Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

...Znalazlem taka babke, ktore takie zadanie moze dac, ale chce jakiejs ektoplazmy czy cos w tym stylu i problem jest taki, ze nie wiem gdzie to znalezc!... Wiecie gdzie mozna takie cos nabyc ?

Ektoplazma to pozostalosc po ghost-ach. Mozna to znalezc w niektorych ruinach.

ja trafilem na to w jednych elfich ruinach. gdzies po drodze z Chorrol do Kvatch.

Edytowane przez tomas13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra to tez rynek. Producenci widzą ze populacja graczy coraz bardziej prymitywnieje, gry które mają to coś - !!!w sequelu!!! - nie zawsze sa juz takie pociagające.. Nad koncepcja gry siedzą tez marketingowcy.

Teoretycznie moznaby zrobic podzial na arcade i rasowy rpg w grze, ale to są koszta. Taki ludzi jak my - którzy chcieliby jeszcze wiecej statsów i przeliczników jest maluuutko na swiecie.

Gry tego tpu sa grami niszowymi, a jesli firma inwestuje w nowy silnik w super grafikę - to ktos musi zaplacic za licencję, za renderowanie - itd.

Poatym prawda jest taka ze najprawdopodobniej dostali kasę za to by na konsoli pracowalo lepiej. Dlatego ma takie wymagania moim zdanie niewspółmierne do efektów graficznych. Komuś bardzo zalezalo by na kostce chodzilo lepiej niz na blaszaku.

Kampania marketingowa konsol idzie pełna parą - skoro ja - zazarty kiedys wróg konsol - zaczynam myslec czy takiej nie kupić - to znaczy ze indoktrynacja jest naprawdę duza :) :) :)

 

Co do samej gry i watku o wampiryzmie i jak sie tego ustrzec.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
W wątku głównym musis isc do azura shrine i pogadac z boginią - ona daje ci quest do wykonania - zamordowac jej wiernych którzy by uniknąc smierci stali się wampirami z własnej woli.

Walka z nimi powinna odbywac sie na jak najwiekszy dystans. Proponuje zainwestowac w magię destrukcji i jakies pioruny lub ogien na nich zsylac, przywolac jakiegos stworka by zrobic sztuczny tłok, i uzywac naprawdę czesto opcji save/load. Wampir nie ma prawa cie dotknąć. Wiem ze to prawie awykonalne - ale magiem na wysokim lvl da sie zrobic, takze łucznikiem z wysokim lvl. Dlatego najlepiej troche poexpic przed tym questem.

Podpowiedz ta tyczy sie kazdej walki z wampirem w grze. Z moich doswiadczen wynika ze zarazamy sie przez dotyk, a rany jeszcze to przyszpieszają.

Po kazdej walce nalezy wyjsc z jaskini, przespac sie chociazby godzinę. Bo czasem dopiero w czasie snu zachodzi przeobrazenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

wychodze z jednego zalozenia albo cos robisz dobrze albo nie robisz tego wogole , modele postaci szczegolnie ich twarze sa po prostu brzydkie , w porownaniu z tym co widzialem w morrowind po modach to jest po prostu tragedia , nie mowiac o wampiryzmie ktory zostal kompletnie zignorowany w oblivion , nie wspominajac o teleportach straznikow i ich gamma vision , bo tworcom sie niechcialo czegos dopracowac , moze na konsole takie cos przejdzie ale nie pc , jak gram w oblivion to czuje sie jakbym gral w fable a nie morrowind

 

nie potrzeba medrca aby stwierdzil ze gra zostala uproszczona na rzecz konsol , a mody dodaja nowe elementy i wzbogacaja rozgrywke , nie chcesz nie graj z modami graj w pdst wersje gry , podaje je dla ludzi ktorych one interesuja , ktos pisze ze gra jest zla ? gra jest wysmienita ale mogla by byc jeszcze lepsza wedlug mnie jesli sequel nie ma features ktore byly w poprzedniej czesci to cos jest nie tak , brak kusz , broni miotanej , itp nie wspominajac o braku podzialu na kategorie , a to tylko kilka przykladow

 

Co ty czlowieku tak sie uczepiles tych konsol??, Morrowind jest na xboxa i byl uproszczony??!!, ciesz sie ze wogole wyszla wersja Obliviona na pc, jesli autorom nie chcialo sie przemodelowac inventory pod wersje pc to winn autorow gry nie konsole i jakie to rzeczy zostaly uproszczone na rzecz konsol -slucham!!

