Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam takie pytanko : czy ktos gierczy w to ale na X360?? Na Gamespot ocenili gierke na PC i X360 i ta druga wersja dostala wyzsza ocene. Ktos wie dlaczemu i czy ktos ewentualnie ma jakies wrazenia z tej platformy?

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu musze racje przyznac

Mnie jakis dzieciak zaczepil, zaczal gadac ze to ja jestem tym nowym grand championem i ze chce ze mna wedrowac

oo trza będzie na arene się przejsc:P

 

HeatheN

to jest wlasnie to co robi ta gre wielka :) ,takie epizody ktore moga czlowieka zadziwic fantazja programistow w dobrym tego slowa znaczeniu!!, jak czytam ze gra komus starczyla na 10 godzin w glownym quescie to mi go zal!! ,zal bo nawet nie zauwazyl tych wszystkich ciekawostek ktore go otaczaly , robie rozne poboczne questy zeby sobie spokojnie obserwowac zycie w Oblivionie , zeby ciagle cieszyc sie nowymi odkryciami , mam nadzieje ze te 200 godzin aby ukonczyc wszystkie questy nie bylo zartami ze strony developera , 200 oczywiscie majac przed soba wszystkie mozliwe podpowiedzi i potrzebny stuff ,a bez tego czas rozlozy sie na mam nadzieje na 2000 godzin- a gdzie te oficjalne dodatki pozniej :) :)

ja także licze na to że któraś gra zajmnie mi tyle czasu co Final fantasy 7;] jakoś z 170godzin:) , w Oblivionie jest dodatkowy atut w postaci KLAS/RAS to aż grzech nie zagrać potem kimś innym:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko : czy ktos gierczy w to ale na X360?? Na Gamespot ocenili gierke na PC i X360 i ta druga wersja dostala wyzsza ocene. Ktos wie dlaczemu i czy ktos ewentualnie ma jakies wrazenia z tej platformy?

pozdro

prawdopodobnie dlatego ze na xboxie nie ma tych low res textur na terenach daleko od nas ale za to jest wiecej doczytywania jak ktos ogladal 12 sto godzinny maraton gamespotu to wie o czym pisze

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low textury są chyba w obu wersjach (PeCeciarze mają już na to moda - polecam). Wersja na x360 dostałą lepszą ocenę z powodów czysto "Next Genowych" (hehe ;P) - x360 zapewnia bardzo wysoką jakość grafiki i względnie wysoki (choc niekoniecznie stabilny) framerate bez konieczności bawienia się z .ini itp. No i nie sprawia tyle problemów co wersja na PC, aczkolwiek nie jest wolna od błędów. IMO ocena jednak powinna być identyczna, bo wersja PC rekompensuje to ilością modów i jak wspomiał recenzent na Gamespocie - na (VERY) High-end PC mozna uzyskać grafikę nawet lepszą niż na x360.

 

No tu musze racje przyznac

Mnie jakis dzieciak zaczepil, zaczal gadac ze to ja jestem tym nowym grand championem i ze chce ze mna wedrowac

Ja tego dzieciaka później spławiłem bo mnie wkur****. Raz mi zdechł nawet w jaskiniach ale się "odrodził" ;) Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe jesli doczytki to jedyny minus to mowie nara wersji PC.

spadki fps tez sie zdarzaly , kasavin gral w oblivion przez 12 godzin i streamowali to, swoja droga milo sie ogladalo jak gosc przeklinal ginac 20 razy w jednej lokacji :) , non stop byl napis loading gdzie gosc sie nie ruszyl na otwartym terenie i czasy ladowania sa o wiele dluzsze niz na pc , wersja na xboxa nie ma tych low res textur , wyglada to o wiele lepiej niz na pc ale za to draw distance jest mniejszy niz na pc i jest wiecej doczytywania niz na pc , chociaz teraz na pc z tym modem to juz bez roznicy jeszcze niedlugo wyjdzie pewnie mod z texturami w jeszcze wyzszej rozdzielczosci

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł

czy jest jakies spolszcznie do tej gry ?

bo troche ciezko sie gra

pozdro

Nie ma lekko trzeba się uczyć angielskiego:P

Zresztą po jaką cholerę ci spolszczenie,jeśli strzalka na kompasie pokazuje ci gdzie masz iść(i wlaśnie dla takich ludzi ją zrobili :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spolszczenie zaczeli robić 24 marca - wtedy cenega dostała obka. a teraz pomyśl ile 6 ludziom zajmie przetłumaczenie 2500 stron maszynopisu... (ja na dzień może bym ze 2/3 str ;p mój eng. nie jest zbyt dobry ;p )

BTW.: Sprawa lockpicków rozwiązana :] zadanko dla thiefów i są lockpicki :D zrobiłem to zadanie do wstąpienia i potem polazłem do Dark Broterhood :D tam jest kolo, który sprzedaje 30 naraz ;p i mu się regenerują :D

 

 

edit:

shit friko ;p byłeś pierwszy ;p

Edytowane przez Bio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tu musze racje przyznac

