Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Żadnych modów nie ma.

Ath poczytałem w tym linkach co dałeś i się okazało, że nie tylko gdy ktoś ma cracka no cd, ale to coś te spolszczenie miesza :/

Każe bratu pokombinować z instalowaniem, może dojdę co jest przyczyną.

 

Zrozumiałem, że w grze każda postać ma jakieś słyszalne odgłosy, tak?

Tak, wywal no-cd, wrzuc org. plyte i bedzie smigac. :]

Kazda postac ma glos. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałem, że w grze każda postać ma jakieś słyszalne odgłosy, tak?

Tak, niestety. :?

 

Po dluuugiej przerwie wróciłem do Obka, włączam i mam po prawej stronie menu czarów. I za Chiny Ludowe nie mogę sobie przypomnieć jak się je wyłącza :damage_wall:

Daj screenshota? ;)

Jakieś mody poinstalowane?

 

Edit:

No właśnie costi, mnie też to zaintrygowało. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to kolko z opcjami od 1 do 8? Przeciez ono sie pojawia tylko przy ustawianiu skrotow, jak sie jest w inventory :huh:

Ja mam je przez cały czas i się cholerstwo wyłączyć nie chce :blink: Łaza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się wczoraj nowa wersja Francesco's Leveled Creatures-Items oznaczona cyferkami 4.3.

Dodaje trochę nowych przedmiotów i potworów oraz jest zgodna z najnowszym patchem, to jest 1.2.

Więcej na oficjalnym forum :arrow: Francesco's Leveled Creatures-Items 4.3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko odnosnie questu 'czelusc wzgardy' (tego addona dostarczonego wraz z KOTN).

 

ospoileruje na wszelki wypadek

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Splukalem sie z calej kasy, ale kupilem wyposazenie do czelusci wzgardy.

 

---

 

Co to za sluga ?

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Jak klikne, zeby mordowal to on sobie wychodzi z jaskini i gdzies idzie, co to ma byc, on ma mi pomagac podczas walki ?

 

---

 

Fajne rzeczy tam sobie egzystuja po szafkach. :]

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

---

 

Wyspac sie mozna. :]

 

Dołączona grafika

 

---

 

A to co ? Bedzie sie mozna szybko odwampirzyc ? :]

 

Dołączona grafika

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie - ktos sprawdzal mody poprawiajace tekstury LOD we wspolpracy z nowym patchem? Sa jakies problemy?

Najprawdopodobniej. :?

 

Patch 1.2 release note:

Improved LOD visual quality for landscape.

Niestety jeszcze nie wyszedłem z więzienia (właściwie to nie zacząłem grać w Obliviona ;)), więc nie wiem na czym ta poprawa może wyglądać.

 

BTW: pojawiła się część patchy zgodnych z Francesco's, między innymi UOP... Na TNR jednak trzeba jeszcze trochę poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, w topicu o Francesco, podawanym pare postow wczesniej, na ostatniej stronie jest oporawiona wersja ESP do UOP2.0 oraz kilku innych modow, kompatybilna z Francesco.

 

Widzialem wersje 1.2 na X360 - w oddali zupa taka sama jak byla; aczkolwiek nie wiem, czy Xbox tez sie na ten poprawiony landscape zalapal, bo o jakimkolwiek changelogu mozna tam zapomniec.

 

Ja jeszcze nie robilem reinstalki Obliviona, czekam m.in. na TNR. Jakis powazny update tegoz ma byc w maju, ale mam nadzieje, ze wczesniej pojawi sie jakas kompatybilna z francesco 4.3 wersja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po Knights of the Nine :) Finalowa walka byla zenujaco prosta, nawet mi sie sprzet zauwazalnie nie zuzyl... moze wplyw na to mial moj 29. poziom? :P

 

Zaluje, ze nie zdazylem zrobic screena po walce, bo mamy niepowtarzalna okazje

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

Swoja droga, polazlem po skonczeniu tegoz modulu do Brumy i kazdy, do kogo zagadam, wystkakuje do mnie z pogardliwym tekstem "I thought you were a holy knight, I guess I should've known better" Que pasa? :blink: ani nikogo nie okradlem, ani nie zabilem...

 

A propos tekstur LOD w nowym patchu: przy tym modzie jest screen rowniez z golej wersji - IMHO wyglada to bardzo zacnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pawnowie w oczekiwaniu na moje SI zainstalowałem Obka ponownie (i tak bym musiał ;p). Mam teraz pytanie jak sprawdzić jaką mam wersje Obka ?

