Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

Oscuro's_Oblivion_Overhaul_V.1.01 , http://gamingtown.net/attachments/oblivion...ip?d=1144220922 ten mod jest moim zdaniem najlepszy jesli chodzi o balance potworow i rozne inne rzeczy albo ten Adventurers: Oblivion http://www.bncomputing.com/ob/adventurers.html

Edytowane przez tripsta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktos podeslac plik.ini zmodyfikowany do mniej wiecej mojego kompa, bo widze duzo ludzi ma podobne sprzety. Bo jak wychodze na powierzchnie mam 30-45 klatek a grafika jest koszmarna. Large textury i w 800x600 gram. Jak zwiekszyc jakos textury? To jest te large?

 

Dzieki

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka ta gra jest skopana o rany! Juz enty raz po tulaczce po lasach i grotach wchodze do miasta a straz od razu mnie zatrzymuje za zlodziejstwo i chce mi zabraz skradzione zeczy (ciekawe ku*** jakie) no przeciez szlag moze czlowieka trafic, pogarsza mi sie pewnie reputacja, musze placic grzywne i mnie zaczyna telepac powoli, jest moze jakis mod, trainer do likwidowania bounty level?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Może mi ktos podeslac plik.ini zmodyfikowany do mniej wiecej mojego kompa, bo widze duzo ludzi ma podobne sprzety. Bo jak wychodze na powierzchnie mam 30-45 klatek a grafika jest koszmarna. Large textury i w 800x600 gram. Jak zwiekszyc jakos textury? To jest te large?

 

Dzieki

Zmodyfikuj sam. Poprzednia strona sie klania.

Prosze

 

@kurek - dziwnie masz, moze mordujesz typow po lasach? Bo ja nawet jak ukradne cos w chacie i mam przy przedmiocie czerwona lapke, to mnie straznicy nie tykaja. Inaczej jest w przypadku morderstwa - ganiaja az milo. A moze masz konia kradzionego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Zaczyna sie weekend, chcialbym sobie pograc w obliviona, ale jak pomysle ze musze wykonac zadanie na wyleczenie z wampiryzmu, to mi sie odechciewa. Ale ide szukac dalej tych przedmiotow ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sialala konia kupilem i zaczolem juz cuda robic uwazac jak cholera zeby niczego nie podwedzic przypadiem - na darmo, srednio 2 razy w miesiacu (growym) musza mnie zdybac i wmawiac zlodziejstwo - paranoja.

 

Co do wampiryzmu to przeczytalem gdzies ze wystarczy zwykla miksturka na odtrutke i pozamiatane jakis koles na innym forum tak gra i non sop sie leczy miksurkami tymi wlasnie.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Czy ktoś z Was natrafił na taką laskę "Goblin Totem Staff" (taka laska z głową goblina na jednym końcu) ? Pytam bo znalazłem takie coś w Derlict Mine (czy jakoś tak, to na wschód od Skingrad blisko głównej drogi) i jest drogie jak na moje możliwości :) (7700 gold teoretycznie....ja mam przy sobie niecałe 4000 :lol:). Nie wiem czy stanowi to część jakiegoś questu czy nie a chciałbym to gdzieś opchnąć (gram wojownikiem to na co mi laska). teraz tylko nie chcę czegoś odwalić i sprzedać aby potem się nie okazało że to do jakiegoś questa jest potrzebne. Dodam że głównego questa nawet nie tknołem i mam teraz 6 Lvl. Z Imperial City poszedłem w stronę Skingrad bo chcę dojść do Crowhaven (quest od Gray Princa z Areny) i nie lubię omijać jaskiń ;) ). Jak ktoś coś wie to niech napisze. Acha, ta laska była w miejscu gdzie chyba z 15 goblinów się tłukło między sobą, jak już wyczyściłem teren to leżała na ziemi ale nie wiem czy to z przeciwnika czy jak. A że w laskach się nie wyznaje to nie wiem czy to jakaś "zwykła" czy "niezwykła" laseczka jest ;).

 

Skoro już się pytam ;). W jednym z Fortów (nie pamiętam już jakim ale też na wschód od Skingard i na połódnie od głównej drogi) znalazłem 2 buteleczki jakiegoś trunku (Nighteye cośtam cośtam) i biorąc to łyknołem nowego questa, że niby to cos jest bardzo wartościowe i powinienem sie czegoś o tym dowiedzieć wiecej....tylko gdzie i jak? Myślałem że w Skingrad bo tam są winnice ale jakoś nikt narazie nie mógł mi pomóc (nikt nic nie mówił o tym a i na liście tematów "do zagadania" tego nie było). Znowu, jak coś wiecie to napiszcie ;).

