Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

a ja mam pytanie jak tam u was z czasem gry? bo ja mam juz 50h (55zadan zrobionych 19lvl postaci ) ,a glowny watek ledwo ruszony, skonczylam narazie z gildi tylko arene (ale co tydzien walcze sobie rekreacyjnie z potwram ostatnio 3minotaur lordy padly) i jestem dosc daleko w dark brotherhood a przedemna jeszcze wszystkie zadania u zlodzieji i wiekszosc u magow i wojownikow....

rokuje jakies 150-200h zabawy w sumie.

od czasu morrowinda w nic mi sie nie udalo tak dlugo grac (50h) a końca niewidac:)

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pytanie jak tam u was z czasem gry? bo ja mam juz 50h (55zadan zrobionych 19lvl postaci ) ,a glowny watek ledwo ruszony, skonczylam narazie z gildi tylko arene (ale co tydzien walcze sobie rekreacyjnie z potwram ostatnio 3minotaur lordy padly) i jestem dosc daleko w dark brotherhood a przedemna jeszcze wszystkie zadania u zlodzieji i wiekszosc u magow i wojownikow....

rokuje jakies 150-200h zabawy w sumie.

od czasu morrowinda w nic mi sie nie udalo tak dlugo grac (50h) a końca niewidac:)

Tylko 50h ?

Zwiedzanie swiata w Morro- samej podstawki zajelo mi bite 10 tygodni, gdzie w dobry tydzien robilem grubo ponad 70h gry (W zly tydzien kolo 30h)

 

Zdazylem zostac szefem:

Gildii Magow

Gildii Wojownikow

Gildii Zlodzieji

Legionu Cesarskiego

Swiatyni

Kultu Imperialnego

Morag Tong

Rodu Haalu

 

Dodatkowo zrobilem misje dla Dwoch Lamp, komplet misji dla klanow wampirow Quarra.

Nie spomne o misjach dla daerycznych bostw, tzw misjach romantycznych i sporej ilosci questow bocznych znajdywanych w miastach (ktorych jest ponad 50 a przynajmniej o tylu wiem). Specjalnie nie wspominalem watku glownego.

 

Tego nie dalo sie zobaczyc w drobne 50h : :wink:

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra mi giera wyrzuca jakis memory error i [gluteus maximus]

Reinstalka nie pomogla ;/

 

Na pocztku przy wcisnieciu "continue" wyskakuje komunikat " Save game version is 0.00 an current version is 0.125 so errors may occur. Continue traing to load? "

Mial juz ktos taki problemik?

 

A działa Ci po reinstalce jak wieźmiesz New Game ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spicum nie zrozumiales mnie, 50h to liczba godzin ktorą gram jak narazie w obliviona,

(czyli w nic mi sie nie udalo grac tyle co juz do tej pory gram w obliviona)-moglem sie wyrazic nie jasno

w morka gralem znacznie dluzej nie pamietam teraz dokladnie ile ale to byl okolo 3miesieczny maraton po kilka-kilkanascie h dziennie...

i z tego co pamietam nie zrobilem wszystkich zadan i nie tykalem modow dodajacych nowe zadania,

odpuscilem sobie tez puzniej questy (losowe??) typu idz do A przynies B bo byly schematyczne i nudne a nagrody byly praktycznie zadne

 

jonathan mialem niestety to samo, nauczylo mnie to robic co jakies 30min zwykle savy i to nie w tym samym miejscu

no coz uczymy sie na bledach

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spicum nie zrozumiales mnie, 50h to liczba godzin ktorą gram jak narazie w obliviona,

(czyli w nic mi sie nie udalo grac tyle co juz do tej pory gram w obliviona)-moglem sie wyrazic nie jasno

w morka gralem znacznie dluzej nie pamietam teraz dokladnie ile ale to byl okolo 3miesieczny maraton po kilka-kilkanascie h dziennie...

i z tego co pamietam nie zrobilem wszystkich zadan i nie tykalem modow dodajacych nowe zadania,

odpuscilem sobie tez puzniej questy (losowe??) typu idz do A przynies B bo byly schematyczne i nudne a nagrody byly praktycznie zadne

 

jonathan mialem niestety to samo, nauczylo mnie to robic co jakies 30min zwykle savy i to nie w tym samym miejscu

no coz uczymy sie na bledach

A to przepraszam - opacznie zrozumialem koncowke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

Okazalo sie ze gra uszkodzila mi dwa ostatnie save w tym autosave.

Jestem w plecy dwa lvl

Wkurzające co?Mi gierka pare razy popsuła autosave'a ale na szczescie w katalogu z nimi jest autosave.bak...wystarczy zmienic jego rozszerzenie na .ess i gra gitara :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz po ptakach bo cofnolem sie do ostatniego dzialajacego save :(

Spokojnie, z doswiadczenia wiem ze ta rada przyda Ci sie niejednokrotnie w obliovionie...:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Imo wystarczy dużo razy sejwować :). Ja po 46 h grania mam 342 sejwy i do tego dużo było quicksejwowania :D.

