Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Zabijecie mnie...

Ale szukajka i gugle też już mnie nie lubią...

Ma ktoś może link, albo może na majla puśić, jakieś .ini zoptymalizowane grafika/wydajność pod Galaxy7600GS (to z podpisu)

Mam wszystkie suwaki w prawo, 1024x768, cienie na trawie itp. pełen full, ale gierka czasami zacina, choć w fps tak 20-45 średnio outside.

Może ktoś ma ini (gierka nie musi mi ociekać detalami) przesuwanie suwaków niewiele mi daje. Wiem, że są guajdy do edycji ini, ale jakoś mi to nie za dobrze idzie. Pomóżcie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj fo Pioorka - on powinien miec dobre ini pod Gsa. Moje pod 7600Gt jest z deka przypakowane w bajery wiec cie pewnie nie usatysfakcjonuje.

To ja Twoje poprosze pliss... [brunnerius@wp.pl] o ile będziesz tak wspaniałomyślny...

Pozdrówka

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj fo Pioorka - on powinien miec dobre ini pod Gsa. Moje pod 7600Gt jest z deka przypakowane w bajery wiec cie pewnie nie usatysfakcjonuje.

W sumie mi też mozesz wysłać, sprawdze sobie jak chodzi mi oblivion na 7600, bo grałem w niego jeszcze na poprzedniej karcie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb

Thank Ju!!

Wróce z pracy popróbuje!!

Pozdrawiam

 

edit:

Wypróbowałem toTwoje ini Caleb... Ono nie jest przypakowane w efekty, tylko okrojone, cienie powyłączane, wyłączony hdr, suwaki pościągane, trawa przeżedzona... Więc może mi nie te wysłałeś... Ale nic to, bo na tym ini śmiga całkiem nieźle, pustawiałem troche po swojemu i mam teraz całkiem fajne fps, gierka jest oczopłynna i jestem zadowolony.

Dzięki wielkie i pozdrawiam

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem ponieważ nie wykonałem zadanie "zero visibility" i mam teraz tylko 5 szczęścia. aby to usunąć musze odwiedzić kaplice w dowolnym mieście (ta co też leczy) i uruchomić główny ołtarz. i teraz pytanie: gdzie jest ta kaplica w Imperial City?? normalnie szukam i szukam i znaleźć nie moge :mur: :mur:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit:

Wypróbowałem toTwoje ini Caleb... Ono nie jest przypakowane w efekty, tylko okrojone, cienie powyłączane, wyłączony hdr, suwaki pościągane, trawa przeżedzona... Więc może mi nie te wysłałeś... Ale nic to, bo na tym ini śmiga całkiem nieźle, pustawiałem troche po swojemu i mam teraz całkiem fajne fps, gierka jest oczopłynna i jestem zadowolony.

Dzięki wielkie i pozdrawiam

A to dziwne o_O

U mnie suwaki są na 90%, wszytsko poORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>ne oprócz self shadows, do tego 1280x1024 Hdr i w ini kilka drobnych poprawek:

- ładniejsze drzewa

- bardziej zróżnicowazna i większa trawa

- dodatkowe cienie od pochodni

- więcej krwi

- etc.

może wysłałem faktycznie nie taki ini jak trzeba albo gra sama ci przewstwaiła ustawienia bo to się zdarza że wrzucasz nowe ini wyskakuje autokonfigurator ... w sumie jestem tego nawet pewny :wink: w ini wszytsko jest na stałe powałaczane więc wystarczy all w grze na maxa ustawić i wsio :)

musiałbym sprawdzić bo dawno nie bawiłem sie Obkiem ....

 

U mnie to wygląda tak:

http://img138.imageshack.us/my.php?image=o...21590220gd7.jpg

http://img138.imageshack.us/my.php?image=o...22525448al0.jpg

http://img138.imageshack.us/my.php?image=o...01154757ih5.jpg

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie no człowiek się namęczy a tutaj takiego zonka ma <_< a jest jakis inny sposób usunięcia tego efektu?? tak żeby szczęście było znowu na normalnym poziomie??

Jest

 

W market districkt kupujesz u tej babki co ma sklep miksturre przywrracania (nie pamietam nazwy :P)

 

@Caleb

Grasz na 19 fps czy tak masz gdy robisz skrina ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prosbe o link do zmodyfikowanego pliku ini tak mniej wiecej pod moj komputer:

 

-Sempron @2500mhz

-768mb ram

-x800gto

 

Z gory dziekuje,nie chce mi sie przeszukiwac 100 stron zeby znalezc ten link

 

PS.Jak mi ktos nie chce pomoc to niech zachowa komentarze dla siebie.. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grasz na 19 fps czy tak masz gdy robisz skrina ?

