Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal sie nie doczekalem odpowiedzi na pytanie: czym sie rozni Francesco od OOO Full i czy jest sens sie przesiadac z tego drugiego na tego pierwszego?

 

Dzis w lesie zauwazylem niezla akcje: jakas czarodziejka sie wybrala na polowanie, tyle ze zamiast luku czy miecza jej "bronia" byly dwie hasajace po lesie przyzwane daedry :lol:

 

Troche wczesniej mialem spotkanie z wilkiem - jak dostal power attackiem to tak nim miotnelo, ze na ziemi az czerwona smuga zostala :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sobie obadac spolszczenie, po jego wgraniu tekst zostaje zlokalizowany, ale w ogole nie slychac dialogow mowionych i co smieszne postaci nie ruszaja juz ustami, gdy cos mowia... :blink:

 

 

 

Mam wersje z direct2drive.com.

 

Info z oficjalnej strony.

 

 

 

This patch is NOT compatible with copies purchased via direct2drive or localized versions of Oblivion.

 

 

Tak to jest kupowac gre w dniu premiery. :lol2:

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do osób, które posiadają moda Natural Environments Unsupported Extras, chodzi o zmienione efekty pogodowe. U mnie wszystko jest pięknie ładnie ale załóżmy, że mam piękne słońce, wchodze do ekranu z ekwipunkiem i przez 15 sekund coś sobie tam robie- wychodze z ekwipunku i nagle pogoda zmieni się na powiedzmy burze. Zawsze tak mam jak wejdę na więcej niż 10 sekund do ekwipunku. Da się to zmienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wgralem sobie francesca, cos am z potworami, na pomniejszona trawe i ogolnie mody wydajnosciowe + lepsze tekstury w oddali. Ale mam problem, obok postaci (chodzi mi o tych co rozpalili sobie ognisko kolo ruin zaraz jak sie z kanalow wyjdzie) jest taki duzy wykrzyknik pomaranczowy i zaslania on cala postac... nie da sie grac. Wgralem chyba ktoregos z modow zle. Jak to poprawic?

 

Aha - no i mam zmienione ini, ale za kazdym razem jak wsadze plytke/zamontuje obraz to odpala sie autorun i resetuje mi sie ini... jest na to jakis trik?

 

Aha - no i gra potrafi sie przyciac czasem :| przy obracaniu czy podczas walki...

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem, obok postaci (chodzi mi o tych co rozpalili sobie ognisko kolo ruin zaraz jak sie z kanalow wyjdzie) jest taki duzy wykrzyknik pomaranczowy i zaslania on cala postac... nie da sie grac. Wgralem chyba ktoregos z modow zle. Jak to poprawic?

Wgrać poprawnie moda? :blink:

Piszesz, że korzystasz z Francesco. Od Francesco (3.2c) są dwa pliki:

- jeden, w którym jest instalator i gdzie są wszystkie zmiany, mniejsze mody itp.,

- drugi (ważący ponad 300MB), w którym są nowe przedmioty.

Najprawdopodobniej nie ściągnąłeś tego drugiego pliku, bo pomarańczowy wykrzyknik występuje w momencie, gdy brakuje jakiegoś mesha, a ponieważ Francesco dodaje nowe meshe (zbroje, oręż itp.), to nie widzisz tego przedmiotu.

 

Aha - no i mam zmienione ini, ale za kazdym razem jak wsadze plytke/zamontuje obraz to odpala sie autorun i resetuje mi sie ini... jest na to jakis trik?

Wyłącz autoruna albo korzystaj z nocd.

 

Aha - no i gra potrafi sie przyciac czasem :| przy obracaniu czy podczas walki...

Włącz konsolę i wpisz "setdebugtext 13", a następnie wpisz "tdt" (bez cudzysłowia). Powinny ukazać się w lewym górnym rogu informacje. Będzie tam między innymi pokazane, ile w danej chwili zajmują tekstury w pamięci. Interesuje nas łączna liczba. Powinno być coś w stylu T xxx MB, gdzie xxx to tekstury. Jeśli xxx jest znacznie większe od ilości pamięci na grafice, to wtedy będzie występowało chaczenie, a sama gra może być niestabilna.

Zawsze możesz włączyć konsolę i wpisać polecenie "pcb" (bez ""). Ta komenda usuwa niepotrzebne tekstury z pamięci i może w pewien sposób pomóc. Najlepiej jest to widoczne w przypadku wejścia do jakiejś jaskini i wpisaniu tego polecenia. U mnie często występuje sytuacja, że na powierzchni mam >130 zajętej pamięci, a w jaskiniach, po pcb około 100 lub nawet mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrazenia z Francesco?

