Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam problem mianowicie mam sprzet dosyc slaby tj celeron 2,6 768 mb ramu i radka 9550 chcialem pograc w obka ale troche sie tnie w zwaizku z tym prosze was o jakies ustawienia konfiguracyjne pod moj sprzet ma ktos podobny i moglby przyslac ustawienia plik ini lub cos ?? wiem ze pewnie juz cos takiego gdzies bylo ale troche nie chce mi sie przeszukiwac 108 stron sorki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema mam problem mianowicie mam sprzet dosyc slaby tj celeron 2,6 768 mb ramu i radka 9550 chcialem pograc w obka ale troche sie tnie w zwaizku z tym prosze was o jakies ustawienia konfiguracyjne pod moj sprzet ma ktos podobny i moglby przyslac ustawienia plik ini lub cos ?? wiem ze pewnie juz cos takiego gdzies bylo ale troche nie chce mi sie przeszukiwac 108 stron sorki.

http://www.nvision.pl/forum/index.php?show...=25102&st=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

costi jak oceniasz OOO? Czy sa jakies zgrzyty w tym modzie podczas przechodzenia oficjalnego wataku? Jak z miodnoscia grania? Jest jakas radosc z eksploracji ruin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oficjalnym watku sie nie wypowiem, bo dostarczylem Amulet of Kings do Jauffre i na tym sie moja przygoda z glownym watkiem skonczyla :)

 

Miodnosc - fajna. Jest trudno, do tego walki sa ciekawe, bo mozna zostac na chwile ogluszonym, odepchnietym itp. (nie wiem, czy to bylo w standardzie). Cios pala po helmie to przykre wrazenie ;) Walki na arenie to sam miod.

 

Ruiny - ja jestem zadowolony, bo czasami mozna trafic naprawde fajny item, zdarzylo mi sie zauwazyc motyw, ze gobliny probowaly utluc jakas bestie. Tak wiec ruiny zaliczam na plus.

 

Living Economy jest co prawda odrebnym modem, ale jest tez w paczce z OOO, wiec o nim tu wspomne - IMO must have.

 

Na minus OOO - podniesienie kosztow treningu, i to bardzo. Jak w podstawce koszt treningu byl 10x poziom, to tutaj jest klikukrotnie wiecej. Mialem tez caly czas wrazenie, ze jestem za cienki w uszach - gdzie nie wlazlem, to przeciwnicy byli bardzo mocni (dobilem do 12. levelu, powyzej 10. jakos zaczelo byc lzej, ale nadal trudno). Obnizone jest rowniez tempo wzrostu skilli, co w polaczeniu z powyzszym moze byc frustrujace (ja skorzystalem z Vanilla Oblivion Skill Rates).

 

Mam niestety slabe porownanie z vanilla Oblivion, bo od razu po instalacji walnalem stos modow i w golego nawet nie gralem. Ale z OOO gralo mi sie niezle - najbardziej wkurzaly mnie koszty treningu.

 

Chyba zainstaluje sobie francesco i zaczne od nowa - daleko nie zaszedlem, wiec strata nie az tak wielka, a bede mial okazje poprawic zestaw skilli (jednak Mercantile w glownych skillach jakos mi nie lezy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie. Jak działa spolszczenie z modami? Np francesco, czy ten do trawy. Bo ja nazwy niektórych rzeczy (np zamiast zardzewiały miecz ma rusty sword) mam nieprzetłumaczone. Czy jest to wina moda czy po prostu nie przetłumaczono wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mam zainstalowane:

- short grass

- francesco

- unoficial oblivion patch

- i ten do zmiany hud'a, ze tak to nazwe :)

 

Tak bardzo to mi to nie przeszkadza. Mam nadzieję ,tylko że nie bedzie bardzo dużo tych nieprzetłumaczonych rzeczy. Chyba, że można to jakoś poprawić np: instalujac najpierw spolszczenie czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam Francesco to 15 mb i jakies 300 zajmują (opcjonalne) nowe przedmioty. Ja poki co jade na samym Francesco, moze w przyszlym miesiącu jak mi limit zresetują dociągne przedmioty :D

Tak czy owak, jest fajnie chociaz czasem dziwnie. Np. w pewnych ruinach odpierałem wręcz fale Impów, co pomieszczenie to 20 sie na podlodze walalo :D

Innym razem za miastem spotkalem straznika walczacego z bandytami, pokonal ich a ja znalazlem przy zwlokach sporo zakletych przedmiotow. Zaladowalem save'a sprzed walki i rozprawilem sie z nimi zanim doszedl do nich straznik... Tylko jeden z nich mial zaklete przedmioty, do tego wczesniej byl pomiedzy nimi jakis boss tzn. imienny bandyta, tym razem go nie bylo... Ale to tylko drobne bugi, poza tym Francesco jest naprawde swietny.

