Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Ja, tak jak w Morro gram Bretonem.

Gra jest full wypas. Zapowiada sie ladnych pare tygodni z jedna gra.

Grafika jak dla mnie swietna. Muzyczka tez dobra.

Calkiem niezla "interakcja" z otoczeniem jak na rpg. Gdy zalatwilem dwoch goblinow (czy jakichs innych stworow) spuszczajac im na leb stos drewnianych bali albo jak dostalem sam w leb klockiem podwieszonym u sufitu i nie bardzo wiedzialem co sie stalo to usmiech sam mi sie mocno poszerzyl.:D

 

Po za tym na moim sprzecie (a nie jest jakis super wypasiony) gra chodzi bez wiekszych problemow. Zdazaja sie czasami przyciecia na otwartym terenie, ale jeszcze ani razu podczas walki wiec nie przeszkadza mi to specjalnie.

Rozdzielczosc mam ustawiona na 1024x768, ustawienia tak jak zostaly wykryte przez gre czyli na High.

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

hmm bo ja chcialem pograc wojownikiem z elementami magii wlasnie i nie wiem jaką rasę wybrać, jako ze to moja pierwsza gierka z "elder scrolls" .. moze jakis help ?

Stawialbym na Elfa Krolewskiego. Plus odpowiedni znak zodiaku (sa opisane w momencie wyboru) i profesja (takze jest opisana).

 

edit: ja gram Bretonem - zona sie uparla, ze najbardziej podobny do Brada Pitta ;)

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tripsta możesz wrzucić na mapie :D albo nazwe lokacji gdzie była ta umbra;]? i który lvl miałeś jak ją rozwaliles? bo ja narazie mam 11 lvl redgar, a klasa wlasna:P (platnerstwo, miecze, blok, ciezki pancerz, atletyka, akrobatyka, zabezpieczenia hehe od samego biegania:D i skakania awansuje:P dlatego olałem konia:D na nogach lepiej:D)

a narazie łaże z kompletem krasnoludzkim:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tripsta możesz wrzucić na mapie :D albo nazwe lokacji gdzie była ta umbra;]? i który lvl miałeś jak ją rozwaliles? bo ja narazie mam 11 lvl redgar, a klasa wlasna:P (platnerstwo, miecze, blok, ciezki pancerz, atletyka, akrobatyka, zabezpieczenia hehe od samego biegania:D i skakania awansuje:P dlatego olałem konia:D na nogach lepiej:D)

a narazie łaże z kompletem krasnoludzkim:P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mialem level 12 , i od razu ci mowie kup ile sie tylko da elixirow zdrowia i najlepiej jakies trucizny , czary paralizujace Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, otoz po deinstalacji starych sterownikow i instalacji 84.25 nie mam profilu OBLIVION ... Wyczyscielm nawet system driver cleanerem, zainstalowalem 84.25 dalej to samo (moze zle wyczyscilem nie wiem ;/) Macie pomysly ?

 

Co mam zrobic gdy osiagnalem juz 2 poziom ale nie moge na niego awansowac ? odpoczynek (t) nic nie daje ... ma ktos jakis pomysl ? pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mialem level 12 , i od razu ci mowie kup ile sie tylko da elixirow zdrowia i najlepiej jakies trucizny , czary paralizujace Dołączona grafika
hehe ja zaczałem od krancow mapy polnocnych:D kto by sie spodziewał tak blisko miasta:P jak tylko uporam sie w Kvach:P lece tam

dziękI ( mam juz lvl 15 wiec:P moze bedzie lepiej:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle paniki z pokonaniem tego (tej?) Umbry, a nie podajesz Tripsta, jaki masz ustawiony poziom trudności :)

Jeżeli dasz na minimum to pewno 3 strzały i Umbra leży, a jak masz powyżej połowy no to pewnie trzeba się męczyć...