 

Pioorek, jakbys mogl zrobic maly eksperyment i zobaczyc ile kosztuje trenowanie skilli - jakikolwiek skill, sprawdz tylko poziom i cene.

 

Aha, jakby ktos mial problem ze zbyt niskim do korzystania z Soul Trap Mistycyzmem - polecam czas Minor Life Detection, do nabycia za nieduze pieniadze (ok. 260 zlota) w Discount Spells w Imperial City Market District. Wystarczy rzucic ok. 8 razy, zeby nabic jeden poziom skilla ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pioorek, jakbys mogl zrobic maly eksperyment i zobaczyc ile kosztuje trenowanie skilli - jakikolwiek skill, sprawdz tylko poziom i cene.

Cena = skill x 10.

Widać OOO ma również wpływ na koszt treningu. Przy okazji: czy w OOO jest dużo walki? Często można spotkać przeciwników w lasach, na polach itp?

 

Jest tez mod, nazywa sie HTFpcb czy jakos tak, ktory dodaje nam pierscien zwany Ring Of Purging - po jego zalozeniu pokazuje sie menu, w ktorym wybieramy, co ile ma byc wykonywana w tle komenda pcb.

Wymaga OBSE, a nie każdy z tego korzysta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co z kanalow wyszedlem, w ogole prawie nie gralem poinstalowalem mody i obek czeka - musze te itemy jeszcze zassac tylko i moze sie za niego wezme. Swoja droga, wkurzaja te loadingi... ale na szczescie nie trawaja dlugo.

 

Ok pogralem sobie chwilke [; - kurcze, moze jest jakas linijka w ini odpowiadajaca ze zwiekszenie czegos tam (np. jak w hl:episode one cos sie dopisywalo [cache?])? Bo gra czasem sie scina co mnie denerwuje.

Poza tym chodzi przyjemnie - Hdr off, 1024x768, aax2 med/high + mod na gorsza trawe i cos tam jeszcze. Da sie grac ;)

BTW - jak sie nazywa mod na wszech wiedze straznikow? Kilka kilometrow od Imperial City okradlem jakis kolesi przy ognisku i gdy wchodzilem do miasta zlapal mnie straznik (super, ciekawe jak sie dowiedzial o tym).

aha - i czy 'patch' na polska wersje gryzie sie z modami?

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mod na straznikow to No Psychic Guards.

 

HDR IMO spokojnie mozesz na swojej karcie wlaczyc, wyglada fajnie a na wydajnosci nie stracisz zbytnio. Mozesz tez wymusic w .ini shader model 3.0.

 

A ja z kolei musze zwiekszyc gestosc trawy - ograniczylem sobie ja za bardzo w ini i teraz w niektorych miejscach wyglada to jak jakies rowne nasadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak, ale nie bede mial AA wtedy. Zreszta Bloom mi wystarcza ;)

A co daje wymuszenie shadera 3.0? I ktora to linijka?

 

//

Kiedys fajna stronke odwiedzilem (forum?) i byl tam spory poradnik co do ini. Kurde, ale to bylo dawno i nie pamietam adresu.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie to. Co ja bym bez ciebie zrobil? ;)

Jutro sie wezme za to i pobawie sie ini... mam nadzieje ze uda mi sie wycisnac jeszcze troche fps i wyeliminowac troche przycinki. Thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest w tym FAQ jeden blad, zwiazany z iloscia trawy - jest dokladnie odwrotnie w stosunku do tego, co gosc tam pisze. Zwiekszanie parametru iMinGrassSize powoduje zmniejszanie ilosci widocznej trawy, a nie zwiekszanie.

 

Macie jakis pomysl jak szybko sie dorobic wiekszej kasy? Przydaloby sie jakies lokum, ale jak mi w Cheydinhall zawolali 15k za kupno domu, to wymieklem (mam niecale 7k).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

costi to nie jest zreczne pytanie :lol2: bo to zalezy na jakich modach grasz. Obawiam sie ze nie ma jedej rzeczy gwarantujacej gotowke, ja tez mialem z tym problem. Najlepiej polaczyc walke na arenie z obstawianiem zakladow na arenie (2 walki udane - save, ja stawiam na niebieska druzyne i bardzo czesto trafiam) vampirzy pyl zlecenia dla dark brotherhood trzeba czerpac zyski ze wszystkich zrodel - latwo sie zamotac bo trzeba duzo chodzic wszedzie, no i jest jeszcze zlodziejstwo ktore troche daje.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslam sie, ze jednej recepty na szybka kase nie ma :)

 

O zlodziejstwie mi nie mow - z moim 7 Sneak i 18 Security to sobie moge szalec :lol: Poza tym najpierw wypadaloby sie wkrecic do Thieves Guild, a poki co mi jest do nich nie po drodze.

