Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Sam zaczołem dopiero grę na poważnie i gram właśnie Magusem elfem;) Jedyne co odkryłem jak się uczyć nowych czarów to Kupić od magów:) (w Gildi jednego znalazłem narazie, ale po pierwsze czary są drogie bardzo, niektóre nawet po 6000, ale co ważniejsze wszystkie wymagają skilla na poziomie 75 czego ja nie mam jeszcze...) ... nie wiem czy można uczyć się ze scrolów... sam jestem tego bardzo ciekawy:)

 

Mam też pare pytań (swoją drogą na poprzednie nikt mi nie odpowiedział, to w sprawie błedów w opcji self shadows) co do samej mechaniki gry:) jak ktoś wie będe wdzięczny za odpowiedź;)

1. Jak to jest z levelowaniem umiejętności magicznych. Czy dostaje się doświadczenie za samo rzucenie czaru, czy tylko za udany czar? (z takimi czarami jak leczenie, czy przyzywanie nie ma problemów, ale już z takimi jak firebolt jest;) czy jak chodze i rzucam kulami gdzie popadnie to mi rośnie skill czy nie??)

2. Jak to jest z uczeniem się umiejętności od ludzi. Czy ja dostaje expa tyle akurat aby mieć następny poziom umiejędności czy dokładnie tyle ile potrzeba aby zapełnić cały pasek?? (chodzi mi o to czy jak zapłace za nauke to czy strace to czego się już sam nauczyłem...)

 

Z góry dzięki za odpowiedzi:)

Edytowane przez quinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zaczołem dopiero grę na poważnie i gram właśnie Magusem elfem;) Jedyne co odkryłem jak się uczyć nowych czarów to Kupić od magów:) (w Gildi jednego znalazłem narazie, ale po pierwsze czary są drogie bardzo, niektóre nawet po 6000, ale co ważniejsze wszystkie wymagają skilla na poziomie 75 czego ja nie mam jeszcze...) ... nie wiem czy można uczyć się ze scrolów... sam jestem tego bardzo ciekawy:)

 

Mam też pare pytań (swoją drogą na poprzednie nikt mi nie odpowiedział, to w sprawie błedów w opcji self shadows) co do samej mechaniki gry:) jak ktoś wie będe wdzięczny za odpowiedź;)

1. Jak to jest z levelowaniem umiejętności magicznych. Czy dostaje się doświadczenie za samo rzucenie czaru, czy tylko za udany czar? (z takimi czarami jak leczenie, czy przyzywanie nie ma problemów, ale już z takimi jak firebolt jest;) czy jak chodze i rzucam kulami gdzie popadnie to mi rośnie skill czy nie??)

Z tego co mi wiadomo to umiejętności magiczne podwyższa się nawet spożywając różne rzeczy (mięso,kwiatki,roślinki i takie pierdółki)-i levele za czary są chyba wtedy,gdy wspomnianą kulą ognia trafisz w przeciwnika-to tak samo jakbyś łukiem strzelał w drewnianą ścianę albo stojące na półce dzbanki czy też po prostu przed siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki :) nadal prosił bym o rade w sprawie Cieni i Uczenia się czarów;) czy da się jakoś inaczej??

 

ps. JAKIE ROŚLINKI?? ja na ogół żadnych nie jem tylko robie z nich eliksiry jak się da:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja postac

[CIACH ... tu byly fotki]

 

Patrzac na postac wyglada jakbys gral obliviona na zasadzie diablo ....

 

Ciekawy sposob przyznawania atrybutow przy levelowaniu. Przy lvl >20 powinienes chyba troche wiecej luck ...

 

Patrzac na personality mam pytanie - handlujesz aby wogole ze o przekupywaniu ludzi nie wspomne ?

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Patrzac na postac wyglada jakbys gral obliviona na zasadzie diablo ....

 

Ciekawy sposob przyznawania atrybutow przy levelowaniu. Przy lvl >20 powinienes chyba troche wiecej luck ...

