Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam FAQ ;) masz tam pare.

Glownie mam na mysli trawe, warto troche pojechac po jej jakosci i ilosci.

Do tego .ini ktore mam od Friko'a http://members.lycos.co.uk/wodzowie/Oblivion.ini

Mamy kompy na podobnym poziomie wiec mysle ze bedzie ci ladnie smigac na tym ini i na modach z FAQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj Oblivion Polygone Overhaul i któreś z tej strony http://devnull.devakm.googlepages.com/128mbcards

Ja nie mam takiego luksusu, żeby wypróbować wszsytkie siedząc na GPRS...

Na razie staram się ściągnąć wisemana part 2, ale coś mi nie idze - ciągle przerywa transfer i do nowa trzeba ściągać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w nocy pobawiłem sie troche grafa w Oblivionie. Wyłączyłem LODa bo strasznie denerwuje mnie powolne odkrywanie terenu i gołe polany w odali. Ustawiłem wszystko na mega max ;] + edit ini na jakość do tego 1280x1024 hdr i według mnie tak gra się znacznie fajniej niz z Lodem! Giera ma bajkowy tajemniczy kilmat ;] wszędzie gesta jak mleko mgła która mimo że ogranicza widoczność to dodaje smaczku, w sumie nie wiem co widzialem w tym lodzie :>

Zarzuce screenami jak wrócę do chaty to obadacie bo jawnie mnie olśniło :D

 

Mam w związku z tym pytanie czy w ini da się wyedytować zasięg widzenia horyzontu (nie objektów) większy niż max bez lod? Tzn suwak zasięgu na maxa ale lod wyłączone ale chciaiłbym jeszcze trochę oddalić "mgłę"

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i trafilem na glupi problem. Lazilem sobie po polanach i natrafilem na oblezane miasto Kvatch czy jakos tak. No to wparowalem tam, zamknalem otchłan i razem ze strazą ruszylem ratowac hrabie. Po wielo godzinnej walce dotarlem do niego, ale nie zyl. I tutaj jest problem - dowodce strazy mi zabito (w tresci zadania nie bylo nic o tym ze musi przezyc) a ja teraz mam mu zaniesc naszyjnik, jaki mial hrabia na sobie. No i ciekawe jak ja mam to zrobic, jezeli strzalka na radarze prowadzi mnie do martwego dowodcy? :|

Ludzie, pomocy, z powodu tak glupiego bledu mam wykasowac te gre? Bo chyba tak zrobie jak nie znajde rozwiazania.

 

OMG - i jeszcze przed chwila zalapalem wampiryzm. Odechciewa sie grac normalnie ;s

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

 

Czy jest może jakiś sposób na wieszanie sie tej gierki ?? (po zwisie pomaga tylko ctr+alt+del i zamknieci oblivion.exe z menadzera)

 

 

Zpaczowalem gre do wersji 1.511 ale niesty to nic nie pomoglo

 

 

Tak sie zajawilem na ta gierke, że "szkoda" mi czasu na przeszukanie topicu - chcial bym już gać :D

 

 

\/ \/ \/ \/ \/ @fugs spolszczenie tez zainstalowalem oi dalej sie wiesza :wall:

Edytowane przez co3en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi oblivion z najnowszym patchem i spolszczeniem NIGDY sie nie zawiesil. moze zainstaluj spolszczenie? Ja mam winxp, sp1 i omegi 3.8.xxx

Edytowane przez fuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiszę jeszcze raz bo już dużo postów jest od mojego ostatniego więc małe szanse na zauważenie:

 

ja mam problem - mam obliviona po polsku ale po formacie nie wszystko jest tłumaczone (czyli dialogi są nie tłumaczone i niektóre menu a reszta jest) czy może mi ktośdoradzić co zrobić, żeby grać w pełni spolszczoną grę bez ponownego jej instalowania ? po prostu nie chce mi sięinstalowaćgry wgrywać patcha i spolszczenia, gra sięuruchamia tylko nie wszystko jest tłumaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tym Wiseman`ie wrzucam najpierw Wisemans Reduced Textures do DATA, a potem jeszcze do tego Wisemans Additional Reduced Textures (zaznaczając nadpisywanie plików, które już istnieją)?