 

No nic, bedziem kombinowac - albo na poczatek kupie sobie tansza chalupe gdzies indziej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym najpierw wypadaloby sie wkrecic do Thieves Guild, a poki co mi jest do nich nie po drodze.

No nic, bedziem kombinowac - albo na poczatek kupie sobie tansza chalupe gdzies indziej ;)

Na przykład w Imperial City, za 2k. Mały i przytulny domek, a i do Thieves Guild będziesz miał bliżej. ;)

Poza tym sneaka łatwo zwiększyć, a security jest bezużyteczne po znalezieniu Skeleton Key. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład w Imperial City, za 2k. Mały i przytulny domek, a i do Thieves Guild będziesz miał bliżej. ;)

Poza tym sneaka łatwo zwiększyć, a security jest bezużyteczne po znalezieniu Skeleton Key. :|

Akysz mi z takim domkiem ;). Nawet go nie kupiłem. Pamietam tylko ze małe przegiecie było z cenami za wyposażenie (w dodatku na moim FX'e jak miałem domek w Cheydinhall to przed zakupem "mebli" miałem jakies 45-50 fps w srodku a po zakupie wszystkiego 12 w porywach do 18 fps ;d).

 

Ja szybko kase zarabiałem sprzedajac mikstury (alchemia to pierwszy skill jaki miałem na 100 ;d). Dodatkowo jak juz miałem otwieranie full zamków i kameleonika to troche kradełem (głownie zamki i imperial city ;d) ale zysk z tego taki sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zadnym wypadku - trzeba tylko pogadac z wladca danego miasta (w Imperial City bedzie to Izba Handlowa), z reguly podniesc mu Disposition, oraz uiscic oplate ;)

 

Chyba tylko w Skingrad ze zdobywaniem domu jest zwiazany jakis quescik.

 

A samo posiadanie? Jest gdzie skladowac znalezione zabawki, mozna spac za darmo, no i ta satysfakcja :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problema zwiazanego z lepszym iteksturam iw oddali.

 

Unzip the .zip file to your "Oblivion\Data" directory, using folder names.

 

The 24 dds files should end up in your "Oblivion\Data\textures\landscapelod\generated" folder.

No i tak mam. Mimo to tekstury w oddali dalej sa rozmazane. WTF?

 

edit//

 

Jakos pare miesiecy temu wgrywalem te tekstury ale zapomnialem jak to dokladnie robilem :lol: pamietam jedynie ze cala filozofia polegala na przekopiowani tych plikow do katlogu obliviona... bez sensu, robie jak jest w readme i nic.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jakichs wpisow do ArchiveInvalidation.txt nie trzeba bylo dodawac?

 

EDIT: pytanko odnosnie sterow do grafiki: czy jest sens przesiadac sie z aktualnych 91.47 na 84.25 (rzekomo "optymalizowane pod Obliviona")? Mozna sie spodziewac jakiegos wzrostu fps, czy dac sobie z tym spokoj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyłem wątek główny, wszystkie gildie, arenę, zadania dla deadr, sporo questów pobocznych i czas na wakacje od gry, trzeba odpocząć przed dodatkiem :) Modów oprócz przyspieszaczy na 6600GT i upiększaczy na 7900GS nie stosowałem, choć inną postacią je trochę potestowałem, ale i tak wróciłem do orginału i w sumie doszedłem do wniosku że wszystkie zmiany w stosunku do morrka wyszły obkowi na dobre.

 

Na koniec powiem tylko, że mag jest najbardziej wszechstronną postacią i w sumie najprostrzą, jeśli ma się odpowiedni arsenał zaklęć. Także dzięki możliwości łączenia efektów i robienia komb najciekawszą, choć dzięki magii misje dla posł...ekhm...gildii złodzieji były nudne jak flaki z olejem, ale ich fabuła była fajna, jak zresztą wszystkich zadań, z wyjątkiem zbyt nadętego i mało zaskakującego wątku głównego.

 

Także postac wychodowałem dosyć ciekawą, bo całęgo ekwipunku starcza mi 9pkt. Czyli szmaty i ozdupki by było co zaklinać, ostro zaklęty sztylecik, kamorek akumulatorek i po flaszce zdrówka i many na czarną godzinę (chyba je wywalę, bo dzięki dopalaczom na siłę woli many mi raczej nie brakuje).

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...