Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

O masakra 160 zeta za kolekcjonerska i 120 za zwykla to troszke przesada. Jak tak bedzie to poszukam "kopii zapasowej" a kupie jak stanieje za rok moze...

Spoko, ale nie afiszuj sie tak z tym. ;]

 

Tak to jest z tymi grami, masz kase lecisz i kupujesz kolekcjonerska, masz mniej kasy musisz cierpiec i czekac jak pies na swoje. :? Przeciez wer. kolekcjonerska przeznaczona jest tylko dla najwiekszych fanow tej gry, ktorzy chca miec wersje deluxe z bajerami, kubkami, dlugopisami, koszulkami z logo gry itp. :wink:

Powinny byc wprowadzone 2 wersje na raz, duzo by na tym chyba nie stracili a tak moze byc zupelnie odwrotnie, jak juz ktos pisal. Ale polityke swoja maja i wyliczyli, ze tak bedzie dobrze. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Khem, jakby to powiedzieć...Cenega trochę nie teges ma pomysły. Może i 160 zł za edycję kolekcjonerską to nie dużo ale jakoś nie wyobrażam sobie, że lecę do sklepu aby wydać 160 zł na grę....120 to już sporo (choć tyle bym jeszcze dał za "zwykłą" wersję...wprawdzie też z bólem ale...). Mnie te bajery z EK nie interesują, fajne to one są ale z mojego punktu widzenia są zbędne. Ale może jednak będzie i zwykła wersja wcześniej? Ja nie wyczytałem że "zwykła" wyjdzie później :unsure: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a kogo obchodzi polityka cenegi polak sobie w kasze dmuchac nie da sa inne sposoby moze to brutalne ale ludzie z cenegi sa bardzo naiwni skoro mysla ze to bedzie ich "sprytny" sposob na kase, poza tym jak za ten pieniazek mam zaplacic te dodatkowe pieniadze to jest gorzej niz gorzej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tek9

Bethesda Softworks and 2K Games Announce The Elder Scrolls IV: Oblivion to Ship March 20

 

Quintessential RPG for the Next Generation Coming to Xbox 360 and PC

 

Rockville, MD – March 2, 2006 – Bethesda SoftworksŽ and 2K Games, a publishing label of Take-Two Interactive Software, Inc. (NASDAQ: TTWO), today announced that the highly-anticipated role-playing game, The Elder ScrollsŽ IV: Oblivion™, has gone to gold master and will be available in stores in North America and Europe during the week of March 20. Oblivion will be available for Xbox 360™ video game and entertainment system from Microsoft and PC in both regular and collector’s editions.

 

gra juz ma status gold , gdyby ktos nie wiedzial status gold oznacza skonczona i wyslana do tloczni :) , 20 marca premiera , na to wszyscy czekali :lol2:

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crosis

Masz może jakiś link pokazujący tę monetę?

Co do ceny to jeszcze parę lat temu była to normalna cena za nowość. Ja po prostu chcę być przez Cenegę traktowany tak, jak traktuje mnie CDProjekt.

Edytowane przez logray

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może jakiś link pokazujący tę monetę?

Nie mam. Wiedzę o monecie czerpałem z oficjalnego forum o TES i z Adamantytowej Wieży. Ma to być moneta z podobieństwem Septima, cokolwiek miałoby to oznaczać. ;)

Czyli jednak nieprzesuneli premiery jak sie mowilo, ogolnie sie bardzo ciesze - za ponad 2 tygodnie bede w innym swiecie :)

Już od jakiegoś czasu autorzy gry zapowiadali, że wyłapują i poprawiają bugi, więc 20 marca był terminem realnym.

 

Ja teraz mam dylemat czy kupować kolekcjonerską, czy może czekać na zwykłą. :? W końcu 160 zł drogą nie chodzi.

 

BTW: CS nie będzie na płycie z grą, będzie można go ściągnąć z netu. Ciekawe tylko czy trzeba będzie za niego płacić, bo jeśli tak, to lipa straszna.

