Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Jak można w to grać przy 20 fps, ludzie... Przeciez to normalny fpp jest, jak możecie przycelować w kogoś gdy tak klatkuje? W walce jeszcze mniej macie. Boszz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można w to grać przy 20 fps, ludzie... Przeciez to normalny fpp jest, jak możecie przycelować w kogoś gdy tak klatkuje? W walce jeszcze mniej macie. Boszz :)

hmm widać że w to nbie grałeś. Widzisz jest taka subtelna róznica tutaj, że nie masz karabinu gdzie musisz miec powyżej 30fps rzeby wcelować w kolesia tylko miecz :] Niemniej masz trochę racji, przydało by się więcej fps'ów ale co zrobić w każdym razie nie jest źle.

dbedzard- hmm to bardzo dziwne; no chyba, że grasz w 1600x120 max detale i aa/af to masz niski fps na własne życzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można w to grać przy 20 fps, ludzie... Przeciez to normalny fpp jest, jak możecie przycelować w kogoś gdy tak klatkuje? W walce jeszcze mniej macie. Boszz :)

Mylisz RPG - CS:S. Tu nie trzeba tyle fps. 30 spokojnie wystarczy do przyzwoitej gry. Choc jak wiadomo im wiecej tym lepiej. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uruchomielm obliviona odrazu po zaintalowaniu sterow 84.25, czytam w tym temacie ze na podobnej konfiguracji compa gra dzila OK na 1024x756 high ale cos u mnie zonk, gram na 1024x756 medium textury, daleka widocznosc, brak cieni, woda na medium, HDR on , bloom off i tak srednio na jeza z fpsami, zdziwilo mnie to, ze wewnatrz budynkow gra nadal zdeczka docina co jak dla mnie jak dla mnei jest wielkim lolem( morrowind mogl zabic compa na zewnatrz ale z tego co pamietam wewnatrz o niebo lepiej dzialal).

nie bede sie wypowiadal jeszcze o fps w czasie ajzdy konnej i kamerze z tylu....

Wlasnie robei jakeigos pobocznego questa na polnocy i z takim ustawieniami grafiki grafa wyglada jak w bloodmonie....n/c....tylko ze tutaj

sa wysokie wzniesienia (moze to jest killer fps). sporo ogladalem trailerow i fotosow przed premiera gry i powiem wam ze sie zdeczka zawiodlem....

IMO PLUSY:

- grafika postaci, zwlaszcza twarzy(mimika),

- ciekawe, interesujace questy (glowne jak i poboczne)

- wprowadzenia wysokich, zalesionych(jak wlaczysz^^) wzniesien(gor)

- NPC

- dodanie jazdy konnej

- dla mnie najlepsze chyba: bardziej zreczniosciowy tryb walki co w poprzedniej czesci zniechecilo sporo osob

- prawdziwa wolnosc(ale to tez bylo wczesniej^^)

- ciekawy interfejs

- szybkie bezbolesny loading obszaru

 

IMO MINUSY:

- wymagania(to chyba pierwsza gra ktora wymaga dx9 do uruchomeinia)

- wszystkie miasta sa zaznaczone na mapie, mozliwosc podrozowania po prostu kliknieciem klawisza (dla mnie zabilo klimat)- w morrowind wspaniale to bylo rozwiazane bo trzeba bylo dojsc do miasta i mozna bylo tam roznymi sposobami przetransportowac sie i brakowalo tylko jazdy konnej)

- gra na troche gorszej grafice wyglada jak poprzednia czesc(oczywscie efekt HDR nie raz powala ale w nocy to w ogole jakbym gral w morrowind)

-mala ilosc miast

-dla mniej o wiele mniej roznorodny obszar (jak zobaczyelm po lewej stronie mapy napis marrowind to sie lezka zakrecila w oku...)

- kamera zza plecow o niebo lepsza niz w poprzedneij czesci ale nadal nie komfortowa

- u mnie : tak srednio co godzine liczne crashe gry

 

Jednym slowem jak zobaczylem po prawej stronie mapy napis morrowind to sie lezka w oku zakrecila....

 

PS. sprzet jak z podpisu tylko grafa wyjcecona na 435/930

PS 2. jak mozna sie dostac do konfiguracji trybu direct3d w sterach grafy? bo szukam i szukam i nie moge znalezc..