 

jesli sa rzeczy ktore autorzy usuneli lub splycili to nie na rzecz konsol tylko na zmiane rozgrywki w Oblivionie ktora nie ma byc kalka Morrowinda ,jak tak ci z tym zle to graj dalej w Morrowinda lub kontynuuj granie w Obliviona ze swoimi kochanymi modami lecz daj juz spokoj konsola ,niezapominajac tym bardziej ze to konsole sa przeznaczone do gier a pc to tylko wielkie pudlo z mozliwoscia grania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zarazilem sie w czasie walki.

Na 5lvl wlazlem do jakis podziemi i tam dopadl mnie Vampire Knight i Lucznik. Dalem rade, z tego co pamietam dobrze na nich dziala bron ktora zadaje obrazenia od ognia

 

Zielsko ktorego szukam to Nightshade Leaves

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac pieknym przykladem jest slaby dostep do mapy, zadan i inwentory gdzie czasem trzeba najpierw wcisnac tab potem bawic sie tymi zakladkami mozna sie przyzwyczaic ale jest to bardzo irytujace

powinno byc odpalana mapa wciskaja M , inwentory I itd

ale nie jest bo na padzie do xboxa brakowalo by guzikow....

 

druga sprawa brak mozliwosci wpisywania notatek na mapie (mam dziesiatki miejsc na mapie ktorych nazwy nic mi nie mowia) -> wiadomo xbox nie ma klawiatury ... ale halo ja na PC mam klawiature i duzo klawiszy i chetnie bym znich kozystal

 

kolejna sprawa nie mozna sobie zmieniac rozmiarow okna z inwentory, mapa itp

podalem tylko przyklady rozwiazan ktore sa powszechnie stosowane w grach na PC wiekszosc z nich od dawna i z powodzieniem

 

Nie mow mi ze gdyby gra wychodzila tylko na PC to by bylo tak samo jak jest bo na 100% autorzy gry nie wycofali by sie z tych dobrych sprawdzonych rozwiazan.

 

Ktos po prostu wylozyl duza kase (B.Gates promujacy swoje nowe dziecko) zeby wersja na PC nie byla lepsza od konsolowej mimo wiekszych mozliwosc tej pierwszej plateformy (mam tu na mysli glownie sterownie i interfejs)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zielsko ktorego szukam to Nightshade Leaves

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Tego akurat mam mnóstwo... Takie nieduże, fioletowe kwiatki tuż przy ziemi (bez łodygi)... Zwykle chyba w okolicach wody/bajorek (ale niekoniecznie). I naprawdę sporo tego jest w niektórych regionach. Nie powiem dokładnie, gdzie, ale mam na razie przeszukany głównie obszar między stolicą i Skingradem oraz okolice Bravil. Więc radzę w tych okolicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki

2 szt. juz znalazlem.

Mam zamiar szybko skonczyc ten quest i dalej pobawic sie na arenie jako Grand Champion

Hee, widze, ze rownie dlugo sie z tym meczysz co ja :D No wiec te kwiatki - 3 albo 4 sztuki leza na stole w jadalni w ktorejs gildii magow, bodaj w Chorrol a jesli nie to w Che...costam costam. No i sa jeszcze do kupienia w sklepie u alchemiczki w imperial, ja juz wszystkie skladniki zebralem, nawet dzgnalem w plecy tego "jaszczuroczleka" z questu dla gildii zlodzieji i brak mi tylko scierwa po waznym wampirze, no ale ostatnij sejw mam juz przed wejsciem do jaskini w ktorej siedzi :-) Mam tylko nadzieje, ze po uleczeniu sie nie mozna juz ponownie zarazic sie wampiryzmem, bo jesli tak, to chyba przestane grac ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

gladiac pieknym przykladem jest slaby dostep do mapy, zadan i inwentory gdzie czasem trzeba najpierw wcisnac tab potem bawic sie tymi zakladkami mozna sie przyzwyczaic ale jest to bardzo irytujace

powinno byc odpalana mapa wciskaja M , inwentory I itd

ale nie jest bo na padzie do xboxa brakowalo by guzikow....

A mnie drazni, ze nie moge obslugiwac gry SAMYM padem - musze siegac po myszke. Mam winic konsole??

Dostac sie do mapy do 0.1 sekundy - TAB, klik w mape. Jedno klikniecie wiecej - to az taki problem? Interfejs jest IMO swietny. Jedyna wada to koniecznosc korzystania z myszki. Chyba ze ktos to juz obszedl?