A ze spolszczeniem mam podobnie, polowa przedmiotow nie przetlumaczona, ale kto by sie tym przejmowal :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak działa spolszczenie z modami? Np francesco, czy ten do trawy. Bo ja nazwy niektórych rzeczy (np zamiast zardzewiały miecz ma rusty sword) mam nieprzetłumaczone. Czy jest to wina moda czy po prostu nie przetłumaczono wszystkiego.

Jeśli już mielibyśmy mówić (pisać) o winie, to wina leżałaby po stronie spolszczenia. Każdy nieprzetłumaczony na polski język mod będzie zawierał angielskie teksty (to oczywiste). Spolszczenie do Obliviona dotyczy tylko podstawki. Zatem wszystkie mody w wersji innej niż PL, nie będą miały polskich napisów (jasne jak słońce).

Z modami od trawy nie będzie problemu, bo nie ma w nich żadnych tekstów. Z francesco już taki problem będzie i ten rusty sword jest właśnie z moda francesco.

Podsumowując: lepiej grać z modami w wersji angielskiej. Uczyć się angielskiego!

 

Mam nadzieję ,tylko że nie bedzie bardzo dużo tych nieprzetłumaczonych rzeczy. Chyba, że można to jakoś poprawić np: instalujac najpierw spolszczenie czy coś.

Jeśli będziesz korzystał z całego francesco (15MB +330MB od przedmiotów), to tych nieprzetłumaczonych rzeczy będzie ponad tysiąc (tyle jest nowych itemów w wersji 3.3d), że o nowych potworach typu Golden Saint nie wspomnę.

 

Tak w ogóle to pojawiła się nowa wersja moda francesco z numerkiem 4.0. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sposob na spadajacy nagle framerate po kwadransie grania ? Mam zainstalowanego patcha i unofficial patcha, do tego pare modow i nic z tych rzeczy nie poprawilo tego buga od podstawowej wersji gry, w ktora gralem pol roku temu (mialem zupelnie inny sprzet, bug tez wystepowal). Denerwuje mnie bo w koncu TES4 jest w pelni grywalny u mnie, do pewnego czasu oczywiscie... Ktos moze mi pomoc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś jakiś kruczek na to, aby Oblivion zapisywał save'y w swoim katalogu zamiast w moich dokumentach bo nie chciałbym znowu ich stracić :mur:

Edytowane przez KosiMazaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakis sposob na spadajacy nagle framerate po kwadransie grania ?

(..)

Ktos moze mi pomoc ?

Wejdź do konsoli i wpisz polecenie pcb. Napisz czy w jakimś stopniu to pomogło.

 

Zna ktoś jakiś kruczek na to, aby Oblivion zapisywał save'y w swoim katalogu zamiast w moich dokumentach bo nie chciałbym znowu ich stracić :mur:

W jaki sposób niby je tracisz? Same się kasują? :blink:

Tego raczej nie zmienisz, no chyba że przez jakieś programy trzecie do Obliviona. Może warto byłoby przerzucić sobie moje dokumenty na inną partycję niż systemowa? ;)

 

BTW: już niedługo (za kilka miesięcy ;)) pojawi się dodatek (taki jak Tribunal czy Bloodmoon do Morrowinda, a nie plugin taki jak KOTN) do Obliviona zatytułowany Shivering Isles. AW - news o Shivering Isles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób, że ostatnim razem mi system padł i zwyczajnie zapomniałem że mam tam save'y i wszystko poszło z formatem. Moga być programy trzecie, a jak nie to faktycznie zmienie położenie moich dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W taki sposób, że ostatnim razem mi system padł i zwyczajnie zapomniałem że mam tam save'y i wszystko poszło z formatem. Moga być programy trzecie, a jak nie to faktycznie zmienie położenie moich dokumentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Grafika Ci się czasem nie przegrzewa? Modyfikowałeś plik .ini? Jakie masz mody? Odpowiedz, jeśli pcb nic nie da.