 

Krótka informacja: każdy OT będzie surowo karany. Mam dosyć (i sądzę, że nie tylko ja) czytania jakichś głupot o wyższości konsol nad pecetami i na odwrót. Jeśli ktoś będzie offtopował, to pozna, jakim potrafię być wrednym moderatorem. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z netu:

 

Oblivion Gold (Czwartek, 2 Marca 2006)

 

Bethesda Softworks dzisiaj oficjalnie potwierdziła, że najbardziej oczekiwana gra RPG na konsolę Xbox360 The Elder Scrolls IV: Oblivion otrzymała status Gold i pojawi się w sklepach w Ameryce Północnej 20 marca, natomiast w Europie najpóźniej kilka dni potem (góra tydzień).

 

Wydane zostaną równocześnie dwie wersje gier. Wersja kolekcjonerska (69,99 EUR) oraz „zwykła” (59,99EUR). W nowego Eldera będzie można zagrać na Xboxie360 oraz PC, przy czym obydwie wersje nie będą się różnić niemal niczym (pod warunkiem, że masz super-peceta który uciągnie wszystkie efekty nastawione na maxa).

Info juz bylo, ale nowoscia sa ceny wersji europejskiej - przy tym nasze 160zl to smieszna cena... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crosis

Masz może jakiś link pokazujący tę monetę?

Co do ceny to jeszcze parę lat temu była to normalna cena za nowość. Ja po prostu chcę być przez Cenegę traktowany tak, jak traktuje mnie CDProjekt.

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3690 tu masz wyglad monety i innych dodatkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tek9

nie bedzie trzeba placic za csa bo on bedzie za darmo , klopot w tym ze bethsda musi uzyskac zgode od havoca aby udostepnic wszystkie exportery itp a na razie nic na ten temat nie wiadomo jesli nie uzyskaja zgody to moze byc nieciekawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crosis

Mam ten sam dylemet co ty. Już nie wiem czy wysłupłać kaskę na "kolekcjonera" czy czekać na "zwykłą". W porównaniu do cen w Europie to u nas jest tanio jak barszcz ;). Sprawa się decyduje, niby nie chcę wydać tyle kasy ale z drugiej strony nie chce mi się czekać. Zobaczy się...Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=3690 tu masz wyglad monety i innych dodatkow

Dzięki

 

Jak porównuję teksty:

 

Ultima:

Premiera odbędzie sie około dnia 24.03.2006. Zamawiając już teraz, zapewniacie sobie Państwo pierwszeństwo w wysyłce.

Cenega:

Oficjalna dystrybucja gry tylko w firmowym sklepie Cenega Poland www.sklep.cenega.pl.

Uwaga - nakład gry jest ograniczony! Zamów już teraz!

 

To dochodzę do wniosku, że ktoś tutaj coś albo zamieszał albo podkolorował.

 

Na wszelki wypadek grę zamówiłem sobie w Cenedze. Mam nadzieję, że Oblivion nie okarze się wpadką roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dlaczego takich murowanych hitow nie zabezpieczaja starforcem, zastanawia mnie to ile musi kosztowac to zabezpieczenie ze to sie nie kalkuluje producentowi, czy moze chodzi o patent/prawo wlasnosci? Ubisoft zabezpiecza ponoc juz wszystkie gry starforcem. Wydawalo mi sie ze Oblivion bedzie mial wlasnie starforce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Z netu:

Info juz bylo, ale nowoscia sa ceny wersji europejskiej - przy tym nasze 160zl to smieszna cena... ;)

"Tutaj" gry na PC wszystkie tyle kosztuja. Doom III nadal kosztuje 29.99 GBP... :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe dlaczego takich murowanych hitow nie zabezpieczaja starforcem, zastanawia mnie to ile musi kosztowac to zabezpieczenie ze to sie nie kalkuluje producentowi, czy moze chodzi o patent/prawo wlasnosci? Ubisoft zabezpiecza ponoc juz wszystkie gry starforcem. Wydawalo mi sie ze Oblivion bedzie mial wlasnie starforce...