 

A tak BTW: Mówiłem już że Obek jest zajedwabisty? Nie? No to mówię :D. Narka towarzysze w graniu. Idę na obiad :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Czy ktoś z Was natrafił na taką laskę "Goblin Totem Staff" (taka laska z głową goblina na jednym końcu) ? Pytam bo znalazłem takie coś w Derlict Mine (czy jakoś tak, to na wschód od Skingrad blisko głównej drogi) i jest drogie jak na moje możliwości :) (7700 gold teoretycznie....ja mam przy sobie niecałe 4000 :lol:). Nie wiem czy stanowi to część jakiegoś questu czy nie a chciałbym to gdzieś opchnąć (gram wojownikiem to na co mi laska). teraz tylko nie chcę czegoś odwalić i sprzedać aby potem się nie okazało że to do jakiegoś questa jest potrzebne. Dodam że głównego questa nawet nie tknołem i mam teraz 6 Lvl. Z Imperial City poszedłem w stronę Skingrad bo chcę dojść do Crowhaven (quest od Gray Princa z Areny) i nie lubię omijać jaskiń ;) ). Jak ktoś coś wie to niech napisze. Acha, ta laska była w miejscu gdzie chyba z 15 goblinów się tłukło między sobą, jak już wyczyściłem teren to leżała na ziemi ale nie wiem czy to z przeciwnika czy jak. A że w laskach się nie wyznaje to nie wiem czy to jakaś "zwykła" czy "niezwykła" laseczka jest ;).

 

Skoro już się pytam ;). W jednym z Fortów (nie pamiętam już jakim ale też na wschód od Skingard i na połódnie od głównej drogi) znalazłem 2 buteleczki jakiegoś trunku (Nighteye cośtam cośtam) i biorąc to łyknołem nowego questa, że niby to cos jest bardzo wartościowe i powinienem sie czegoś o tym dowiedzieć wiecej....tylko gdzie i jak? Myślałem że w Skingrad bo tam są winnice ale jakoś nikt narazie nie mógł mi pomóc (nikt nic nie mówił o tym a i na liście tematów "do zagadania" tego nie było). Znowu, jak coś wiecie to napiszcie ;).

 

A tak BTW: Mówiłem już że Obek jest zajedwabisty? Nie? No to mówię :D. Narka towarzysze w graniu. Idę na obiad :).

Mozesz sprzedać, ja tez cos takiego znalazłem ... na samym początku gry w jaskiniach .. przed wyjsciem jeszcze na zewnątrz. Fajna "laska", ale jako wojownik mi sie nie przydała wiec opyliłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak naładować ładunkami broń? Tzn mam sztylet który miał 10ładunków, i wyczerpałem je wszystkie, jak mozna naładować go spowrotem ;>

W Gilgii Magow w Chaindhall (tak to sie pisz ?) jest pewna pani ktora za oplata tobie naladuje magiczne przedmioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TrueVD, przedmiotów questowych nie da się wywalić, także sie nie przejmuj. Co do laski - sprawdź jakie ma właściwośći, bo jeżeli strzela czymś fajnym, to możesz przy cięższej walce ponawalać w kogoś a potem wyrzucić/sprzedać (jak nie chcesz urzywać). Możesz też ją zostawić i mieć jako broń dalekosiężną zamiast łuku ;)

Z przedmiotami quwstowymi troszkę zawalili, ponieważ nie zamierzam zostawać zabójcą, a przedmiot nosić trzeba. Zajmuje niepotrzebnie inventory ;)

Dalej nie wiem czy grać, czy czekać na sprzęt, czy czekać na sensowne mody i zacząć od nowa, czy czekać na wersję pl (spolszczenie, kiedy to ma być?), bo ang nie chce mi się czytać książek itp. Kurde, no ale znów nie mam tyle czasu aby móć delektować się grą to w sumie też odpada ;) Ehh, wróccie czasy szkoły kiedy grałem od powrotu z niej do zaśnięcia, czyli 00.00, czasem później ;)

Edit:

Przeklejam z WP:

"Wielu posiadaczy Xboxa 360 było z pewnością nieco zaskoczonych, gdy po zalogowaniu się do Xbox Live Marketplace ujrzeli dodatki do gry Elder Scrolls IV: Oblivion. Niestety nie są darmowe. Na przykład za opancerzenie dla konia, należy zapłacić 200 punktów, lub 2.50USD. Można też kupować inne pancerze, które jednak są jeszcze droższe. Kosztują bowiem 500 punktów."

