Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do wszystkich ale głownie do posiadaczy kart ATI.

U mnie jest strasznie dużo błędów jak się właczy Self Shadow w Opcjach. Czy ktoś doznał tego samego?? Poprostujak się włączy self Shadow to cienie warjują na postaciach... może ktoś już o tym tutaj pisał ale nie mam siły czytać całego wątku:(

Z góry dzikęki za pomoc jak ktoś wie jak rozwiązać ten problem (aby właczyć self shadow i cieszyć się ładnymi cieniami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do itemow, ktos porownuje TESa do Diablo, no ludzie litosci....gra w Obliviona/Moro miala to do siebie ze zeby cos znalezc fajnego trzeba bylo sporo pograc/polazic/krasc/kombinowac - taki świat i tyle, ale pomyśl chlopie ze jak znajdziesz cos naprawde fajnego to bedzie cie to 100x bardziej cieszyc niz gdybys wybieral przedmioty z kazdej beczki/skrzynki/stworka - pozatym no sory ale wiekszosc stworow nie nosi na codzien ze soba artefaktow - nie wypadnie ci z jakiegos lamusa super item bo to nie losowanie jak w Diablo. Ideą tworcow TES bylo stworzenie realnego swiata (rowniez pod wzgledem itemow) dlatego po 10h grania nie masz super gratow. Ci co grali w Moro pamietaja ze pierwsze kilkanascie godzin grania bylo dosyc jalowe w sprzet a wiekszosc z nich zdobywalo sie na dalszych wyprawach lub tlukac jakichs kozaczkow. A jezeli Oblivion ma byc 60% wiekszy od Moro to.... pewnie wiekszosc madrali co to RPG do Diablo porownuja :) nie skonczy jej nawet w 50% całości hehe.

Moze jest gdzie jakas plantacja Drenów :)

ale mądrze napisałeś uuuu... n/c ehh.. Specjalnie zaznaczyłem że chodziło mi o itemy bo zaraz odpali ktoś że uważam diablo za króla rpg. :angry: No ale cóż zawsze się jakiś ... znajdzie. Zwiedziłem w pi.. lochów, kopalń, jaskiń itd itd. questów też mase i poboczne, główne i dla guildy... jakoś frajdy mi nie sprawia to że znajdę po tylu godzinach męczarni, szukania itd. no soryy może Ty szczytujesz w takich momentach, ale nie ja. Jeśli twierdzisz, że to jest lepiej zrealizowane niż w diablo2 czy innych h&s jak DS2 to gratuluje ;). No offence. Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co wam chodzi? ja odkryłem że przedmioty sa generowane losowo przed wejsciem do lokacj.

Na jednym przykladzie ( ruiny niedaleko Anvil) niechcacy zginalem ( zaatakowalo mnie 3 kolesi w ebonie, z szklanym claymorem, mieczami elfow, i ebonowymi ostrzami ( cos jak 3x umbra:D) mieli fajny sprzet, podnioslem, ale zginalem zaraz...(adrenaline rush sie skonczyl:P) wczytalem, ta sama akcja i mieli inny stuff, i tak motoda load /save sprawdzlem z pol godziny co moze wypasc, wypadl kosmos a czasem zlom, naprawde dla mnie to loteria na miare diablo. Wiadomo że z wilka nie wypadnie zbroja, ale jesli chodzi o humanoidy to widac co maja na sobie.

Potem zrobie screeny co wylosowalem:P

 

hmm. ja przy moim konfigu mam 10 fps !!! w "wiezieniu" na początku gry ;E. WTF. użyłem tego programiku z shaderami od Marcina_gps (dokładnie to ta strona). Może coś źle to używam ;/. No bez przesady 10 fps juz w lochach w all low ;e.

w pewnym momencie uzyles stwierdzenia (chyba to ty) gdy ktos podawal konfig do 6600 że tej karcie NIEDALEKO DO TWOJEJ. hehe wiesz powiem że chyba na odwrót to TWOJEJ DALEKO DO 6600, wszystko opiera sie w oblivionie na ps 2.0 , dzieki emulowanym shaderom w FX masz 10fps hehe niestety ale dziwie sie ze to sie wogole odpalilo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co wam chodzi? ja odkryłem że przedmioty sa generowane losowo przed wejsciem do lokacj.