Jak oblivion będzie zabezpieczony tym syfem to nic mu nie da - deamon tools nie ma większych problemów z odtworzeniem gier zabezpieczonych tym sposobem.

 

=-=

 

Nie śledziłem wywiadów z twórcami :

 

http://www.ultima.pl/s_pictures/71/72/003690-04.jpg

 

Czy to jest cały teren, który zobaczymy w grze ? Czy były podane dane ile teren będzie miał km, albo jakieś porówanie do świata WOW'a ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ultima.pl/s_pictures/71/72/003690-04.jpg

Czy to jest cały teren, który zobaczymy w grze ? Czy były podane dane ile teren będzie miał km, albo jakieś porówanie do świata WOW'a ?

Fajnie by było, jakby całe Tamriel wrzucili do Obliviona. W TES 4 będzie tylko Cyrodiil, czyli ten teren w samym środku. Szkoda, bo chętnie odwiedziłbym Hammerfell, Skyrim czy Elsweyr.

Wielkość świata ma wynosić 16 mil kwadratowych (w Morrowindzie 10 mil kw), więc świat jest "troszkę" większy. ;)

 

Dema nie będzie.

 

Costi napisałeś że kolekcjonerska i zwykła wchodzą w tym samym czasie, nawet podałeś newsa. Mógłbyś podać źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tek9

ciekawe dlaczego takich murowanych hitow nie zabezpieczaja starforcem, zastanawia mnie to ile musi kosztowac to zabezpieczenie ze to sie nie kalkuluje producentowi, czy moze chodzi o patent/prawo wlasnosci? Ubisoft zabezpiecza ponoc juz wszystkie gry starforcem. Wydawalo mi sie ze Oblivion bedzie mial wlasnie starforce...

oblivion nie bedzie zabezpieczony starforce albo safedisc albo securom albo jeszcze cos innego ale starforce odpada juz dawno dev'si na to pytanie odpowiedzieli , starforce wiecej problemow powoduje niz przeciwdziala a ci co chca w to pograc bez placenia i tak znajda jakis na to sposob

 

@endriu nie bedzie dema obliviona

 

btw nie bedzie calej krainy tamriel , pozostaje tylko nadzieja ze ten projekt co robili do morrowinda przeniosa do oblivion w miare szybkim tempie

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

@endriu nie bedzie dema obliviona

Bez dema?? :blink:

Czyli znowu trzeba bedzie brac poprawke na dzieciaki podbijajace ilosc FPSow w grze dla dodania sobie... animuszu? Ktos powazny z 6600 i dualcore sie znajdzie, cobym nie kupowal w ciemno gdyby mialo chodzic rozsadnie na tej konfiguracji?

Bo czytajac temat o FEAR to mozna dojsc do wniosku, ze FEAR chodzi plynnie nawet na Sempronie 2200+ z GF 5200 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Costi napisałeś że kolekcjonerska i zwykła wchodzą w tym samym czasie, nawet podałeś newsa. Mógłbyś podać źródło?

Sam cytat wzialem z postu gladiaca z topicu o X360 :oops:

 

A sama Bethesda twierdzi w oficjalnym komunikacie:

 

(...)The Elder ScrollsŽ IV: Oblivion™ has gone to gold master and will be available in stores in North America and Europe during the week of March 20. Oblivion will be available for Xbox 360™ video game and entertainment system from Microsoft and PC in both regular and collector's editions.

Z okazji bycia na tzw. zachodzie sprawdze, czy jest normalna wersja i po ile przy okazji.

Edytowane przez costi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No comments co do poczynań cENEGI, właściwie to dlaczego Obliviona nie wydaje CD Projekt, tak jak Morrowinda?