Akurat jak robiłem screna to spada 5 fps bo generalnie tak koło 25 fps trzyma :wink:

 

A narazie wogóle w Obiviona nie gram, raz że mi się nie chce, dwa że zagram sobie jak kupię za jakiś czas nową grafe :D

No zawsze można też wbić do braciaka a tam 2x7600GT w Sli już sobie radzą z tą grą nieźle :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak robiłem screna to spada 5 fps bo generalnie tak koło 25 fps trzyma :wink:

 

A narazie wogóle w Obiviona nie gram, raz że mi się nie chce, dwa że zagram sobie jak kupię za jakiś czas nową grafe :D

No zawsze można też wbić do braciaka a tam 2x7600GT w Sli już sobie radzą z tą grą nieźle :wink:

Kurczę, ja jak screen'a robię to klatki nie spadają. Dziwne.

:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

No ja tez robie i nie spadaja ;].

Ogolnie moge powiedziec ze na ini Caleba grac sie nie da (chodzi mi o framerate), jak ja zapakowalem to odrazu pozmniejszalem pare opcji, rozdzialke i odrazu bylo czuc roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie spokojnie, to jest ini detale full żeby wyglądało olśniewająco a nie płynnie chodziło :wink:

i tak w to nie gram bo wieje nudą więc mam to w doopie :D

Pozatym 7600Gt to nie jest nie wiadomo co i 1280x1024 HDR 4xAN all on i suwaki na 90% to za dużo dla tej grafy :rolleyes:

Jak wejdą nowe radki i nvidki to zmieniam gpu i może wtedy będzie mi sie chiało to skończyć bo do Obliviona to ciągnie mnie tylko grafa :wink:

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie spokojnie, to jest ini detale full żeby wyglądało olśniewająco a nie płynnie chodziło :wink:

i tak w to nie gram bo wieje nudą więc mam to w doopie :D

Pozatym 7600Gt to nie jest nie wiadomo co i 1280x1024 HDR 4xAN all on i suwaki na 90% to za dużo dla tej grafy :rolleyes:

Jak wejdą nowe radki i nvidki to zmieniam gpu i może wtedy będzie mi sie chiało to skończyć bo do Obliviona to ciągnie mnie tylko grafa :wink:

Idealne cfg pod mojego FXa :lol: :P. A kolesie w pisamach (w tym cda) pisali, że to gra na miesiące :lol:. Ja po trzech tygodniach odstawiłem i już nie wróciłem :/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idealne cfg pod mojego FXa :lol:

:lol2:

 

 

A kolesie w pisamach (w tym cda) pisali, że to gra na miesiące :lol:. Ja po trzech tygodniach odstawiłem i już nie wróciłem :/.

Tja, w końcu Oblivion już został przez wiele branżowych pism określony grą cRpg roku B-) - i to w czerwcu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kolesie w pisamach (w tym cda) pisali, że to gra na miesiące :lol:. Ja po trzech tygodniach odstawiłem i już nie wróciłem :/.

Ile godzin spędziłeś na graniu w Obliviona? 150? 180? 200? I teraz sobie porównaj TES 4 do innych, dzisiaj wydawanych gier pod kątem długości/spędzonego czasu przy grze. Taki Prey czy Tomb Raider Legend wypada przy Oblivionie bardzo słabo, bo te dwie gry starczają na niecałe 10 godzin. Dodaj do tego fakt, że możesz korzystać w Oblivionie z modów i stwierdzenie, że gra jest na kilka miesięcy, nie jest już takie śmieszne. Poza tym nie każdy gra po 5 godzin dziennie, nie? Ktoś kto będzie spędzał 2 godziny dziennie przy Oblivionie, faktycznie będzie się bawił przez 2-3 miesiące. Oczywiście nie licząc modów.