 

Czy da sie zainstalować OOO na czystego Obka (bez zadnego patcha) ? Wiem ze kazdy OOO jest dla dane wersji ale juz sie w tym nie moge połapać :(. I co jest lepsze (zawiera wiecej contentu) franczesko czy OOO (nie bicie mnie po tym pytaniu bo o modach do Oba mało wiem :<)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie z New Game itd. powinna byc podana wersja w dolnym rogu (ale nie pamietam, czy w lewym, czy prawym).

 

Bez zadnego patcha to dosyc hardcore'owe podejscie ;) Skoro masz zamiar i tak instalowac SI, to IMHO mozesz zarzucic wszystkie patche - i tak Cie to czeka, a lepiej miec od razu nowe wersje modow, niz potem bujac sie z aktualizacja i spowodowanymi tym problemami.

 

Co do zawartosci obu modow - polecam poczytac readme do obu modow i/lub oficjalne tematy na forum Bethesdy. Wydaje mi sie, ze bardziej rozbudowany jest Francesco, ale rozwoju OOO nie sledzilem od dluzszego czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz pytanie jak sprawdzić jaką mam wersje Obka ?

Lewy dolny róg ekranu po odpaleniu gry (menu). Powinna widnieć informacja o numerze wersji.

 

Czy da sie zainstalować OOO na czystego Obka (bez zadnego patcha) ? Wiem ze kazdy OOO jest dla dane wersji ale juz sie w tym nie moge połapać :(.

Pewnie tak, jakąś wcześniejszą wersję, na przykład 1.23. Najlepiej sprawdź readme.txt.

 

Swoją drogą czemu nie zaktualizujesz Obliviona do najnowszej wersji? :huh:

I co jest lepsze (zawiera wiecej contentu) franczesko czy OOO (nie bicie mnie po tym pytaniu bo o modach do Oba mało wiem :<)

Francesco cały czas jest aktualizowany, co chwila autor coś nowego dodaje. OOO zakończył się na wersji 1.3x (aczkolwiek dev_akm przejął pracę nad modem) i od długiego już czasu nic nowego nie jest dodawane.

 

Inna sprawa, że OOO sporo miesza i często powoduje konflikty z pozostałymi modami. Co kto lubi, kwestia gustu. Na tym forum dominuje raczej Francesco. :)

 

Update: przed chwilą przejrzałem obydwa mody pod kątem ilości nowych przedmiotów i potworów. Okazuje się, że Francesco ma tego znacznie więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy dolny róg ekranu po odpaleniu gry (menu). Powinna widnieć informacja o numerze wersji.

 

Pewnie tak, jakąś wcześniejszą wersję, na przykład 1.23. Najlepiej sprawdź readme.txt.

 

Swoją drogą czemu nie zaktualizujesz Obliviona do najnowszej wersji? :huh:

Francesco cały czas jest aktualizowany, co chwila autor coś nowego dodaje. OOO zakończył się na wersji 1.3x (aczkolwiek dev_akm przejął pracę nad modem) i od długiego już czasu nic nowego nie jest dodawane.

 

Inna sprawa, że OOO sporo miesza i często powoduje konflikty z pozostałymi modami. Co kto lubi, kwestia gustu. Na tym forum dominuje raczej Francesco. :)

 

Update: przed chwilą przejrzałem obydwa mody pod kątem ilości nowych przedmiotów i potworów. Okazuje się, że Francesco ma tego znacznie więcej.

Boje sie ze bede musiał robić reinstal bo nie bedzie zgodny z SI (nie wiem cos takiego słyszałem). A sam SI akutalizuje gre do 1.2 czy jak ? :) I co wtedy z modami ?

 

Co do ooo albo frencesco wybieram francesco :P. No i teraz problem. Mam wersje 1.202 cos tam (po spaczowaniu) jaka teraz wersje franczesko wybrać i czy mody takie jak btmod beda działać ? :P

 

btw jak sciagam franczesko z tej strony:http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...tail&id=268 to co mam sciagnać (ten plik co ma 493MB czy ten co ma 22MB czy obydwa ? :P (sry ale newbie jestem jezeli chodzi o mody - na 5900 miałem 1 mod z 300 artefaktami :P).

