Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie unicorn=pegaz bez skrzydeł. chociaż lewitować powinien xd

Jednoro%C5%BCec_%28mitologia%29 != Pegaz_(mitologia).

 

Pegaz to skrzydlaty kon. Unikorn to kon z rogiem na czole. Jak widac kompletnie rozna bajka.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie gry sam osobiscie nie kupilem, kuzyn przyjechał na dłużej z anglii i mi ją zostawił, więc zainstalowałem by zobaczyć co i jak, nażekał na wymagania itp, sam chciałem sprawdzić jak to bedzie u mnie brykać. Jak wyjdzie pl to pewnie sie skuszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie domek i chciałbym umiescic brnon w takich skrzynkach z szyba u góry zeby sie ładnie prezentowała ale nie wiem jak to mozna zrobic...Ma ktos jakis pomysł ?

Normalnie :)

Otwierasz gablotke, wyrzucasz bron na ziemie (SHIFT+L-Klik), uzywajac Z lapiesz bron i przenosisz do gablotki. Zamykasz gablotke i jest piekna wystawa narzedzi mordu :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak btw spotakłem przez przypadek Unicorna ;) lookać:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

Dobrze, ze do polowania na jednorozce nie potrzeba dziewicy (patrz Sapkowski), dopiero by byly jazdy... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2106572[/snapback]

Dobrze, ze do polowania na jednorozce nie potrzeba dziewicy (patrz Sapkowski), dopiero by byly jazdy... :P
Właśnie fajnie by było. Gre by to bardzo urozmaiciło ;). Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś troche, zrobiłem jednego questa, na relaks chciałem powalczyć na arenie...wchodzę na arene, czar dragon skin + protect co daje mi 74 obrony przy dwarven blachach, przeciwnik biegnie na mnie, w tym czasie dostaje dwa firebolty, dobiega, dwa ciosy mieczem i koniec, a jak mnie zaatakuje to ledwo co widac aby zycie zeszło, przez te dwa czary. Jak narazie najdłuzej przeciwnik wytrzymał 20s :lol: Jestem troche zawiedziony poziomem przeciwników z areny, no zeby na dwa strzały...(mam 6lvl, battle mage, breton)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na moim pulpicie pojawila sie ikonka Oblivion ;) Tylko chwilę grałem, dokładniej wyszedłem z kanałów dopiero. Klimat gra buduje niezle, przynajmniej mi sie podoba, dodatkowego uroku dodaje (jezeli dobrze slyszalem) glos Patrick Stewarta jak krola, co prawda krol juz nie zyje ale moze jeszcze w przyszlosci (gry ;) ) go jeszcze uslysze jakos :)

 

Zdziwilo mnie troche wykrycie domyslnych ustawien grafiki, mianowicie wybralo mi Ultra High Quality z HDR i w 1024x768 :( co prawda da sie grac w 1280x1024 na tych samych ustawieniach ale czasami przycina, glownie na zewnatrz.

 

Gra (graficznie) prezentuje sie swietnie (gram na 7800GS@7800GT <- znaczy wydajnosc mam jak stockowy GT), trawa, drzewa, HDR, woda ogolnie swiat wyglada pieknie. Dziwi mnie jednak jedna rzecz, jak jestem na zwenatrz to mam 30fps, nie wiem czemu nigdy nie jest wiecej, tylko 30 moze jest frejmlimit :] No i niestety nie moge ustawic w grze jednoczesnie HDR+AA ani HDR+bloom ale to przypadlosc seri 7 :?

 

Na koniec mam takie pytanko, jezel iw sterach wybiore żeby zawsze bylo AAx4 a w grze utawie aby byl HDR to czy taki "zestaw" rzeczywiscie bedzie dzialal?, tzn czy nie bedzie dzialal tylko AA albo HDR ?

 

Reasumujac gra swietna :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzesiu jak ci latwo to podciagnij troche poziom trudnosci, zobaczysz jaki łomot ci spuszcza

Gram na średnim poziomie takim jaki był od początku gry, thx za przypomnienie ze mozna zwiekszac trudnosc, poskacze sobie po arenie dzis troche :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich, ktorzy zaobserwowali problemy z misja Independent Thievery.