 

150 godzin przy jednej grze to dzisiaj naprawdę świetny wynik. Mało jest gier, które zapewniałyby tyle samo rozrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile godzin spędziłeś na graniu w Obliviona? 150? 180? 200? I teraz sobie porównaj TES 4 do innych, dzisiaj wydawanych gier pod kątem długości/spędzonego czasu przy grze. Taki Prey czy Tomb Raider Legend wypada przy Oblivionie bardzo słabo, bo te dwie gry starczają na niecałe 10 godzin. Dodaj do tego fakt, że możesz korzystać w Oblivionie z modów i stwierdzenie, że gra jest na kilka miesięcy, nie jest już takie śmieszne. Poza tym nie każdy gra po 5 godzin dziennie, nie? Ktoś kto będzie spędzał 2 godziny dziennie przy Oblivionie, faktycznie będzie się bawił przez 2-3 miesiące. Oczywiście nie licząc modów.

 

150 godzin przy jednej grze to dzisiaj naprawdę świetny wynik. Mało jest gier, które zapewniałyby tyle samo rozrywki.

Ponad 200h ale juz dokładnie nie pamietam.

 

Ale pamietaj ze to jest moje najkrótrze rpg (w sumie te "ostatnie" 100h było bardzo nude, grałem tylko zeby skończyc all na fulla bo zawsze tak robie). W fallouty,bg,nwn, torment itp bawiłem sie dużo dlużej. Doom3 + dodatek na spokojne przechodzenie starcza na jakieś 15h max a przechodziłem samego d3 7 razy i cały czas z takim samym zapałem.

Co do modów to te "fajniejsze" są płatne, a dobrego "contentu" od graczy jest w sumie mało (ja znałem tylko jeden dobry mod). Do d3 są ciekawsze nie mówiąc już o nwn. Ja bym tej grze wystawił max 7-/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 200h ale juz dokładnie nie pamietam.

 

Ale pamietaj ze to jest moje najkrótrze rpg (w sumie te "ostatnie" 100h było bardzo nude, grałem tylko zeby skończyc all na fulla bo zawsze tak robie). W fallouty,bg,nwn, torment itp bawiłem sie dużo dlużej. Doom3 + dodatek na spokojne przechodzenie starcza na jakieś 15h max a przechodziłem samego d3 7 razy i cały czas z takim samym zapałem.

Co do modów to te "fajniejsze" są płatne, a dobrego "contentu" od graczy jest w sumie mało (ja znałem tylko jeden dobry mod). Do d3 są ciekawsze nie mówiąc już o nwn. Ja bym tej grze wystawił max 7-/10.

to slabo szukales , jest bardzo wiele dobrych modow ale wiekszosc z was nawet nie wie o ich istnieniu , bo jak sie nie podrzuci linka to samemu

trudno jest sie pofatygowac i znalezc :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala
Ponad 200h ale juz dokładnie nie pamietam.

 

Ja po trzech tygodniach odstawiłem i już nie wróciłem :/.

[/qoute]

 

To wychodzi prawie 10 godzin dziennie grania.

OMFG :blink: :huh: :unsure: :-| :?

Faktycznie nudna ta gra i nic nie warta - no, moze 7-/10...

Wybacz stary, ale ja chyba tylko w Civilization 2 i UFO:Enemy Unknown potrafilem grac po kilka godzin dziennie i to tez w wakacje (i jak bylem bardzo mlody)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gra mi sie nie podoba próbuje i tak ją przejść w całości jak najszybciej nie jak wiekszość xD!.

 

@tomas13

Jak szukasz zwady znajdz inne miejsce dobrze ? Inni przynajnej coś sensownego napisali. Poza tym nikt do gry mnie nie zmuszał.

@tripsa

daj linka z modem który dodaje nowe "miasto" lub chociaż wieś i ze zrożnicowanymi questami (nie tylko pójdz tam i coś przynies/zdobądź. Z chęcią bym oblookał.

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oblivion był dla mnie fajna grą do casu kiedy spedziłem nad nim 2 tygodnie grajac maks 2 h dziennie to mi niestety sie znudził. Owszem jak napoczątku zobaczyłem tą grafe te tereny to było fajnie ale juz na dłuższą mete to sie nie sprawdzało....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz zwady znajdz inne miejsce dobrze ? Inni przynajnej coś sensownego napisali. Poza tym nikt do gry mnie nie zmuszał.

Rozumiem, ze do kategorii innych siebie nie zaliczasz. No bo pomysl czy jest jakikolwiek sens w tym co sam piszesz.

A piszesz, ze dobrowolnie spedziles 100 godzin przy czyms w co nie masz ochoty grac bo jest nudne. 100 godzin to odejmujac po 8 godzin dziennie na takie rzeczy jak sen, posilki itp. daje caly tydzien!.

