Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko singiel.

 

A NWN2 wcale moim zdaniem zle nie bylo (ale to, tak jakby, nie o tym temat ;) ).

 

Z okazji nowej grafy (7900GS 256 MB) przydaloby sie wymienic teksturki :)

 

Co mozecie polecic? Zapewne Quarl's QTP3, ale czy cos jeszcze do tego?

Szczerze mowiac do tej pory uzywalem wylacznie Wiseman's reduced textures, zeby calosc jako-tako chodzila, wiec temat "upiekszaczy" jest mi troche obcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam qtp2 bo qtp3 to chyba tylko dla kart z powyżej 512 ram ;).

Due to the increased number of high-resolution textures, machines with lower-end (256Mb) graphics cards may see a severe slow-down with this mod. 128Mb cards absolutely cannot handle it

Najlepiej miec karte z powyżej 512ram do QTP3. Ja tam wgrałem sobie qtp2 z paralaxem i jest git (nie ma zacieć).

Rivatuner pokazuje użecie ramu na poziomie 500 Mb wiec akurat dla mojej karty ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mozecie polecic? Zapewne Quarl's QTP3, ale czy cos jeszcze do tego?

Szczerze mowiac do tej pory uzywalem wylacznie Wiseman's reduced textures, zeby calosc jako-tako chodzila, wiec temat "upiekszaczy" jest mi troche obcy ;)

Właściwie to wszystko (no jeden link, ale jaki ;)) masz na początku tematu.

 

Przy okazji niedługo powinna wyjść nowa wersja moda streamline oznaczona numerkiem 3.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale wiem o linku do TOTO na poczatku tematu ;)

Ale link jedno, a wrazenia kogos, kto juz czegos uzywal, to drugie ;)

Ja jadę na najnowszym pathu i uzywam tylko:

 

MIKAL33'S TEXTURES

 

Improved Doors & Flora

Improved Trees & Flora

Improved Signs

Improved Fruits Vegetables and Meats

 

oraz

 

QARL'S TEXTURE PACK 3 + QTP3_patch1_3

 

oraz

 

Enhanced Water HD

 

i jest naprawdę rewelacyjnie, nic się ze sobą nie gryzie a wygląda zdecydowanie lepiej niż na gołym obku....

 

No i pczywiście sterowniki grafiki na HQ + Anizox16 + AA2x oraz modyfikacje ini polepszające grafikę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga, zauwazylem u siebie ciekawa rzecz (na zewnatrz):

bez Anizo - 30 fps

Anizo x2 - 15fps

 

ustawienia: 1680x1050, tekstury high, Actor Distance max, Tree distance prawie max (zreszta krecenie tym prawie nic nie zmienia), External Shadows w polowie skali, Specular dist. na max, mody to:

- QTP2 + Parallax + reduced normal maps

- Streamline 2.1

- OPO, Operation Optimization

- Francesco 4.5b

- natural Envitonments

- Phinix Waterfix

- Low Low Poly Grass

- Short Grass

- pare innych, ktore nie powinny na fps wplywac (np. Supreme magicka, Denock arrow, Immersive interface)

Nie wiem, co sie dzieje w ini, ale mozliwe ze sie zresetowalo po zmianie grafy z 7300GT 128MB.

 

Sterowniki 93.71, na Performance lub Quality - nic sie nie zmienia (zarowno w wygladzie, jak i fps).

 

Tak ma byc, czy mam cos porabane w Obku/sterach/systemie? Stery byly po wymianie grafy usuwane Driver Cleanerem i instalowane od nowa, systemu ani Obliviona nie reinstalowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja gram cały czas z AFx8 bo miedzy x0 a x8 jest mała różnica w FPS u mnie. Ja nie reinstalowałem Win po zmianie karty z 5900xt tak jak Ty i u mnie jest git. Coś jest nie tak ze sterami imo chociaż masz te same co ja. Tylko ja nie miałem Obka (wywaliłem wszystko razem z ini tylko jednego sejwa nagrałem sobie na plytkie) na dysku wiec to może być powód.

Moim zdaniem czeka Cie kompletny reinstal Obka

 

A tak btw imo za duża rodziałka do tej karta. Tak to jest jak sie kupuje panoramy albo monitory wicej niz 19" ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1280x1024 z pasami po bokach tez sie da grac, ale jak sie juz raz zaczelo na pelnym ekranie, to juz nie to samo... ;)

 

EDIT: czaly czas mam tez w Riva Tunerze dziwne odczyty taktowania pamieci (w sterowniku 730 MHz, w RT 365 MHz :blink: ), moze to przez to, ze mi taktowanie pamieci zle wymusza (bo jakos mnie dziwi spadek fps az o polowe). Kurde, 15 fps to mialem na 7300GT przy 1650x1080/Anizox2 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 1280x1024 z pasami po bokach tez sie da grac, ale jak sie juz raz zaczelo na pelnym ekranie, to juz nie to samo... ;)

 

EDIT: czaly czas mam tez w Riva Tunerze dziwne odczyty taktowania pamieci (w sterowniku 730 MHz, w RT 365 MHz :blink: ), moze to przez to, ze mi taktowanie pamieci zle wymusza (bo jakos mnie dziwi spadek fps az o polowe). Kurde, 15 fps to mialem na 7300GT przy 1650x1080/Anizox2 :|

