Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest jak sie uzywa stare kodeki (nawet najnowszy ffdshow jest juz stary :P) Dzisiaj wszyscy uzywaja KLite Codec i realmedia 109 codec. Trza byc na czasie chlopaki :) Dzisiaj to jedyny normalny zestaw kodekow.Zadnych zwis,najlepsza jakosc obrazu,wogole nie sa pamieciozerne,nic nie zajmuja prawie na dysku i znowu powiem - doskonala jakosc obrazu

OT: ja siedze na CCCP, wiec prosze nie naduzywac tego wszyscy ;]

 

Zreszta pokaz mi codec-packa bez ffdshow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak tym wampirem zostales? Bo ja bede chcial :)

Mozesz sie robic niewidzialny? Bo w ksiazeczce pisza, ze wampiry maja taka wlasciwosc...

IMO bycie wampirem jest do bani, co prawda dostajesz jakieś tam bonusy (nawet z nich nie korzystałem), ale konieczność picia krwi by móc biegać w dzień jest po prostu irytująca. Na szczęście ja już wyleczyłem swoją postać z tej "choroby" ;) (był to najgorszy/najnudniejszy quest na jaki do tej pory natrafiłem w oblivionie).

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVanDal

Danke za sposób pozbycia sie tych ikonek z tray'a...Gra ciutke przyspieszyła :)

Chodzi o to co zapodałem z FAQ'a z Oficjalnego forum Obliviona a propo tego FFDShowa tak? Anyway no problem. Fajnie że komuś pomogło. Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
wlasnie rozwalilem najtrudniejsza postac w grze jaka spotkalem , kosztowalo mnie to kilkadziesiat elixirow zdrowia i wiele trucizn aplikowanych na bron , lol i conajmniej 30 min walki :) przy 145 sily moje uderzenia byly dla niej jak musniecia komara , masakra , ale bylo warto dla miecza z 25 damage i pelnej zbroji ebony , do tego znalazlem niezniszczalny wytrych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
wlasnie rozwalilem najtrudniejsza postac w grze jaka spotkalem , kosztowalo mnie to kilkadziesiat elixirow zdrowia i wiele trucizn aplikowanych na bron , lol i conajmniej 30 min walki :) przy 145 sily moje uderzenia byly dla niej jak musniecia komara , masakra , ale bylo warto dla miecza z 25 damage i pelnej zbroji ebony , do tego znalazlem niezniszczalny wytrych :)
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
tak apropo wytrychu, mozesz napisac jak sobie radzic z zamkami ? ;]
Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tripsta daj jakies screeny tego bogactwa :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

aby otworzyc zamek musisz miec reflex , kiedy zapadka dotyka tej scianki musisz nacisnac guzik i zmiescic sie w czasie , to wszystko , jak ktos chce moge opisac jak zdobyc niezniszczalny wytrych wtedy juz nie trzeba sie o nie przejmowac

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

tak apropo wytrychu, mozesz napisac jak sobie radzic z zamkami ? ;]

To dosc proste (przynajmniej na razie):

- myszka musisz wrzucic zapadke na odpowiednie miejsce i gdy "wskoczy" (slychac to) klikasz myszka. Modl sie tylko, zeby Ci sie dlon nie zatrzesla przy kliknieciu.

- jak jest wiecej niz jedna zapadka do odblokowania - robisz to co wyzej dla kazdej. Kwestia wyczucia - ja zalapalem po jakichs 20 minutach i nawet z wiezienia udalo mi sie uciec z jednym wytrychem.

 

W ogole wzialem sobie znak Panny (Tha Lady chyba) i postac Healer - slaby koles jest, ale mam nadzieje nauczyc go dobrze czarowac i gotowac magiczne eliksiry - sporo roslinek w grze znam z tzw. doswiadczenia. Grzybki (te dlugie z podluznymi kapeluszami) to grzybek w Polsce znany jako Lasiczka Lancetowata - powoduje halucynacje. Sa takie grzybki rosnace na drzewach - to tzw. Philosopher Stones (takze halucynogenne, przez Majow byly uwazane za swiete), Morning Glory jest jedyna roslina (obok sporyszu, ktory jest grzybem porastajacym zboza) ktora zawiera pochodne LSD (to takie niebieskie kwiatki) - jedyna niescislosc w grze to fakt, iz w Morning Glory to nasiona zawieraja aktywne substancje, a nie kwiaty. Czerwone kwiatuszki tez kojarze - bede musial pogrzebac na erowid.org ;)

W ksiazeczce pisza tez o jakims zielu, ktore mieszkancy krainy zwykli palic dawniej - orientuje sie ktos czy sa jakies fajki, coby bylo w czym to ziele palic? :D

Ale (piwo) powoduje z tego co zauwazylem wieksze szanse na przychylnosc ze strony rozmowcow, wino zwieksza perswazje itp.