 

Patrzac na personality mam pytanie - handlujesz aby wogole ze o przekupywaniu ludzi nie wspomne ?

...i Intelligence 31 ;)

Rzeznik i tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak to jest z levelowaniem umiejętności magicznych. Czy dostaje się doświadczenie za samo rzucenie czaru, czy tylko za udany czar? (z takimi czarami jak leczenie, czy przyzywanie nie ma problemów, ale już z takimi jak firebolt jest;) czy jak chodze i rzucam kulami gdzie popadnie to mi rośnie skill czy nie??)

spell w powietrze = trochę expa

spell w oponenta = dużo expa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na postac wyglada jakbys gral obliviona na zasadzie diablo ....

 

Ciekawy sposob przyznawania atrybutow przy levelowaniu. Przy lvl >20 powinienes chyba troche wiecej luck ...

 

Patrzac na personality mam pytanie - handlujesz aby wogole ze o przekupywaniu ludzi nie wspomne ?

Z taką zbroja i siłą to i tak każdy ZMUSZONY jest go lubić :)

Jakbym widział statsy Chucka Norrisa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzac na postac wyglada jakbys gral obliviona na zasadzie diablo ....

 

Ciekawy sposob przyznawania atrybutow przy levelowaniu. Przy lvl >20 powinienes chyba troche wiecej luck ...

 

Patrzac na personality mam pytanie - handlujesz aby wogole ze o przekupywaniu ludzi nie wspomne ?

W tym momencie zaplułem monitor.... i co z tego że ma(m) "glupia" postac na co mi inteligence? co? albo personality? jesli dla mnie liczy sie sila miecza, wczówam się w swoją postać i dla mnie persfazją jest cios mieczem a nie blaganie o informacje, jesli ktos nie współpracuje to dam troche złota i tyle.

Jesli widzisz moje major skille to możesz zauważyć że przy awansie wolałem dać +3 w sile +3 w endurance, niż jakiś luck czy inteligence...(luck nawet w morku nie przekraczal u mnie 60 i dalo sie grac). MOżesz byc złym silnym odrazajacym wojownikiem, lub tez przystojnym, milym sympatycznym i wrażliwym lubianym przez wszystkich magiem, albo też prowadzącymn podwujne życie złodziejem wybór jest ogromny, a mi i Lizardusowi pozostaje ubolewac że to nie jest ONLINE gra:) wtedy jakbys stanął oko w oko z jego gladiatorem pewnie śpiewałbyś cieniutko jak dziewica....

W tym momencie przypomniala mi się historia z NVN mojej postaci ( pol-ork barbarzynca/wojownik) tak glupi ze nie umialem nawet mowic poprawnie, qmpel się nabijal, ale jak zobaczyl co robie dwoma poltorarecznymi mieczami na szale barbarzynskim to mosial szczęki szukac bo mu na podloge upadla....tak samo w obku chce zrobic postac ktora bedzie potezna ( zaden caster) chce uzyskac takie samo powazanie jak w morku, kto mnie nie spotkal sral w gacie ze strachu :)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie

jestem w imperial city , w jednej misji dostalem notatke zebym spotkal sie z jakims sponsorem w kanalach [ nalezalo isc prosto tunelem , az sie znajdzie pomieszczenie ze stolikiem i krzeslem] . mialem usiasc na krzesle i czekam na tego sponsora ...

 

siedzie , siedze.... i nic

 

pamieta ktos to moze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie zaplułem monitor.... i co z tego że ma(m) "glupia" postac na co mi inteligence? co? albo personality? jesli dla mnie liczy sie sila miecza, wczówam się w swoją postać i dla mnie persfazją jest cios mieczem a nie blaganie o informacje, jesli ktos nie współpracuje to dam troche złota i tyle.

I masz przyjemnosc w graniu off-line w stylu: "ja byc glupia ork i miec duza miecz" ? Ze o wczuwaniu sie w nia nie wspomne...