Hmm sprawdz na marka i w innym programach :). Zobacz jaki bedziesz miał score (min na def to powinien być koło 8400pkt). Sry za OT ale pomóc chce (jaki rym ;0).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem proca, jak byla ostatnia fala upalow, bo sie dziwne rzeczy dzialy (wywalalo mnie z gier, BSODy) i ile razy wlaczam kompa, to zapominam go podkrecic z powrotem :P Od razu uprzedzam sugestie: Clockgen mi zawiesza Windowsa :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem proca, jak byla ostatnia fala upalow, bo sie dziwne rzeczy dzialy (wywalalo mnie z gier, BSODy) i ile razy wlaczam kompa, to zapominam go podkrecic z powrotem :P Od razu uprzedzam sugestie: Clockgen mi zawiesza Windowsa :huh:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Sprawdz Right Mark CPU Utility, zrobisz sobie wlasna wersje Cool & Quiet i nie bedzie potrzeby podkrecania kompa z biosu za kazdym razem, ustawiasz odpowiednie fsb z biosu i w windowsie zmieniasz tylko mnoznik, np. ja mam na starcie windowsa 300x4=1200mhz (tyle styka do przegladania www, filmow, mp3 itp.), a programem zwiekszam mnoznik na 9, co daje 2700mhz (gdy chce pograc) i juz. :]

 

Btw testowal juz ktos polska wersje SI ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkrecilem proca, jak byla ostatnia fala upalow, bo sie dziwne rzeczy dzialy (wywalalo mnie z gier, BSODy) i ile razy wlaczam kompa, to zapominam go podkrecic z powrotem :P Od razu uprzedzam sugestie: Clockgen mi zawiesza Windowsa :huh:

A kto tym kręci :). Procek Ci ogranicza karte w markach ale i tak jest norma. Niestety chyba bedziesz muciał reinstalować Oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko, gdzie mozna kupic healing potions???? laze po sklepach i guild mages i nie moge nigdzie tego dostac

Są w sklepach. Np Gilded carafe (Złoconej Karafce ;0) w Market District w IC ;]. Niestety bardzo drogie dla kogoś kto mam mały lvl/mało kasy. Najlepiej przeszukiwać kolesi których sie zabiło i tyle. Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupie pytanie.

Zainstalowałem SI, ale w ogóle nie widzę żadnych różnic, dodatkowych questów ani itemów. Jestem w 1/4 głównego wątku...Musze zaczynać przygodę od nowa czy też z czasem coś sie pojawi?

Dołączona grafika

Tutaj chyba ustawione jest dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz też master file jak nie było zaznaczone ;]. Po zainstalowaniu SI nie ważne czy jesteś w połowie czy na poczatku gry po kilku chwilach dostaniesz questa o strage door na niben bay. Jak nie dostaniesz po np 3 dniach w grze to weź idz na srodek niben bay is szukaj tej wyspy (niedalego Bravil ;d).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawilem sie jeszcze troche ustawieniami i chyba rzeczywiscie 1650x1080 to przesada... w 1280x1024 i AAx8 fps nie spada ponizej 30, a zazwyczaj krazy w okolicach 45-50.

Kurcze, glupio sie teraz gra w 5:4 zamiast 16:10 :| Probowal ktos wymusic przez ini rozdzialke 1440x900? Byloby to rozwiazanie moich dylematow - panorama, zapewniajaca dobra wydajnosc (mniej punktow na ekranie niz 1280x1024). Z menu gry jest dostepne tylko 1600x900.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny mod wykorzystujący OBSE...

 

Czekam na nową wersję Streamline'a. Podobno wersje 3.0 beta w porównaniu z wersją 2.1 dodaje sporego kopa. Tyle że nie mam czasu, ani ochoty, aby sprawdzać jak ta beta działa. :?

 

Edit: costi, działa Ci ta rozdzielczość 1440x900?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacze czy nie zostal razem z backupem - kiedys mialem prawie taki sam sprzet. Masz jakies mody zainstalowane?

 

A tu kolejny ciekawy rodzynek: mod dodajacy efekty EAX w grze: http://www.bethsoft.com/bgsforums/index.php?showtopic=720142

Próbował ktoś tego, jak to się sprawdza w praktyce?

 

EDIT: po wielu miesiącach przerwy, pod koniec lipca wracam do grania na komputerze, a pierwsza gra, jaką zainstaluje to Oblivion. Już zacieram łapki na te wszystkie mody :) Jak kiedyś "grałem" w Obka to więcej radochy sprawiało mi modowanie gry, niż sama gra. A teraz takie fajne mody wyszły. Szkoda, że nie ma jeszcze żadnego z rodzaju "massive".

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeinstalowałem gierkę i wszystko śmiga jak należy.

Pierwsze skojarzenie po przejściu przez portal to morrowind... To chyba przez te "drzewka"...;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze znów mam problem z Thieves Guild. Otóż po quescie Lost Histories (ten z Amusei i książką) nie dostaje zadnego nowego zadania od Skrivy nawet po wykonaniu independet thivery na 1100 złota. Jak za pierwszym razem grałe też miałem ten bug ale wcześniej. Pamietam ze było do niego rozwizanie (i to bardzo dobre) od spicum ale link nie działa: http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...t&p=2107399

I niestety na forum bestady nie moge tego znaleźć. Z tego co pamietam to sie robiło coś w konsoli ze mamy taki a taki quest skończony, juz nie pamietam. Tylko dziwne ze mimo ze mam wszystkie patcze ten bug nadal wystepuje :?. Kolesie z Bethdasy go nie widzą czy co ?

 

Jak ktoś moze niech mi pomoże ;).

 

A i tak btw czy mody Unique Landscapes ( http://planetelderscrolls.gamespy.com/View...ail&id=1598 ) zjadają FPSy czy jak Qarl Pack tylko pamieć na karcie ? :)

 

Chociaż jak zobaczyłem ten skirn: http://planetelderscrolls.gamespy.com/fms/Image.php?id=27477 to raczej pewne ze FPSy spadają na łeb. Używa ktoś tych modów ? Jak z FPSami i w ogole ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...