 

Aha - "bez odbioru" mialo oznaczac "bez nowych komentarzy na temat gry" - bo nie bede gral do zakupu nowej grafiki. Nie bede gral do zakupu nowej grafiki. Nie bede gral do zakupu nowej grafiki. Nie bede gral do zakupu nowej grafiki. Nie bede gral do zakupu... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
moze nie wyglada jakos super ale za to ma dobre statystyki i mozesz ja udoskonalic jeszcze , 52 do obrony :) to nawet niezle , a jak ktos chce sie porywac na umbre to niech wezmie ze soba kilka mieczy ja dwa zniszczylem na niej , na niej pisze bo to kobieta i nawet nie ork tylko elf

w morrowind umbra byla trudna ale tu to juz przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy angielski w grze jest trudny do zrozumienia i macie trudnosci czy wszystko jest lajtowo, ucze sie angielskiego od 7 lat i troche sie boje czy zrozumiem gre :/ rzecz jasna chodzi mi np. o questy czy jakies ksiazki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos tutaj pisal, ze smieszne i malo realistyczne jest to, ze wrogowie potrafia blokowac miecze rekoma. Moze i to malo realistyczne, ale ma to sens, poniewaz w grze jest umiejetnosc zwana Hand to Hand, czyli walka golymi piesciami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc trochę popróbowałem zaradzić coś na błędy i efekt jest całkiem dobry. Pograłem 1,5h i ani jednego błędu.

 

1. Usunąlem stare kodeki

2. Zainstalowałem nowe K-Lite

3. Wyłączyłem ffdshow dla obliviona

4. Zrobiłem defragmentację partycji z grą.

 

Jest ładnie.

 

Poradziłem też sobie z innym problemem (chociaż to taki półśrodek). Mianowicie gra chodzi ładnie, ale były takie obiekty, lub zdarzenia (np. kiedy patrzyłem na śmierć assasinów na początku, albo jak spojżałem na barykadę w Kvatch (taki płotek, a cięło się nawet gdy stałem na dole góry, tak że go w sumie nie widziałem tylko miałem kamerę skierowaną w tym kierunku) to fpsy spadały do mniej wiecej 1fps (masakra). Rozwiązaniem okazało się wyłączenie AntiAliasingu. Gra wygląda trochę gorzej, ale za to ustawiłem sobie wszystkie detale na maksa i jak dla mnie chodzi ładnie.

 

EDIT:

 

"Krótka piłka bo znajomy się kłuci.

 

Czy ta gra sie WŁĄCZY na r9200?"

 

NIE

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Jest ładnie.

 

Poradziłem też sobie z innym problemem (chociaż to taki półśrodek). Mianowicie gra chodzi ładnie, ale były takie obiekty, lub zdarzenia (np. kiedy patrzyłem na śmierć assasinów na początku, albo jak spojżałem na barykadę w Kvatch (taki płotek, a cięło się nawet gdy stałem na dole góry, tak że go w sumie nie widziałem tylko miałem kamerę skierowaną w tym kierunku) to fpsy spadały do mniej wiecej 1fps (masakra). Rozwiązaniem okazało się wyłączenie AntiAliasingu. Gra wygląda trochę gorzej, ale za to ustawiłem sobie wszystkie detale na maksa i jak dla mnie chodzi ładnie.

Dwa szybkie pytania (bo widze, ze w 3D Markach masz mniej ode mnie:

1. Jaka rozdzielczosc?

2. HDR on?

Pytam, bo wlaczanie AA (w tej grze) na karcie 6800 to moim zdaniem... hmmm... zbytnia wiara w posiadany sprzet ;)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Chodze po roznych miejscach i stwierdzam brak......wrogow!!! ,w lesie czy w gorach czy innych lokacjach na zewnatrz brakuje moim zdaniem wrogow do odstrzalu, czasem zdarzy sie jakis wilk czy bandyta albo krab czy cos podobne ale jest tego tyle co kot naplakal ,moze sie myle albo za malo zwiedzilem jeszcze lokacji ale w Morrowindzie bylo o wiele wiecej przeciwnikow na powierzchni-co o tym myslicie??

 

 

ps.jestem dark elfem spod znaku zlodzieja-dzieki temu dostalem 3 bonusy na starcie

aha obszar gry chyba tez jest mniejszy niz w Morrowindzie no chyba ze bedziemy pozniej mieli dostep do terenow ktorych na mapie jeszcze nie widac

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa szybkie pytania (bo widze, ze w 3D Markach masz mniej ode mnie:

1. Jaka rozdzielczosc?

2. HDR on?

Pytam, bo wlaczanie AA (w tej grze) na karcie 6800 to moim zdaniem... hmmm... zbytnia wiara w posiadany sprzet ;)

1024x768, hdr off, bloom on.