 

Kurde da sie pełne Franczesko sciagąc gdzie indziej ? Na fileplanet trza sie rejestorwać a na filertont jaka dziwna wersje (10mb) znalazłem :/

 

EDIT cos mi sie sypie teraz oblivion ;p Chyba reinstal musze bo stare pliki dodałem plus cos wywaliłem niechcacy :|.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze bede musiał robić reinstal bo nie bedzie zgodny z SI (nie wiem cos takiego słyszałem). A sam SI akutalizuje gre do 1.2 czy jak ? :) I co wtedy z modami ?

 

Co do ooo albo frencesco wybieram francesco :P. No i teraz problem. Mam wersje 1.202 cos tam (po spaczowaniu) jaka teraz wersje franczesko wybrać i czy mody takie jak btmod beda działać ? :P

 

btw jak sciagam franczesko z tej strony:http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...tail&id=268 to co mam sciagnać (ten plik co ma 493MB czy ten co ma 22MB czy obydwa ? :P (sry ale newbie jestem jezeli chodzi o mody - na 5900 miałem 1 mod z 300 artefaktami :P).

 

Kurde da sie pełne Franczesko sciagąc gdzie indziej ? Na fileplanet trza sie rejestorwać a na filertont jaka dziwna wersje (10mb) znalazłem :/

 

EDIT cos mi sie sypie teraz oblivion ;p Chyba reinstal musze bo stare pliki dodałem plus cos wywaliłem niechcacy :|.

Francesco wybierz najnowsza po prostu. Co do plikow to pierwszy to jest goly francesco wprowadzajacy tylko modyfikacje do statystyk itp. (zawiera tez chyba kilka malych modow tj. living economy) a ten duzy, to dodatkowo nowe przedmioty, moby, questy. Dla mnie dodatkowo jest o tyle lepszy od ooo, ze mniej zjada sasobow (w ooo w porownaniu do francesco mialem nawet do 10fps mniej...).

Btmod bedzie dziala nawet starszy.

Zarejestruj sie na fp, to nic nie kosztuje przeciez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Francesco wybierz najnowsza po prostu. Co do plikow to pierwszy to jest goly francesco wprowadzajacy tylko modyfikacje do statystyk itp. (zawiera tez chyba kilka malych modow tj. living economy) a ten duzy, to dodatkowo nowe przedmioty, moby, questy. Dla mnie dodatkowo jest o tyle lepszy od ooo, ze mniej zjada sasobow (w ooo w porownaniu do francesco mialem nawet do 10fps mniej...).

Btmod bedzie dziala nawet starszy.

Zarejestruj sie na fp, to nic nie kosztuje przeciez.

Byłem zarejestorwany (własnie podczas gry w Obka na 5900 ;p - jakis dzis jestem nierozgarniety). A co do wydajnosci: czy z Franczesko mam mniej fps niz bez niego ? :) I ogolnie dzieki za dotychczasową pomoc.

 

A co do quiet feet to instalacja niby prosta a ja nadal słysze głosy konika :?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem zarejestorwany (własnie podczas gry w Obka na 5900 ;p - jakis dzis jestem nierozgarniety). A co do wydajnosci: czy z Franczesko mam mniej fps niz bez niego ? :) I ogolnie dzieki za dotychczasową pomoc.

 

A co do quiet feet to instalacja niby prosta a ja nadal słysze głosy konika :?.

Z frankiem wiecej fps. :]

Co do konia to ja moze z 2 razy w grze nim jezdzilem, nie jestem az tak hardcore'owy, aby wszedzie chodzic 'z buta' (albo z kopyta). :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde nie wiem czemu ale bardzo czesto mi Oblivion wychodzi do win (juz ze 4 razy na 3h gry :?) i 3 razy sie tak zawiesił ze kompa musiałem resetować... Głownie mi wychodz jak mam zabić jaką istote (czyli wykonuje ostatni cios i itota powinna juz paść a tutaj bach i pulpit Win :/)Nie wiem o co chodzi. Kurde a fajnie sie gra z taką grafą :P.

 

Z tego co pamietam to konczac obka na 5900xt zostawiłem sobie znalezienie skeleton key i questy dla fighter guide :lol: (za to do dzis pamietam questy DB które sa 10 razy lepsze niz main quest). W sumie żałuje bo z tego co słyszałem FG akurat ma najgorsze questy ;p. Kurcze gra sie super ale ityruje mnie to wychodzenie :| i w dodataku przeciez mam spaczowana gre, karte odkreciłem (ale to nie o to chodzi).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje sie ze bede musiał robić reinstal bo nie bedzie zgodny z SI (nie wiem cos takiego słyszałem). A sam SI akutalizuje gre do 1.2 czy jak ? :) I co wtedy z modami ?
Shivering Isles zawiera w sobie patcha 1.2.0.201. Ze strony Bethesdy do ściągnięcia jest patch o numerze 1.2.0.214 i to właśnie tego powinno się instalować.