Na jednym przykladzie ( ruiny niedaleko Anvil) niechcacy zginalem ( zaatakowalo mnie 3 kolesi w ebonie, z szklanym claymorem, mieczami elfow, i ebonowymi ostrzami ( cos jak 3x umbra:D) mieli fajny sprzet, podnioslem, ale zginalem zaraz...(adrenaline rush sie skonczyl:P) wczytalem, ta sama akcja i mieli inny stuff, i tak motoda load /save sprawdzlem z pol godziny co moze wypasc, wypadl kosmos a czasem zlom, naprawde dla mnie to loteria na miare diablo. Wiadomo że z wilka nie wypadnie zbroja, ale jesli chodzi o humanoidy to widac co maja na sobie.

[CIACH]

 

W morro dzialalo to tak samo - losowalo przedmiot z pewnej puli lub klasy (cenowej na ogol)

Ale Nie we wszystkich miejscach jest to losowe. Inaczej nigdy czlek nie doszukalby sie artefaktow ...

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>>yuucOm

 

hmm, sluchaj dla Twojej karty najlepszym rozwiazaniem beda ponizsze wskazowki... bez programiku :)

 

http://www.elderscrolls.com/forums/index.p...howtopic=296968

 

ja juz tez bez programiku jade, podmiana pliku z shaderami, wyglada dosc biednie ale na fpsy nie moge narzekac...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobra pytanie za 100 punktów !!

czy mozna sie od kogos nauczyc inteligencji zeby podniesć magike?? albo jak to robic na własną reke zeby moc potezniejsze czary uzywac. bo nawalajac ciagle flara tylko destruction mi rosnie, a mam ochote na cos wiecej

 

I drugie pytanie. czy grając na wyższym poziomie trudnosci szybciej łapie sie lvl'e ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a ja już się zaciąłem

Miałem tą misję,w której to zdobyć musiałem 4 tomy pewnej książki(nie pamiętam nazwy) i potem spotkać się z Argonianką mieszkającą w jednej z dzielnic Imperial City.Ona coś mówi o przeczytaniu tych książek(lub podobnie).Przeczytalem wszystkie po kolei i wróciłem do niej,ale ona wciąż mówi to samo.Wie ktoś jak to przejść? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klikasz 'tab' nastepnie na te paski na dole ze statystykami, potem przelatujesz miedzy zakladkami.

 

Ja mam problema...

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Robie questa, w ktorym trzeba isc do statuly, gdzie znajduje sie 3 typkow i zapolowac na takiego swietlika i wyrwac z jego zwlok 'dust' , zabilem takie 3, ich zwloki gdzies polecialy doslownie, zdobylem narazie jeden dust, jak to ukonczyc ? ;]

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Kupilem drugi dust no i dalej ta statula nie chce ze mna gadac, w quescie jest napisane, zeby przysc po zmroku, bylem o roznych godzinach i nic, co tam trzeba wlasciwie zrobic, bo juz sie gubie... ? ;] Moze trzeba wiecej tych dustow posiadac ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO dobra pytanie za 100 punktów !!

czy mozna sie od kogos nauczyc inteligencji zeby podniesć magike?? albo jak to robic na własną reke zeby moc potezniejsze czary uzywac. bo nawalajac ciagle flara tylko destruction mi rosnie, a mam ochote na cos wiecej

 

I drugie pytanie. czy grając na wyższym poziomie trudnosci szybciej łapie sie lvl'e ???

chcesz magie podniesc, to mosisz miec w major skill umiejetnosci zwiazane z inteligence.

A co do pytania drugiego, TAK, ja np przez pewien czas na slabszych stworkach ktore padaly po strzale, dawalem sobie wyzszy stopien trudnosci i np taki niedzwiedz sporo mi rozwalil armoru i troszke go mosialem bardziej kroic:P wiec skille takie jak tarcza, miecz, blok, topory, wszelkiego rodzaju czary beda rosly szybciej bo poprsty beda bardziej wykozystywane

 

W morro dzialalo to tak samo - losowalo przedmiot z pewnej puli lub klasy (cenowej na ogol)

Ale Nie we wszystkich miejscach jest to losowe. Inaczej nigdy czlek nie doszukalby sie artefaktow ...