 

druga sprawa brak mozliwosci wpisywania notatek na mapie (mam dziesiatki miejsc na mapie ktorych nazwy nic mi nie mowia) -> wiadomo xbox nie ma klawiatury ... ale halo ja na PC mam klawiature i duzo klawiszy i chetnie bym znich kozystal

To pojdzmy dalej! Mnie irytuje to, ze nie moge sobie przy roznych ludziach "dopiac" notatek. Mam kilka osob, ktore bym chcial jakos "oznaczyc" bo mam wrazenie, ze moga mi powiedziec kiedys cos waznego/cos wiecej i nie mam jak tego zrobic, bo brak mi notatek doczepianych do NPC.

Jesli chodzi o mape to bede zaznaczac sobie stickami (te karteczki na klej) na mapie papierowej. Z mapy w grze prawie nie korzystam - wylacznie z map miast/jaskin - po co mam korzystac z mapy swiata, skoro mam ja w pudelku ladna, duza, papierowa, wyrazna? I jest na niej wystarczajaco miejsca na notatki na stickach, ewentualnie mozna dodawac zaznaczenia miejsc na mapie w grze.

 

kolejna sprawa nie mozna sobie zmieniac rozmiarow okna z inwentory, mapa itp

podalem tylko przyklady rozwiazan ktore sa powszechnie stosowane w grach na PC wiekszosc z nich od dawna i z powodzieniem

Nie mow, ze chcialbys poustawiac obok siebie 5 okienek, kazde dla czegos innego. Inventory jest (moim zdaniem) rozwiazane swietnie, jest bardzo intuicyjne i wszystko jest pod reka - jedyny minus dla mnie to brak mozliwosci ukladania przedmiotow tak jak ja bym chcial.

 

Nie mow mi ze gdyby gra wychodzila tylko na PC to by bylo tak samo jak jest bo na 100% autorzy gry nie wycofali by sie z tych dobrych sprawdzonych rozwiazan.

A skad wiesz, ze wtedy by w ogole wyszla? Skad wiesz, ze bylaby czyms wiecej niz oficjalnym modem do Morrowinda? Skad wiesz, ze grafika by sie tak samo prezentowala? Mam wrazenie, ze szukacie na sile czegos, zeby sie przyczepic, ze gra wyszla na XBoxa, bo na przecietnym kompie (powiedzmy ze GF6800, 2GB RAMu, A64 3200+) gra wyglada i chodzi gorzej niz na X360. Wiec trzeba wylac zolc.

 

Ktos po prostu wylozyl duza kase (B.Gates promujacy swoje nowe dziecko) zeby wersja na PC nie byla lepsza od konsolowej mimo wiekszych mozliwosc tej pierwszej plateformy (mam tu na mysli glownie sterownie i interfejs)

A moze dzieki tej duzej kasie ta gra miala odpowiedni budzet, dzieki temu, ze X360 nie jest jeszcze zlamany tworcy zarobia sporo i moze wydadza oficjalne mody, moze dzieki temu ze gra wyszla na X360 i tworcy wiedzieli, ze sporo zarobia, wiec wlozyli wiecej pracy, mogli wiecej czasu poswiecic grafice/fizyce?

Gdyby gre robili tylko na PC moze i bylyby ulatwienia zwiazane z tym, ze na PC jest klawiatura, ale moze rownaliby w dol, gra w max detalach wygladalaby niewiele lepiej niz Morrowind itp itd. Mozesz sobie gdybac, ale zwalanie winy na konsole to smierdzi mi pecetowskim fanboyostwem. Mnie doprowadza do szalu, ze musze lapac za myszke podczas rozmow, grzebania w inventory itp. Wolalbym to wszystko robic padem, bo na padzie mi sie gra wygodniej. Ale rozumiem, ze wolisz sie garbic przy klawiaturze niz siedziec wygodnie w fotelu, a poza tym klawiatura i myszka sa bardziej PRO.

 

Znalazl ktos sposob na obsluge inventory i rozmow za pomoca pada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac pieknym przykladem jest slaby dostep do mapy, zadan i inwentory gdzie czasem trzeba najpierw wcisnac tab potem bawic sie tymi zakladkami mozna sie przyzwyczaic ale jest to bardzo irytujace

powinno byc odpalana mapa wciskaja M , inwentory I itd

ale nie jest bo na padzie do xboxa brakowalo by guzikow....

F1, F2, F3, F4

poczytaj moze instrukcje zanim wyprowadzasz rewolucyjne teorie.

 

ja tam jestem wdzieczny panom z bety, ze wogole dostalismy wersje PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gladiac pieknym przykladem jest slaby dostep do mapy, zadan i inwentory gdzie czasem trzeba najpierw wcisnac tab potem bawic sie tymi zakladkami mozna sie przyzwyczaic ale jest to bardzo irytujace

powinno byc odpalana mapa wciskaja M , inwentory I itd

ale nie jest bo na padzie do xboxa brakowalo by guzikow....