Mnie jakis dzieciak zaczepil, zaczal gadac ze to ja jestem tym nowym grand championem i ze chce ze mna wedrowac

Ja też go spotkałem :). Odstawiłem go do Owyna i niech sobie tam siedzi :P

 

 

 

Ok teraz kolej na bardzo ważne pytania z mojej strony :P:

1 otóż mam już 100 Inteligence i czy można miec wiecej ? (ja na 23 lvl już nie mogłem mieć wiekszej inteligencji co jest dość lipne bo nawet nie zacząłem main questa (nie licząc wyjścia z podzimii d;))

2 jak napisałem wyżej mam 100 inteligence ponad 80 willpower i tylko 200 magiki ;e. Od czego jeszcze zależy ilość magiki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 otóż mam już 100 Inteligence i czy można miec wiecej ? (ja na 23 lvl już nie mogłem mieć wiekszej inteligencji co jest dość lipne bo nawet nie zacząłem main questa (nie licząc wyjścia z podzimii d;))

2 jak napisałem wyżej mam 100 inteligence ponad 80 willpower i tylko 200 magiki ;e. Od czego jeszcze zależy ilość magiki ?

1. Nie, chyba że dzięki przedmiotom.

2. Od czego jest instrukcja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wy to jacys milosierni jestecie , ja tego goscia wyprowadzilem za miasto , ubilem i zrzucilem jego zwloki ze wzgorza :D , btw zna ktos jakas komende na wskrzeszenie npc

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
konkretnie chodzi mi o orka mazoge , zrobilem zadanie te pierwsze aby hrabia mianowal go rycerzem , ale pozniej on wybral sie na polowanie i ubil go willo the wisp :lol2: , wiem ze jest jakies zadaniez nim jeszcze bo jak go ubilem sam to pisalo mi ze

teraz nie dowiem sie jego historii itp

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm sadze ze juz czas najwyzszy na glowny quest ;)

gdzie tam ;). Jeszcze nawet nie 'należe' do Arcane Univerka a bez tego to jako battlemage sse niestety ;(.

 

1. Nie, chyba że dzięki przedmiotom.

2. Od czego jest instrukcja?

Z instrukcji wynika ze magika głownie zależy od Inteligence :/ To sie zapytam inaczej: czy 200 magiki to max ile można fizycznie mieć czyli bez jakiś przedmiotów i płynów itp. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 magicka przy 100 int , heh , to twoj mag to nie mag tylko jego imitacja :P ,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
na starcie breton z the apprentice znakiem ma 260 a high elf ponad 300 z the astronach'em jeszcze lepiej tyle ze magicka sie nie regeneruje

 

co ty wybrales ze na 23 levelu twoj mag jest taki lipny ? btw fajna akcja mi sie przydarzyla , gram z random modem , ide sobie kolo jakichs ruin w dzien i boom , cos mnie trafilo , nie zyje , zaladowalem poprzedni stan gry i znowu ide kolo ruin tym razem wypatrujac przeciwnikow , boom , nie zyje , mysle sobie kurde jakis lucznik mnie zdjal musze go wyczaic gdzie sie kryje , a wiec znowu ide tym razem inna droga , i znowu boom i nie zyje , wkurzylem sie zarzucilem czar do wykrywania zycia i tu sie okazuje ze jakis gosc ktory

mial na sobie niewidzialnosc mnie ubil dwa razy , a wiec tym razem nie w dzien tylko w nocy aby bylo lepiej widac , udaje sie do ruin zarzucam czar , uzbrojony po zeby biegne na

tego goscia , uderzam w niego najlepszym czarem a tu z 1% jego zdrowia ubylo , dostalem w maske i poszedlem spac do krainy wiecznych lowow , juz nie bede sie wloczyl moim

wypasionym magiem na 1 levelu w poblizu ruin :P ten mag na 1 levelu rozwalil cala arene bez problemu

 

genghis a nie prosciej wejdz na strone gdzie one sie znajduja ?

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosilbym moderatora o umieszczenie w 1 poscie informacji i linkach do modow ktore wyszly do obliviona, mysle ze znacznie to ulatwi ludziom zycie:)

sam szukam teraz po tym temacie modow ktore poprawia moze troche grafe

800x600 ładnie chodzi ale texturki jeszcze by mogly by byc lepsze, bo zapas mocy jest

a niedlugo odpale ta gierke na 7600gt

teraz i tak pieknie wyglada:)

odlalilem ja na chwilke tylko a 3h przelecialy jak jedna chwila:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosilbym moderatora o umieszczenie w 1 poscie informacji i linkach do modow ktore wyszly do obliviona, mysle ze znacznie to ulatwi ludziom zycie:)

sam szukam teraz po tym temacie modow ktore poprawia moze troche grafe

800x600 ładnie chodzi ale texturki jeszcze by mogly by byc lepsze, bo zapas mocy jest

a niedlugo odpale ta gierke na 7600gt

teraz i tak pieknie wyglada:)

odlalilem ja na chwilke tylko a 3h przelecialy jak jedna chwila:P

To slabo szukales, wszystkie mody sa pod dwoma adresami:

http://planetelderscrolls.gamespy.com/

http://www.tessource.net/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz chyba bylo mowione aby wszyscy zaprzestali klotni !!!, podoba ci sie gra -graj,nie podoba -niegraj,chcesz skrytykowac gre- krytykuj ,ale rob to bezosobowo ,bo ten topic zaczyna sie zamieniac w smietnik,naprawde sadzisz ze kogos zainteresuje twoje granie kiedys na Amidze?