Na arenie walczyłem z poziomem nieopodal minimum, to wszyscy byli dwu-strzałowcami, a jak dałem powyżej połowy to już nie mogłem rozpykać kolesia ;)

Mam chyba 4rty poziom dopiero, nie bardzo jeszcze kumam poprawiania statsów, tzn. w koło awansuje dzięki skakaniu (to z Queja, skaczę cały czas, po murkach, po kamieniach, tak, aby nie spaść, zboczenie hehe), a spotkałem też kilka postaci oferujących naukę (podniesienie cech), i u nich się douczyłem. Czyli można podnosić statsy dzięki używaniu danej cechy jak i również dzięki nauczycielom? czy można też np. czytać książki o danej nauce (np. walka mieczem) i dzięki temu podnosić poziom? Co zrobić, gdy mam już wyuczone 5/5 i pisze (przy gadce z nauczycielem), że wyżej na swoim poziomie się już nie nauczę, tzn. (tak jak np. w Might & Magic) są nauczyciele "kilku poziomów", czyli np. novice, apprantice, expert, master czy coś?

Fajna gra, szkoda, że trzeba tyle detali wyłączać... No i faktycznie walki mało, a w lochach nudna troszkę, słabe potwory (pomoże regulacja poziomu trudności, ale nie chcę przepakowywać byle goblinka), no i nic w lochach nie ma. Są wogóle w tej grze jakieś sekretne pomieszczenia? Tak jak w M&M czy Dungeon Master, że trzeba na ścianę nacisnąć i się otwiera?

Ach, jeszcze jedno - podniecacie się strasznie tym momentem gdzie spuszczało się bele na goblinki - przecież to taki skrypt, że głowa boli :)

Nic nowego, nic podzniecającego - w HL2 była tego masa, i też mnie nie "powalała" (dużo się już widziało lol). Gdyby w grze była sytuacja, że ktoś by was gonił, a możnaby np. spuścić im po 10 minutach i połowie mapy na łeb jakieś kamienie leżące na stoku, to byłoby WOW. A tak... No, może bym usta otworzył, gdyby koń nasrał na drogę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...

Jaka jest roznica w miejscu gdzie sie spi? Mozna za darmo pod jakims namiotem gdzies w dziczy, albo kupic np. za 40 monet w fajnym lokum...

Ale jaka jest to roznica dla postaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem, otoz po deinstalacji starych sterownikow i instalacji 84.25 nie mam profilu OBLIVION ... Wyczyscielm nawet system driver cleanerem, zainstalowalem 84.25 dalej to samo (moze zle wyczyscilem nie wiem ;/) Macie pomysly ?

piszesz o profilu w sterach? jezeli tak, to jest on Tobie zupelnie zbedny, no chyba, ze masz SLi Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W namiocie wieje, a na kamieniach ciśnie w plecy.

W namiecie ugryzł mnie wampir, na szczęście wczytałem poprzedniego sejwa :)

Edit: literówka.

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle paniki z pokonaniem tego (tej?) Umbry, a nie podajesz Tripsta, jaki masz ustawiony poziom trudności :)

Jeżeli dasz na minimum to pewno 3 strzały i Umbra leży, a jak masz powyżej połowy no to pewnie trzeba się męczyć...

Na arenie walczyłem z poziomem nieopodal minimum, to wszyscy byli dwu-strzałowcami, a jak dałem powyżej połowy to już nie mogłem rozpykać kolesia ;)

Mam chyba 4rty poziom dopiero, nie bardzo jeszcze kumam poprawiania statsów, tzn. w koło awansuje dzięki skakaniu (to z Queja, skaczę cały czas, po murkach, po kamieniach, tak, aby nie spaść, zboczenie hehe), a spotkałem też kilka postaci oferujących naukę (podniesienie cech), i u nich się douczyłem. Czyli można podnosić statsy dzięki używaniu danej cechy jak i również dzięki nauczycielom? czy można też np. czytać książki o danej nauce (np. walka mieczem) i dzięki temu podnosić poziom? Co zrobić, gdy mam już wyuczone 5/5 i pisze (przy gadce z nauczycielem), że wyżej na swoim poziomie się już nie nauczę, tzn. (tak jak np. w Might & Magic) są nauczyciele "kilku poziomów", czyli np. novice, apprantice, expert, master czy coś?

Fajna gra, szkoda, że trzeba tyle detali wyłączać... No i faktycznie walki mało, a w lochach nudna troszkę, słabe potwory (pomoże regulacja poziomu trudności, ale nie chcę przepakowywać byle goblinka), no i nic w lochach nie ma. Są wogóle w tej grze jakieś sekretne pomieszczenia? Tak jak w M&M czy Dungeon Master, że trzeba na ścianę nacisnąć i się otwiera?