 

druga sprawa brak mozliwosci wpisywania notatek na mapie (mam dziesiatki miejsc na mapie ktorych nazwy nic mi nie mowia) -> wiadomo xbox nie ma klawiatury ... ale halo ja na PC mam klawiature i duzo klawiszy i chetnie bym znich kozystal

 

kolejna sprawa nie mozna sobie zmieniac rozmiarow okna z inwentory, mapa itp

podalem tylko przyklady rozwiazan ktore sa powszechnie stosowane w grach na PC wiekszosc z nich od dawna i z powodzieniem

 

Nie mow mi ze gdyby gra wychodzila tylko na PC to by bylo tak samo jak jest bo na 100% autorzy gry nie wycofali by sie z tych dobrych sprawdzonych rozwiazan.

 

Ktos po prostu wylozyl duza kase (B.Gates promujacy swoje nowe dziecko) zeby wersja na PC nie byla lepsza od konsolowej mimo wiekszych mozliwosc tej pierwszej plateformy (mam tu na mysli glownie sterownie i interfejs)

grales w morrowinda? tam miales 4 okna odrazu na ekranie (mapa/ekwipunek/magia/statystyki postaci)

bylo tak zjeb*** to ze nie wiem, kazde okno mogles zmieniac rozciagac, zanim doszedlem do ustawien odpowiednich to nerwicy dostalem. I tak :

okno mapy 2 zakladki (aktualny widok okolicy, druga zakladka widok calej wyspy)

okno postaci wszystko widac, ale skrolowania troche bylo (no chyba ze ktos gral w 1600x1200 ale wtedy to literki byly jak maczek)

okno czarow...jeden wielki scrool...

okno ekwipunku 5 zakladek ( wszystko/bron/pancerze/magia/[ciach!]ly)

 

Oddzielne okno wpisu zadan questow..... potem ksiazka ta miala 300stron i wszystko jak leci wpisy wykoniania/nie wykonania/ cele misji obok siebiee...

w oblivionie:

Okno mapy podzielono na 5 zakladek dodano tutaj questy i co najwazniejsze questy podzielono na wykonane/aktywne/aktualne. Tak wiec czytajac questy do zrobienia nei ma zadnych wpisow o questach wykonanch, wszystko przejzyste, nie cza sleczec z kartka jak w morowindzie i przepisywac...

wiec zmiana questow na +

brak mapy w rozgrywce - (chociaz w morku byla bardzooo malutka)

Podzial invetrzarza bez zmian tez 5 zakladek

Podzial statystyk, dodano 5 zakladek, nie cza skrolowac, qwestia przyzwyczajenia , dla mnie dosc intuicyjne

F1-F4 przypisane poszczegolne zakladki i odrazu mozna kliknac w co sie chce. Czy to uproszczenie na rzecz konsol nie wiem! wiem ze tak jest wygodnie! i nie przeszkadza to w grze. NO moze inventarz moglby byc troszke mniejszy, ale tak jest napewno" ładniejszy"

a naprawde mimo iż na x360 nie mam kasy prez najbliższy rok, i narazie nie mam zamiaru qpywac, to jednak poprostu krew mnie zalewa jak czytam jak wszyscy psiocza o ograniczeniach gry spowodowanych wydaniem wersji na x360.... Naprawde byly rpg na PC, gdzie prawie cala klawiatura byla zapisana skrótami, gdzie mape mogles sobie cala popisac ( ja tam wole jednak olowek i kartke) ale dzieki temu ze Obek jest troszke "uproszczony" trafia do wiekszego grona graczy, a nie tylko fanatyków RPG!

Ludzie grajcie nie pi$#$# głupot;]

ps. widze że koledzy mnie uprzedzili;] co tu zrobić z tymi niereformowalnymi? hehe

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

F1, F2, F3, F4

poczytaj moze instrukcje zanim wyprowadzasz rewolucyjne teorie.

