Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Umbra dla lucznika jest banalna, kwestia czasu, wskoczylem sobie na filar i nawet nie mogla mnie liznac. ;]

Kwestia czasu, dlatego, ze zabicie jej moze troche potrwac, dla testu zabilem ja na najlatwiejszym poziomie przez ~ 1' , ale lepiej ja zaciachac jak sie bedzie silniejszym, bo teraz jej mieczyk mial zaledwie 10 obrazen (loot dostosowany do poziomu), u tripsty na medium mial 25, ciekawe ile na hard. ;]

Zbroja miala 5 obrony, ile ma Twoja ?

Eh troche lipnie, ze stuff jest 'dobierany' pod lvl i statystyki, jedni na poziomie normal dostana miecz z 25 dam inni np. 29... lipa panie lipa. ;/

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sposób na Umber równie dobry to podkrasc jej zloto na sneaku a nastepnie trzymac ja na dystans aby za nami podążała w tym momencie prowadzimy ja prosto na kratke z trującym gazem i biegamy w około kratki od czasu do czasu sie leczac po paru rundach Umbra leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, panowie, ja chyba spasuje...

ta gra zasluguje by ja podziwiac w pelnej krasie, a poki co to wyglada niestety slabiej niz morek...

 

bedzie nowa grafa to sobie ladnie pogram, trudno, poczekam, teraz juz spokojniej, wiem ze warto :)

 

PS

wszystko pieknie ale woda jest fioletowa i drzewa niebieskie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, panowie, ja chyba spasuje...

ta gra zasluguje by ja podziwiac w pelnej krasie, a poki co to wyglada niestety slabiej niz morek...

 

bedzie nowa grafa to sobie ladnie pogram, trudno, poczekam, teraz juz spokojniej, wiem ze warto :)

 

PS

wszystko pieknie ale woda jest fioletowa i drzewa niebieskie :D

Moze zarzuciles na ruszt grzybki halunki w grze ? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, gram w TESa4 jakies 3 dni. Od poczatku mam zaznaczony Blood ON. Jedyne modyfikacje jakie robilem w INI (tudzież te modyfikacje dopiero po 1 dniu gry) dotyczyly trawy i dzwieku - to wszystko.

 

Ide sobie przed chwila kolo Imperiala nagle zginalem ... nie będę pisał dlaczego bo nie umiem używać spoilera :)

 

Wlaczam loada i ... nagle moje rekawice pieknie sie błyszczą w łunie księżyca. Wchodze do miasta, szarawe mury odbijają światło lamp, w świątyni marmur mieni sie snieżnobiałą otoczką ... SZCZĘKA DO ZIEMI. W tym momencie uświadczyłem BLOOMa :o. Robie kolejnego loada ... wszystko zniknęło :/. Kolejny, kolejny ... w koncu zacząłem sie zastanawiać, czy możliwe, że czały czas gralem z bloomem, a jedynie teraz ze zmęczenia zrobiło to na mnie taki efekt - NIEMOŻLIWE!, jak pisałem różnice zobaczyłem od razu. Ten bajkowy klimat, ja chce go spowrotem :/

 

Czy ktoś coś z tego rozumie? ;/

Edytowane przez alcen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej Umbry: to chyba (napewno) jest zwiazany z nia jakis quest (jak zginela to pisalo ze zabilem kogos tam bla bla (podobnie bylo w morrowindzie jak zabiels ajkas wazna osobe dotcyzaca fabuly to tez cos wyskakiwalo.., chyba ze sie teraz myle)

na poczatku jak ja spotkalem to szczeka opadla mi : ja 16lvl wojownika i po 3 ciosach wypadl mi miecz z reki^^ (dopiero sie pozneij skumalem bo nie moglem zajarzyc sytuacji), normalnie wale w nia i kupa...tyle samo niemalze hp .....okazalo sie ze mialem magiczna laske ktora zadawala 20 obrazen piorunem i majaca 1200 ladunku, nigdy jej nie uzywalem i sobie elzala w ekwipunku tylko dlatego ze malo wazyla i cuz byc mzoe mi sie przyda keidys tam:D) ale teraz uzlem jej i ......po 20 sek. Umbra dead....LOL x100.

A co do tej kratki z gazem to raczej napewno autorzy przygotowali specjalnie dla niej^^.

