Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam maly problem z questem...

Zdradzone Bractwo - kiedy udaje sie do Olava zeby pogadac z nim o Raynilu, ten skubaniec nie chce mi nic powiedziec i zaslania sie tym ze nie gada z obcymi (czytalem solucje i powinien dac mi jakis klucz itd, przekupilem dziada ma maxa i dalej nic nie gada a juz koncze glownego questa)

 

 

pomozecie ?? :)

 

pozdrawiam

partyboy666

Edytowane przez partyboy666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

..z wyjątkiem zbyt nadętego i mało zaskakującego wątku głównego...

Ta, wątek główny to jeden z minusow Oba. MI on bardziej przypomina questa pobocznego :lol:. Bardzo krótki i nudny. Ale za to ostatnia animacja jest wypaśna (przynajmniej dla mnie :P) i w sumie to było dla mnie najciekwszą "rzeczą" w main quest'cie ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akysz mi z takim domkiem ;). Nawet go nie kupiłem.

Żałuj synu, żałuj. ;) Fajnie mieć takie małe mieszkanko zwłaszcza gdy się gra postacią, której niepotrzebne są luksusy i która żyje skromnie. Poza tym miło jest mieszkać wśród żebraków, a i Armanda można co jakiś czas spotkać. ;)

 

Jakos pare miesiecy temu wgrywalem te tekstury ale zapomnialem jak to dokladnie robilem :lol: pamietam jedynie ze cala filozofia polegala na przekopiowani tych plikow do katlogu obliviona... bez sensu, robie jak jest w readme i nic.

Jakie inne mody z teksturami jeszcze wgrywałeś? Widać jest jakiś konflikt i pewnie trzeba by walczyć z ArchiveInvalidation.txt, albo skorzystać z OBMM i tam odpowiednio wszystko poustawiać.

 

w sumie doszedłem do wniosku że wszystkie zmiany w stosunku do morrka wyszły obkowi na dobre.

Wszystkie? Mniejsza liczba gildii/organizacji, mniej dialogów, mniej skilli?

 

Ta, wątek główny to jeden z minusow Oba.

Oblivion ma znacznie więcej minusów. Ale patrząc na to co się dzieje na scenie modderskiej nie boję się o przyszłość i wiem, że za jakiś czas Oblivion będzie grą, w którą będzie można grać bardzo długo. Niech tylko chłopaki się rozkręcą. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie? Mniejsza liczba gildii/organizacji, mniej dialogów, mniej skilli?

Co do gildii i organizacji, to się zgodzę, przydały by się rodziny mafijne, kompletnie nie zrozumiałe jest że nie można zostać zwykłym żołnierzem, kapłanem itp. Tak samo zostanie wampirem więże się tylko z jednym questem, aż prosiło by się by powstała jakaś wampirza gildia, w końcy siedzą oni zazwyczaj w kupie po jaskiniach. z drugiej strony mniejsza ilość questów przełożyła sie na ich jakość.

 

Mniej dialogów, mi nie przeszkadza, ja tam nie lubię zbytnio wdawać się w dysputy z NPCami.

 

Mniej skili? Morrek był nimi jak dla mnie przeładowany.

 

Co mi się naprawde spodobało:

- podróżowanie "palcem po mapie"

- levelowanie potworków i NPC, dzięki niemu nie jest nudno

- misje w gildii morderców, cud miód i orzeszki :D

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popodajmy tez w paranoje - IMO Oblivionowi daleko do nazwania go gra zla.

Zawsze twierdziłem że siła Morrowinda i Obliviona leży w Construction Set i w modach.

 

BTW: z tego wszystkiego zapomniałem o jednej istotnej sprawie. Prace na Francesco's 3.3 się zakończyły i teraz autor ma zamiar dodać kilka drobnych zmian. Oznacza to, że za kilka dni (myślę, że w weekend już będzie) będziemy mieli Francesco zintegrowanego z Living Economy i Lore Creature Expansion. Jest na co czekać. :twisted:

 

Mniej dialogów, mi nie przeszkadza, ja tam nie lubię zbytnio wdawać się w dysputy z NPCami.

Kwestia gustu. Ja chętnie bym poczytał (tak, wolałbym dialogi takie jak w Morrowindzie niż takie, jakie są w Oblivionie, mimo że są "mówione") to, co NPC mieli do przekazania.

 

Mniej skili? Morrek był nimi jak dla mnie przeładowany.

O siedem mniej. Medium Armor akurat mi nie brakuje, ale skille takie jak Enchant, Spear, Unarmored już tak.

