Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Bawil sie ktos modami zmieniajacymi magie? Korzystalem troche z Supreme Magicka i w sumie nie byl taki zly, ale mam wrazenie, ze powodowal u mnie czasami CTD (to podobno zostalo poprawione w nowszych wersjach).

Zalezy mi przede wszystkim na zmianie systemu awansowania skilli, zeby nie trzeba bylo tluc w kolko niskopoziomowymi czarami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na boga niech mi ktos pomoze bo mnie trafi

1 problem jak widac na zalaczonym obrazu - nieznosne kolo pojawia na mnie i na np. krabach :/

po 2:

ponoc gra obsluguje wielordzeniowosc a wg moich spostrzezen menadzer procesow pokazuje uzycie zaledwie jednego rdzenia :(

jakies ustatiwnia dokladnie sa pod 2-4 jajowce???

pomocy!!!!

jak ustawić ta wode

ScreenShot58.jpg

Edytowane przez genghiskhan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obek chyba nie wykorzystuje wielowątkowości (przynajmniej w wersji pc) a już na pewno nie wiecej niż 2 rdzenie.

Tutaj masz troche o 'wielowątkowości' w Obie: http://www.tweakguides.com/Oblivion_9.html

tia znam to....;/ nic tam nei ma ciekawego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie, ale centralnie nie wiem... jak wywalać itemy z inventory? :D

Z tego co pamietam to lewy przycisk myszy, albo prawy + ktorys klawisz: shift, ctrl, albo atl, nie mam zainstalowanego obka, to Ci dokladnie nie powiem. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przebilem sie przez walke z modami, okazalo sie ze Qarl's & Timeslip's Depth of Field gryzie sie z Qarl Texture Pack a living economy z Francesco sprawia ze ceny szaleja a kupcy maja 65k kasy :P Swietnie wyglada teren w oddali z Normal Maps 2048 od Qarla, BT2048 i Koldorn's Noise Medium, szczegolnie podczas zachodu/wschodu slonca :)

Ostatnio polujac w lasach na gorskie giganty i takie tam z deadrycznym ekwipunkiem z runicznego kamyka zaczalem dostawac jakies komunikaty "*imie jakiegos npc* stracil przytomnosc". Na poczatku jeden npc, potem jeszcze drugi. Po jakims czasie przestaly sie pojawiac. Domyslam sie ze jakis wazny dla fabuly npc dostal lupnia np. od bandytow ktorzy przez Francesco stali sie zbyt realistyczni i faktycznie napadaja na podroznych :P O co innego moze chodzic?

Spowolnien zadnych nie ma, albo przynajmniej tego nie odczuwam. FPS okolo 40-50, nad woda potrafi spasc nawet ponizej 30 bo w ini ustawilem odbijanie absolutnie wyszystkiego :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi czasami sie wyświetla ze ten ziome jest nieprzytomny a nawet go nie mam w polu widzenia. Tak bywa w Obie i nie trzeba sie tym przejmować ;). Skoro jest nieprzytomny to znaczy ze nie może umrzeć i to znaczy, że jest ważny dla jakiegoś questa.

U mnie było smiesznie z kolesiem który sprzedawał dom w Skingradzie Shum gro-Yarug. Pewnego dnia "wyjerzdzajać ze Skingradu widziałem jak jeden Orc sie zglebił z mostu który prowadził na zamek i sie zabił. Kolo nie był niezniszczalny wiec zabił sie na śmierć ;). Niestety to on był od questu z kupnem domu wiec musiałem go respawnować (poleceniami z faq) :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przebilem sie przez walke z modami, okazalo sie ze Qarl's & Timeslip's Depth of Field gryzie sie z Qarl Texture Pack a living economy z Francesco sprawia ze ceny szaleja a kupcy maja 65k kasy :P

Nic dziwnego w tym nie ma. Francesco już od dawna ma w sobie zintegrowanego moda Living Economy i stąd te błędy.

 

Edit: ok, nvm. Źle przeczytałem. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przedmioty które ukradłeś :P Nie sprzedaż ich normalnym kupcom, tylko tym z gildii złodziei.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego w tym nie ma. Francesco już od dawna ma w sobie zintegrowanego moda Living Economy i stąd te błędy.

Chodzi mi wlasnie o tego zintegrowanego w Francesco. Chyba ze kupcy maja te 65k miec... :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w sterowniku tak:

 

wygładzanie krawędzi - przeźroczystość -> próbkowanie wysokiej jakości

wygładzanie krawędzi - tryb -> zastąp ustawienia aplikacji

wygładzanie krawędzi - ustawienia -> 8x

wygładzanie krawędzi - korekcja gamma -> włącz,

 

ale w grze to ja jakoś nie widzę żęby krawędzie były wygładzone <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem w sterowniku tak:

 

wygładzanie krawędzi - przeźroczystość -> próbkowanie wysokiej jakości

wygładzanie krawędzi - tryb -> zastąp ustawienia aplikacji

wygładzanie krawędzi - ustawienia -> 8x

wygładzanie krawędzi - korekcja gamma -> włącz,

 

ale w grze to ja jakoś nie widzę żęby krawędzie były wygładzone <_<

U mnie (na radku x1950xt z 512ramu) trzeba HDR ustawić w grze, AA w sterowniku i działa. Tylko, że gra ze wszyskim na fula i z bardzo licznymi upiększeniami (min. QTP3) w 1280x1024 z AAx2 dostaje mocnej czkawki i robi się praktycznie niegrywalna. Do takich trybów to tylko 8800 l(ub nowsza :blink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się zredukowana wersja QTP3. Nie testowałem jeszcze, ale ze screenów bardzo podobnie wygląda do QTP3, a pamięci video zjada mniej. W wersji MAX można podobno na kartach 256Mb z powodzeniem instalować.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba chodzi o add-on do qtp3. Jak to to tutaj jest link ;)

http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...vionMods.Detail

NIE !!! To już było dawno i nie jest to nic specjalnego, bo zmniejsza zużycie pamięci, ale redukuju też znacznie jakość obrazu!

 

Ja mówie o TYM, pojawiło się to w nocy i naprawdę działa wyśmienicie (już pociągnąłem i przetestowałem wersę "lite").

 

Co do jakości- macie skreeny zalinkowane w temacie. Po szybkich testach zrobionych samodzielnie mogę jedynie stwierdzić, że nie są to żadne "selekty", tylko rzeczywiście pomiędzy pełnym QTP3 a zredukowanym są tak niewielkie różnice (właściwie można je wyłapać tylko metodą robienia screenów i ich porównywania, bo tak w grze "na oko" to nic się nie zmienia).

 

Jeśli chodzi o zużycie pamięci - połaziłem sobie po parau miastach i mam tam ok 100MB mniej ze zredukowaną wersją ("lite", czyli tą najmniej zredukowaną).

 

Jeśli ktoś chce sprawdzić ile mu aktualnie pamięci je gra to wystarczy w konsoli wdusić "sdt 13" a potem "tdt", jeszcze raz "tdt" i już wszystko wiemy...

 

EDIT: poprawiłem coby po polskiemu bardziej było.

EDIT2: wersja "max" też źle nie wygląda, a zużycie pamięci graficznej spada strasznie. Myślę, że tak zredukowany QTP3 będzie działal bez problemu na 256MB i wyglądał przy tym zacnie.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...