Zwyczajowo objawia on sie tym, ze nie dostajemy informacji o zgromadzeniu kolejnej ilosci zota ze sprzedazy kradzionych rzeczy, co powoduje brak mozliwosci dostania kolejnych misji w g. zlodzieji.

 

Independent Thievery fix

 

W moim przypadku nie dostalem informacji o dobiciu do limitu 1000, gdy faktycznjie mialem ze sprzedanych kradzionych dobr ok 9000.

Edytowane przez spicum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dziś troche, zrobiłem jednego questa, na relaks chciałem powalczyć na arenie...wchodzę na arene, czar dragon skin + protect co daje mi 74 obrony przy dwarven blachach, przeciwnik biegnie na mnie, w tym czasie dostaje dwa firebolty, dobiega, dwa ciosy mieczem i koniec, a jak mnie zaatakuje to ledwo co widac aby zycie zeszło, przez te dwa czary. Jak narazie najdłuzej przeciwnik wytrzymał 20s :lol: Jestem troche zawiedziony poziomem przeciwników z areny, no zeby na dwa strzały...(mam 6lvl, battle mage, breton)

ustaw sobie poziom trud na conajmniej 3/4 i wejdz na arene na 30 lvl ;d

 

 

Dla wszystkich, ktorzy zaobserwowali problemy z misja Independent Thievery.

Zwyczajowo objawia on sie tym, ze nie dostajemy informacji o zgromadzeniu kolejnej ilosci zota ze sprzedazy kradzionych rzeczy, co powoduje brak mozliwosci dostania kolejnych misji w g. zlodzieji.

 

Independent Thievery fix

 

W moim przypadku nie dostalem informacji o dobiciu do limitu 1000, gdy faktycznjie mialem ze sprzedanych kradzionych dobr ok 9000.

Przyda sie napewno bo też miałem taki sam problem ale mi jakoś sam sie rozwiązał ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buu po co chcesz ustawiać HDR+Bloom?

Dobra z tym HDR+bloom to walnąłem jak nie powiem kto :D ale troche mi szkoda HDR+AA, dlatego ponawiam pytanie czy wymuszenie w sterah AAx4 i wlaczenie w grze HDR owocuje "obecnoscia" AA jednoczesnie z HDR w grze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wiem że mam mało ramu i w ogóle ale gra przed chwilą wyłączała się u mnie dobre 10 minut!! To chyba nie jest do końca normalne :? . Grałem ledwo 1,5h wprawdzie troszkę mapki przeszedłem i kilka questów zrobiłem ale, żeby tyle trwało wyłączanie gry? Czy ktoś z was też tak ma czasem? Nie mówie że zawsze tak mam na dobrą sprawę to teraz był drugi raz kiedy ewidentnie mi się dłużyło (zawsze też czekam sporo ale nie tyle). Ta gra chyba nie szanuje swapa :/....Nara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wszystko ładuje itd. chwile

Co do gry zdobylem i odpalilem ją na tym czyms :) dzieki oldblivionowi, szkoda gdac w podziemiach to jeszcze jakos wyglądalo ale jak sie wyjdzie to czy sie cche czy nie grafika odrzuca,nowa grafika z pixelami 2.0 fake hdr i sproboje pograc wtedy pewnie juz bedzie pl bo nieumiem grac w rpg po angielsku :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.Nauczyłem sie wlasnie armor na expert i moge naprawiac pancerz na 125% i max armor jaki moge miec to 85.Przykładowo jak zdjeme rekawiczki co daja mi 8 pancerza to dalej mam 85.Czy 85 to max pancerz jaki mozna miec?Mam 21 level

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm levelowanie postaci i dziwny poziom trudnosci sprawil ze oblivion jest pierwsza gra w ktorej nie zwracam prawie zadnje uwagli na levele 8O , wiem, ze i tak kazdego questa skoncze nie wazne ile bede mial doswiadczenia itp. Dziwacznie sie gra, troche bardziej jak w dobra gre przygodowa ala wladca pierscieni ;) niz RPG. W GB czy NVN bylo calkiem inaczej mimo ze tez byly poziomy trudnosci, no ale levelowania kreatur nie bylo. Jest to zdcydowanie najpowazniejszy blad w oblivionie. Nastepnym razem jak bede gral to z modami.

