Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowilem odswiezyc Obka i zaczac od nowa, ale ostatni raz gralem w niego na Athlonie XP i 6600 GT pare miesiecy temu wiec nie jestem zbyt na bieząco z modami. Glownie chodzi mi o poprawiające wydajnosc i wyglad, ponoc cuda sprawia Streamliner, co jeszcze warto zainstalowac zeby ladnie biegalo na sprzecie z podpisu? :) Glownie chodzi mi o mody graficzne, jesli chodzi o gameplay to pewnie Francesco, no i co tam jeszcze sie ciekawo pojawilo? :)

Na 8800 w Obku powinien dzialac HDR + AA?

Daj znać, czy po zainstalowaniu QTP3 nie będziesz miał spowolnień po pewnym czasie grania (takich jak opisane przeze mnie kilka postów wyżej). Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z racji odświeżenia sprzętu również zabrałem się za zabawę z Obem. Ustawiłem 1280x1024 HDR ANx4 i Wymuszone w sterach AAx2, wszystkie podstawowe suwaki na full (drzewa, obiekty, zasięg widzenia, trawa) reszta do polowy (odbicia, cienie) - wszystkie opcje polepszające grafe włączone. Idę sobie na wzniesienia obok Anvil w gęsta trawę i eee 15 fps .... No to do akcji wkracza Quiet Feet, Short Grass, Oblivion Polygone Overhaul. (? nie pamiętam jaki) i LowPoly Grass. .... No ludzie, z 15 fps dokładnie w tym samym miejscu (save) mam teraz 25 fps czyli o 10 więcej :D 66% więcej fps, a Oblivion wygląda w zasadzie tak samo o_O – CUD :D

 

Mało tego - dowaliłem jeszcze większe tekstury LOD oraz zmieniłem .ini delikatnie je podkręcając - coś odejmując coś dodając – i spadku w fps nie ma a gra wygląda ślicznie. G*wniany 8600GE sprawił mi nie lada niespodziankę.

 

PS: @Crosis - świetne FAQ

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać, czy po zainstalowaniu QTP3 nie będziesz miał spowolnień po pewnym czasie grania (takich jak opisane przeze mnie kilka postów wyżej). Thx

A masz zainstalowane Shivering Isles ? Jak tak to może fix by pomógł. Jak masz g80 to czesty przypadek jest ze po alt+tab fps wraca do normy (taka przypadłość G80 - imo dyskwalifikująca NV ze ta długo to "naprawiają")

 

@Caleb koło Anvil w tej jasne trawie jest zawsze tak samo. Mam tam najgorszy FPS w całej grze. Ale przy Low poly grass jest koło 30 FPS ;] wiec pewnie nie zainstalowałeś czegoś poprawnie. Może patcha może Oblivion script extendera ? nie wiem ;).

 

Po za tym skoro masz na grafie dużo ramu wgraj sobie Qarl Texture Pack 2 albo 3. Zero strat FPS ale za to jakie textury.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Caleb koło Anvil w tej jasne trawie jest zawsze tak samo. Mam tam najgorszy FPS w całej grze. Ale przy Low poly grass jest koło 30 FPS ;] wiec pewnie nie zainstalowałeś czegoś poprawnie. Może patcha może Oblivion script extendera ? nie wiem ;).

 

Po za tym skoro masz na grafie dużo ramu wgraj sobie Qarl Texture Pack 2 albo 3. Zero strat FPS ale za to jakie textury.

Masz 30 fps w 1280x1024 z HDR AAx2 i ANx4? Hmm Oblivion script extendera chyba nie instalowalem - co zmienia ten mod? Nie chce straty jakości :> Dodatkowe teksturki równiez dorzuce.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBSE sam w sobie nie zmienia nic. Korzysta z niego natomiast wiele modow (np. Streamline), gdyz znaczaco rozszerza on mozliwosci ingerowania w gre podczas grania, dajac dostep z zewnatrz do duzo wiekszej niz normalnie ilosci zmiennych i triggerow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś strona, z której można ściągnąć POLSKOJĘZYCZNE mody działające z wersją PL Obka? Oblivion już mi się niestety znudził :cry:

Edytowane przez razorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jakaś strona, z której można ściągnąć POLSKOJĘZYCZNE mody działające z wersją PL Obka? Oblivion już mi się niestety znudził :cry:

Są dwie strony internetowe, na których w przyszłości będzie można podyskutować i ściągnąć mody do polskojęzycznego Obliviona. W tej chwili mało osób zabiera się za tłumaczenia modów, w ogóle do Obliviona na razie nikt nie chcę tłumaczyć. Do tego dochodzi jeszcze voice acting...