Ale przez konsole nie mozna dodawac notatek na mapie. ROTFL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku był chaos.. a poważnie temat na początku to było marudzenie o płynności, różne wersje ini, potem po paru dniach część domorosłych programistów wydała kilkanaście modów, i się zaczeła batalia i kolejne marudzenie jaka ta gra jest niedokończona/niedorobiona/zje&&&& z przodownikiem tej parii Tripsta. No i to odwieczne narzekanie że x360 zabil ducha gry i ze teraz to jest taki kastrat... panowie mam propozycje jak nie podoba się to won do piaskownicy! Nie psujcie gry innym tym marudzeniem i narzekaniem! Jak dzieci....nie zaśmiecajcie tematu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mam problem z trolami. Jakie bronie są najlepsze przeciw trollom ? Ja z battlemagem na 8 lvl moge sobie poradzić z 1 naraz ale jak bedzie 2 lub więcej to nie ma bata. Może ogień zadaje im wiecej dmg ? help ;). Troll spotakałem w lokacji co sie zwie "Empire fort" (jest to niedużo lokacja na połódnie od Drumy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skroty F1-F4 przegapilem ... tu moj blad (instrukcje czytalem ale jakos nie zwrocilem na to uwagi)

 

Pomysly z mapa na scianie i zapisami w zeszyciku ....bez przesady nie bede przemeblowywal pokoju zeby sobie zagrac i nie bede zapalal swiatla i przegladal zeszytow za kazdym razem jak cos bede chcial sprawdzic.

 

wychodzenie z zalozenie ze mamy byc wdzieczni ze wogole mamy Obliviona i sie niczego nie czepiac, no panowie jestesmy konsumentami to nasze prawo komentowac produkt, mi sie przedstwione przezemnie powyzej rozwiazania nie podobaja, a najbardziej mi sie wlasnie nie podoba z czego wynikaja te ograniczenia...

przeciez to widac i niema sie co o to klucic

 

Nie mam xboxa nie gram na padzie (bo nie lubie) mam klawiature i myszke ktorych to potencjal zostal w Oblivionie ograniczony aby obie wersje byly identyczne i tyle

nie macie co tu na mnie tak naskakiwac niekogo nie zniechecam do tej gry nie twierdze ze jest niedorobiona czy cos,

sami przyznajecie ze rogrywka zaostala ulatwiona aby gra trafila do szerszego grona graczy (tworcy chca na grzez zarobic to oczywiste ) ale to nie znaczy ze mam temu przyklaskiwac.

 

To jest temat o oblivionie i niewiem co maja znaczyc hasla typu "nie pisac tylko grac" wybacz ale to jest forum tu sie pisze a nie gra.... A ze uwazasz to co napisalem za glupoty to juz twoja sprawa.

 

Uwazam takie tematy za bardziej konstruktywne od waszej 20stronicowej wojny na fps bo z takiej dyskusji moga sie wykluc pomysly na jakies ciekawe mody itp

 

Sam gram w kazdej wolnej chwili i uwazam ją za produkt pod wieloma wzgledami doskonaly co nie znaczy ze mam nie dostrzegac jego wad.

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

skroty F1-F4 przegapilem ... tu moj blad (instrukcje czytalema jakos nie zwrocilem na to uwagi)

Ale nie przeszkodzilo Ci to zjechac gry za brak tegoz.

 

Pomysly z mapa na scianie i zapisami w zeszyciku ....bez przesady nie bede przemeblowywal pokoju zeby sobie zagrac i nie bede zapalal swiatla i przegladal zeszytow za kazdym razem jak cos bede chcial sprawdzic.

A co z tymi dopiskami do NPC? Mi to przeszkadza, a jednak nie marudze. Masz az tak slaba pamiec? Lecytyna pomoze. Co do mapy i przemeblowywania mieszkania: mapke powiesilem sobie na scianie, lampeczka i tak sie pali - nie musze nic kombinowac. Zeszycik na kolanka, w lapach pad, obok myszak - mam miejsce na wszystko. Nie moja wina, ze doskonale rozwiazanie w postaci klawiatury i myszki zajmuje 2/3 biurka.

 

wychodzenie z zalozenie ze mamy byc wdzieczni ze wogole mamy Obliviona i sie niczego nie czepiac, no panowie jestesmy konsumentami to nasze prawo komentowac produkt, mi sie przedstwione przezemnie powyzej rozwiazania nie podobaja, a najbardziej mi sie wlasnie nie podoba z czego wynikaja te ograniczenia...

Tjaa... szczegolnie szybki dostep do przedmiotow za pomoca klawiszy 1-8 i mapa pod F1-F4. Jedyne ograniczenie jakie ja widze to takie, jakie zalozyli tworcy gry. Chociaz uwazam, ze brak mozliwosci wprowadzania tekstu za pomoca klawiatury podczas rozmow, tylko wybieranie dostepnych opcji z listy to dyskryminacja pecetowcow.