PS 3. plik .ini gry nie przerabiany

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oficjalnym forum Obliviona pjawił się taki topic. Dotyczy on słabych kompów (przede wszystkim z kartami GF FX) i choć jest tam tylko kilka postów to sposoby zwiększenia FPSa chyba im się udały ;). Oczywiście nie zapominajcie że chodzi o wyciśnięcie maksymalnego FPS kosztem jakości obrazu aby ta gra dla niech w ogóle stała się grywalna. Ale jak ktoś chce koniecznie zagrać to może się tym posiłkować ;). Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x800/x850 tez lepiej nie ;) tez trudno wylapac klimat jak fps spadaja do 10 :lol: btw w lochach zauwazylem ze tej grze jest potrzebne jakies 80 fps zeby chodzila w pelni plynnie (biedni konsolowcy :-P ) za chwilke wrzuce pare screenow apropo optymalizacji :lol:

 

update: 3 screeny 1,2,3 - na x850xt@594/594, venice@2,7ghz, i 2gb ramu :D zwroccie uwage na to, co na nich widac i ilosc fps

Edytowane przez 4ever_anarchy_soldier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Skusilem sie i kupilem.

Nie bede pisac, jak to chodzi, bo chodzi IMO tragicznie na GF6600GT (przy ladnym wygladzie).

Moneta w pudelku fajniutka - choc duzo wieksza niz zwykle pieniazki, wiec nosci ja przy sobie raczej sie nie da ;)

Ksiazeczka dolaczona do gry zawiera opis swiata w ktorym gra sie toczy - jestem w polowie i mam skojarzenia z Silmarillionem Tolkiena - oczywiscie na duzo mniejsza skale.

Nie wyszedlem jeszcze z lochow, ale gre odstawiam na polke - jak kupie X1800 to wroce do niej, bo bez HDR gra wyglada... nie wyglada w ogole :)

Poczytam sobie ksiazeczke, pojezdze palcem po mapie i za 3 tygodnie wroce do grania - ale juz wiem, jaki bede mial cel: zostac wampirem :lol:

 

Aha - ta wersja specjalna miala byc w pudelku imitujacym skore - jedyna imitacja to nadruk ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmniejszyłem rodziałe na 800x600 i wlaczylem HDR - ok 28fps na otwartych przestrzeniach (w walce nadal spada), wreszcie obraz jest w miarę płynny. Trochę wkurzają krowiaste pixele (17' CRT), ale przynajmniej nie chrupie zbytnio. Jakoś to będzie.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze 6600 posysa, u mnie na x700 bez ps3.0 gra dziala plynnie na medium i tekstury na large. JEDYNE co ta gre mi dlawi to brak ramu 2gb jest nieuniknione. W emperial city nawet dalem wszystko na max (tylko brak cieni) i gra tnie bo doczytuje caly czas z ramu, dysk praktycznie nie przestaje doczytywac. W lesie pewnie bylo by komletnie niegrywalnie ale na 8 potokowcach z 2gb ramu idzie komfortowo pograc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczyc pokazywanie fps ?

 

gram w 640x480 i czuje ze jest calkiem plynnie no i ładnie :>

 

kurrde i jak zdjac ten staniczek i majteczki... ;(((

Edytowane przez glo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie to forum Obliviona (oficjalne) i już nie wiem co myśleć :(. Wygląda na to że z tą grą jest cała masa problemów i że naprawić to może tylko cała masa patchy <_< . Tam z minuty na minutę przybywa pełno postów z różnymi problemami (część się powtarza, ogólnie to tam panuje teraz niezły burdel, nie to co na tweaku ;) ). Przede wszystkim jest ten problem z frameratem (optymalizacja zdaje się nie istnieje dla programistów...przynajmniej jeżeli chodzi o PC), Powoli zaczynam się zastanawiać czy nadal chce tą grę w takiej formie w jakiej teraz jest. Nie neguję osiągnięć Bethesdy i wiem że choć w ich najnowszym produkcie są pewne wady to reszta jest jak najbardziej okej, tyle że te "wady" przesłaniaja po część przyjemność czerpaną z rozgrywki (zawsze błędy mocniej działają na niekorzyść niż zalety na korzyść). Zobaczymy ale wydaje mi się że już niedługo Bethesda sypnie patchami, oby one coś poprawiły bo chyba gorzej nie będzie ;). Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi i choc nie jestem fanem gier rpg to chyba sie skusze, mam pytanie jest moze jakas stronka gdzie mozna zobaczyc przeciwnikow z jakimi bedziemy sie musieli zmierzyc w tej grze? i czy sa w tej grze elemeny "horroru" tzn jakis taki klimacik i stworki takze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto się myli to się myli - miałem Obliego kilka godzin po wyjściu i gram cały czas... jeżeli nie jestem w pracy.

