Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

20 marca

To data ogólna? Na stronie Cenegi nie znalazłem daty premiery (a mnie przynajmniej inetresuje premiera w Polsce ;) ). A przy okazji to w planie wydawniczym Cenegi obok Obliviona znikneła cena. Wcześniej była tam cena 129zł...czyżby sprawa się decydowała? Mam nadzieję że zjadą do 99zł ;). Narka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x marca jest datą realną. Trwają teraz prace nad wyłapywaniem bugów i poprawianiem ich.

 

Wcześniej była dyskusja o grafice i pojawiła się taka informacja, że ustawienia grafy będą na PCie i na X-360 takie samo. Otóż okazuje się, że PCet będzie miał pod tym względem przewagę. :)

 

Inna sprawa: pojawiły się ostatnio pogłoski, jakoby wersje gry sprzedawane w Polsce przez Cenegę nie będzie zawierała CSa. Jeśli tak by się stało, to Bethesda strzeli sobie samobója (chyba że będzie mozliwość ściągnięcia z netu CSa).

 

Cena. Miejmy nadzieję, że będzie jak najniższa. I mówię tu zarówno o wersji zwykłej, jak i kolekcjonerskiej, bo takową Cenega ma też mieć w swojej ofercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej była dyskusja o grafice i pojawiła się taka informacja, że ustawienia grafy będą na PCie i na X-360 takie samo. Otóż okazuje się, że PCet będzie miał pod tym względem przewagę. :)

Moglbys rozwinac mysl?

 

Na sama mysl o szukaniu czegos na forum Bethesdy mi sie odechciewa... wpuscic tam nasza moderacje to po jednym dniu pol forum by mialo bany, a drugie pol ZKU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moglbys rozwinac mysl?

A co tu rozwijać? ;)

 

Tutaj w poście z tego topicu coś jest. Sorry że nie podaję informacji o tym, ale najzwyczajniej nie mam na nic czasu. :|

Gdzieś w jakimś wywiadzie wyczytałem, że wersja na PCta ma mieć więcej opcji związanych z grafiką. W sumie jest to zrozumiałe, bo przecież do konsoli podzespołów nie dokupisz, co innego do PCta.

Poza tym mnie grafika mało interesuj. :P

 

A co do forum Bethesdy: jak już tam wchodzę, to jedynie do działu związanego z modami. Syf jest i to spory. Zresztą niektóre polskie fora też mogą się pochwalić takim chlewem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Gdzieś w jakimś wywiadzie wyczytałem, że wersja na PCta ma mieć więcej opcji związanych z grafiką. W sumie jest to zrozumiałe, bo przecież do konsoli podzespołów nie dokupisz, co innego do PCta.

Poza tym mnie grafika mało interesuj. :P

Wiecej opcji zwiazanych z grafika to ja bym rozumial w ten sposob: pozwolimy Ci powylaczac bajery, zebys mogl to odpalic nawet na slabszym kompie, a przy wlaczeniu wszystkiego na full grafika bedzie taka, jak w XBox 360. Ale moge sie oczywiscie mylic. Jednak nie wierze, ze na PC bedzie lepsza grafa (moze poza rozdzialka) niz na X360. Jeszcze nie teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej opcji zwiazanych z grafika to ja bym rozumial w ten sposob: pozwolimy Ci powylaczac bajery, zebys mogl to odpalic nawet na slabszym kompie, a przy wlaczeniu wszystkiego na full grafika bedzie taka, jak w XBox 360. Ale moge sie oczywiscie mylic. Jednak nie wierze, ze na PC bedzie lepsza grafa (moze poza rozdzialka) niz na X360. Jeszcze nie teraz.

niby dlaczego?

w przygotowaniu nv ma juz bardziej zaawansowany chip niz ten ktory siedzi w np. x360;]

pozatym:P najlepsza grafe w grach widzialem tylko na piecu

moze wyskoczysz mi z renderami z ps3 czy 360...ale tych gier jeszcze nie ma;]

no coz nie ma co gdybac

pozostaje nam czekac:D

a mysle ze jest na co:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby dlaczego?

w przygotowaniu nv ma juz bardziej zaawansowany chip niz ten ktory siedzi w np. x360;]

pozatym:P najlepsza grafe w grach widzialem tylko na piecu

moze wyskoczysz mi z renderami z ps3 czy 360...ale tych gier jeszcze nie ma;]

no coz nie ma co gdybac

pozostaje nam czekac:D

a mysle ze jest na co:)

 

sory nie mogłem już wytrzymac :) co z tego że NV ma lepszy chip niż ten co jest w 360tce. od kiedy porównuje się moc konsoli do pc? weź kompa z GF3 i odpal far cry z takimi efektami i płynnością jaka jest na starym xboxie w far cry instinct, dlatego takie porównania są bezsensu.