"Bethesda swoim najnowszym posunięciem straciła wiele w oczach graczy. Pisaliśmy, że firma postarała się, by dodatki do gry Elder Scrolls IV: Oblivion były płatne. O ile można to zrozumieć w przypadku wersji na Xboxa 360, to posiadacze pecetów podnieśli krzyk, że nie będą płacić za dwie zbroje dla konia aż 1.99USD (konsolowcy muszą zapłacić 2.50USD).

Najbardziej oburzają się posiadacze edycji specjalnej, którzy nie dość, że musieli się wykosztować na samą grę, to jeszcze wymaga się od nich dodatkowej opłaty.

Do wielu nie przemawia też fakt, że nikt ich nie zmusza do kupowania dodatku. Twierdzą, że w takim razie cena gry powinna być niższa, albo dodatku mogłyby być rozprowadzane bez dodatkowej opłaty.

Ciekawostką jest to, że w przypadku poprzedniej części gry, dodatki do wersji na Xboxa były całkowicie darmowe, a co więcej pojawiła się edycja Gra Roku, gdzie za 19.99USD otrzymywaliśmy nie tylko grę, ale i dwa dodatki.

Teraz jednak sytuacja zmieniła się na gorsze. Bethesda tłumaczy się wzrostem kosztów produkcji gier i widocznie w ten sposób musi sobie je rekompensować. Zapowiada również, że następne dodatki, również płatne, przyniosą już coś więcej niż tylko zbroję dla konia."

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam:

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Skoro już się pytam ;). W jednym z Fortów (nie pamiętam już jakim ale też na wschód od Skingard i na połódnie od głównej drogi) znalazłem 2 buteleczki jakiegoś trunku (Nighteye cośtam cośtam) i biorąc to łyknołem nowego questa, że niby to cos jest bardzo wartościowe i powinienem sie czegoś o tym dowiedzieć wiecej....tylko gdzie i jak? Myślałem że w Skingrad bo tam są winnice ale jakoś nikt narazie nie mógł mi pomóc (nikt nic nie mówił o tym a i na liście tematów "do zagadania" tego nie było). Znowu, jak coś wiecie to napiszcie ;).

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

jesli ten trunek to shadowbanish wine, to questa ze zdobyciem 6 butelek tego trunku da ci wlascicielka gospody na zachod od imperial city, zaraz za mostem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gilgii Magow w Chaindhall (tak to sie pisz ?) jest pewna pani ktora za oplata tobie naladuje magiczne przedmioty.

W każdej gildii magów naładuje sie przedmioty....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja również ma 2 pytanka :):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

1. wykonuje zadania dla gildi wojowników i tak zatrzymałem sie na zadaniu gdzie mam iść do jakiejś gospody i zobaczyć co tam robi trójka rycerzy z gildi, poszedłem tam wszystko ok mam im znaleść robotę- znalazłem osobę, która ponoć oferuje ową prace ale i ona ma warunke którego nie potrafię spełnić mianowicie mam jej dostarczyć o ile się nie mylę 5 ładunków ektoplazmy!? Gdzie i od kogo mam ją zdobyć? Wiem że w wypadku zabicia ducha wydziela sie ektoplazma ale gdzie znajdują się podziemia czy lokacje z owymi duszkami :D?

 

2. miałem questa gdzie musiałem zdobyć hmm łzy kogoś tam (sorry nie pamiętam nazwy) w konsekwencji doszedłęm do jakiegoś portalu, przeniosłem sie do takiego lasku gdzie na środku wszystko jest zamrożone i chodzi tam taki koleś z lodu- jak go pokonać i wogóle o co tam chodzi ;) ?

 

za odp z góry thx

Edytowane przez LPKorn3324

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość JestemNoobem

Hahah Korn pozwól że coś zacytuję

"ja oblivioan odpale co najwyżej dla grafiki reszta mnie nie rajcuje[...]"

 

Pamiętasz :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

OK nie jestem juz wampirem i nigdy nie bede ;] uff...