no powiedzmy że od 1000 zlota do 10000 złota...dla mnie to nie jest jeden przedzial cenowy:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uprzedzam tylko sie nie śmiejcie: bo grafika grafiką wszystło ładnie pięknie ale ja nigdy nei grałe w rpg :D może mi ktoś podac linka do stron o oblivionie gdzie ma ładnie wyłożone wogóle o co tam chodzi, jaki jest główny cel gry, co dają mi zadanai poboczne, jak zobywa sie dane umiejętności, sprzedaje przedmioty itp itd :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Czy to normalne ze gra raz na jakis czas robi beeeee i wyskakuje program wykonal złą operacje?? Pierwszy raz widze gre ktora mi cos takiego wywala :/. Zadna inna tego nie robi :). Cos jest chyba nie dokonca dobrze zrobiona ta gierka. Dzis grasowalem z 2 h i nic sie nie wysypalo. Wczoraj po 10 minutach było beee . Mial ktos takie cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

no powiedzmy że od 1000 zlota do 10000 złota...dla mnie to nie jest jeden przedzial cenowy:P

powiedzmy jak powiedzmy - zwykle bylo tak ze 8/10 podejsc wpadalo cos podobnego np jakas bron daeryczna, a w pozostalych wypadkach wpadal np krasnoludzki mlotek czy cos ze szkla... ale w 80% sie zwykle zgadzalo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to w tym momencie ty powienies udac sie do lekarza, bo co za psychopata porownuje wyglad nieba z morka do obliviona z hdr ?

HIHIHI , a co ci "LOLu"da hdr na nocnym niebie? Gwiazdy zaczna sie blyszczec jak psu jajca czy co? Ty chyba nie masz pojecia o czym pisze ale spokojnie rozumiem to....

 

Patrząc na screeny, zdecydowanie wolę proste, teksturowane niebo z morka - zwłaszcza nocne z dwoma księżycami. Jako że HDR brak nie mam jak sprawdzić osobiście ;]

HDR nie daje praktycznie nic jezeli chodzi o samo niebo, wszystko wyglada jak biedne tlo z oldschoolowych tytulow...to z morrowinda powinno stac sie wzoram dla programistow...niekiedy jest piekniejsze od tego ktore mozemy podziwiac za oknem :) Potem postaram sie wrzucic jakies porownanie....Oglonie ten tytul to dla mnie megaporazka :| Ze swietnego RPG stworzyli glupiego hack 'n slasha.

 

A co do klotni to sprowokowal ja lol leborg reagujac agresywnie na moje spostrzezenie.

:lol: :lol:

jestes MEGA :mrgreen: Jezeli cie urazilem to zawsze mozesz wyplakac sie w moje ramie....:(

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Podczas walki mam staly fps, taki jak zawsze, czasem przy pierwszym udezeniu troche zatnie.

Wiekszosc ustawien mam na fulla bo to roznicy nie robilo w grze...

W takich warunkach gra jest spoko, nie jestem tak rozpieszczony jak wiekszosc z Was, gdzie potrzebujecie 50fps.

--------------------

AMD Athlon XP 2200+

Sapphire Radeon 9550 250/196@410/240

DDR 512MB

Armin van Buuren

 

SESQ

 

nie wiem jak nazwac to co piszesz ale po konfrontacjii twojego kompa, to smiem twierdzic ze gadasz niezle glupoty(bez obrazy) ,ludzie tutaj maja niezly sprzet i im tnie ,a u ciebie nawet jak bys powylanczal wszystkie upiekniacze grafiki to i tak 512 ramu i nieukrywajmy slabiutka karta ati 9550 to zamalo na staly fps ,ewentualnie masz widocznosc zerowa :)

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tam sobie poczekam az jakies mody wyjda , imoze jakis patch ktory zmienia ten pier.... konsolowy interface , ja nie wiem co kurde mysleli ludzie z B. ale to co odwalili to k... smiech na sali. I jeszcze to piep.. ze dla nich liczy sie opinia graczy :D buahahaha. przeciez nawet na konsole duzo lepiej by bylo jakby inventory bylo takie jak w morrowindzie. bo mozna by sobie po przedmiotach chodzic zarowno w gore jak i w bok a nie tylko gora dol. Kolejna rzecz to widze ze miasta sa jakies puste ?? przynajmniej na screenach . bleeeeeh , czekam az ktos sie wezmie za mody porzadnie. choc chlopaki nie spia i juz robia na potege. Np cos co zmienia glupi sposob pojawiania sie potworow i przedmiotow z lev. zgodnie z twoim. IDIOTYZM. no ale o tym juz pewnie bylo . Jak dla mnie to narazie poracha roku , bo sama grafa i fizyka wiosny nie czyni , a bylo tyle modow ktore byly po prostu super a ich nie ma... szkoda ... zawiodlem sie buaaaaaaa zdrugiej strony dzieki temu nie gram i moge sie pouczyc :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten HDR to jakis dziwny troche. Ladnie wyglada ale tylko w piekny i radosny dzionek gdy sloneczko swieci i wszystko ladnie sie blyszczy (jak psu jajeczka) ale gdy jest ciemno , snieg czy zachmurzenie to biednie to wyglada.