 

przeciez to widac i niema sie co o to klucic

Szczegolnie przy tym braku mozliwosci rozmowy "wlasnymi slowami" za pomoca wpisywania tekstu - na padzie by sie dlugo pisalo :lol:

 

Nie mam xboxa nie gram na padzie (bo nie lubie) mam klawiature i myszke ktorych to potencjal zostal w Oblivionie ograniczony aby obie wersje byly identyczne i tyle

Jak rozumiem na X360 tez trzeba uzywac myszki do rozmow?

 

sami przyznajecie ze rogrywka zaostala ulatwiona aby gra trafila do szerszego grona graczy (tworcy chca na grzez zarobic to oczywiste ) ale to nie znaczy ze mam temu przyklaskiwac.

Takze uwazam, ze zrezygnowanie z kostki do gry w celu obliczenia prawdopodobienstwa wystapienia danej sytuacji zabija klimat gry RPG. Uproszczono interfejs. To tak zle? Rozumiem, ze nadal przedkladasz DOSa nad Windows?

 

Uwazam takie tematy za bardziej konstruktywne od waszej 20stronicowej wojny na fps bo z takiej dyskusji moga sie wykluc pomysly na jakies ciekawe mody itp

Sposoby na zwiekszenie ilosci FPS przy zachowaniu odpowiedniego wygladu sa dosc wazne. Nie chce mi sie na ten temat polemizowac - po prostu czesc ludzi gra dla przyjemnosci plynacej z podziwiania pieknych widokow emocje pola walki spychajac na dalszy plan. Nie kazdy chce byc wladca podziemi.

 

Sam gram w kazdej wolnej chwili i uwazam ją za produkt pod wieloma wzgledami doskonaly co nie znaczy ze mam nie dostrzegac jego wad.

Polecam porownac interfejs Elder Scrolls II z interfejsem Elder Scrolls IV. ESII bylo tylko na PC, wiec tworcy zapewne wykorzystali potencjal tandemu klawiatura+myszka nie przejmujac sie tym, jak to bedzie sie obslugiwac na padzie.

Sorki, ale czepiasz sie czegos, co jest rozwiazane swietnie. Najpierw czepiales sie interfejsu - wyzej pokazano Ci na konkretnych przykladach, ze jest taki sam/lepszy niz w Morrowind. Teraz zostalo Ci tylko czepianie sie tych opisow do mapy. Cwicz pamiec! Tyle Ci powiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konsolach mi sie podoba jedna rzecz.. ze kurde nie ma cudów z konfiguracjami - kazdy model chodzi prawie tak samo i kupujesz grę to wiesz ze bedzie działać.

Brak standarzyacji na PC - moglismy podziwiac wlasnie tutaj, gdzie mnie koledzy z prockami 3000 nazwali kłamcą - bo ja mam amd 1700+, wiec nie ma prawan a ich super chiper maszynach chodzic inaczej niz u mnie.

 

Dzeiki unifikacji - konsole mogą wykorzystac calkowity potencjał jedynej konfiguracji - a nawet nie wiecie jak to pomaga w optymalizacji - nie ma 15 podsterowników od rodzajów dziweku, przynajmniej 2 podsystemów wyswietlania grafiki, optymalizacji pod 2 rozne procesory, walki by sie nie pogryalzo z ffdshow itd..

 

Dlatego wlasnie przyslosc lezy po stronie konsol.. ps. do konsoli tez mozna dokupic klawiaturę - to nie jest pegasus :)

 

W sumie to rzeczywiscie ten podzial na 4 guziczki jest chyba ok. Mnie osobiscie tylko przeszkadza ze magii nie ma razem z ekwipunkiem, ale to da sie zniesc.

 

Sama arena przypomina mi tryb pvp z Gulid Wars, z reszta taktykę walki wypracowaną przez miesiace gry w GW wykorzystuję wlasnie tutaj, przy czym jest o wiele latwiej, bo nasz postac moze miec wszystkie statsy na max, a w GW to trzeba przed walką myslec kim bedzie przeciwnik :)

 

 

a i jeszcze jedno mnie wnerwia.. wybrlaem brzydkiego konia i teraz zawsze gra mi go podstawia pod bramę :) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

Sialala !!

mam do ciebie zal ze uzyles moich argumentow zanim skonczylem pisac posta ,ale wykonales moja robote wiec jak juz kupie jakis domek w Oblivionie to wpadnij na piwo a pozniej pojdziemy zabic pare trolii albo innych przyjemniaczkow hehe

 

Mysle ze mozemy juz zakonczyc spor o interfejs gry i skupic sie na fabule i ciekawostkach gry ,a marudzenie malkontentow moze powinnismy poprostu ignorowac

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Sialala !!