 

Co mi się naprawde spodobało:

- levelowanie potworków i NPC, dzięki niemu nie jest nudno

- misje w gildii morderców, cud miód i orzeszki :D

Mi lvl scaling zupełnie się nie podoba. Pomysł może i dobry ale do hack'n'slasha, a nie gry cRPG jaką rzekomo jest Oblivion. Można to było lepiej rozwiązać.

Questy dla Dark Brotherhood rzeczywiście są bardzo ciekawe. To bezapelacyjnie najlepsza gildia. Natomiast questy z Gildii Wojowników czy Gildii Magów są słabe i tutaj się chyba ze mną zgodzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Francesco zapowiada sie interesujaco :)

 

Ja tymczasem dorwalem moda Illumination Within, czyli oblivionowy odpowiednik WindowsGlow. To jest piekne :)

Ponizej screeny z Cheydinhall:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Jest tez wersja tego moda z okiennicami oraz z glow (czyli chyba swiatlo z okien oswietla okolice) - nie testowalem jednak zadnej z nich, po podobno zjadaja troche fps, a na tych mi zalezy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten nowy francesco ciekawie sie zapowiada , szczegolnie z tym modem http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=578435 , co do dialogow to jest w produkcji jakis mod ktory ma je rozszerzyc , mogli by zrobic tak jak to bylo w daggerfallu , juz chyba nigdy nie powstanie taka gra oferujaca tyle mozliwosci co tes 2 :cry: , a to cos dla zlodzieji i zabojcow , niestety na razie jeszcze w produkcji , polecam obejrzec filmiki http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=573659

 

edit: to jest chyba najmniejszy luk jaki znalazlem http://www.tessource.net/files/file.php?id=7507 , jak grasz zabojca to

moze zamiast luku uzyj shurikenow http://www.tessource.net/files/file.php?id=5125

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

to cale zamieszanie z modami juz mnie troche wkurza <_< no bo jak tu zaczac grac jak co rusz jakis nowy mod zmieniajacy gre, i zanim sie czlowiek do czegos przyzwyczaji to juz zmienione albo ulepszone. W koncu juz nie wiem w co gram, czy w obliviona czy jakas wogole inna gre. No bo skoro gra nie jest taka jak w zamysle tworcow to gram w gre ktora wymyslil jakis gostek dlubiac w domu przy kompie, a wspolny jest tylko silnik i glowny watek.

Tweaki odnosnie szybkosci gry i detali/dodatkowych efektow - ok. Ale co rusz inne mody zmieniajce skaradanie itp - juz sam nie wiem, co najgorsze to to ze niektore sa naprawde ciekawe i w przypadku Obliviona wrecz gracz jest zmuszony zonglerka modami, tylko jak tu sie zatopic w wykreowana przez modera rzeczywistosc i juz sie z tym przeprosic ze to nie jest oblivion, jak za 2 dni wyjdzie nastepny rewelacyjny mod wywalajacy do gory nogami wszystko. Ciezko sie gra jak czlowiek w koncu nie wie czy jak teraz sie zakradnie to go ktos zobaczy czy nie, "jak to bylo w tym modzie, tak samo jak w tamtym?" Umiejetnosci i levelowanie wogole zaciera dodatkowo sytuacje bo nie wiemy wogole na czym stoimy, co nam relatywnie to daje, jak akurat ten autor moda do tego podszedl.

Powiem wam ze cicho licze na G3 ze wyjdzie jakas poprawka odnosnie memory lacka i ze bede mogl zagrac spokojnie pochlaniajac sie siwatem gry a nie modow, i nie odswierzajac co kilka godzin stron z modami poprawiajacymi brak wyobrazni tworcow.

Edytowane przez hooded man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to cale zamieszanie z modami juz mnie troche wkurza <_< no bo jak tu zaczac grac jak co rusz jakis nowy mod zmieniajacy gre, i zanim sie czlowiek do czegos przyzwyczaji to juz zmienione albo ulepszone. W koncu juz nie wiem w co gram, czy w obliviona czy jakas wogole inna gre. No bo skoro gra nie jest taka jak w zamysle tworcow to gram w gre ktora wymyslil jakis gostek dlubiac w domu przy kompie, a wspolny jest tylko silnik i glowny watek.

Tweaki odnosnie szybkosci gry i detali/dodatkowych efektow - ok. Ale co rusz inne mody zmieniajce skaradanie itp - juz sam nie wiem, co najgorsze to to ze niektore sa naprawde ciekawe i w przypadku Obliviona wrecz gracz jest zmuszony zonglerka modami, tylko jak tu sie zatopic w wykreowana przez modera rzeczywistosc i juz sie z tym przeprosic ze to nie jest oblivion, jak za 2 dni wyjdzie nastepny rewelacyjny mod wywalajacy do gory nogami wszystko. Ciezko sie gra jak czlowiek w koncu nie wie czy jak teraz sie zakradnie to go ktos zobaczy czy nie, "jak to bylo w tym modzie, tak samo jak w tamtym?" Umiejetnosci i levelowanie wogole zaciera dodatkowo sytuacje bo nie wiemy wogole na czym stoimy, co nam relatywnie to daje, jak akurat ten autor moda do tego podszedl.