Ja zainstalowalem wszystkie 3 czesci + additional. FPSy mi sie nie poprawily w zasadzie (moze 1-2 wiecej), ale juz nie mam doczytek (a na pewno duzo mniej), oraz zamiast medium mam wlaczone tekstury na Large.

 

W temacie FPSow duzo moze pomoc OPO (Oblivion Polygone Overhaul) oraz optymalizacja .ini.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowalem wszystkie 3 czesci + additional. FPSy mi sie nie poprawily w zasadzie (moze 1-2 wiecej), ale juz nie mam doczytek (a na pewno duzo mniej), oraz zamiast medium mam wlaczone tekstury na Large.

 

W temacie FPSow duzo moze pomoc OPO (Oblivion Polygone Overhaul) oraz optymalizacja .ini.

nie mogę znaleźć tego OPO gotowego do ściągniecia, byłem na jednej stronie, ale ta odsyła mnie do innej, na której trzeba założyć konto :mur:

 

help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na planetelderscrolls.com pojawil sie patch 1.2 do Thevery In The Imperial City oraz patch 1.31 do OOO.

 

EDIT: Sluchajcie, mam problem ze znikajacym obrazem. Czasami podczas gry znika mi nagle obraz - mam ikony, kompas, itd. - dziala wszystko oprocz tego, ze zamiast normalnego obrazu mam po prostu czarno. Nie ma reguly - sa dni, ze moge grac pare godzin i nic, a zdarza sie, ze po paru minutach od wlaczenia gry jest zonk. Pomaga wylaczenie gry i wlaczenie jeszcze raz. Da sie cos z tym zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czasmi bywa jak coś sie w "shaderach popsuje" (chyba :P). Pomaga np sejw a potem wgranie go albo wyjscie z gry i ponowne wgranie sejwa. Sam nie wiem o co dokładnie biega (chyba chodzi o potymalizacie shaderów podczas loada ale nie jestem pewnien).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tego to sie chyba nikt nie spodziewal

 

najwazniejsze:

 

W przypadku pecetów przyjemność ta kosztować będzie 19,99 dolarów zaś w przypadku Xboxa 360 około 800 punktów czyli 9,99 dolara.

:huh: :blink:

Większej bzdury dawno nie czytałem. Ale co się dziwić, skoro za wiarygodne źródło uważa się gry.wp.pl...

 

Wersja retail będzie kosztować $19.99 i zawierać będzie w sobie wszystkie dotychczas wydane DLC (zbroje dla koni, Mehrunes Razor, Orrery itp.). Będzie również możliwość ściągnięcia samego moda Knights of the Nine w cenie $9.99. Zatem nawet ktoś, kto z matematyki orłem nigdy nie był, zauważy, że mody wydane już wcześniej będą kosztować łącznie $10, gdy zakupi się je razem z Knigths of the 9.

Tak w wywiadzie powiedział Peter Hines, który na pewno wie lepiej niż gry.wp.pl.

 

SamoDobro, nie pisz zatem takich bzdur. Wiem że lubisz bardzo konsole, kilka chyba nawet posiadasz, zachwalasz je na każdym kroku niezależnie od tego, na którym koncie obecnie piszesz, ale nie powielaj bzdur i nie wprowadzaj użytkowników w błąd. Cena zarówno na PCta jak i na X-360 będzie taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to raczej nazwał mod'em niż dodatkiem...

 

129 zł - 8O

 

UPDATE:

 

Aj... się zamotałem, rzeczywiście tak jak miało być, tak jest ;)

Czyli trochę małych mod'ów + większy Knigth's of the 9.

Edytowane przez Aran

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...