A potem ludzie mowia, ze gra jest za prosta...

Ja saveuje jak odchodze od gry.

11 save'ow, 30 z hakiem godzin gry. Level 4 :lol:

Zrobilem jednego questa jak na razie - sledzilem typa w miescie, co go kupcy nie lubia za zanizanie cen ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ladny z ciebie "turysta" sialala ;)

czemu tak unikasz questow przeciez to kwintesencja tej gry ?

 

Ja sie do czestych sejwow przyzwyczailem jak mi gra wychodzila do windy kilka razy dziennie (poradzilem sobie z tym problemem ale nawyk zostal) a gra jest za prosta przez kompas bo poziom trudnosci walk to przeciez mozna sobie podkrecic. Ponoc juz niewielka zmiana trudnosci jest odczuwalna

 

w tym zadaniu o kupcach znalazlem super bron jak na moj poziom wtedy i mysle ze chyba nie bylo to losowe bo byla to bron duuuzo silniejsza niz te co znajdzywalem jeszcze dlugo potem.

 

tu szczegoly:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

przy koncowej walce w sarkofagu przy jednej trumnie (jakos tak chyba w srodku otwartej trumny po lewej stronie od wejscie) lezala zakleta elficka "maczuga" , ktorej naladowanie kosztuje ponad 6000zlota ...mialem chyba wtedy cos kolo 2-3lvl i wyczyscilem nia potem 3/4 areny...ale kto wie moze to bug byl a nie cudowne odkrycie

Edytowane przez LouisCiffer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosze o pomoc pytanie moze glupie ale gdzie zapisuja sie save-y??? przerylem wszystkoi nic nie znalazlem a czeka mnie format:/ a jak przeinstaluje gre to save-y lapie odrazu gdzie one sa?

EH JUZ WIEM EHHE SRY ZA KLOPOT:d

Edytowane przez PRESTON

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi powiedzieć gdzie mogę szybko zarobić trochę pieniędzy (ok. 2000)? Otóż pozabijałem parę ludzi w miastach, trochę kradłem i uzbierało się ponad 15000 do zapłaty ;-)

Jak juz pokradles to mozesz pokrasc wiecej. Polecam w szczeglonosci okradac zamki, kasztele :) oraz pozabierac co sie da z gildii magow - co jesli do niej nalezysz nawet nie jest to uznawane za kradziez, a sprzet alchemiczny troche jest wart.

Ewentualnie poczyscic troche lochow.

Ponadto lepiej splacic sie w gildii zlodziei niz u straznikow. CHlopaki zdejma nagrode za 2x mniej kasy jesli dobrze zauwazylem.

 

prosze o pomoc pytanie moze glupie ale gdzie zapisuja sie save-y??? przerylem wszystkoi nic nie znalazlem a czeka mnie format:/ a jak przeinstaluje gre to save-y lapie odrazu gdzie one sa?

poszukaj w 'Moje dokumenty'.

document and settings -> tu pewnie nazwa usera -> my documents -> my games

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

no to ladny z ciebie "turysta" sialala ;)

czemu tak unikasz questow przeciez to kwintesencja tej gry ?

 

Ja sie do czestych sejwow przyzwyczailem jak mi gra wychodzila do windy kilka razy dziennie (poradzilem sobie z tym problemem ale nawyk zostal) a gra jest za prosta przez kompas bo poziom trudnosci walk to przeciez mozna sobie podkrecic. Ponoc juz niewielka zmiana trudnosci jest odczuwalna

 

w tym zadaniu o kupcach znalazlem super bron jak na moj poziom wtedy i mysle ze chyba nie bylo to losowe bo byla to bron duuuzo silniejsza niz te co znajdzywalem jeszcze dlugo potem.

 

tu szczegoly:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

przy koncowej walce w sarkofagu przy jednej trumnie (jakos tak chyba w srodku otwartej trumny po lewej stronie od wejscie) lezala zakleta elficka "maczuga" , ktorej naladowanie kosztuje ponad 6000zlota ...mialem chyba wtedy cos kolo 2-3lvl i wyczyscilem nia potem 3/4 areny...ale kto wie moze to bug byl a nie cudowne odkrycie

No maczuge tez znalazlem (to sie nazywa jakos inaczej :|) ale zeby byla jakas super hiper powerowa to nie wiem - a ze mam dopiero cos kolo 3500 zlota to jej nie podladuje za bardzo na razie ;)