 

Z tego co widzę nawet nie pokusili się o wydanie polskiej wersji gry? Czyli chcą 160zł za zero własnej pracy. Czy może polska wersja wyjdzie jeszcze później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Z tego co widzę nawet nie pokusili się o wydanie polskiej wersji gry? Czyli chcą 160zł za zero własnej pracy. Czy może polska wersja wyjdzie jeszcze później?

Przypominam: prawie 2 razy mniej niz za zachodnia granica. Za to samo. Gdybys mogl kupic procka w cenie 2x nizszej niz na Zachodzie... tez bys psioczyl, ze firma Ci go sprzedaje w dniu premiery bez zadnej wlasnej pracy?

Troszeczke obiektywizmu, panowie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oblivion będzie zabezpieczony tym syfem to nic mu nie da - deamon tools nie ma większych problemów z odtworzeniem gier zabezpieczonych tym sposobem.

Nie wiem czy zauwazyles po tych dwoch latach panowania starforce'a, ze nawet jesli sa jakies mini image, antiblaxx'y czy inne syfy to przeciez nie poradzi sobie z nimi niezbyt rozgarniety uzytkownik komputera! Taka zabawa jest dla ludzi srednio zaawansowanych, a zwyklego standardowego cracka to 10 letnie dzieci umieja kopiowac, wiec pewna grupa ludzi poprostu nie pogra - wiec cos jednak mu to da!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko nie zapominajcie, że taki starforce instaluje różne syfy do systemu i jak chcesz pograć to musisz się na to zgodzić. A teraz na targach mają zaprezentować nowy patent. Ciekawi mnie jaki. Pewnie będzie przejmował kontrolę nad całym systemem? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość tek9

znowu offtop , kogo obchodzi starforce , oblivion nie bedzie tym syfem zabezpieczony ile o tym mozna pisac ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Tylko nie zapominajcie, że taki starforce instaluje różne syfy do systemu i jak chcesz pograć to musisz się na to zgodzić. A teraz na targach mają zaprezentować nowy patent. Ciekawi mnie jaki. Pewnie będzie przejmował kontrolę nad całym systemem? :/

zawsze beda jakies nowe patenty ale jak mawial moj byly doktor od programowania "nad zabezpieczniami pracuja dziesiatki ludzi ale nad ich łamaniem dziesiatki tysiacy"

 

a wracajac do obliviona i jego wydania w polsce to wydanie najpierw samej edycji kolekcjonerskijej to zwykle %$^$# ! i dojenie graczy z kasy, wprawdzie cena tej wersji kolekcjonerskiej fajktycznie nie jest kosmiczna ale JA (jak i wiele pewnie osob) naprawde nie potrzebuje mapek, monet, ksiazecze itp i znalazlbym lepsze zastosowanie dla tych 40zl (roznicy miedzy kolekcjonerska a zwykla).

 

Na pewno nie wplynie to pozytywnie na zyski ze sprzedazy...

Cenega chyba zbyt mocno wierzy w uczciwosc fanow.

 

Zastanawiam sie tylko czy to ICH pomysl czy moze zostalo im to odgornie narzucone?

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Topic nie jest o zabezpieczeniach gier, prosze się trzymać tematu!


BTW. Szkoda, że na moim GF sobie nie pogram w IV. Szykuje sie zmiana sprzętu zdaje się ;]]

-- UPDATE --

Premiera juz 20 marca ? WOW - tak szybko ?

Jestem w szoku, ciekawe czy sie zmieszcza w terminie; ] Edytowane przez zavader

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ciekawe..ciekawe..już jakiś czas temu można było zamawiać wersje standardowe w cenie max 120...jak to się ma do dostępności jedynie wersji kolekcjonerskiej i tylko od Cenegi? Cóz, nie cieszy mnie wersja kolekcjonerska..ale na zwykłą czekam z niecierpliwością...1000zł wydane na modernizacje sprzętu specjalnie dla Obliviona musi przynieść rezultaty:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...