 

PS. Gram na medium

Edytowane przez Lizardus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAm pytanie, bo niedługo sobie kupuje 7800GT i chciałbym wiedzieć jak na niej będzie chodziła ta gra i jakie detale, czy HDR czy BLOOM idt?

Reszta to A64 3000+ @ 2,6ghz, 1 gb ram

czyli podobny konfig do mojego. gra wykrywa automatycznie na ultra high. hdr on. suwaki dwa ostatnie max, pozostale na 3/4. na powietrzu w trawiastych terenach 25-50fps, w jaskiniach 100+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

co do tej Umbry: to chyba (napewno) jest zwiazany z nia jakis quest (jak zginela to pisalo ze zabilem kogos tam bla bla (podobnie bylo w morrowindzie jak zabiels ajkas wazna osobe dotcyzaca fabuly to tez cos wyskakiwalo.., chyba ze sie teraz myle)

Wyraze swoja opinie: granie sposobem: wchodzenie do podziemii bez doraznej potrzeby to dla mnie jakies dziwne. A potem zabija sie potwora i nie wiadomo kto zacz :|

Ponoc w samej stolicy mieszka ponad 150 NPC - ja chyba sie z nimi wpierw zapoznam, pogadam z kazdym i bede myslal co robic. Bo grac dla samego napompowania postaci i robienie z tej giery jakiegos hack&slash to troche szkoda moim zdaniem. Ale to tylko moja opinia :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tripsta, u mnie za to wilk zaklinował się w skale, a wczoraj zostawiłem konia i poszedłem do podziemi, po wyjściu kłuń jeden zaklinowany był w części tych podziemi, tzn [gluteus maximus] ugrzęzła mu w skale, a reszta wyglądała na zewnątrz. Oczywiście nie da się nim wyjechać :)

Szkielety też mi wpadały na kolce, ale nie wiem czy im życie zabrało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powietrzu w trawiastych terenach 25-50fps, w jaskiniach 100+

w jakiej rozdzielczosci??? i jakich ustawieniach??

 

bo musze przyznac ze niestety czasami u siebie widze 20fps (zadko ale jest) gram w 1280x1024 w ustawieniach opcji graficznych wszystkie suwaki na max HDR on 8xAnizo-HQ, plik .ini troche poprawiony zeby bylo wiecej widac w oddali

radek X1800 puszczony 650/750

i pare razy, w niektorych lokacjach fps mi spada do 20fps

 

czy mogl by ktos zrobic test jak znajdzie chwilke czasu jak mu biega na otwartych przestrzeniach w 1280x1024 HDR on 8xAnizoHQ

wszystkie suwaki w grze na maximum

w .ini zmienione tylko

uGridDistantTreeRange=30

uGridDistantCount=40

uGridsToLoad=7

 

chodzi mi uzytkownikow kart X1900 xt / xtx lub 7800GTX / 7900GTX

 

 

aha i czy udalo sie komus uporac z tym wylaczaniem sie gry do windowsa, ja wczoraj postawilem system od nowa, zainstalowalem kodeki ktore podawali na forum obliviona ze sa ok, i nie wiem ciagle po jakims czasi wylacza mi sie gra pokazuje sie windows i komunikat o wyslaniu bledu :?

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radek X1800 puszczony 650/750

i pare razy, w niektorych lokacjach fps mi spada do 20fps

daj konkretne dwie (np) lokacje - miejsce na mapie, i mozna sprawdzac. ogolnie trudno bedzie zrobic jakies "porownywalne" benchmarki - silnik obliviona losowo wstawia obiekty (drzewa, zielsko, kamienie) tak wiec sceny moga sie roznic, nie wiadomo tez dokladnie jak sie zachowuje gra na kartach z 512MB - np.wiecej obiektow. no, ale sprawdzic mozna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest smiesznie.. gra sie wywala gdy juz skoncze grać.. zamiast się poprawnie zamknąć.. zwiesza windowsa i po jakims czasie wyskakuje błąd aplikacji... mi osobiscie sie wydaje ze jest to cos zwiazane z pamiecia ram.. Na poczatku wywaliła mi sie gdy naprawde bylo duzo obliczen akurat (walka z paroma przeciwnikami)...