Co to znaczy, że to rpg a nie CSS - przecież mechanika (chodzenie, bicie) to czysty fpp! Czyli dużo klatek musi być, już kolega wyżej napisał "28fps na otwartych przestrzeniach (w walce nadal spada)", także te wasze 20 też spada w walce, no to jak gracie? Przeciez nie widać jak się uderza! A jak trafic z łuku albo czarem? lol...

Chyba, że naciskacie bezsesnu myszkę, albo poziom trudności na minimum aby przeciwnik padł od przypadkowego trafienia - a może jedno i drugie :) Umiecie trafić biegnącą sarnę z łuku?

Zresztą co za przyjemność chodzić mając 20 fps i mniej, jak wszystko drga, skacze i beznadziejnie się przesuwa? Ja powyłączałem wszystko co się da, mam 30-40 fps na dworku, ale normalką są dropy do 15-20, wyłączyłem frapsa i troszkę lepiej się gra, bo nie widzę cyferek. Jedynie miejsca gdzi egra fajnie chodzi to podziemia, ale już np. ruiny to jest masakra, tak fps dropi, że ciężko się chodzi.

Ja muszę mieć płynną grę, muszę mieć 50fps w górę, także to nie gra dla mnie. Chyba odłoże ją i już nie wrócę, bo nigdy nie kupie sprzętu który ją pociągnie dla mnie zadawalająco. No bo sli'ka za 4-5K kupować aby widzieć trawę to sory.

Powtarzam, ja nie daje rady grać przy takim małym fps, może zróbcie sobie sprawdzan, obniżcie detale i sprawdzcie jak teraz gra chodzi, wróccie do 20fps i ... nie zerzygajcie się ;)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Wlasnie... czy to CSS czy nie, lipnie sie gra przy 20 fpsach.

 

Hehe i jak tu grac, gdy mamy duzo fpsow to grafa wyglada jak gr bylaby z 2003 roku, a jak chcemy pograc z w miare grafa to mamy 20 fps :s no jednym slowem suxor dla tych co maja gorsze sprzety.

A w ogole patrzac po screenach to nie ma co bez hdru grac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja granie odstawię, bo granie z detalami ale gra z 91 roku bez voodoo1 jest mizerna. Jakoś wtedy Obli traci całą magię ;) Ciekawe ile ludzi gra dla grafy, nie dla gry :)

Fps muszą być, bo to rpg w konwencji fpp (ewentualnie tpp) i koniec, tu się walczy w real-time, nie "pauza i pokazujemy kto co i na kogo".

Ide do roboy, pa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wlaczyc pokazywanie fps ?

 

gram w 640x480 i czuje ze jest calkiem plynnie no i ładnie :>

 

kurrde i jak zdjac ten staniczek i majteczki... ;(((

Wcisnij tylde (~) i wpisz "tdt" (bez cudzyslowia) i bedziesz mial FPS

 

A tak swoja droga to ludzi pogielo nikt nie widzi minusow w tej grze ? Taki szczegolny brak krytycyzmu jest bogaty na zachodnich forach Obliviona:

Jesli mowie ze:

1. Nie mozna walczyc ani nawet strzelac z luku jadac na koniu

2. Gra jest beznadziejnie latwa praktycznie nie mozesz zostac zabity chocbys nie wiem gdzie poszedl

3. Swiat jest bez sensu bo od razu wiadomo gdzie sa wszystkie miasta

4. Postac nigdy nie jest zmeczona - mozesz biegac i wlaczyc 100 dni bez snu

5. Mozesz biegac 100 dni a i tak nigdy sie nie zmeczysz mozesz byc Long Distance Runner w doslownym tego slowa znaczeniu

6. Statsy broni to jakas kpina - dowiadujesz sie z nich ze twoj miecz zadaje dmg 4 nie wazne jak uderzysz zawsze bedzie 4 i zawsze bedzie ten damage zadawany (chyba ze uderzysz z ukrycia to jest bonus)

7. Deadryczne bronie i pancerze praktycznie sa takie same jak zwykle - tylko duzo wiecej waza np deadryczna strzala wazy 1.0 hehe a np taki deadryczny miecz zadaje taki sam dmg jak miecz stalowy tylko wazy duzo wiecej

8. Jeszcze chodzilo mi o to ze postac nigdy nie jest glodna ale sie z tego wycofuje bo w sumie dla wielu to by bylo za wiele ale ci co graja w ADOM albo TOME to wiedza co i jak