Najpierw Oblivion, następnie patch 1.2.0.214 i dopiero Shivering Isles.

 

Mam wersje 1.202 cos tam (po spaczowaniu) jaka teraz wersje franczesko wybrać i czy mody takie jak btmod beda działać ? :P
Te "coś tam" jest istotne. 1.2.0.214 - tego patcha powinieneś zainstalować.

BTmod powinien działać. DarkUI nie działa najlepiej, ale to tylko przez czcionki. Żeby się pozbyć tego problemu, wystarczy w pliku .ini zmienić dwie linijki.

 

Kurde da sie pełne Franczesko sciagąc gdzie indziej ? Na fileplanet trza sie rejestorwać a na filertont jaka dziwna wersje (10mb) znalazłem :/
Ściągaj ze strony 2571160[/snapback]
EDIT cos mi sie sypie teraz oblivion ;p Chyba reinstal musze bo stare pliki dodałem plus cos wywaliłem niechcacy :|.
Stąd te CTD zapewne. :?

 

A co do quiet feet to instalacja niby prosta a ja nadal słysze głosy konika :?.
W FAQ są dwa linki prowadzące do tego moda. Sprawdzałeś obydwa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzalem oba Quiet Feet i albo ja mam cos popieprzone u siebie, albo zaden nie dziala :| A dokladniej - ten z .esp nie dzialal nigdy, a druga wersja (zawierajaca puste pliki audio) dzialala jakis czas, ale ostatnio przestala :blink: Cuda na kiju...

 

Anyway, u mnie i tak szykuje sie reinstalka Obliviona - mam zamiar wrzucic nowego patcha i przy okazji chce zrobic maly porzadek, bo mam wrazenie, ze smietnik w modach mam niesamowity i zaczynaja sie dziwne rzeczy dziac - wczoraj popsuly mi sie czcionki w inventory, a ktoregos razu znikla moja postac w widoku TPP (jesli wsiadlem na konia, to widzialem ja w prawidlowej pozycji, ale jakis metr za konskim zadem :lol: ).

 

Anyways, jest juz patch do pozenienia Francesco z TNR, na podlinkowane przez Crosisa stronie.

 

EDIT: widzialem Shivering Isles na X360. Fajne, czulem sie jakbym sie przeniosl do Morrowinda. Nie mialem mozliwosci pograc zbyt dlugo, tylko pare minut, ale i tak zrobilo na mnie wrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja musze podzielic sie swoja refleksją dotyczaca modow do TES4 i innych gier (np Stalker). Programiści udostepniaja mozliwosci i narzedzia do tworzenia modow. Skutkiem tego powstaje tego bardzo duzo. Moim zdaniem jezeli dotycza grafiki i GUI gry to jest ok, ale jesli ingeruja w system RPG to juz zaczyna byc cos nie tak chodzby niewiem co poprawialy. Ludzie intaluja rozne mody i kazdy w koncu gra w tak jakby inna gre, z innym poziomem trudnosci, roznymi itemami, innymi stworami, jedni sobie ulatwia inni chca trudniej. Nie sadze zeby programisci z Bethesdy byli zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Oczywiscie moge sie mylic ale jaki sens jest grania w gre ktorą bez mozna sobie zmienic jak sie chce wbrew pierwotnym załozeniom tworcow gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shivering Isles zawiera w sobie patcha 1.2.0.201. Ze strony Bethesdy do ściągnięcia jest patch o numerze 1.2.0.214 i to właśnie tego powinno się instalować.

Najpierw Oblivion, następnie patch 1.2.0.214 i dopiero Shivering Isles.

 

Te "coś tam" jest istotne. 1.2.0.214 - tego patcha powinieneś zainstalować.

BTmod powinien działać. DarkUI nie działa najlepiej, ale to tylko przez czcionki. Żeby się pozbyć tego problemu, wystarczy w pliku .ini zmienić dwie linijki.