 

Grafika sie nie przegrzewa - to wystepowalo juz na innej karcie graficznej.

 

Plik INI modyfikowany

 

Mody to raczej poprawiajace gameplay (OOO, MMM. LE itd), modyfikacji zmieniajacych grafike/wydajnosc raczej nie uzywam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafika sie nie przegrzewa - to wystepowalo juz na innej karcie graficznej.

 

Plik INI modyfikowany

 

Mody to raczej poprawiajace gameplay (OOO, MMM. LE itd), modyfikacji zmieniajacych grafike/wydajnosc raczej nie uzywam.

Jak na mój nos jest to spowodowane tym, że pamieć karty graficznej nie jest wystarczająco sprawnie czyszczona i zapełnia się a potem to wiadomo- ciągnie z wolnego ramu. Jest mod, który automatycznie co ileś sekund opróżnia bufor (nie pamiętam nazwy). Pokombinuj też z różnymi strownikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten mod to HTFPCB, niestety podczas gry z nim występują problemy z dźwiękiem (czasem nie słychać dźwięku rzucanego czaru itp.) :-| Dlatego lepiej co jakiś czas samemu wpisywać w konsoli komendę "pcb", co daje te same rezultaty, bo mod jak napisał sam jego autor:

...is basically an automated version of typing pcb in the console every few mins.

EDIT: Literówka :wink: Edytowane przez Niko442

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych potwierdzeń, to magazyn PC Gamer jako pierwszy poinformował o pełnym dodatku do Obliviona. W The Shivering Isles gracze zostaną przeniesieni na wspomniane wyspy, rządzone przez lekko zwariowanego księcia Sheogoratha.

 

Co ciekawe gracze będą mogli swobodnie podróżować między Cyrodiil a Shivering Isles, a sam transport odbywać się będzie przez portal niedaleko przystani Niben, koło Bravil. Wszystko na wyspach będzie dziwne. Od koloru nieba przez wygląd roślin i stworów. Magazyn przyrównał humor zawarty w nowych questach do tego znanego z klasycznych gier LucasArts. The Shivering Isles trafi na pecety, ale chwilę później zapewne także na next-genowe konsole.

 

Jupi?!?!?! :plum:

Btw, zaczynam swoją przygode od nowa. Ta gra jednak cos w sobie ma....Ba, chce sie miec topowy sprzet, by zobaczyc ja w jak najlepszej oprawie....;>

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych potwierdzeń, to magazyn PC Gamer jako pierwszy poinformował o pełnym dodatku do Obliviona. W The Shivering Isles gracze zostaną przeniesieni na wspomniane wyspy, rządzone przez lekko zwariowanego księcia Sheogoratha"

 

:lol2: :lol2: :lol2: Lekko zwariowany książe hehehe - omfg a ja sądziłem że to Szlaony Bóg :D Skąd to brałeś? Z Clicka? :>

 

A co do dodatku zajrzyjcie TU

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chociaż nie ma jeszcze oficjalnych potwierdzeń, to magazyn PC Gamer jako pierwszy poinformował o pełnym dodatku do Obliviona. W The Shivering Isles gracze zostaną przeniesieni na wspomniane wyspy, rządzone przez lekko zwariowanego księcia Sheogoratha"

 

:lol2: :lol2: :lol2: Lekko zwariowany książe hehehe - omfg a ja sądziłem że to Szlaony Bóg :D Skąd to brałeś? Z Clicka? :>

 

A co do dodatku zajrzyjcie TU

gry.wupe.peel :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmodyfikowalem sobie .ini programem Oblivion TWEAKpl i gra dziala o wiele szybciej a wygląda bardzo ładnie, tylko jest jeden problem.. otoz nie wiem czemu nie słychac dialogów

 

wczesniej było wszystko ok, mam obka z patchem PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwalem w swoje lapki plytke z Knights Of The Nine. Na jej zawartosc skladaja sie:

  • Knights Of The Nine
  • Mehrune's Razor
  • Horse Armor
  • Orrery
  • Wizard's Tower
  • Spell Tomes
  • Thieves Den
  • Vile Lair
  • Najnowszy patch
Na razie jeszzce za duzo nie gralem, wrazenia beda potem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...