Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mozna zainstalowac np. ooo, albo francesco bez dodatkowych rzeczy (przedmiotow, npc'ow, potworow), tylko po to, aby uzyskac lepsze zbalansowanie w grze itp. ? Mam wgrane spolszczenie i troche lipnie to wyglada, jak czesc tekstow jest pl a czesc eng.

 

Albo napisze inaczej, szukam moda, ktory balansuje rozgrywke, nie interesuja mnie inne dodatki.

 

---

 

Testowalem tez ooo lite z pluginami, ale tez zmienia nazwy niektorych przedmitow na angielskie i... zjada mi nie wiem dlaczego 10 fps. :]

 

Testowalem tez jakies archer's mody, luki def. sa troche za cienkie, ale z tymi modami to przegiecie, niektore maja ratio 5x dmg, wszystko kosi sie jak z karabinu...

Nie pamiętam jak sprawa wygląda z OOO, ale jeśli chodzi o mod Francesca - to nie ma z tym najmniejszych problemów. (Tak na marginesie, to Fran's ma tak wielkie możliwości konfiguracji wedle własnych potrzeb, że masakra :D ).

 

Co do zwalniania: w OOO działa w tle bardzo dużo różnych skryptów. Fran's jest pod tym względem zdecydowanie lepszy, bo ich autor zwraca szczególną uwagę na optymalizację.

 

EDIT: A ostatecznie to bym sobie odpuścił polską wersję - nie jest to żadna strata, przynajmniej w stosunku do tego, co oferują mody i co trzeba sobie odpuścić, mając ją zainstalowaną.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam jak sprawa wygląda z OOO, ale jeśli chodzi o mod Francesca - to nie ma z tym najmniejszych problemów. (Tak na marginesie, to Fran's ma tak wielkie możliwości konfiguracji wedle własnych potrzeb, że masakra :D ).

 

Co do zwalniania: w OOO działa w tle bardzo dużo różnych skryptów. Fran's jest pod tym względem zdecydowanie lepszy, bo ich autor zwraca szczególną uwagę na optymalizację.

Wlasnie zassalem francesco's i jest dokladnie tak jak mowisz. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na to lepszy sposób:

-podchodzisz do drzwi

-odpalasz konsole

-klikasz na drzwi

-wpisujesz w konsoli "unlock"

et voila wszystko otwarte ;) ale radzę tego używać tylko w ostateczności, gdyż psuje to klimat gry jeśli bawimy się cheatem zbyt często ;)

Jest jeszcze inny sposob: idziemy do Shrine of Nocturne (po drodze do Leyawiin na wschodnim brzegu rzeki) i organizujemy sobie Skeleton Key. W tym momencie umiejetnosc Security idzie do kosza, a otwarcie kazdego zamka to tylko kwestia czasu ;) I wszystko "full legal", bez cheatow 8)

 

A tak ogolnie to Raminus Polus (bo o niego chodzi) jest albo w przedsionku siedziby arcymaga (czyli jedynym budynkiem, do ktorego mozemy wejsc nie bedac czlonkiem gildii, na wprost od wejscia na teren Uniwersytetu), albo snuje sie przed wejsciem do tegoz, po publicznie dostepnej stronie.

Radze go zlokalizowac, bo przez jakis czas to on bedzie dawal questy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak gralem bez plyty to mialem takie jazdy, ze nie bylo slychac w ogole dialogow, wkladam cd i jak reka odjal. :]

Moze uzywasz patcha na no-cd, wyczytalem na forum oblivion.phx.pl, ze od tego sa takie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dawno juz Obka nie grałem ;) i mam pytanie ? Czy shivering isles (czy jak to sie nazywa) bedzie oddzielnym dodatkiem (nie wymaga fulla) czy trzeba jeszcze raz oba instalować (mam mało miejsca na dysku ;d)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak gralem bez plyty to mialem takie jazdy, ze nie bylo slychac w ogole dialogow, wkladam cd i jak reka odjal. :]

Moze uzywasz patcha na no-cd, wyczytalem na forum oblivion.phx.pl, ze od tego sa takie jazdy.

nie, to nie od tego.

wylaczam spolszczenie i mam je w d.pie

po problemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamknięto forum http://www.elderscrolls.com/forums/ :angry:

 

 

EDIT: Forum już powróciło, ale w inne miejsce. I kurde moje linki poszły się walić :mur:

EDIT2: I wszystko wróciło już do normy, wszytko automatycznie jest przekierowywane tam gdzie powinno.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej czekam, czekam na lepszy sprzęt ;) Dopiero na 8800 pogram, bo chcę minimum 40fps, a z dodatkowymi texturami nie będzie łatwo ;)

 

Wypuścili pacza:

http://www.gamershell.com/news/37304.html

 

Nie umiem zrobić spojlera, więc rozciągnę wątek ;)

 

Changelog:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
New Features

 

10 new Xbox 360 Achievements for Shivering Isles

 

Bug Fixes

 

Improved LOD visual quality for landscape.

 

Optimizations to file loading system.

 

Taking items from dead owned creatures is no longer a crime.

 

Fixed issue where lock/unlocked states on doors would occasionally be stored incorrectly in a save game.

 

NPCs no longer pop into view after player cancels out from the Wait menu.