 

Jak masz możliwość zobacz jak wygląda Fight Night Round 3. W tej chwili jest najlepiej wyglądającą grą na wszystkie platformy. Ja szczeke zbieram do tej pory :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na konsoli jest tez mniejsza rozdziałka (no od nextgenow juz jest inaczej)

gry sa bardziej dopracowane, przez to chodza lepiej

pecety moca juz niedlugo przegonia konsolki:P

taka jest prawda

ale to nie topik o konsolach

EOT

to nie topik o konsolach, a sam o nich zaczynasz pisać

 

jaka niższa rozdziałka? zobacz sobie specyfikacje xboxa i niektóre gry też można odpalać w wysokiej rozdziałce.Tylko po co jak do tej pory TV poprostu jej nie obsługiwały... Juz nawet ps2 ma taką możliwość :)

 

pecet mocą napewno dogoni konsole, tylko że w konsolach trik polega nie na zwiekszaniu mocy, a nauce programistów wykorzystujący potencjał sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecej opcji zwiazanych z grafika to ja bym rozumial w ten sposob: pozwolimy Ci powylaczac bajery, zebys mogl to odpalic nawet na slabszym kompie, a przy wlaczeniu wszystkiego na full grafika bedzie taka, jak w XBox 360. Ale moge sie oczywiscie mylic. Jednak nie wierze, ze na PC bedzie lepsza grafa (moze poza rozdzialka) niz na X360. Jeszcze nie teraz.

Osobiscie tez tak to widze - szczegolnie w kontekscie tego, ze M$ wymogl na Bethesdzie jednakowy wyglad wersji na obie platformy (mowa o full detalach). Raczej nie podloza M$ takiej swini, bo zostaliby zjedzeni w sadzie...

 

Pomijam oczywiscie ew. tworczosc fanow. A ta moze bardzo skutecznie zmienic wyglad gry (vide Morrowind).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się wnerwiać :mur: . W PSX Extreme przeczytałem w "pigule" że Oblivion do Europy zawita 30 kwietnia....Wprawdzie gazetka traktuje o konsolach ale może i tyczyć się to wersji PC. Do tego w planach wydawniczych Cenegi trudno w tej chwili doszukać się Obliviona W OGÓLE!!! Nie ma go nawet w "Dalszych premierach"! Zniknął z lity!!!! Już myślałem że w marcu zagram w tą grę a tu taki ZONK. Co się dzieje??? A może nastapiła nagłą zmiana wydawcy :unsure: (wątpię ale...). Jak ktoś coś wie to niech pisze. Narka.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Zaczynam się wnerwiać :mur: . W PSX Extreme przeczytałem w "pigule" że Oblivion do Europy zawita 30 kwietnia....Wprawdzie gazetka traktuje o konsolach ale może i tyczyć się to wersji PC. Do tego w planach wydawniczych Cenegi trudno w tej chwili doszukać się Obliviona W OGÓLE!!! Nie ma go nawet w "Dalszych premierach"! Zniknął z lity!!!! Już myślałem że w marcu zagram w tą grę a tu taki ZONK. Co się dzieje??? A może nastapiła nagłą zmiana wydawcy :unsure: (wątpię ale...). Jak ktoś coś wie to niech pisze. Narka.

Na peceta bedzie 20 marca,spokojna Twoja rozczochrana.W koncu to dla tej gry zmienilem grafe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojsc polezie ale pewnie bedziesz musial cos wylaczyc i nie bedzie to wygladac zbyt dobrze , zreszta dynamiczne cienie zostaly usuniete z oblivion , wiec nie masz sie o co martwic , niestety ale to co widzielismy na trailerach , nie znajdzie sie w oblivion , obiekty jak lancuchy , rozne porozrzucane kosci itp nie beda rzucaly real time shadows :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... ja liczę, że jako tako polezie na kręconym r9550 - w Morrow się nawet dało grać na MX400 w 1024x768.

U mnie na dobrze wykreconym 9550 gra w morrowinda nie jest przyjemna, musze ustawic dystans na minimum, zeby framerate nie spadal ponizej niegrywalnego. ;/ Kiedys mialem gf2 pro i w sumie tak samo chodzilo. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojsc polezie ale pewnie bedziesz musial cos wylaczyc i nie bedzie to wygladac zbyt dobrze , zreszta dynamiczne cienie zostaly usuniete z oblivion , wiec nie masz sie o co martwic , niestety ale to co widzielismy na trailerach , nie znajdzie sie w oblivion , obiekty jak lancuchy , rozne porozrzucane kosci itp nie beda rzucaly real time shadows :(

Wiesz co, jeżeli tylko gra będzie tak grywalna, jak morrowind to naprawdę mogę sobie wszystko wyłączyć. - w rpg akurat nie fajerwerków szukam.

 

U mnie na dobrze wykreconym 9550 gra w morrowinda nie jest przyjemna, musze ustawic dystans na minimum, zeby framerate nie spadal ponizej niegrywalnego. ;/ Kiedys mialem gf2 pro i w sumie tak samo chodzilo. ;]

E? W morrowinda gram na sprzęcie z podpisu na:

- 1440x900 za pomocą ruskiego tweakera

- z podwojoną widocznością w stosunku do maks oferowanej przez gre, dynamicznie zmniejszaną przy spadku FPS - również dzięki tweakerowi.