 

co do gry.. dostalem juz te 4 ksiązki kultu deadrycznego, mam tą zła ksiazke...

Czy ktoś w rozmowach probowal byc niemily dla osob zwiazanych z questami??

Np. dla tego kolesia w ksiegarni co przyszedł po 3 czesc ksiazki?

Ciekwi mnie czy mogą nas olac i bedzie trzeba takiego kolesia ukatrupić np. ?

Edytowane przez Galago De Codi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tripsta, u mnie za to wilk zaklinował się w skale, a wczoraj zostawiłem konia i poszedłem do podziemi, po wyjściu kłuń jeden zaklinowany był w części tych podziemi, tzn [gluteus maximus] ugrzęzła mu w skale, a reszta wyglądała na zewnątrz. Oczywiście nie da się nim wyjechać :)

Szkielety też mi wpadały na kolce, ale nie wiem czy im życie zabrało.

Ja w poddziemach raz usiadlem na lawce pod sciana, usiadl na niej normalnie, ale jak schodzil, to nie wstawal po prostu jak normalny czlowiek, tylko jeszcze przeskakiwal na druga strone lawki czego efektem bylo wchodzenie w sciane ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umbra dla lucznika jest banalna, kwestia czasu, wskoczylem sobie na filar i nawet nie mogla mnie liznac. ;]

Kwestia czasu, dlatego, ze zabicie jej moze troche potrwac, dla testu zabilem ja na najlatwiejszym poziomie przez ~ 1' , ale lepiej ja zaciachac jak sie bedzie silniejszym, bo teraz jej mieczyk mial zaledwie 10 obrazen (loot dostosowany do poziomu), u tripsty na medium mial 25, ciekawe ile na hard. ;]

Zbroja miala 5 obrony, ile ma Twoja ?

Eh troche lipnie, ze stuff jest 'dobierany' pod lvl i statystyki, jedni na poziomie normal dostana miecz z 25 dam inni np. 29... lipa panie lipa. ;/

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
do umbry jest przypisany quest od jednego z deadra bogow ale w zamian za wykonanie dostajesz maske claviousa vile (spelling) ale musisz oddac miecz umbry wole miecz z 25 damage'u niz jakas tam maske :P , tak to jest ja prosto rozwalic , rozwal ja normalnie bez filarow i pulapek , jest strasznie wytrzymala i ma niezla regeneracje nie mowiac o tym ze 2 ciosy i po tobie ja ja rozwalilem normalnie , no prawie na koncu jak konczyly mi sie potiony to wprowadzilem ja w pulapke , jak masz wojownika to power attackiem mozna ja zbic z nog :) oblozyc ile sie da i powtarzac az padnie
@sialala takie cos nazywa sie exploracja a robi sie to z dwoch powodow , ciekawosc i chec pozyskania jakiegos nowego przedmiotu/uzbrojenia co w oblivionie mija sie troche z celem , bo loot jest zalezny od levelu i praktycznie wszystko co znajdujesz to juz masz , moze nie calkiem tak jest ale w wiekszosci przypadkow to mozna znalezc ale samo badziewie
» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
najlepsze rzeczy jak na razie znalazlem w oblivionie , wiele deadr ma pierscienie warte po kilka tys i mozna znalezc bron warta tez sporo i majaca niezle wspolczynniki

 

tez mialem taka akcje jin tylko nie moja postac a npc usiadl na lawce a jak wstawal to znowu usiadl tylko ze tylem do przodu :) twarza do sciany , to tu to nic , pamietam jak w jednej grze z havoc'em , zabilem goscia a on wpadl glowa w sufit i zaczal sie krecic co wygladalo jak wentylator :D

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

@sialala takie cos nazywa sie exploracja a robi sie to z dwoch powodow , ciekawosc i chec pozyskania jakiegos nowego przedmiotu/uzbrojenia co w oblivionie mija sie troche z celem , bo loot jest zalezny od levelu i praktycznie wszystko co znajdujesz to juz masz , moze nie calkiem tak jest ale w wiekszosci przypadkow to mozna znalezc ale samo badziewie

Ja wiem, co to jest eksploracja ;)

Kwestia tego, ze ja gdybym znalazl sie w takim swiecie, to ostatnia rzecza o jakiej bym myslal to by bylo wbieganie z mieczykiem do jaskin, w ktorych czai sie "cos" ;)