 

Ściągaj ze strony http://francesco.4shared.com/ Wersję 4.3B, gdyż jest najnowsza. Dodatkowo na tej stronie masz mdy zgodne z Francesco (np. UOP).

 

Stąd te CTD zapewne. :?

 

W FAQ są dwa linki prowadzące do tego moda. Sprawdzałeś obydwa?

Dzieki za wyczerpujaca odp ;). mam wersje 1.20201 zainstaluje najnowsza. Co do quiet feet oba sprawdzałem i oba nie działają ;).

 

A teraz mam kolejne pytanie. Chce pomieszać troche modów na optymalizacje i troche na wyglad. Czy mod Oblivion Polygone Overhaul bedzie działał z The Oblivion Texture Overhaul ? Nie zabardzo sie orietuje ale te mody zmieniaja meshe (nie pamietam co to :P) i chyba razem moga jakies konflikty wywołać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@v1ru5:

Wiesz, jeden woli herbate, inny kawe, a trzeci na widok obu wymienionych dostaje torsji ;) IMHO chodzi o czerpanie przyjemnosci z gry, a ze kazdy lubi cos troche innego, to i powstaja rozne mody. Nikt nikomu nie kaze z nich korzystac - odpowiada Ci wersja "vanilla" to graj w nia i olej mody. Ale wez poprawke, ze niektorzy oczekuja od gry czegos troche innego.

Nie sadze zeby programisci z Bethesdy byli zadowoleni z takiego obrotu sprawy.

IMHO jest wrecz odwrotnie - mody przedluzaja czas zycia gry, poniekad rozszerzaja grono potencjalnych odbiorcow (bo pewnie jest sporo osob, ktore nie siegnelyby po gre, gdyby nie bylo mozliwosci zmiany kilku glupot). Pomijam nawet fakt, ze Bethesda sama sprzedaje mody ;)

Inaczej: jakby nie chcieli, zeby ludzie tworzyli mody, to nie daliby im CSa do reki.

 

EDIT:

@yuucOm

mesh = siatka obiektu 3D, ktora jest pokrywana tekstura. Oba te mody nie powinny ze soba konfliktowac - OPO zmienia meshe, ten drugi tekstury. U mnie duet OPO + Wiseman's Reduced Textures nie powoduje zadnych klopotow. Na wszelki wypadek mozesz jeszcze zajrzec na oficjalne forum Bethesdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzalem oba Quiet Feet i albo ja mam cos popieprzone u siebie, albo zaden nie dziala :| A dokladniej - ten z .esp nie dzialal nigdy, a druga wersja (zawierajaca puste pliki audio) dzialala jakis czas, ale ostatnio przestala :blink: Cuda na kiju...

Tworzyłeś plik archiveinvalidation.txt po wgraniu quiet feet tym z pustymi plikami audio? Poza tym dalej piszesz, że masz śmietnik w modach. Może to jest przyczyna? :rolleyes:

Wgrywałeś może jakiegoś patcha przed tym, jak się czcionki w inventory zmieniły?

 

Dzieki za wyczerpujaca odp ;). mam wersje 1.20201 zainstaluje najnowsza.

Staram się jak mogę... W końcu forum jest po to, by sobie pomagać. :)

Patcha najlepiej wgrać najnowszego, bo problemów z OBSE nie ma (a jest sporo znakomitych modów, które wykorzystują OBSE).

 

A teraz mam kolejne pytanie. Chce pomieszać troche modów na optymalizacje i troche na wyglad. Czy mod Oblivion Polygone Overhaul bedzie działał z The Oblivion Texture Overhaul ? Nie zabardzo sie orietuje ale te mody zmieniaja meshe (nie pamietam co to :P) i chyba razem moga jakies konflikty wywołać.

Meshe to obiekty. ;) Każdy kamień składa się z określonej liczby polygonów, a ich zbiór określamy jako meshe (to tak w uproszczeniu ;)), na które nakłada się tekstury. OPO modyfikuje tylko meshe, więc inne mody z nowymi teksturami nie będą z OPO kolidować.

Będzie trzeba stworzyć archiveinvalidation.txt, aby te tekstury gra widziała.

 

No to super ;). Sciagam teraz franczesko. Wersja 4.3b jest zgodna z patczem 1.20201 czy tym nowszym ? W readme jest napisane ze Required Official Patch 1.2 czyli każda wersja patcha 1.2.... bedzie dobra ?

Z obydwoma, ale lepiej zainstalować tego nowszego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...