9. Jazda na koniu - kon moze wjechac wszedzie a zeby na nim jezdzic potrzeba duzo ramu bo teren co chwila sie wczytuje

10. To samo tylko jesli chodzi o nasza postac - zbyt latwo moze wejsc wszedzie i to nie wazne co ma na sobie - czy zbroje ciezka czy jakas szate :/

11. Czary - bedac warriorem zawsze ci wychodza zawsze sie udaja tak samo z potionami po prostu nie ma ze sie nie uda - musi sie udac (a nie wspomnialem ze tak sie dzieje majac ta umiejetnosc na poziomie 5! i do tego majac na sobie heavy armor!)

12. Platnerstwo - to samo co wyzej zawsze sukces :/

 

Wymienilem takie bugi wg mnie i ludzie zaczeli na mnie najezdzac ze lepiej zebym w SIMS gral albo w GTA tudziez czy w ogole gralem w jakiekolwiek RPG

Teraz juz wiem ze na Oblivionie zawiodlem sie ale lekko grafika owszem piekna ale co z tego jak i tak nie moge grac w max detalach a skoro grafike musze obnizyc zeby grac komfortowo to spodziewalem sie chociaz sensownego gameplay - troche podobnego do morrowinda troche do gothica troche bg troche fallout - po trochu najlepszych rzeczy... a dostalem arkadowa konwersje z X360 typowo robiona pod pada i minimalizujac wazne aspekty gier cRPG na PC

 

No i dodam jeszcze ze ludzie juz zaczynaja dostawac furii - stabilnosc gry jest beznadziejna w ciagu 5 h gry niektorzy maja po 20 crashow do tego nawet amerykanie mowia ze wymagania sa zbyt duze a wydajnosc nawet na najlepszym sprzeciez zbyt mala

 

#EDIT#

Mi wyszlo ze musialbym wydac jakies 1.8 tys - A3200+ Manchester DFI LanParty Ultra-D + GF6800GT albo RX800GTO - tyle to nie dam za gre w tym stanie - zobaczymy co poprawia patche

Edytowane przez cpu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Przeciez developer wyrazniej napisal sugerowane wymagania aby gra biegala,a wy sie wkurzacie bo oczekujecie ze na smiesznych radkach czy kartach pokroju 6600 i podobne gra bedzie grywalna,wasza wina bo nie daliscie wiary i mysleliscie jakos to bedzie ,ale tym razem niestety trafil sie zonk i albo modernizacja kompa albo wolne miejsce na polce albo..;zakup xboxa360 hehe

ps.niezaprzeczam ze gra ma swoje wady i moglaby byc lepiej zooptymalizowana ale chyba na patche trzeba poczekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poczekam jednak z zakupem az cena spadnie do okolo 150zetow..(x360) nie spieszy mi sie grac w ta gre. Nie kupie wersji na pc bo 6600GT mam a czytam ze nie ma sensu grac. Nawet jak zmienie karte na 7800GT to i tak nie pogram (mam monitor 21" lcd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę optymalizację powinien dostać 6.0/10. U mnie działa Oblivion po prostu tragicznie. Wnętrza budynków chodzą super 40-100fps, ale jak tylko wyjdę na zewnątrz framerate spada w okolice 20fps :/. Detale medium @ 1024/768 , bloom on, HDR off, bez AA.

 

no lol, 6/10 bo u Ciebie ta gra chodzi tragicznie, no sorry tak to juz jest z kompami, kup x360 to nie bedziesz narzekac, a jak chcesz GOSU tekstury etc. to pakuj sie w SLI ;I

 

 

Ja ponawiam pytanie z moim problemem i zwracam sie takze do tych osob, ktore mają karty creativ'a X-Fi

 

Mam karte muzyczną X-Fi Extreme Music i od samego początku zauważyłem, że coś jest nie tak, mianowicie, jak NPC do nas mówią to raz ich słysze, raz nie, a przecież wszystkie dialogi są mówione ? a problemów z dzwiękami z gry i muzyką nie mam, zero zacieć, więc oco chodzi ?

 

Pytanie także do osób, które mają tą karte + jakiś zestaw 5.1, nie wiem czemu ale muzyka mi leci tylko w przednich satelitach, pomijając centralny, w nim takze muza nie leci i tylnich, słychać tylko dzwięki z gry, oco chodzi ?

 

Bardzo mnie to irytyuje qrfa mać, 400 zl za muzczyną, a tu juz problemy grrr ;X dzieki za wszelką pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...