan

Teraz sie mecze zeby otruc Warlorda (misja od Ocheeva) tam juz taki sposob nie przejdzie, nikt nie moze mnie zobaczyc :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to moze i ja sie podziele wrazeniami z gry, o ktorej topic ma juz prawie 100 stron. I krotko : pierwsze wrazenia negatywne, zeby nie powiedziec ze sie zawiodlem. Moze troche wczesnie zeby mowic o calej grze ale na razie kompletnie nie przypadla mi do gustu. W ogole nie odpowiada mi system walk : bardziej to to fpp przypomina, tudziez tpp jesli ktos woli. Zdecydowanie bardziej pasi mi walka turowa, tutaj sporo zalezy na umiejetnosciach manualnych, a to mimo ze generalnie radze sobie w takich grach, tutaj mi sie nie podoba. Druga sprawa : oslawiona grafika. Wiem ze moj sprzet to zaden hi-end jesil chodzi o wydajnosc graficzna ale mimo tego przy 1280x768 przy aax4 + bloom i pare innych bajerow giera wcale nie jest jakas powalajaca. Zapewne inaczej to wyglada na jakis kombajnach SLI czy Xfire badz tez na X360, ale nei zmienia to faktu ze wizualnie wcale nie jest jakas rozwalajaca. Fakt ze jeszcze nie grzebalem w ini ale rewolucyjnych zmian po tym zabiegu nie przewiduje. I ostatnia rzecz ktora mnie wkurza to to bieganie : musze gdzies pojsc to przez 20 minut biegne w jedna strone. Ja rozumiem, ze wszyscy gracze zawsze krzycza o duze przestrzenie czy o rozne drogi dotarcia gdzies tam ale powinna byc tez opcja jakiegos teleportu na miejsce questu czy cus. Chce pograc godzine dziennie a polowa czasu schodzi mi na latanie po planszy z lokacji do lokacji. Nie gralem we wczesniejsze odslony tej serii i pewnie troche zle nastawilem sie na model rozgrywki jaki prezentuje gra. Takze na razie odstawiam ten tytul, poczeka pewnie conajmniej do premiery Gothica i wtedy zobaczymy do ktorej z tych gierek dokupie 1gb ramu. A teraz wracam do Hirkow.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Haha, The Elder Scrolls w turach, no nie moge.

Sry, ale zdaje sie ze ten twoj radek ma jakas stara architekture, wiec co sie dziwisz ze grafa nie jest "taka jabys sie spodziewal".

Chyba jestes pierwsza osoba jaka znam, ktorej sie nie podoba brak liniowosci oO. W ini to ja bym pogrzebal raczej zeby wiecej fps wyluskac, a nie jeszcze dodawac jakies efekty.

 

No i nie odpalisz u siebie HDR'u, a ten jest duzym plusem gry (choc miejscami zbyt wiele rzeczy sie 'swieci' ;]).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopie o czym ty bredzisz?! X1600 stara architektura?! Nie moge HDRu odpalic?! Wez bo chyba tej jedynki na poczatku nie zauwazyles!! Poza tym nie chodzi mi o liniowosc tylko o to ze musze dymac przez kilkanascie minut w jednym kierunku zeby cos zalatwic, to nawet juz w leciwym KOTORku byla opcja automatycznego przemieszania sie miedzy lokacjami wlasnie zeby nie tracic czasu na nie potrzebne zasuwanie.

 

EDIT.

A poza tym co cie dziwi ze wole gre w turach?! Bo mozna wszystko rozplanowac a nie siekac na lewo i prawo?! :blink:

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Fast Travel umożliwia przemieszczanie się pomiędzy głównymi miastami, a po odkryciu mapy możliwe jest takze podrózowanie do fortów, ruin i jaskiń. Ta opcja szybkiej podróży przez jednych jest znienawidzona, a przez innych wielbiona.