Ja bym wpierw polazil po miescie, poczytal, pogadal z ludzmi, posluchal plotek, pouczyl sie magii a potem moge sie wloczyc. A wybaczcie - zeby po tygodniu grania miec 90% jaskin rozpykanych, najwieksze potwory pozabijane - to albo trzeba nic nie robic w rzeczywistosci i grac, albo grac z nastawieniem: napakuje postac na maxa i wchodze w kazde miejsce ktore jest na mapie/kompasie. Mi przedwczoraj ponad 2 godziny zajelo zwiedzanie okolic stolicy - a w samej stolicy widzialem tylko palac (ten budynek z wieza i sala posiedzen) - zeby zwiedzic cala stolice to pewnie bede musial poswiecic caly weekend (zona idzie na zakupy, dzidzi poloze do lozka i bede siedzial ;)) - samo to, ze kazdy pisze o tym jak gra chodzi w lesie, screeny to praktycznie sama fauna i flora, a tymczasem miasta to kawal dobrej architektury (moze to zboczenie zawodowe u mnie ;)) - i u mnie gra najbardziej chrupala wlasnie tam - momentami w miescie z wlaczonymi cieniami mialem po 15 FPS (w lesie 20-30). W stolicy wiekszosc budynkow rozni sie od siebie, samo miasto jest fascynujaco rozwiazane - zbudowane na planie okregu, budynki wpisane w okrag wraz z uliczkami - mnie takie "drobiazgi" najbardziej podniecaja ;)

Koscioly (?), chaty rybakow, zamki, latarnie morskie, gra swiatel miedzy budynkami (!), wystroj wnetrz (kazde jest inne), piwniczki z winami, bramy i ich zdobienia, mosty - ja to sie cieszylem jak dziecko jak to ogladalem ;)

BTW: wie ktos, czy jest komenda zwiekszajaca kat widzenia? Mam 21" monitor i czuje sie jakbym mial klapki wokol oczu momentami ;)

 

Tego cwancyku z joypadem nie sprawdzalem, ale w FAQ na stronie oficjalnej znalazlem ze trzeba zwiekszyc czulosc dla prawej galki i powinno byc gites - ktos moze potwierdzic? W ogole gral ktos padem? Da sie nim sterowac z pominieciem myszki i klawiatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik obliviona losowo wstawia obiekty (drzewa, zielsko, kamienie) tak wiec sceny moga sie roznic,

no chyba masz racje bo fps jest nie raz rozny w tym samym miejscu na mapie

 

 

sialala : zgodze sie z Toba, miasta tez sa zrobione poprostu bajecznie, cala architektura naprawde czasami zwala z nog. I masz racje z ta wydajnoscia w miastach bo w nich tez mam te spadki do 20-25fps. Jedyne lokacje w ktorych jest mega plynnie to jaskinie :D

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W zadaniu przyjęcia do Gildi Złodzieji chyba natknołem sie na bug,mianowicie aby zostać przyjety do gildi trzeba ukraść jakiś dziennik.W domu z którego należy go ukraść spotkałem konkurentkę i tu zrobił śię cyrk.Kobieta pierwsza znalazła dziennik i wyskoczył komunikat że przegrałem nie mogę jej zabić ale mogę dziennik jej ukraść,to quickload i zrobiło śię tak że po odsejwowaniu kobieta nie podeszła do miejsca ukrycia dziennika ale wyszła z domu a w miejscu ukrycia dziennika go nie było :mur: Quest był aktywny przedmiotu brak,wcześniejszy zapis mnie uratował :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

moze mi ktos wyjasnic po krotce jak "przekonywac ludzi do siebie " tzn przekupstwa , grozby

 

Bo nie wiem za bardzo jak to dziala , a musze jednego przekonac by mi cos powiedzial

Proponuje wrzucic do pierwszego posta link do instrukcji, bo W INSTRUKCJI JEST DOKLADNIE OPISANE to, o co ludzie sie w kolko pytaja. Byl w tym watku link do PDFa - przy okazji widac, kto gierke ukradl bezczelnie i sie jeszcze z tym obnosi. Ja kradne, ale w grze, a nie gre :|

 

Instrukcja opisuje:

- jak pokonywac zamki (wytrychem)