No i podstawowe pytanie. Czy hdr niepowinien robic tak jak w FarCry (to co jasne w ciemnosciach razi itp). Bo w oblivionie to sie wszyzstko blyszycz i tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Czy to normalne ze gra raz na jakis czas robi beeeee i wyskakuje program wykonal złą operacje?? Pierwszy raz widze gre ktora mi cos takiego wywala :/. Zadna inna tego nie robi :). Cos jest chyba nie dokonca dobrze zrobiona ta gierka. Dzis grasowalem z 2 h i nic sie nie wysypalo. Wczoraj po 10 minutach było beee . Mial ktos takie cos??

Zmień nazwę mpeg2dmx.ax na coś innego (np mpeg2dmx.axOLD). Plik jest gdzieś w katalogu z windowsem, użyj wyszukiwarki. U mnie pomogło (wcześniej wywalało bardzo często przy przechodzeniu między lokacjami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z wami. aby cos znalesc to czasami sie trzeba nielze naprzewijac. morek mial ladnie wszystko pokazane. ale co my szaraczki mozemy na to poradzic ? jedynie czekac na jakies zbawienne mody....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

--------------------

AMD Athlon XP 2200+

Sapphire Radeon 9550 250/196@410/240

DDR 512MB

Armin van Buuren

 

SESQ

 

nie wiem jak nazwac to co piszesz ale po konfrontacjii twojego kompa, to smiem twierdzic ze gadasz niezle glupoty(bez obrazy) ,ludzie tutaj maja niezly sprzet i im tnie ,a u ciebie nawet jak bys powylanczal wszystkie upiekniacze grafiki to i tak 512 ramu i nieukrywajmy slabiutka karta ati 9550 to zamalo na staly fps ,ewentualnie masz widocznosc zerowa :)

Nie, wyglada to tak jak na screenach z fps takim jak na scerrnach. Zawsze mam 'czysty' windows i zdefragmentowany dysk, moze to dlatego... ale watpie.

Pamietam, ze z fear wsyzscy tez mieli problemy, duze wymagania itp, a mi chodzil dobrze na medium/high detalach oO.

Nie wiem jak mam Ci to udowodnic, nie iwem czemu wiezysz innym a nie mi, moze to oni sie myla a nie ja ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wyglada to tak jak na screenach z fps takim jak na scerrnach. Zawsze mam 'czysty' windows i zdefragmentowany dysk, moze to dlatego... ale watpie.

Pamietam, ze z fear wsyzscy tez mieli problemy, duze wymagania itp, a mi chodzil dobrze na medium/high detalach oO.

Nie wiem jak mam Ci to udowodnic, nie iwem czemu wiezysz innym a nie mi, moze to oni sie myla a nie ja ?

Przy spadkach do 6 klatek co na screenach widac jak mozna mowic o dobrym chodzeniu czy o plynnosci ?

 

Jestem podobnego zdania co gladiac. Gra przy najmniejszych texturach konsumuje po chwili obszar wielkosci Twojego ramu. Dodaj do tego system to na 100% cos bedzie szuralo po swapie. A w zwiazku z tym nie ma prawa szybko i plynnie chodzic ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, wyglada to tak jak na screenach z fps takim jak na scerrnach. Zawsze mam 'czysty' windows i zdefragmentowany dysk, moze to dlatego... ale watpie.

Pamietam, ze z fear wsyzscy tez mieli problemy, duze wymagania itp, a mi chodzil dobrze na medium/high detalach oO.