Co do przekupstwa - sa postacie, ktorych przekupic sie nie da, sa rzeczy ktore najrozsadniej ukrasc, a nie przebijac sie bezmyslnie przez zastepy straznikow ...

 

Blaganie o informacje mowisz - jakos nie zauwazylem zebym o cos musial sie dopraszac. Jak dla mne to sila perswazji. [poprawki ortow :) ]

 

Niestety nie ma tu efektu z NWN, ze postac ponizej pewnej inteligencji nie potrafi sie nawet poprawnie wyslawiac. Inteligencja nie ma tez wplywu na sama rozmowe - a szkoda. Byloby duzo ciekawiej.

 

Lizardusowi pozostaje ubolewac że to nie jest ONLINE gra:)

Wlasnie to NIE jest gra on-line, a rozwijanie postaci w tym stylu, IMHO powoduje ze grasz jak w lupanke z "ciekawa grafika".

Moze jestem dziwny ale dla mnie granie "czystym" wojownikami w rpg jest zwykle nudne jak flaki z olejem.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spicum : wiesz to jak ktos sobie gra to jego sprawa i jego wola, ale tez w rpg nie wyobrazam sobie grac nie uzywajac np. magii tylko samego miecza ;)

widziec wiem, ale nie przeszkadza mi to wypowiadac sie widzac takie podejscie. Moze ktos kiedys wezmie to pod uwage i sprobuje podejsc do gry np zlodziejem ?

 

ps. nie ma to jak przyzwoity luk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Tak powinie wygladac zasieg widzenia w grze :)

 

http://img88.imageshack.us/my.php?image=panorama34ie.jpg

Czy mi sie zdaje, czy to widok z tej gory, co ja widac za tymi pagorkami jak sie wyjdzie z miasta? 8O Wooooow... Musze sie tam wybrac i porownac ;) Cos czuje, ze porownanie obnazy wszystkie niedoskonalosci mojego sprzetu do grania :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie

jestem w imperial city , w jednej misji dostalem notatke zebym spotkal sie z jakims sponsorem w kanalach [ nalezalo isc prosto tunelem , az sie znajdzie pomieszczenie ze stolikiem i krzeslem] . mialem usiasc na krzesle i czekam na tego sponsora ...

 

siedzie , siedze.... i nic

 

pamieta ktos to moze ?

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

nie masz isc tam sam, tylko z tym kolesiem (nie pamietam jak sie nazywa, jeden z blades w kazdym razie) musisz z nim pogadac a pozniej razem idziecie do tego pomieszczenia

 

 

zawsze jak pojawia sie ktos niewidzialny w moim otoczeniu, to na ekranie robi mi sie taka kaszanka. czy ktos wie czemu tak mi sie dzieje i jak temu zapobiec?

dodam, ze karta niekrecona

Dołączona grafika

Edytowane przez yamaykee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

nie masz isc tam sam, tylko z tym kolesiem (nie pamietam jak sie nazywa, jeden z blades w kazdym razie) musisz z nim pogadac a pozniej razem idziecie do tego pomieszczenia

zawsze jak pojawia sie ktos niewidzialny w moim otoczeniu, to na ekranie robi mi sie taka kaszanka. czy ktos wie czemu tak mi sie dzieje i jak temu zapobiec?

dodam, ze karta niekrecona

Dołączona grafika

zwieksz w biosie napiecie na AGP o 0.1V, powinno pomoc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie juz draznic ten quest na wampiryzm.

Gdzie mozna szybko zdobyc te soul gemy??

Ja znalazłem ich dużo na tej wyspie odrazu po wyjściu z kanałów. Jak jest ten mostek to na drugim końcu rzeki jest taka wyspa (nazwa zaczyna sie na V) i tam w podziemach napewno znajdziesz troche gemów :). Ja tych gemów (soul gemy) mam od... bardzo dużo :P

 

Ja cały czas mam pytanie: jak mieć wiecej czarów w spell booku i jak je zdobyć? Czy można np ze zwojów ?