 

Te dwie strony to:

Clockwork City - strona poświęcona moddingowi do Morrowinda i Obliviona, istniejąca od kilku miesięcy (od około 20 maja). Jest tam zespół Clockwork City Scribes zajmujący się tłumaczeniem modów, tyle że do tej pory zajmują się głównie modami do Morrowinda (podjęli się ambitnego projektu, aby spolszczyć cała serię LGNPC). Za jakiś czas pewnie zaczną spolszczać mody do Obliviona.

Adamantytowa Wieża - strona poświęcona grom z serii The Elder Scrolls. Jest tam sekcja poświęcona moddingowi i być może tam coś się znajdzie do Oblivion PL.

Sporo osób jest zarejestrowanych zarówno na AW, jak i na CC. CC to modding, AW to ogólne dyskusje o grach.

 

 

yuucOm tutaj poruszył kwestię moda PL do Obliviona. Ten mod to Topal Tower. Projekt jest ambitny, z pokręconą fabułą, obszernym lore... W końcu pracuje nad tym modem kilku najlepszych polskich modderów jakich w ogóle znam. :) Premiera już niedługo (przewidziana na sierpień).

 

"...Zły to czas był dla mych skrytych braci, mi z kolei pozwolił on na sięgnięcie do ósmej części doskonałej wzoru. Długom zwlekał, pewności żadnej przecie nie mając gdzież ją znajdę... Prawdę bowiem rzekli wówczas i wtenczas o złowróżbnym i tajemniczym Błękitnej Iglicy zaginięciu. Podążałem... Nie podążałem już. Pożądałem. Nie pożądałem więcej. Pojąłem - to jeno pozostało. Unosiłem się, zespolony z Ósmą Iglicą. Mą iglicą, mym od zawsze domem..."

 

Screeny można znaleźć również na stronie Clockwork City - galeria Topal Tower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesz 10 razy minor skill i jest upgrade levela.

To nie Morrowind przecież. Lvl można zdobyć tylko poprzez szkolenie major skilli (łącznie 7 ich jest). Podnoszenie pozostałych nic nie daje. Mając wszystkie major na 100 nie da rady zdobyć kolejnego poziomu.

 

Edit @down:

Mógłbyś chociaż przeczytać nowe posty. :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniesz 10 razy minor skill i jest upgrade levela.

Btw bez slower skill x3 gra ssie bo levele lecą jak kulki z miniguna.

Na pewno? Tu jest topic o maksymalnym levelu postaci w obku i jakos sie to ze soba kloci... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie Morrowind przecież. Lvl można zdobyć tylko poprzez szkolenie major skilli (łącznie 7 ich jest). Podnoszenie pozostałych nic nie daje. Mając wszystkie major na 100 nie da rady zdobyć kolejnego poziomu.

 

Edit @down:

Mógłbyś chociaż przeczytać nowe posty. :mur:

A o to chodzi. Ale jak sie nie ma major skill na 100 to dzieki minorom też sie zdobywa lvl tylko dużo wolniej ;p.

Dobrze wiedzieć. Imo im wolniej tym lepiej.

Brac sie od razu za mody IMHO. Nie ma sensu sobie psuc umoru vanilla Oblivionem ;)

Potwierdzam. Oblivion bez modów jest raczej przeciętnym RPG ;]. Grafika potrafi przesłonić wszystko. Bez Franczesko i innych modów nie da sie w to grac ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie nie ma major skill na 100 to dzieki minorom też sie zdobywa lvl tylko dużo wolniej ;p.

Minory w Oblivionie nie sluza do podnoszenia poziomu. Nie wiem, skad wziales te madrosc, ale chocbys podniosl wszystkie minory do 100, to awans na nastepny poziom nie drgnie ani troche.

 

Minory sa natomiast liczone do mnoznikow statystyk przy level-upie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minory w Oblivionie nie sluza do podnoszenia poziomu. Nie wiem, skad wziales te madrosc, ale chocbys podniosl wszystkie minory do 100, to awans na nastepny poziom nie drgnie ani troche.

 

Minory sa natomiast liczone do mnoznikow statystyk przy level-upie.

Ale nie ja to wymyśliłem tylko ktoś na stronie "jak grać w Obliviona aby nie przegrać" która kiedy Crosis chyba podawał albo mi sie all pomieszało ;p. Wiem ze minorami sie nabija staty do 5 pkt na każdy lvl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie ja to wymyśliłem tylko ktoś na stronie "jak grać w Obliviona aby nie przegrać" która kiedy Crosis chyba podawał albo mi sie all pomieszało ;p. Wiem ze minorami sie nabija staty do 5 pkt na każdy lvl.

Tak było w Morrowinidze. Było do wyboru 5 skilli major i 5 skilli minor, no i zostało jeszcze 17 skilli misc. Do major skilli dostawało się +15 (mając początkowo skilla marksman na 15, po wybraniu go do major skilli, mieliśmy go na 30), a do minor chyba +10. Szybciej też awansowało się w major skillach niż w minor, a w misc mnoznik ten był jeszcze niższy.