mam do ciebie zal ze uzyles moich argumentow zanim skonczylem pisac posta ,ale wykonales moja robote wiec jak juz kupie jakis domek w Oblivionie to wpadnij na piwo a pozniej pojdziemy zabic pare trolii albo innych przyjemniaczkow hehe

Ja trolle zamierzam okradac - widzialem filmik na ktorym koles gra zlodziejem i nawet nie probuje walczyc - czar niewidzialnosci, wchodzi do jaskini z jakimis 3 wielgasnymi paskudami i kradnie im itemsy zeby potem spieprzac nawet nie zawracajac sobie glowy tym, ze go beda scigac :lol:

Ciekawe czy tak samo mozna podejsc paskudy ktore lataja/ewentualnie ktore rzucaja czarami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yyy a moge i ja wpasc;D? na pifo:D:D

ps. szklane pancerze wyglądaja jak gąsienice:P

( odrazu zaznaczam ze to tylko 4fun dla sprawdzenia, jak w tym wygladam, i tak nie nosze lekkich pancerzy a tych postaci zabijac nie mam zamiaru jakos takoś wygladaja na potrzebnych:P pozatym słabszych nie biję hehe)

post-119177-1143801352_thumb.jpg

post-119177-1143801366_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to wrocmy do gry

 

zacialem sie w kłeście Tears Of Savior

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

dotarlem juz do tej zamrozonej polanki na ktorej mam zebrac łzy Garridana. łaziłem cały dzien (growy) i znalazlem 4 lzy: 3 dookola centralnego kamienia i 1 na samym kamieniu. ale ciagle gra mi kaze szukac dalej. mam juz dosc ciagle laze w kolko i szukam, do tego ten efekt oslepiania przez lód i jeszcze obrazenia od zimna... gr... ktos pamieta gdzie moga byc pozostałe kamienie

 

i jeszcze jedno. czy ktos z was mial problem, ze po odnaleznieniu córki wlascicielki sklepu w chorrol (seed-neeus) po tym jak w nagrode daje lekcje mercantile - to ta statystyka przestaje pozniej sama rosnac? bo ja tak mam, chyba jakis bug

Edytowane przez yamaykee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

 

pamiec mam slaba zgadza sie :) jesli chciales mi dogryzc to sie nie udalo :P

 

co do F1 ... przyznalem ze to moj blad, ale TAK nie przeszkodzilo mi ,a co sa jakies ofiary mojej wypowiedzi?

Nie wiem jeszcze jak to dziala sprawdze jak wroce z pracy.

 

To jak Ty sobie powiesiles mapke to mnie naprawde nie interesuje wogole o czym Ty mi opowiadasz moze mi zaraz zaczniesz mowic gdzie masz w pokoju kwiatki?

 

Na biurku gdzie lezy klawiatura mapy nie powiesze a wygodna gra nie powinna wymagac odemnie jakis specjalnych warunkow w pokoju...

 

Dopiski do mapy byly juz w grach stosowane wiec niewiem czemu sie tu dziwisz to nie zaden moj wymysl.

Dopiski do NPC? Twoj pomysl nikt ci go nie broni. Mi sie wydaje zbedny bo wiekszosc istotnych (czyli zwiazanych za zadniami) NPC jest opisanych w dzienniku albo sa na koncu czerwonej strzalki, natomiast losowe jaskinie juz nie bardzo.

Ja sobie naprawde nie wymyslam jakis dziwnych rozwiazan ktore nikomu poza mna nie sa potrzebne i nie mowie ze chcialbym gwiazdke z nieba.

 

Silisz sie na zlosliwosci niewiem po co.

 

Wymyslasz sobie sprawy jak: rozmowe "wlasnymi slowami", poczym sie odwolujesz do tego jak bym ja to zaproponowal ...

 

Hmm "nie kazdy chce byc wladca podziemi" masz na mysli ze to dla ciebie taki 3dmark interaktywny? Czy sie moze nie rozumiemy? Dla ludzi ktorzy nie chca grac w rpg jest mnóstwo innych gier.

 

"zrezygnowanie z kostki do gry" itd wiesz co odnosze wrazenie ze rozmawiasz sam ze soba, grales w ta gre? uproszczenia w tej grze SĄ, wiekszosc jak np okrojone opisy do broni i jej obrazeń mi nie przeszkadzaja ale fakt faktem ze sa ,a twoje dziwaczne przejaskrawione przyklady sa tylko i wylacznie slabym dowcipem...

 

Nie stawiam Morrowinda jako wzoru ale chyba byly tez inne gry z ktorych mozna zapozyczyc jakies wygodne rozwiazania?