 

Fixed memory leak with sitting in a chair multiple times.

 

The reflection from the environment map in windows now displays properly.

 

Fixed an issue where player is still in combat even though the creature is no longer present.

 

Player can no longer fast travel when paralyzed.

 

Fixed infinite dialogue loop when arrested by guards who have high disposition to you.

 

Fixed issue where guards would not properly report crime if they were pickpocketed.

 

Summoned creatures properly fade away when they are created from a leveled list.

 

Fixed issue where stolen items would lose their stolen status if the player character was female.

 

Fixed crash that would occur with NPCs loading in with arrows.

 

Pickup sound effects no longer play during the loading screen.

 

If you attack a creature owned by you, crime is no longer reported.

 

Fixed issue with LOD not loading in properly when entering/exiting worldspaces.

 

Fixed infinite soul gems exploit by dropping and picking up stacked soul gems.

 

Fixed a crash with summoning a creature and immediately exiting the cell.

 

Fixed a crash with stealing an object, exiting and immediately

re-entering an interior.

 

Fixed issue where an NPC would occasionally not perform the proper idle animation.

 

Fixed an occasional crash when a creature loses detection on the player.

 

Fixed an occasional crash with NPCs who were not loaded going into combat.

 

Quest Fixes

 

In Light the Dragonfires, fixed issue where improper journal would appear if you closed an Oblivion gate.

 

In Till Death do They Part, fixed an issue where Melisande would not properly give you Cure Vampirism potion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem gdy grałem w oblivion to wyłączył mi sie komputer i gdy chce wczytać ostatni zapis pisze że zapis został uszkodzony... nie wiem co mam zrobic prosze o pomoc moze da sie to jakos odkręcić zlbo naprawić <smutny>

Wczytaj jakiegoś wcześniejszego save'a albo zacznij grać od nowa.

 

Glupie pytanie - patcha sciagac do wersji US czy UK?

A jaką masz wersję? ;)

 

Który nie działa zbyt dobrze z patchem 1.2. Pozostaje czekać na wersję 4.3.

BTW: OBMM i OBSE też z tego co wiem nie współpracują dobrze z nowym patchem. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne, pacza zrobili bez sprawdzania działania modów, to moderzy muszą się starać o kompatybilność...

Oczywiście nie jest to w porządku, bo gra żyje dzięki moderom ;)

Pacz przygotowuje grę pod Shiv. Isles - chyba ;)

 

Ciekawi mnie to: "10 new Xbox 360 Achievements for Shivering Isles" - co to ma wspólnego z PC?

 

Dzięki za zrobienie spojlera w moim tekscie ;)

 

Gdy zacznę w to grać, będzie już dodatek spolszczony i mega mody wypuszczone ;)

 

Edit:

Z xywką Error jak ma gra działać ;)

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz wersję? ;)

Ze sklepu ;) I nie pamietam, ktora wersje wczesniejszych patchy sciagalem...

Który nie działa zbyt dobrze z patchem 1.2. Pozostaje czekać na wersję 4.3.

BTW: OBMM i OBSE też z tego co wiem nie współpracują dobrze z nowym patchem. :?

I wlasnie dlatego na razie go nie instaluje - czekam na aktualizacje modow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze sklepu ;) I nie pamietam, ktora wersje wczesniejszych patchy sciagalem...

To że ze sklepu to przecież wiadomo. Kupowałeś w Polsce czy może za granicą? Ja wybrałbym patcha UK. ;)

 

I wlasnie dlatego na razie go nie instaluje - czekam na aktualizacje modow.

Ja tak samo. Poza tym teraz mnie trochę Jade Empire wciągnął, a i inne gry ostatnimi czasy pojawiły się na horyzoncie, żeby wspomnieć chociażby o Stalkerze, UFO Afterlight (Polacy nie powini tłumaczyć tytułów. :evil: Bitwa o Marsa? WTF? :blink:) czy trochę starsze jak Company of Heroes. Trochę tego jest, tylko jak zwykle brakuje czasu. :cry:

 

I tak pewnie "pogram" sobie w Construction Set. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zainstalował tego patcha, to może powiedzeć jak sprawa wygląda w praktyce z tym ulepszeniem:

 

Improved LOD visual quality for landscape.

thx

 

EDIT: kurka, nie wiem jak to się dzieje, ale zawsze jak już coś napiszę w tym temacie, to potem panuje cisza przez tydzień :damage_wall:

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To klatwa :P

 

A ja wlasnie zaliczylem buraka w Knights of the Nine - w jednym z questow, osoba ktora powinna "popchnac" mnie dalej nie ma mi nic do powiedzenia poza Rumors :|

Ciekawe, czy gdzies na forach znajde pomysl obejscia tego...

 

EDIT: pomysl znalazlem, na szczescie nie bylem jedyny z tym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze były problemy z angielskimi modami w polskiej wersji, czy to w Morrowindzie, czy to w Oblivionie. W tej pierwszej grze trzeba było mody konwertować, a później przekładać na nasz język, żeby nie mieć angielskich tekstów.

 

Jak ktoś chce spokojnie pograć sobie z modami, to lepiej jak będzie korzystał z wersji ENG. Przy PL trzeba o wiele więcej, by doprowadzić mody do stanu używalności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...