- jak wyrzucic rzeczy z ekwipunku

- jak wejsc na wyzszy level

- jak prowadzic rozmowy (przekupywac/grozic/kadzic)

- jak uzywac przedmiotow

itp itd. Czyli podstawowe rzeczy, o ktore srednio co 15 postow ktos pyta. Za pytania zwiazane z takimi podstawowymi rzeczami proponuje nagradzac procentami. Bo watek pelen bedzie powtarzajacych sie co strone pytan typu: "jak prowadzic rozmowy", "jak wyrzucic cos z ekwipunku", "jak znalezc miejsce do spania", "jak otwierac zamki" itp itd. :|

I bedzie smietnik.

 

Ktos probowal grac samym padem? Bo o tym (sterowaniu padem) instrukcja nic nie mowi :| a ludzie narzekaja, ze ponoc nie da sie grac samym padem, bo nie mozna obslugiwac ekwipunku, mapy, saveow, rozmow itp. Prawda li to?

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Granie w tą gre bez obczajenia podstawowych opcji to jeden wielki LOL . :)

 

np wędrowanie nie po mapie a pieszo przez dlugi czas miedz lokacjami :D Tak tak :) Przyznaje sie bez bicia ,że spędziłem dobre 2 godziny na wędrówkach bez patrzenia i klikania na mape :)

 

Po drodze spotkałem Legioniste . Zabrał mi konia jak tylko zsiadłem z niego bo chciałem dojechać jednego stwora.

Zdenerwował mnie to go obtłukłem ... oczywiście zszabrowałem jego zrobje i ekwipunek .

Jak tylko wychodze z byle jakiej gospody w mieście to mnie dojeżdża straż i wtracaja do więzienia :D Ciekawe dlaczego :)

 

Jak jeszcze zrobie jakieś LOLe to chętnie napisze. :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, co to jest eksploracja ;)

Kwestia tego, ze ja gdybym znalazl sie w takim swiecie, to ostatnia rzecza o jakiej bym myslal to by bylo wbieganie z mieczykiem do jaskin, w ktorych czai sie "cos" ;)

Ja bym wpierw polazil po miescie, poczytal, pogadal z ludzmi, posluchal plotek, pouczyl sie magii a potem moge sie wloczyc. A wybaczcie - zeby po tygodniu grania miec 90% jaskin rozpykanych, najwieksze potwory pozabijane - to albo trzeba nic nie robic w rzeczywistosci i grac, albo grac z nastawieniem: napakuje postac na maxa i wchodze w kazde miejsce ktore jest na mapie/kompasie. Mi przedwczoraj ponad 2 godziny zajelo zwiedzanie okolic stolicy - a w samej stolicy widzialem tylko palac (ten budynek z wieza i sala posiedzen) - zeby zwiedzic cala stolice to pewnie bede musial poswiecic caly weekend (zona idzie na zakupy, dzidzi poloze do lozka i bede siedzial ;)) - samo to, ze kazdy pisze o tym jak gra chodzi w lesie, screeny to praktycznie sama fauna i flora, a tymczasem miasta to kawal dobrej architektury (moze to zboczenie zawodowe u mnie ;)) - i u mnie gra najbardziej chrupala wlasnie tam - momentami w miescie z wlaczonymi cieniami mialem po 15 FPS (w lesie 20-30). W stolicy wiekszosc budynkow rozni sie od siebie, samo miasto jest fascynujaco rozwiazane - zbudowane na planie okregu, budynki wpisane w okrag wraz z uliczkami - mnie takie "drobiazgi" najbardziej podniecaja ;)

Koscioly (?), chaty rybakow, zamki, latarnie morskie, gra swiatel miedzy budynkami (!), wystroj wnetrz (kazde jest inne), piwniczki z winami, bramy i ich zdobienia, mosty - ja to sie cieszylem jak dziecko jak to ogladalem ;)

BTW: wie ktos, czy jest komenda zwiekszajaca kat widzenia? Mam 21" monitor i czuje sie jakbym mial klapki wokol oczu momentami ;)

 

Tego cwancyku z joypadem nie sprawdzalem, ale w FAQ na stronie oficjalnej znalazlem ze trzeba zwiekszyc czulosc dla prawej galki i powinno byc gites - ktos moze potwierdzic? W ogole gral ktos padem? Da sie nim sterowac z pominieciem myszki i klawiatury?