Co do unikania questow - mam chyba z 12 do odwalenia w zakladce z questami (nazbieralo mi sie po tym lazeniu) ale taki quest to troche czasu zzera, a ze gram w tygodniu tylko "z doskoku" wiec nawet sie za nie nie zabieram. W weekend troche powalcze - trzeba w koncu dupsko na powaznie ruszyc poza miasto ;)

Chociaz zapowiada sie ladna pogoda i bede mial dylemat... Sobotnie noce to PES online, piatkowe spedzam w pubie... Choroba... po kiego diabla ja tego Obliviona kupowalem? :unsure: :lol:

 

A przy okazji zapytam sie o cos: mozna w stolicy kupic jakies porzadne buty do skradania sie? Czy trzeba szukac gildii zlodziei? Ewentualnie moze gdzies leza zapomniane? ;)

 

A na zarobienie kasy dobre jest wybrac sie dookola murow miasta i pozbierac grzybki i roslinki i poprzyrzadzac z nich mikstury, ktore potem mozna niezle sprzedac u tego czarnego na rynku (jak jest ten rzad sklepikow, to ostatni po prawej) - facet daje mi sie najlatwiej utargowac i buli mi 95% wartosci za przedmioty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko : czy ktos gierczy w to ale na X360?? Na Gamespot ocenili gierke na PC i X360 i ta druga wersja dostala wyzsza ocene. Ktos wie dlaczemu i czy ktos ewentualnie ma jakies wrazenia z tej platformy?

pozdro

Wybór jest prosty - X360. Pozwoli ci to zaoszczędzić 1.) sporo pieniędzy (high-endowe karty, potrzebne do płynnej gry w Obliviona kosztują mniej więcej tyle co wersja podstawowa X360 - oczym napewno wiesz;)) 2.) czasu (wszystkie te triki w zakresie konfiguracji ustawień graficznych, modyfikacja pliku ini, zmiany sterowników - po pewnym czasie przechodzi ochota na grę :) ), 3.) zdenerwowania (te niekontrolowane wyskoki do windy, black screeny, zawiechy etc :mur: ).

 

Jedyny mankament to ofkoz btrak widoków na wersję pl (kinową zresztą, zatem nie taki znowu duży ten minusik;)); jeżeli znasz angielski to wiele się nie zastanawiaj. Wersja pc ma kiepsko zoptymalizowany silnik i często działa niestabilnie, za to na X360 - w pełni o.k. (o innych grach nie mówiąc; a poza tym spokój z bezsensownym dokładaniem do kompa, przynajmniej na 2 lata).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji zapytam sie o cos: mozna w stolicy kupic jakies porzadne buty do skradania sie? Czy trzeba szukac gildii zlodziei? Ewentualnie moze gdzies leza zapomniane? ;)

w Brotherhood po wykonaniu pierwszych 2 zadań dostajesz ładny secik :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór jest prosty - X360. Pozwoli ci to zaoszczędzić 1.) sporo pieniędzy (high-endowe karty, potrzebne do płynnej gry w Obliviona kosztują mniej więcej tyle co wersja podstawowa X360 - oczym napewno wiesz;)) 2.) czasu (wszystkie te triki w zakresie konfiguracji ustawień graficznych, modyfikacja pliku ini, zmiany sterowników - po pewnym czasie przechodzi ochota na grę :) ), 3.) zdenerwowania (te niekontrolowane wyskoki do windy, black screeny, zawiechy etc :mur: ).

zasadniczo sie z toba zgadzam. jest tylko jedno "ale"

mody

za pol roku na pc gra bedzie dalej zyla dzieki dodatkom (dodatkowo bedzie leipej wygaldala bo bedziemy mieli nowe gpu i podkrecone .ini) a na X. bedziez mial wciaz caly czas ta sama gre (bardzo dobra, zreszta)

dla obliviona X'a bym nie kupil, co innego inne tytuly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Tak, dla modow i innych bzdetow, lepiej grac na PC... omg, chyba zapomniales o frammerate, bo jakies 75% screenow widzanych przezemnie z frapsem wlaczonym, pokazywalo fpsy na czerwono. Bez boskich modow mozna jakos przezyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na zarobienie kasy dobre jest wybrac sie dookola murow miasta i pozbierac grzybki i roslinki i poprzyrzadzac z nich mikstury, ktore potem mozna niezle sprzedac u tego czarnego na rynku (jak jest ten rzad sklepikow, to ostatni po prawej) - facet daje mi sie najlatwiej utargowac i buli mi 95% wartosci za przedmioty :D

Ja tak kaske trzepie ;d. O którego czarnego Ci chodzi ? (w jakiej dzielnicy IC i jak sie nazywa ten sklep ;d).

 

Na UMBRE jezeli nie byles :>

Ja sie z chęcia wybiore :P. Tylko gdzie taką Umbre można spotkać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...