W Oblivionie zrezygnowali z części skilli, niektóre połączyli (short blade + long blade = blade, axe + blunt weapon = blunt, nie ma medium armor, spear...) i przez to musieli zmniejszyć liczbę skilli, które wpływają na awans. Zrezygnowano z minor skilli, ale w zamian dodano 2 skille do łącznej liczby major skilli. W ten sposób na początku gry (po zabiciu Septima) wybieramy 7 major skilli, a pozostałe to misc (albo minor ale nie podniesiemy nimi poziomu).

 

Mnożnik 5x można uzyskać przy awansie, jeśli podniesiemy kilka skilli, które są związane z jednym statsem. Dla endurance mamy armorer, heavy armor i block, dla agility: marksman, sneak i security itd. Przed awansowaniem 10 skilla z major, najpierw zdobywamy 20 w minor (czy tam misc, już nie wiem ;)) i cieszymy się mnożnikiem 5x.

 

Oblivion wikipedia i wszystko jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś chyba przesadziłem z tymi modami :(

Instalowałem kolejno:

-qtp3

-lowpolygrass

-phinixwaterfix

-francescos 4.5b

-operation optymalization

 

efekt taki,ze z min 25-30fps zrobilo sie 10 a textury podłoża sie wykrzaczyły :

post-13597-1186313562_thumb.jpg

 

Próbowałem mod managera ale nic nie pomogło :(

Ktoś mi pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jurek tyle razy było pisane ze qtp3 jest dla kart z 512 ram a najlepiej powyżej ;). Zainstaluj sobie qtp2 z parallaxem. Chociaż z qtp2 przy niektórych modach (jak UniqueLandscapes) mam w niektórych miejscach użycie vramu na poziomie 490MB. Musisz zrobić uninstal qtp3 i zainstalować qtp2 (pewnie re instalacja Oblivona sie przyda bo odinstalowanie qtp3 nie jest proste).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem gdzieś,że ktoś instalował to na 8800gts, tyle pewnie,że miał wersje 640Mb,ale tego juz nie napisał :(

 

Co do AA i hdr to można skorzystać z poradników z faq,gdzie jest napisane jak ustawić bloom który wygląda lepiej niż hdr (lub odwrotnie ) Najlepiej włączyć hdr w opcjach gry,a AA wymusić w sterownikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem czarodziejem - albo u mnie działa spoko HDR + AA. Mianowicie AA ustawione jest w sterach, a nie z poziomu gry. Po jakości obrazu i braku "zębów" wnioskuję że działa :>

Na wszystkich 8 dziala, obek sam z siebie nie pozwala, ale przed chwila tez wymusilem w sterach, ale jeszcze nie odpalalem :P Sciagniete okolo 50 modow, ciekawe jak to wszystko bedzie ze soba dzialac :lol2: MMM jest kompatybilne z Francesco? Jak szla komenda konsoli na fps? Edytowane przez Daamain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo jestem czarodziejem - albo u mnie działa spoko HDR + AA. Mianowicie AA ustawione jest w sterach, a nie z poziomu gry. Po jakości obrazu i braku "zębów" wnioskuję że działa :>

Żadne czary, poprostu tak jest. Ja kombinowałem ze 4h(łącznie ze ściąganiem modów) jak tu zoptymalizować konkretnie obka,a i tak w efekcie miałem 19fps w trawie :(

Dopiero przypomniałem sobie,że mam w sterach ustawione AA na 4x, zmniejszyłem na 2x i wsio śmiga jak trzeba :] Choć czasem zdarzają sie przycinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu ukazuje sie wyzszosc 640 MB :wink: Przed chwila wrzucilem prawie wszystkie mody poprawiajace wyglad jakie moglem znalezc i jest plynnie :) Tylko ze tez mam problem z QTP3 :? Podloze mieni sie wszystkimi kolorami teczy... Ktos jeszcze uzywa QTP3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie w faq jest dużo napisane ale odpowiedzi na moje pytanie tam nie znalazłem. Zacznę od tego, że mam oryginalną wersje Obliviona (wersja angileska) i dodatek The Shivering Isles (także wersja angielska). Nic jeszcze nie instalowałem, ponieważ chcę się dowiedzieć jak wszystko instalować - najpierw to, potem to, potem ten dodatek itd.

Mnie więcej wiem, że najpierw muszę zainstalować:

1.Oblivion

2.Tutaj nie wiem czy najpierw jakieś pathe czy odrazu dodatek The Shivering Isles

3.Tutaj moglibyście napisać w kolejności jakie dodatki instalować (najlepiej z podaniem linków)

 

acha jeszcze bym zapomniał ^^

możecie napisać w jakim momencie jeszcze upchąć ten dodatek Knights of The Nine

może będzie wam potrzebne to napiszę jeszcze jaki posiadam sprzęt: A64 2ghz@2,5ghz, 1gb ramu, 7900gs 620\830(1660)

Edytowane przez Mission123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...