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie juz draznic ten quest na wampiryzm.

Gdzie mozna szybko zdobyc te soul gemy??

 

w kazdej gildi magi maja przynajmniej jeden taki do kupienia wiec szybka rundka po miastach i po godzine powinienes miec juz komplecik

 

yuucOm w gildi magow sa postacie ktore maja taka ikonke jak do handlu tylko troche inna i sprzedaja czary ktore po kupieniu po kupieniu masz automatycznie w ksiedze czarow (jeszcze sprawa czy mozesz ich uzywac...)

w glownym miescie sa chyba dwa sklepy z czarami min "discount spell ..." czy jakos tak

 

ze zwojow sie nieda nauczyc czaru, jest tylko do jednorazowego uzycia

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwieksz w biosie napiecie na AGP o 0.1V, powinno pomoc...

zrobilem tak jak pisales - podnioslem z 1,5 na 1,6 ale wtedy karta wali artami juz w czsie POSTa a windows nawet nie chce sie zaladowac

jakis inny pomysl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w kazdej gildi magi maja przynajmniej jeden taki do kupienia wiec szybka rundka po miastach i po godzine powinienes miec juz komplecik

 

yuucOm w gildi magow sa postacie ktore maja taka ikonke jak do handlu tylko troche inna i sprzedaja czary ktore po kupieniu po kupieniu masz automatycznie w ksiedze czarow (jeszcze sprawa czy mozesz ich uzywac...)

w glownym miescie sa chyba dwa sklepy z czarami min "discount spell ..." czy jakos tak

 

ze zwojow sie nieda nauczyc czaru, jest tylko do jednorazowego uzycia

W gildii magow moge sobie tylko z nimi pogadac. Nikt nie ma ikoncki ani handlu ani nauczania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka propozycja, poniewaz 3/4 topicu jest bezuzyteczne (gadki przedpremierowe), a reszta to w wiekszosci przechwalki sprzetowe i pyskowki:

 

Zamykamy ten topic i tworzymy nowy, w ktorym w pierwszym poscie bedzie:

- FAQ odnosnie modyfikacji ini (sialala, dasz rade cos stworzyc?)

- troche info i najbardziej przydatnych modach (nazwa, link do moda i gora dwa zdania opisu)

- link do instrukcji

- link do tego topicu

 

Caly ten plan wymaga chetnego do napisania o modach, ew. chetnych - kazdy opisuje jakiegos moda/mody, a potem skladamy to do kupy.

O napisaniu i ini cos sialala przebakiwal, mam nadzieje, ze cos sie z tego wykluje.

 

Oczywiscie zamykamy po stworzeniu materialu do tego nowego pierwszego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie do nich dolacz :) bedziesz musial wprawdzie z kazdej gildi magow przyniesc rekomendacje ale chyba od razu przed wykonywaniem dla nich questow juz mozesz z nimi handlowac,

sprzedaje zawsze osoba stojaca za takim stolikiem z kamieniami itp (nie mozesz z nią handlowac jak gdzies sobie chodzi albo ja obudzisz tylko jak jest wlasnie tam)

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

mozesz poza tym sprzedac jej wszystkie sprzety alchemiczne jakie znajdziesz w gildi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to musisz z nimi w dzien gadac kiedy pelnia swoje funkcje w gildi, min wlasnie handluja zawsze jedna osoba w gildi zajmuje sie handlem (inne treningiem, regenerowaniem przedmiotow i sprzedaza czarow) w specjalnym miejscu tak jak powyzej pisalem

niewiem co tu moze byc jeszcze niejasne

jestem pewien ze sie da bo sam tak robilem

 

aaa chyba ze probujesz w imperial city? tam to nie za bardzo mozna z magami pohandlowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

O napisaniu i ini cos sialala przebakiwal, mam nadzieje, ze cos sie z tego wykluje.

Do niedzieli cos sie wykluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...