 

Kurde ale masa zadan do wykonania jest... gram od 4 dni po 4 godz. dziennie i wykonalem z 8 zadan? Masakra, niektore sa tak dlugie ;]]]] i zroznicowane. A walczenie mieczem w tej grze to przyjemnosc, a nie to co w morro... ob. jest jednym z najlepszych rpg jakie wszyly - imo ;]

 

Co do kolesia z lodu - to strzelam, bo nie mialem tej misji jeszcze (zaczlem teraz wykonywac misje dla wojownikow) - sprobuj go potraktowac jakims mlotem. Albo w dzienniku moze masz napisane cos o tym ;)

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahah Korn pozwól że coś zacytuję

"ja oblivioan odpale co najwyżej dla grafiki reszta mnie nie rajcuje[...]"

 

Pamiętasz :wink:

haha pamiętam :D ale nie dziw się ja w żadnego rpg nie grałem dłużej niż 5 min (diablo jakieś 6-7 lat temu) i stroniłem od tego gatunku, ale jak zobaczyłem tą wolność, tereny ehh fajnie sie gra :D a i zawsze jest to dobre oczekiwanie na S.T.A.L.K.E.R.a ;)

 

ps. jak wstawia sie spoiler?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luuudki, gdzie znaleźć mithrillową zbroję? ;p podobno najlepsza lekka... gdzies czytałem, że pod Self Defence jest... łąze po kanałach i pupcia blada :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

haha pamiętam :D ale nie dziw się ja w żadnego rpg nie grałem dłużej niż 5 min (diablo jakieś 6-7 lat temu) i stroniłem od tego gatunku, ale jak zobaczyłem tą wolność, tereny ehh fajnie sie gra :D a i zawsze jest to dobre oczekiwanie na S.T.A.L.K.E.R.a ;)

 

ps. jak wstawia sie spoiler?

 

hmm to ja również ma 2 pytanka :):

[spojler]

 

[/spojler]

 

za odp z góry thx

Prawie ci się udało:P za pierwszym razem:P hehe juz pewnie widzisz co nie tak:) Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm to ja również ma 2 pytanka :):

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

1. wykonuje zadania dla gildi wojowników i tak zatrzymałem sie na zadaniu gdzie mam iść do jakiejś gospody i zobaczyć co tam robi trójka rycerzy z gildi, poszedłem tam wszystko ok mam im znaleść robotę- znalazłem osobę, która ponoć oferuje ową prace ale i ona ma warunke którego nie potrafię spełnić mianowicie mam jej dostarczyć o ile się nie mylę 5 ładunków ektoplazmy!? Gdzie i od kogo mam ją zdobyć? Wiem że w wypadku zabicia ducha wydziela sie ektoplazma ale gdzie znajdują się podziemia czy lokacje z owymi duszkami :D?

 

2. miałem questa gdzie musiałem zdobyć hmm łzy kogoś tam (sorry nie pamiętam nazwy) w konsekwencji doszedłęm do jakiegoś portalu, przeniosłem sie do takiego lasku gdzie na środku wszystko jest zamrożone i chodzi tam taki koleś z lodu- jak go pokonać i wogóle o co tam chodzi ;) ?

[spo iler] :P

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

ad1

Musisz pochodzić po różnych świątyniach. W końcu znajdziesz tą, w której są duchy.

btw

Ja jakoś dostałem tylko 2 zadania z gildi wojownikow :| No nic, a tych gości co o nich piszesz to ich załatwiłem bo mieli fajny stuff :P Teraz tam tylko ciała leżą.... czyli nici z questa :<

 

ad2

hmm miecz co ma obrazenia od ognia. A jak nie masz takiego sprzetu to poprostu musisz sie z nim pomęczyć :P No i tam na ziemi leży 5 takich małych jakby muszelek. musisz je zebrać. 4 leża na ziemi a 5-ta jest na takiej lodowej skale na środku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z wampiryzmem. Jestem w trakcie misji znalezienia leku na wampiryzm i trafiłem do chatki z czarownicą w tej sprawie. Ale dotarłem tam za dnia. Myślałem, że sobie przeczekam w tej chatce do nocy, ale jak dlużej pobęde w chatce to czarownica mnie wygania na dwór. A na dworze ginę po paru sekundach.