Nie wiem jak mam Ci to udowodnic, nie iwem czemu wiezysz innym a nie mi, moze to oni sie myla a nie ja ?

wiesz wystarczy że widziałem jak ta gra ( obek i fear o ktorym wspomniales) wygladaly i dzialaly na 9600pro;]

I nie wmowisz NIKOMU NORMALNEMU że dzięki czysciutkiemu windowsowi masz +50% mocy;]! różnica może byc miedzy poszczególnymi konfiguracjami 10% wydajnosci, ale nadal przy 20fps to tylko 2 fps roznicy;] wiec prosze grajcie jak gracie, i tyle! ja na 6600(i qmpla 6600gt) wlosy wyrywam czasem, a wy albo wszystko wylaczacie albo macie 15 fps i cieszycie miski, jesli tak prosze ale nie wypisujcie bzdur że wa gram śmiga;] bo ta gra NIE ŚMIGA!

ps. jesli ze swojego kompa wyciskasz 300% mocy, to wpadnij i zrób z windowsem to samo mi:) będzie mi dzialac jak na 6800gt LOL

Leborg@

Ze swietnego RPG stworzyli glupiego hack 'n slasha.

hmm wiesz to zależy jak grasz, mozesz to ograniczyc do samej sieczki, ale nadal system (wyliczania obrazen itd, awansów) będzie 1000lat świetlnych ponad wszelkimi hack&slashami

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy slabych sprzetach warto czasem pobawic sie konsola i przy krytycznych momentach podniesc sobie fps uzywajac komend typu tt, tg, tlv ...

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leborg@

Ze swietnego RPG stworzyli glupiego hack 'n slasha.

hmm wiesz to zależy jak grasz, mozesz to ograniczyc do samej sieczki, ale nadal system (wyliczania obrazen itd, awansów) będzie 1000lat świetlnych ponad wszelkimi hack&slashami

Może jest 1000lat swietlnych ponad innymi, ale mimo wszystko zbiednial... Gram battlemage'm i jeszcze nie zdarzylo sie zeby czar "nie wyszedl" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jest 1000lat swietlnych ponad innymi, ale mimo wszystko zbiednial... Gram battlemage'm i jeszcze nie zdarzylo sie zeby czar "nie wyszedl" :)

a dlaczego mialby nie wyjsc? inkantacja przerwana przez ?co przez cienzki pancerz? dla mnie czar moze nie wyjsc jesli inkantacja zostanie PRZERWANA... (dostaniesz itd) a co nosisz na sobie to juz titata.... (AD&D byl taki madry że jako pierwszy wprowadzil takie udogodnienie ze mosialem sciagac zbroje nieraz magiem zeby moc se poczarowac (klasa mag-wojownik w BG,BG2, etc)dla mnie jedyna przeszkoda dla maga to ciezar, jednak mag z zbyt silna postacia (fizyczna sila) nie kojazy mi sie, dlatego juz sam fakt sily powinien ograniczac mozliwosc noszenia ciezkich rzeczy,

pozatym jakos nosisz w plecaku pewnie z 20 mieczy, 50skrolow, 10 kg zielska, z 5 tarcz...czy to jest realne?:) i czy ci to przeszkadza? a puszczanie czaru BATTLEmagiem mialoby nie wychodzic?:) hehe dobra no offence

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Posiadacze 6600GT z 2GB RAMu: sprawdzcie INI z zalacznika.

W lesie mam 25-30 FPS, w miescie 20-35 FPS, w lochac ponad 40. W 1280x1024.

Kuzyn nadal podobno grzebie.

Aha: NVIDIA card Coolbits tweak

 

This is one of the greatest driver tweaks I have ever seen. At first, I couldn't believe my results.

But the benchmarks don't lie; I nearly doubled my framerates after applying this tweak. There is no

noticeable drop in quality and no apparent side effects. I encourage everyone to apply this tweak.

It really is pretty unbelievable. Steps:

 

1. Download and install the latest NVIDIA ForceWare drivers.

2. Download and install the "Coolbits" registry tweak:

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=815

(To install, unzip then double-click the .reg file to apply the registry mod)

3. Go to Control Panel -> Display -> Settings tab -> Advanced -> GeForce XXXX (your card model)

4. Expand "Performance & Quality Settings"

5. Click on "Additional Direct3D Settings"

6. Change "Max Frames to render ahead" from 3 to 0.

7. Click "Apply" then "OK" to exit the settings page.

 

Start Oblivion and note the huge, huge difference in input responsiveness and framerate consistency.

Please note that I have heard that 7xxx card users have not been seeing much improvement from this

tweak. It may only relate to 6xxx series cards and below.

(Huge thanks to justice7 from the Oblivion forums)

 

Pozdrawiam :)

Screeny moze zarzuce w nocy/jutro. Wyglada dobrze

 

Aha - ini ma rozdzialke 1024x768, trzeba recznie zmienic. No i pamietac o dopisaniu ID karty graficznej.

Oblivion.ini.txt

post-131904-1143576216_thumb.jpg

post-131904-1143576277_thumb.jpg

Edytowane przez sialala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...