Oj przesadzasz, jak ja chce sobie pozwiedzac widoki, to jade za granice itp. nie bede marnowal czasu na chodzenie 10 h po wirtualnym miescie, gra to gra, chce sie przy niej dobrze bawic a nie zamieniac ja na druga rzeczywistosc. ;]

 

A co do tego monitora i klapek na oczach. Jest system 3 monitorowy matroxa a takze pojawily sie przejsciowki do karn nv/ati, gdzie mozna podlaczyc na raz 3 monitory i wtedy masz wieksze pole widzenia, albo odrazu helmik vr - ew. mozna sie podlaczyc jak w matrixie do systemu i juz. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę że gra cieszy się popularnością, dzwoniłem dziś do cenegi co by nr przewozowy dostać a tam facet mówi, że się niestety nie wyrabiają bo dziennie po 170 zamówień dostają :blink: no cóż nie zostaje mi nic innego jak tylko czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Oj przesadzasz, jak ja chce sobie pozwiedzac widoki, to jade za granice itp. nie bede marnowal czasu na chodzenie 10 h po wirtualnym miescie, gra to gra, chce sie przy niej dobrze bawic a nie zamieniac ja na druga rzeczywistosc. ;]

 

A co do tego monitora i klapek na oczach. Jest system 3 monitorowy matroxa a takze pojawily sie przejsciowki do karn nv/ati, gdzie mozna podlaczyc na raz 3 monitory i wtedy masz wieksze pole widzenia, albo odrazu helmik vr - ew. mozna sie podlaczyc jak w matrixie do systemu i juz. ;D

Zgodze sie z jednym: gra to gra a najfajniejsza to taka, ktora pozwala mi robic to co chce - a ze nie mam checi ni ochoty mordowac potwory w jaskiniach, wiec podziwiam architekture, statystyki majac gdzies. Jak sie okaze, ze takie zwiedzanie sie w koncu skonczy, bo np. potwory zaczna atakowac miasta czy cos w ten desen, moze zostane bohaterem ;) Na razie wole zbieranie kwiatkow, grzybkow i rozmowy z ludzikami - szczegolnie niektore ploteczki sa fajne, jak pogram dluzej to napisze wiecej, bo po tym, co pogralem do tej pory to widze, ze ludzie (i elfy i inni) maja rozne zdanie na rozne tematy i czasami niezla beka wychodzi gdy sie porowna punkt widzenia roznych osob. Mi nie zalezy na "skonczeniu" tej gry. Raczej na poznaniu swiata, jaki stworzyli jej tworcy.

Tjaaa... system 3 monitorowy. CrossFire z X1900 by pewnie sie zazipial na smierc. A od wirtualnych helmow glowa boli juz po 10 minutach, a po 20 mozna dostac mdlosci (a w przypadku framerate w okolicach 15 FPS - a pewnie max tyle by sie generowalo nawet na X1900XT bo do helmu generowane sa dwa obrazy - to pewnie szybciej).

Wiekszosc gier FPP (poczawszy od Quake 1, chociaz chyba w DukeNukem tez mozna bylo) pozwala zwiekszyc kat pod jakim postac widzi swiat. Pytam o komende - czy jest taka, bo na oficjalnym Forum Obka nie znalazlem info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w to nie moge zagrać,bo czekam na nową karte,ale to może i tak dobrze, bo może kiedy już ją dostane bedzie Oblivion PL. Wersje Angielsą pewnie bym zrozumiał w 25%, więc pewnie grałbym tylko dla zwiedzania i sprawdzenia maszyny.

Więc czekam z niecierpliwośćią na tego 7800gt i Obliviona PL.

Edytowane przez sewsew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: wie ktos, czy jest komenda zwiekszajaca kat widzenia? Mam 21" monitor i czuje sie jakbym mial klapki wokol oczu momentami ;)

FOV

Bringing down the console and typing:

 

fov 90

 

Will set your field of view to 90 degrees. Some will find this more appealing. However it resets back to 75 after any zoomed conversations. Setting the value:

 

fDefaultFOV=90.0000 (default 75.0000)

 

Will fix this, but your menus will be mis-aligned. Fun to play with for now, but not practical. Watch the official forums for updates on getting this working.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...