 

Co ja mały wojowniczek mam w takiej sytuacji począć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie też wampir ugryzł ;( W ogóle to bez sensu obojętnie gdzie się położyłem spac to i tak mnie ugryzł, nawet w barracku, albo gilidi ;d Skrypciki działją :lol: Wypiłem cure disease, ale nie wiem czy to podziałało czy nie :| Czym się objawia ten wampiryzm, bo po wypiciu nadal widzę ability vampire :| Rozumiem że jakbym tego używał to bym się wtedy zamienił ?? dzięks.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hmmm ciezka sprawa... ale ja pamietam ze moglem u niej odpoczac. Jezeli daleko masz sejva gdzies, to zostaw gre wlaczone w tej chacie, pojdz zrobic herbate, zjedz cos, wroc, moze bedzie ciemno :P

 

Ojejku, poprostu wykonaj zadanie na wampiryzm... bedziesz mial spokoj, wiem ze to meczace, prawie cala dzisiejsza gre na to poswiecilem, ale spokoj na wieki ;) aaa cure... no ja to wypilem i juz jestem uleczony (tzn wypilem ten eliksir ktory dostalem po zakonczeniu questa)

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość gladiac

sprawdzilem jeden z modow balansujacy potwory i wrogow-Oscuro's_Oblivion_Overhaul_V.1.01 , http://gamingtown.net/attachments/oblivion...ip?d=1144220922

 

okazuje sie ze w swiatyni w ktorej juz bylem i pokonalem wrogow,teraz byli tam znowu tylko ze ja bedac juz teraz na 10 levelu powinienem ich pokonal z latwoscia (wedlug moda i roznicy poziomu) a wczesniej przyszlo mi to z trudem bo bylem moze na 1 lub drugim poziomie ,no wiec magowie ktorzy tam byli potrafili sie uleczyc kilka razy w ciagu kilku sekund!!! ,a szkielety to musialem chyba walic 3x dluzej niz normalnie ,wilk choc padl w miare szybko to zadawal bardzo duze obrazenia!!,jednym slowem cos nie tak z tymi modami ,bo mialy zbalansowac wrogow tak ze np moj level powinien byc wiekszy niz takiego szkieleta czy wilka lub innego wroga ktorego mialem wczesniej ,jednak mod ustawia balans zupelnie w niezrozumialy dla mnie sposob,no chyba ze tylko u mnie??, acha jeszcze w kufrach zaczalem znajdywac wieksze ilosci monet niz zazwyczaj i silne potiony ,pod tym wzgledem uproscili nawet gre ale ogolnie z pewnoscia nie bede uzywal tego moda bo albo jest niedopracowany albo koles tworzacy go cos pochrzanil

Edytowane przez gladiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luuudki, gdzie znaleźć mithrillową zbroję? ;p podobno najlepsza lekka... gdzies czytałem, że pod Self Defence jest... łąze po kanałach i pupcia blada :-/

...i raczej nie znajdziesz, ponieważ chłpocy z Bethesdy zastosowali idiotyczny, sztywny system dopasowywania znajdowanych przedmiotów (potworów etc.) do aktualnego poziomu postaci, dlatego zapomnij, że znajdziesz coś lepszego zanim nie wskoczysz na wyższy poziom;-((. Jest to napewno mankament tej gry (ja także sprawdzałem rozmaite lokacje - i dziwnym trafem cały czas znajdowałem dokładnie takie same przedmioty ;-((( - zdecydowanie minus.

 

Poza tym na krytykę zasługują wszechobecne uproszczenia...pomijam strzałki, prowadzące za rączkę do celu, ale że postacie, które oferują quest są oznaczone odpowiednią ikonką to już przesada ;-((, do tego - podróże w dowolne miejsce mapy, fatalnie zredukowane dialogi (duża część chłopków to statyści;-(( (do tego ozanczeni ikonką dla statystów)...sztampowy i nudny główny wątek (Morrowind to jedna z bardziej interesujących od strony fabularnej gier, natomiast Oblivion ma fabułkę (jeżeli chodzi o główny wątek) w sam raz do przedszkola;-((...

 

Wskazane usterki (pomijając fatalny engine) wychodzą na jaw po pierwszych kilkunastu godzinach euforii...krótko mówiąc - Morrowind to to niestety nie jest ;-((. Twórcy ulegli tendencjom w kierunku upraszczania i spłaszczania;-(. Grę trzeba ocenić pozytywnie, ale wymienione wady nie pozostają niestety bez znaczenia. Przykro to pisać...ale co innego sentyment i sympatia a co innego obiektywna ocena.