Ach, jeszcze jedno - podniecacie się strasznie tym momentem gdzie spuszczało się bele na goblinki - przecież to taki skrypt, że głowa boli :)

Nic nowego, nic podzniecającego - w HL2 była tego masa, i też mnie nie "powalała" (dużo się już widziało lol). Gdyby w grze była sytuacja, że ktoś by was gonił, a możnaby np. spuścić im po 10 minutach i połowie mapy na łeb jakieś kamienie leżące na stoku, to byłoby WOW. A tak... No, może bym usta otworzył, gdyby koń nasrał na drogę ;)

mam ustawione na default czyli na samym srodku ,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
mialem raz akcje ze gonil mnie wilk na jakims wzniesieniu , gdy szykowal sie do ataku odskoczylem a on spadl z urwiska i sie zabil , albo walczac z dremora walnalem ja power attackiem ze odleciala do tylu i sie nabila na taki hak wystasacy z sufitu , nawet w walce z prawie wykonczona umbra ktora mnie gonila , a ja uciekalem lykajac potiony , przeskakujac nad pulapka ona w nia wlazla i zjechala na dol prosto na kolce albo w oblivionie gdzie sa takie rosliny ktore kasaja walczylem z jakims scampem , a on sie wycofywal tyle ze nie zauwazyl tej rosliny i go zagryzla , lol a w podziemiach jest duzo ukrytych pomieszczen i pulapek ktore mozna wykorzystac
Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Przeczesałem uważnie cały temat i nie znalazłem takiego pytania więc daje :

 

Inter? : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=16081

 

czy

 

AMD? : http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=25566

 

Większość poleca AMD ale nie jestem pewien więc pytam jeszcze was.

 

tobie sie chyba tematy pomylily ,z tym pytaniem do innego dzialu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

glupie pytanie, ale nie moge znalezc...a mianowicie, jak sie wyrzuca cos z eq?? :)

Bylo tutaj co najmniej 3 razy i jest w INSTRUKCJI, do ktorej link tez BYL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi czy angielski w grze jest trudny do zrozumienia i macie trudnosci czy wszystko jest lajtowo, ucze sie angielskiego od 7 lat i troche sie boje czy zrozumiem gre :/ rzecz jasna chodzi mi np. o questy czy jakies ksiazki.

Teksty w grze są we współczesnym języku, przynajmniej na początku gry nikt nie używał staroświeckiego języka ;) Więc angielski w grze nie jest specjalnie trudny do zrozumienia. Ksiązki są napisane troszkę książkowym stylem, ale raczej są proste w zrozumieniu, natomiast opisy questow w dzienniku są już napisane bardzo przystępnie.

Kilka cytatów z przykładowej książki:

 

"He was pale to the point of opalescence with a face that looked like it has been very handsome before some unspeakable suffering. The dark circles under his eyes bespoke exhaustion, but the eyes themselves were alert, intense, almost insane."

"Movarth Piquine could see in the dark almost as well as the light -- an excellent talent considering his interests were exclusively nocturnal"

""No" he said curtly, and finally I would detect some weariness in those feverish eyes of his"

"He utilized defunct spy networks and guard units to bully and coerce the difficult members of the Elder Council."

 

Jak widać język jest raczej prosty.

 

A to przykładowy wpis w dzienniku:

 

"Deliver the Amulet

I witnessed Emperor Uriel's assassination. Before he died, emperor gave me the Amulet of Kings. He told me to take it to someone named Jauffre, and that Jauffre would know how to find his last surviving son. He warned that the assassins were in the service of the Lord of Destruction." Tutaj to juz chyba wszystko jest napisane tak przystępnie jak sie tylko da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>Vengeance

 

pchaj sie!!!

ja mam to co w podpisie i po "drobnych" modyfikacjach giera lata pieknie, moze juz tak nie wyglada (mniej wiecej jak moro) ale mi wiecej nie trzeba, na grafe nie mam pieniedzy na razie wiec musi mi to styknac

 

O samej grze, czuje sie jak w domu!!!

KOZAK!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...