Jezeli to dla ciebie brzmi sensownie to mamy kompletnie rozne pojecie co to slowo oznacza.

Zwyczajnie nie moglem uwierzyc, że ktos normalny moglby cos takiego zrobic dobrowolnie. :P

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 200h ale juz dokładnie nie pamietam.

 

Ale pamietaj ze to jest moje najkrótrze rpg (w sumie te "ostatnie" 100h było bardzo nude, grałem tylko zeby skończyc all na fulla bo zawsze tak robie). W fallouty,bg,nwn, torment itp bawiłem sie dużo dlużej. Doom3 + dodatek na spokojne przechodzenie starcza na jakieś 15h max a przechodziłem samego d3 7 razy i cały czas z takim samym zapałem.

Co do modów to te "fajniejsze" są płatne, a dobrego "contentu" od graczy jest w sumie mało (ja znałem tylko jeden dobry mod). Do d3 są ciekawsze nie mówiąc już o nwn. Ja bym tej grze wystawił max 7-/10.

200 godzin jak na dzisiejszą grę to bardzo dużo. Oczywiście mowa o trybie dla jednego gracza, bo w multi to można grać bardzo długo.

 

Najkrótsze RPG, 200 godzin. :blink: Ostatnie 100 godzin było nudne, ale jednak grałeś. Czyli jednak coś do tej gry ciągnęło i nie pozwalało zakończyć wcześniej.

Przykład z Doomem jest nietrafiony, bo w D3 grałeś 7 razy, a i tak to dało tylko 105 godzin max. W porównaniu do Obliviona to dosyć mało (połowa w najlepszym przypadku). Może zagraj siedem razy w Obliviona to wtedy będziesz miał porównanie tych gier, a własciwie tego, ile zabawy dostarczają.

Nie potrafisz znaleźć dobrych modów do Obliviona. :? Zapewniam że jest juz teraz pełno wartościowych modów: jednych zmieniających drobne błędy (attack & hide, no psychic guards, drop lit torches chociażby), po bardziej rozbudowane (epic brotherhood na przykład) i w końcu takie, które są ogromne (OOO 1.3 już chyba wyszedł). Poza tym ukazują się takie mody jak Thievery in the Imperial City, które dodają 13 questów i zawierają w sobie 17 minut tekstu mówionego. Modów jest pełno i będzie jeszcze więcej, w końcu na ogromne projekty potrzeba czasu.

 

Grałeś więc w vanilla Oblivion przez 200 godzin. Teraz jakbyś dodał mody, to mogłoby być dodatkowo 100 godzin. Za jakiś czas pojawią się kolejne mody, które też zapewnią długą rozrywkę. Do Morrowinda przecież też nie było od razu super modów, a gra dzięki nim nadal żyje, nadal ludzie w nią grają.

 

Mody płatne są tymi "fajniejszymi"? :blink: To nie widziałeś fajnych modów do Obliviona. No ale zawsze można twierdzić, że żadnych ciekawych (ok 1) modów nie ma...

 

to slabo szukales , jest bardzo wiele dobrych modow ale wiekszosc z was nawet nie wie o ich istnieniu , bo jak sie nie podrzuci linka to samemu

trudno jest sie pofatygowac i znalezc :lol2:

Dokładnie. W koncu samemu coś poszukaj to zbyt duży wysiłek, lepiej zapytać na forum i czekać aż ktoś poda linka. :mur:

 

@tripsa

daj linka z modem który dodaje nowe "miasto" lub chociaż wieś i ze zrożnicowanymi questami (nie tylko pójdz tam i coś przynies/zdobądź. Z chęcią bym oblookał.

No właśnie: "daj linka". Samemu poszukać już jest za trudno? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe info dla grających na FXach 5700 (tak da sie na czymś takim jeszcze w to grać :P). Zeby móc w Obliviona grać "w miare dobrym" framerate trza wpisać w konsoli tlb (może już było na forum, ale moim zdaniem warto przypomnieć). Sam tego nie moge już sprawdzić i nie wiem czy bym chciał bo jak mi kumpel powiedział oblivion wygląda wtedy gorzej niż tes3 :). Dodał jednak, że to i tak lepsze to od oldbliviona(którego sam testowałem-gra wyglądała jakby całkowicie kolory straciła). Imo warto zobaczyć czy ta komenda rzeczywiscie coś daje szegolnie jak sie nie ma teraz na lepszy sprzęt ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...