Wydawalo mi sie, ze sie z nikim nie kloce a jedynie wymieniam argumentami. Chyba, ze krytykowanie obliviona to klotnia.

Nie ja zaczalem pisac, ze gram lepiej/dluzej od kogos innego, ani nie zaczalem tworzyc teorii nt. slabego sprzetu u innych. Jakbys czytal uwaznie, tobys na pewno zauwazyl. Ciekawe wiec, dlaczego niby ja dostaje upomnienia, a nie swiezo zarejestrowany (jezeli juz koniecznie).

A pisac nie bede bezosobowwo, bo zawsze pisze w soim imieniu. Niby jak inaczej mam pisac? Pluralis Majestatus? A moze Vox Populi?

 

Dobra, koniec OT.

Chodzilo mi o to, zeby czytajacy watek mogli zapoznac sie tez z wadami gry,a nie jedynie z zachwytami na grafika. W koncu to dzial o grach, a nie o kartach graficznych. A to, czy sa to faktycznie wady, kazdy moze osadzic sam, bo kazdy swoj rozum ma. Jak jako kolejny przyklad uproszczenia dodam, ze to chyba pierwsze znane mi RPG, w ktorym nie mozna wyrzucic przedmiotu questowego. Ot, muszisz wygrac. Jak widac wiec w gre gram (jak napisalem jest niezla), inaczej nie znajdywalbym w niej wad (momo, ze glowny watek polegl dawno temu, bo nie spodziewalem sie, ze bedize taki krotki, to wczytalem sobie starego sava i sprawdzam, czy mnie jakies fajne zadanie poboczne nie ominelo).

 

pozdrawiam

komisarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robil juz ktos z Was questa zwiazanego z treningiem ciezkich zbroi?

Chodzi mi o przedmioty ktorych chce trener dla swojej laski silver glasses i jeszcze jakis silver costam

Nie kojaze abym gdziekolwiek wczesniej widzial takowe przedmioty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fantacje kolesie maja niezla :)

Z ciekawiej brzmiacych zadan:

obronilem szczury biednej elfki przed zakusami jej sasiadki :)

pokonalem namalowane trole w alternatywnym swiecie

lawiac pierscien wylowilem trupa swojego poprzednika nurkujacego w studni i przy okazji znajdujac dziwne i cholernie rzadkie zielsko

wpakowalem sie po uszy w smierdzaca sprawe z wampirami gdzie kolesie podajacy sie za lowcow wampirow sami sa przegryzaczami szyj niewiescich

 

Srednio wchodzac do miasta na dzien dobry wpada kolo 4-5 questow, ktore czesto dogenerowuja kolejne :)

Dlubiac dluzej - rozmawiajac wpada drugie tyle. Coraz bardziej sie wciagam.

 

 

BTW jak zdobyc wspominany kilkakrotnie w temacie niezniszczalny wytrych ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz mnie interesuje ten trening Heavy Armor i wytrych :P

apropo heavy armor: wyciag z faq linkowany kilka stron wczesniej :)

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Heavy Armor Master Trainer

Pranal, Roxey Inn on Red Ring Road at NE corner of Lake Rumare.

To get training from this character, you need to

give her a silver pitcher and a set of four glasses.

You can buy glasses from Lelles' Quality Merchandise in Anvil,

Bravil's The Fair Deal, Bruma's Novaroma, or Borda's Goods and Stones.

You can't buy silver pitchers, so you're going to steal them.

You can find them in castles, chapels, guilds, halls, nice house, etc.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 magicka przy 100 int , heh , to twoj mag to nie mag tylko jego imitacja :P ,

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

 

co ty wybrales ze na 23 levelu twoj mag jest taki lipny ?

rasa to Imperial, zauważ ze to battlemage ;p i mam 91 strenght (p;). Robie niemałe kuku Blades które mam prawie na master ;). Jednyny minus to troche mało many d:. Obym znalazł jakieś przedmioty na to bo bedzie lipnie ;d. A może tak już ma klasa battemage ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie teraz mnie interesuje ten trening Heavy Armor i wytrych :P

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Ja to wszystko kupiłem w Imperial City

3 szklanki i dzbanek miał typek w Copious Coinpure

1 szklanka była w Three Broters Trade Goods

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mi giera wyrzuca jakis memory error i [gluteus maximus]

Reinstalka nie pomogla ;/

 

Na pocztku przy wcisnieciu "continue" wyskakuje komunikat " Save game version is 0.00 an current version is 0.125 so errors may occur. Continue traing to load? "

Mial juz ktos taki problemik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...