Powiem wam ze cicho licze na G3 ze wyjdzie jakas poprawka odnosnie memory lacka i ze bede mogl zagrac spokojnie pochlaniajac sie siwatem gry a nie modow, i nie odswierzajac co kilka godzin stron z modami poprawiajacymi brak wyobrazni tworcow.

:evil:

Zaznaczyłem tylko błędy ortograficzne. Interpunkcja też jest powalająca.

hooded man zainstaluj sobie spellbounda. A jak na razie oprocentowanie zgodnie z cennikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem bo gra dosyc czesto wywala mi sie do winodwsa....mam najnowszego patcha i tez sie wykrzacza....a w głownym miescie IMPERIAL CITY w WATERFRONT gra mi wychodzi do windy albo wogule sie wiesza doslownie co 5 min z zegrakiem w reku....czy ktos ma podobne doswiadczenia, i jak temu zaradzic ???

Edytowane przez kredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesują cie doznaia RPG to wrzuć Oscuro'sOblivionOverhaul 1.3 w wersjii full.

A jak chcesz sobie pobiegać poquestować i posiekać to wgraj oficjalnego pacza, łatke polonizującą i baw się dobrze. Mam obliviona od premiery a pograłem sobie ostatnio dopiero bo non stop sie modami bawiłem... Niewarto, pomimo ich ewidentnych zalet i poprawiania gierki, nie warto jest siedzieć i dłubać za modami. Możesz też wrzucić pare poprawiających grafike id. Większość znajdziesz TU Pozdrówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam problem - mam obliviona po polsku ale po formacie nie wszystko jest tłumaczone (czyli dialogi są nie tłumaczone i niektóre menu a reszta jest) czy może mi ktośdoradzić co zrobić, żeby grać w pełni spolszczoną grę bez ponownego jej instalowania ? po prostu nie chce mi sięinstalowaćgry wgrywać patcha i spolszczenia, gra sięuruchamia tylko nie wszystko jest tłumaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przy tym "Wisemans Reduced Textures " wystarczy wypakować pliki znajdujące się w archiwum do katalogu DATA i podmienieniu starych? Bo po zrobieniu tego niestety nie zauważyłem żadnych pozytywnych zmian w chodzeniu Obliviona :(

Edytowane przez Dru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli interesują cie doznaia RPG to wrzuć Oscuro'sOblivionOverhaul 1.3 w wersjii full.

A jak chcesz sobie pobiegać poquestować i posiekać to wgraj oficjalnego pacza, łatke polonizującą i baw się dobrze. Mam obliviona od premiery a pograłem sobie ostatnio dopiero bo non stop sie modami bawiłem... Niewarto, pomimo ich ewidentnych zalet i poprawiania gierki, nie warto jest siedzieć i dłubać za modami. Możesz też wrzucić pare poprawiających grafike id. Większość znajdziesz TU Pozdrówka

Wielkie dzięki :) biore sie za granie weekend mnie czeka tym bardziej ze wolny.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz w instrukcji...

A dałeś detale tekstur na high?

no w instrukcji jest żeby to wypakować do DATA w katalogu Oblivion`a. Tak też zrobiłem i lekka kiszka, chyba, że to daje 2 FPS-y więcej. A może gryzie się z LOD-ami, które wrzuciłem wcześniej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dru, powiedz mi jak dokladnie i gdzie wrzuciles LOD'y? Bo ja swoje wrzucalem wg. instrukcji, do katalogu data i dalej lipa a chce w koncu sobie pograc a nie zaglowac modami :|.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wrzuciłem LOD`y do folderu DATA, tak jak pisali w ich instrukcji. Teraz przeczytałem o tym Wiseman`ie i jego teksturach i też wrzuciłem do DATA (wg instrukcji). No i dalej na zewnątrz mam 15 klatek :(

Może niech ktoś kto dobrze zna te mody niech się tu wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem po to, by nie było przycinek?

Ja jescze nie ściągnąlem wszystkich części, bo coś mi druga nie chce się ściągnąć, więc nie moge ocenić jak to z tym jest.

W każdym razie, to chodzi nie o więcej fps chyba, ale bardziej o objętość tekstur, żeby bez problemów mieściły się w 128MB pamięci RAM naszych kart i żeby nie było jakiś doczytek i analogicznie przycięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...