 

I NAJWAZNIEJSZE nie czepiam sie tylko odpowiedzialem na pytanie jakie to konkretne ograniczenia wystepuja.

Nie ja zaczolem rozmowe i niegdzie nie napisalem ze gra jest slaba.

 

Elder Scroll 2? a o czyms takim jak postep to nie slyszales?

 

Podtrzymuje swoje zdanie ze gra zostala "ukonsolowiona" troche.

Nie przeszkadza mi to jednak na tyle zeby w nia nie grac , ba bede w nia prawdopodobnie gral jeszcze dlugo po tym jak minie boom na obliviona i wszyscy 3dmarkowcy odloza ja na pulke na rzecz nowego interaktywnego testera ich kart graficznych.

 

Pozdrawiam wszystkich fanow cPRG i zycze wam (i sobie) zeby kolejne odslony tej serii jak i innych gier cRPG nie szly w strone kolejnych uproszczen dla "mniej wymagajacych graczy" ->przeciez nie wszyscy musza grac w rpg!!

 

i sialala wyluzuj troche bierzesz ta rozmowe za bardzo powaznie (masz udzialy w microsofcie czy co ;) ) a mi naprawde nie zalezy zeby cie do czegokolwiek przekonywac moze innaczej to wszystko postrzegamy?

 

 

 

yamaykee

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

masz tam znalez 5 łez sa na tej lodowej polance sa male wiec ciezko znalezc musisz po prostu metr po metrze przeszukac

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN - jak dla mnie tragedia... wyglada jak plastik :?

 

Poza tym mam to samo zastrzezenie co do zbroi ebonowej - wyglada to jak przemalowana plytowka.

 

Swoja droga, fajnie by bylo, jakby byla w grze mozliwosc zdobycia tytulu i herbu. Potem nosic go na tarczy i na konskim kropierzu... ech, marzenia :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja trolle zamierzam okradac - widzialem filmik na ktorym koles gra zlodziejem i nawet nie probuje walczyc - czar niewidzialnosci, wchodzi do jaskini z jakimis 3 wielgasnymi paskudami i kradnie im itemsy zeby potem spieprzac nawet nie zawracajac sobie glowy tym, ze go beda scigac :lol:

Ciekawe czy tak samo mozna podejsc paskudy ktore lataja/ewentualnie ktore rzucaja czarami?

Mozna. Tylko lepiej zainwestowac w kameleona niz niewidzialnosc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Costi

napewno wygląda śmiesznie:D dość dziwnie:d i za bardzo przejaskrawione:) ale nie jak plastik:D

serio, w ruchu widać załamania światła przechodzące przez szkło...swoja droga to bardziej szafir niż szkło:D

Najbardziej mi się podobają orkowe pancerze:DD~~~

a co do ebonowych rzeczy, zbyt dostojne, aż szkoda porysować:D takie odświętne i wyjściowe się wydaje:P

post-119177-1143802883_thumb.jpg

post-119177-1143802909_thumb.jpg

post-119177-1143803036_thumb.jpg

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

CIACH

Czepiasz sie. Juz mniej, ale czepiasz. Gra nie jest "ukonsolowiona" - po prostu z pewnych wzgledow autorzy zrezygnowali z niektorych rozwiazan. Moglbys pisac, ze jest ukonsolowiona, gdyby bylo autocelowanie, brak mozliwosci tworzenia modow, a calosc dzialala caly czas w TPP na przyklad.

Ja do Inventory nie mam zastrzezen - jedno z lepszych z jakimi sie spotkalem do tej pory w grach RPG (chociaz w sumie grywalem glownie w jRPG, bo wole ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...co widze screen jakiejs osoby która tutaj go wrzuca, to zero wogóle zwierząt na tych łąkach, otwartych przestrzeniach...czy ten swiat jest opuszczony??? o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm...co widze screen jakiejs osoby która tutaj go wrzuca, to zero wogóle zwierząt na tych łąkach, otwartych przestrzeniach...czy ten swiat jest opuszczony??? o_O

hmm ze zwierzat ktore widzialem a ktore cie nie atakuja, i ktore uciekaja (dosc plochliwe) to jelenie sarny itd

ale to w gestych lasach:P

A jak tak lazisz to wilki, pumy, niedzwiedzie, sarny, motylki, najgorsze ze nie widzialem ptakow:| wszedzie je slychac a nie widac..;P

Idziesz gdzies daleko od miasta, trafiasz na huntera ktory wlasnie poluje na stado jeleni....jakos tak nie odczulem zeby swiat byl opuszczony, chociaz przydaloby się pare królików, jakis ptaszek co by bardziej doznania wzbogacił:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...