Edytowane przez Jake79
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem jeden z modow balansujacy potwory i wrogow-Oscuro's_Oblivion_Overhaul_V.1.01 , http://gamingtown.net/attachments/oblivion...ip?d=1144220922

 

okazuje sie ze w swiatyni w ktorej juz bylem i pokonalem wrogow,teraz byli tam znowu tylko ze ja bedac juz teraz na 10 levelu powinienem ich pokonal z latwoscia (wedlug moda i roznicy poziomu) a wczesniej przyszlo mi to z trudem bo bylem moze na 1 lub drugim poziomie ,no wiec magowie ktorzy tam byli potrafili sie uleczyc kilka razy w ciagu kilku sekund!!! ,a szkielety to musialem chyba walic 3x dluzej niz normalnie ,wilk choc padl w miare szybko to zadawal bardzo duze obrazenia!!,jednym slowem cos nie tak z tymi modami ,bo mialy zbalansowac wrogow tak ze np moj level powinien byc wiekszy niz takiego szkieleta czy wilka lub innego wroga ktorego mialem wczesniej ,jednak mod ustawia balans zupelnie w niezrozumialy dla mnie sposob,no chyba ze tylko u mnie??, acha jeszcze w kufrach zaczalem znajdywac wieksze ilosci monet niz zazwyczaj i silne potiony ,pod tym wzgledem uproscili nawet gre ale ogolnie z pewnoscia nie bede uzywal tego moda bo albo jest niedopracowany albo koles tworzacy go cos pochrzanil

nie zrozumiales zalozenia tych modow , one nie balansuja czy dopasowuja potwory do twojego levelu , tak bylo w default grze , one robia potwory random , ze bedac na 10 levelu mozesz trafic na kogos na 20 levelu jak i na 5 levelu itp , gra juz nie jest taka prosta jak byla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i raczej nie znajdziesz, ponieważ chłpocy z Bethesdy zastosowali idiotyczny, sztywny system dopasowywania znajdowanych przedmiotów (potworów etc.) do aktualnego poziomu postaci, dlatego zapomnij, że znajdziesz coś lepszego zanim nie wskoczysz na wyższy poziom;-((. Jest to napewno mankament tej gry (ja także sprawdzałem rozmaite lokacje - i dziwnym trafem cały czas znajdowałem dokładnie takie same przedmioty ;-((( - zdecydowanie minus.

no to dobrze że ja mam jakies BUGI, i wypadały mi bzdety jak i porzadniejszy stuff, a mithril to się walał, (teraz za to nie wypada zbyt czesto:P)

Od poczatku w sklepach dosc fajne rzeczy do qpienia ( ale kasy brak byl:P)

Pozatym wez wiekszosc gier RPG, masz maly poziom to przewaznie stuff lepszy niz na twoj poziom, ma wymagania np 15 lvl i tak bys nie mogl wiec tego nosic, a tutaj jakos wedrowale coraz dalej, coraz trudniejsi przeciwnicy coraz lepszy orez...dla mnie ( tak samo jak pisalem o braku sprecyzowanych obrazen jednoznacznie) tak jest bardziej naturalnie i intuicyjnie, ale to IMHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stuff jak i npc sa dostosowani do twojego poziomu , ile razy mozna o tym pisac , istnieje kilkanascie modow zmieniajace zarowno jedno jak i drugie , niektore default opcje w grze to jest po prostu zart , caly ten system skalowania po prostu zabil gre , gra przez to stala sie nudna i monotonna a pozniej

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
jak juz jestes na dobrym levelu to najlepsze zbroje itp znajdujesz na pospolitych bandytach
, praktycznie

nie bylo po co explorowac aby znalezc kilka sztuk zlota i jakies badziewie w kazdych lochach to samo , dopiero mody ktore zdejmuja ten system

daja nowe zycie tej grze

 

nie rozumiem ludzi ktorzy marudza i narzekaja na cos , ze cos jest zle zrobione itp jak wystarczy tylko poszukac aby dana rzecz poprawic , ale lepiej marudzic na forum itp , gdybym zaczal wymieniac co mi sie nie podoba w grze i co moglo by byc lepiej zrobione to by mi zajelo 2 strony , zamiast tego wole znalezc moda ktory to naprawi albo sam

sprobowac to naprawic itp

Edytowane przez tripsta
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...