- kątem widzenia zwiększonym z 75* do 90* w proporcjach 16:10 (tweaker raz jeszcze)

- cienie na full (ale denerwują mnie, tylko zapominam wyłączyć)

- tweaker usuwa elementy graficzne mniejsze niż x znajdujące się dalej niż y, co potrafi dać niezłego kopa kosztem tego, że np. drzewa kilometr od ciebie nie mają liści, nie widać mniejszych kamieni, skrzynek, beczek. Ale mam ustawioną odległość ukrywania detali większą, niż domyślna widoczność gry.

- adaptive antyaliasem x2 ustawionym na quality

- anizo x2 performance

- texture i mipmap level na performance.

- średni FPS w okolicach 30, przy spadku poniżej zadanego (u mnie 25) tweaker automatycznie zmniejsza widoczność.

Niezależnie od powyższego, w morrowindzie imho niegrywalny FPS to pojęcie względne, bo można grać i przy 15. Tweaker ma możliwość uzyskiwania osobnej średniej wartości FPS w trybie walki, co akurat jest przydatne, bo tylko wtedy FPS zasadniczo bywa potrzebny, zaś widoczność niekoniecznie.

- morrow jest dość wymagający co do proca - nie wiem, jakiego masz

- catalysty 6.1 - na omegach bazowanych na 5.9 miałem sporo lepszy FPS, ale te stery zdaje się nie współpracują dobrze ze sterownikiem AGP ULi, albo chipsetem wogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojsc polezie ale pewnie bedziesz musial cos wylaczyc i nie bedzie to wygladac zbyt dobrze , zreszta dynamiczne cienie zostaly usuniete z oblivion , wiec nie masz sie o co martwic , niestety ale to co widzielismy na trailerach , nie znajdzie sie w oblivion , obiekty jak lancuchy , rozne porozrzucane kosci itp nie beda rzucaly real time shadows :(

 

no i dobrze nie wszyscy maja gf7800gtx a wiele osob chetnie zagra dla samej gry a nie dla efektow i grafiki

 

zreszta niewiem o co tyle krzyku z tymi cieniami? i bez nich gra wyglada swietnie :)

 

->hydro2 skad masz ta date ? jakos sie nie doszukalem zadnej konkretnej zapowiedzi ani na stronie oficjalnej ani na adamantowej wiezy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i dobrze nie wszyscy maja gf7800gtx a wiele osob chetnie zagra dla samej gry a nie dla efektow i grafiki

 

zreszta niewiem o co tyle krzyku z tymi cieniami? i bez nich gra wyglada swietnie :)

 

->hydro2 skad masz ta date ? jakos sie nie doszukalem zadnej konkretnej zapowiedzi ani na stronie oficjalnej ani na adamantowej wiezy...

marzec 20 , jest podany w roznych sklepach internetowych np jak ebgames a oni raczej sie nie myla , ale to nadal spekulacje dopoki ktos z bethsda tego nie potwierdzi

 

Things which cast shadows:

Trees

Characters (including self-shadowing)

 

Things which do NOT cast shadows:

Everthing else

 

Things which can have shadows cast onto them:

Everything!

 

mam nadzieje ze to nie prawda ze gra bedzie wygladac w ten sposob : http://www.elderscrolls.com/images/art/ob_pc/obliv06B.jpg

bo to mi bardziej thief 3 przypomina niz gre nowej generacji :(

Edytowane przez tek9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

- morrow jest dość wymagający co do proca - nie wiem, jakiego masz

- catalysty 6.1 - na omegach bazowanych na 5.9 miałem sporo lepszy FPS, ale te stery zdaje się nie współpracują dobrze ze sterownikiem AGP ULi, albo chipsetem wogóle.

No fakt, tetowalem jeszcze na starym duronie 1,6ghz... mowisz, ze na sempronie 64 chodzi dobrze, to sobie niedlugo przetestuje w duecie z tweakerem. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, tetowalem jeszcze na starym duronie 1,6ghz... mowisz, ze na sempronie 64 chodzi dobrze, to sobie niedlugo przetestuje w duecie z tweakerem. ;]

Ty no, ale ja jeszcze miesiąc temu grałem w morka na athlonie 800MHz i 384ram + r9550 z podpisu i w 1024x764 grało się całkiem nieźle bynajmniej nie z minimalną widocznością ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty no, ale ja jeszcze miesiąc temu grałem w morka na athlonie 800MHz i 384ram + r9550 z podpisu i w 1024x764 grało się całkiem nieźle bynajmniej nie z minimalną widocznością ;]

No to nie wiem, moze mam jakas zyle wodna w domu. : D

No nic przetestuje na nowej platformie i powinno byc ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...