 

Nie wie ktoś z was czy jest jakiś sposób na zmianę major skillsów na jakieś inne? Cheat? Trainer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Chodze po roznych miejscach i stwierdzam brak......wrogow!!! ,w lesie czy w gorach czy innych lokacjach na zewnatrz brakuje moim zdaniem wrogow do odstrzalu, czasem zdarzy sie jakis wilk czy bandyta albo krab czy cos podobne ale jest tego tyle co kot naplakal ,moze sie myle albo za malo zwiedzilem jeszcze lokacji ale w Morrowindzie bylo o wiele wiecej przeciwnikow na powierzchni-co o tym myslicie??

ps.jestem dark elfem spod znaku zlodzieja-dzieki temu dostalem 3 bonusy na starcie

aha obszar gry chyba tez jest mniejszy niz w Morrowindzie no chyba ze bedziemy pozniej mieli dostep do terenow ktorych na mapie jeszcze nie widac

Wrogow to jest sporo - wprawdzie najwiecej wilkow (lasy) i krabow (okolice rzek, morza) - plus jacys bandyci tak co kilometr na oko. Pytanie: jezdzisz na koniu czy chodzisz na nogach? Bo na koniku to faktycznie ciezko kogos spotkac ;)

Co do obszaru: jest ZNACZNIE mniejszy. Tylko to, co widac na mapie. Po dotarciu do skraju mapy jest niewidzialna sciana niestety.

Pozostaly obszar dostepny bedzie dla tworcow modow podobno (w sumie to juz jest dostepny) - pozostaje tylko czekac.

 

 

1024x768, hdr off, bloom on.

 

Nie wie ktoś z was czy jest jakiś sposób na zmianę major skillsów na jakieś inne? Cheat? Trainer?

Przy wyborze postaci miales przycisk Customize - tam mogles sam sobie wybrac major skills. Teraz to troche za pozno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedziec czy obszar jest mniejszy ale napewno jest mniej wrogow na powierzchni a jak sa to najczesciej jacys kiepscy na jednego strzala czasami trafi sie will o the wisp albo inny wymagajacy przeciwnik ale to rzadkosc zreszta wszystko zalezy od levelu postaci jaka kierujemy

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
a jak chcesz duzo wrogow to wchodz w portale tam od nich az sie roi i mozna znalezc cos ciekawego np glass claymore z 20 damage'u albo

jakies pierscienie warte po kilka tysiecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

ja gram redguardem , czysty wojownik , zero magii

Healer spod znaku Panny. Jak najmniej przemocy - perswacja slowna i hokus pokus ;) Przemoca sie brzydze - uzywam jej w ostatecznosci. Ogolnie jestem nastawiony na zielarstwo i samoleczenie/trucie innych. Zobaczymy ile pociagne z takim nastawieniem. Aha - szkole sie tez w wytrychach i skradaniu + light armour mastera chce zdobyc. Ale jak zwykle to zycie zweryfikuje przyszlosc ;)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Obiecalem sobie duza kostke hasysu jesli uda mi sie powstrzymac i nie zagrac do konca tygodnia - a ze dawno nie palilem, wiec motywacja spora. I malolaci: nie pytac skad, bo z Walii i nie, nikomu nie "zalatwie" ;)

Wytrzymam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zdaje mi sie ale czy swiat nie miałby byc wiekszy wg twórców <_<

 

a tak rachunkowo na ile godz. grania oceniacie obka(ofkoz wątek głowny + poboczne qesty). Bo mniejszy swiat równa sie mniejsza eksploracja i krótsze granie a kupując giere za 160zł chciałbym troche wiecej niz dajmy na to 30 h grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Czy będzie to działać na moim sprzęcie ? Jeśli tak czy będzie dało się w to grac ? Proszę o odpowiedz . Dziękuje :D

Tak, nie.

 

Bo mniejszy swiat równa sie mniejsza eksploracja i krótsze granie a kupując giere za 160zł chciałbym troche wiecej niz dajmy na to 30 h grania

30 godzin to bedziesz lazil po okolicy i zwiedzal ;)

Gdzies czytalem, ze lochow jest ponad 300km, a ze do lochow na koniu nie wjedziesz (chyba?) wiec policz sobie: biegasz powiedzmy 30km/h, co daje juz 10 godzin do przebiegniecia + podroze + zakupy + szkolenie + walki + szukanie... A potem to, co stworza ludki za pomoca Construction Kita. I te gory do zdobycia (ponoc jest jedna, na ktora bardzo ciezko sie dostac, nawet kon nie ujedzie jesli wiecie o co mi chodzi ;)

Ja zanim sie wezme za questa - chce poznac ludzi mieszkajacych w tych miastach. Jak bede ich znal z imienia i nazwiska, zaczne zbawiac swiat :D

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...