2. Skonfigurować plik .ini. Przede wszystkim iMinGrassSize z defaultowego 80 zmienić na co najmniej 130. Będziesz miał mniej trawy w grze, ale wzrost fpsów będzie zauważalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obku jest taki system jaki jest od poczatku chyba w serii elder scrolls, podobny system jest w Baldur`s Gate i innych cRPG. Bron, tarcze, zbroje itp posiadaja swoje punky obrony i ataku, do tego dochodza statystyki bohaetra (w tym np. szczescie) coz w tym dziwnego? Gdyby Obek mial takie tury jak Fallout to bym zasnol nad klawa, bo przeciwnikow jest tylko kilka typow i cala przyjemnosc z gry plynie z tego jak sie sieka mieczem oburecznym i patrzy jak goblin kark pod nim zgina. Zastosowanie typowej rozgrywki turowej zarżeneło by gameplay. Zauważ ze wszystkie gry tego typu bazuja na tym samym schemacie. Nie inaczej bedzie z Gothic 3.

Mi to nie przeszkadza w oblivionie.

 

ps. no i oczywiscie jest fast travel ktory umozliwia szybkie "pojawiam sie i znikam" wg. mnie powinni karac developerow za takie "rozwiazania"

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam x1600 pro AGP i mam włączony HDR!!! ta grafa całkiem przyzwoicie sobie radzi z tą grą!!! i na pewno nie jest to stara architektura!! :mur:

Grzybem może nie zarasta ale nowościa to raczej nie jest :wink: i po co tyle krzyku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG mam grafe na max i jak wyszedlem z tych kanalow to grafika mnie przestraszyla oO Patrze sobie, a tam takie rozmazane textury w oddali za woda i syfne modele drzew oO O co kaman ? To tak ma wygladac ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie wszedzie działa mod z hi-res . . . u mnie po zainstalowaniu patcha (oficjalnego) nie moge zmodować gry :/ choć wcześniej miałem tego moda- dziwne. INI tez nie chce zmieniac bo spadek FPS jest dramatyczny (przy widocznosci na max).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z misją An Unexpected Voyage. W grze jest bug i jak chcę zrobić save gry to mnie wywala na pulpit. To jest misja w której ta pływająca knajpa przycumowana w Impreial City zostaje porwana przez piratów. Sama misja zaczyna się dopiero gdy wynajmiemy tam pokój i się prześpimy. Zainstalowałbym patcha ale są pewne problemy techniczne :? Zna ktoś jakąś komende w konsoli?

Edytowane przez Piter6576

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Zainstalowałbym patcha ale są pewne problemy techniczne :

Napisalbys cos wiecej na temat tych problemow technicznych? Bo sam jeszcze patcha nie instalowalem z racji odlozenia gry na polke na czas nieokreslony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji...

... mam jeszcze trzy screen'y ze spaceru po parku. Robiłem je na czyjąś prośbę i dlatego są z fraps'em.

 

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

 

A mam jeszcze pytanko. Wcześniej były screen'y, które wyglądały jak obraz impresjonisty. Co to za quest i gdzie można go rozpocząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze pytanko. Wcześniej były screen'y, które wyglądały jak obraz impresjonisty. Co to za quest i gdzie można go rozpocząć.

Cheydinhal, na przeciwko Gildii Wojowników. Wejdź do domków i szukaj Dunmerki. Ona powinna Ci opowiedzeć co stało się z jej mężem. Być może trzeba mieć odpowiednio wysoki fame.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze bedzie dzis ciezko sciagnac. Udalo mi sie polaczyc z serwerem bazy (dzieki czemu dostrzeglem 2259 pobran :D ) ,lecz samego kolejkowania juz nie przeszedl - pojawil sie komunikat, informujacy o nie udanym polaczeniu z baza. Pozostaje uzbroic sie w cierpliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheydinhal, na przeciwko Gildii Wojowników. Wejdź do domków i szukaj Dunmerki. Ona powinna Ci opowiedzeć co stało się z jej mężem. Być może trzeba mieć odpowiednio wysoki fame.

:D

Dzięki Crosis. Nie omieszkam tam się udać dzisiejszej nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...