 

prawdziwy orgazm z levelowaniem przezywalem w Falloucie :-)

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem.Nauczyłem sie wlasnie armor na expert i moge naprawiac pancerz na 125% i max armor jaki moge miec to 85.Przykładowo jak zdjeme rekawiczki co daja mi 8 pancerza to dalej mam 85.Czy 85 to max pancerz jaki mozna miec?Mam 21 level

tak 85 to max niestety ;d.

 

hm levelowanie postaci i dziwny poziom trudnosci sprawil ze oblivion jest pierwsza gra w ktorej nie zwracam prawie zadnje uwagli na levele 8O , wiem, ze i tak kazdego questa skoncze nie wazne ile bede mial doswiadczenia itp. Dziwacznie sie gra, troche bardziej jak w dobra gre przygodowa ala wladca pierscieni ;) niz RPG. W GB czy NVN bylo calkiem inaczej mimo ze tez byly poziomy trudnosci, no ale levelowania kreatur nie bylo. Jest to zdcydowanie najpowazniejszy blad w oblivionie. Nastepnym razem jak bede gral to z modami.

 

prawdziwy orgazm z levelowaniem przezywalem w Falloucie :-)

pierwszy raz sie z Tobą zgodze ;). Obek bez modów ssie troche z tymi levelami ;(. No system special rzadzi w ogole fallouty rzadza panny i panowie ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich ktorzy maja zamiar podejsc do misji "Shadow over Hackdirt".

Misja calkiem mila, tyle ze po otrzymaniu nagrody za jej wykonanie postac przestaje rozwijac skill Mercantile.

Wyglada na klasyczny bug - bardzo upierdliwy. Niestety wykonalem go i teraz musze sie szkolic u trenerow ...

 

Potwierdzenie wystepowania na oficjalnym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich ktorzy maja zamiar podejsc do misji "Shadow over Hackdirt".

Misja calkiem mila, tyle ze po otrzymaniu nagrody za jej wykonanie postac przestaje rozwijac skill Mercantile.

Wyglada na klasyczny bug - bardzo upierdliwy. Niestety wykonalem go i teraz musze sie szkolic u trenerow ...

Potwierdzenie wystepowania na oficjalnym forum

hmm z tego co pamietam to w pewnym momencie też mi ten skill od sprzedawania przestał wzrastać. Zobacze jak wejde do obka ale chyba jedna to prawda ;). Thx za kolojne dobre info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten bug polega na tym, że zdobywamy po tym queście ileś punktów w mercantile, ale tak naprawdę ich nie zdobywamy. ;) Zagmatwane. Podam przykład.

 

Mamy przed wykonaniem questa mercantile na 50 poziomie. Za wykonanie zadania dostajemy, powiedzmy +2. Nasz skill teoretycznie wzrasta do 52, ale tak naprawdę pozostaje na 50 poziomie. Musimy zdobyć dwa levele w mercantile, żeby pasek postępu od mercantile się ruszył. Mam nadzieję że łapiecie o co chodzi. ;)

 

To samo jest z zadaniem dla Grey Prince'a w Arenie, bloodworks. Po wykonaniu zadania dostajemy:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «

W rzeczywistości poziom naszego skilla zwiększa się tylko w karcie postaci i żeby pasek postępu w tych skillach zaczął biec na nowo, musimy się w tych skillach podszkolić.

 

Zadanie z Hackdirt jest bardzo ciekawe i klimatyczne. Jak już tam będziecie, to zajrzyjcie do kapliczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chmm, może żeczywiscie tak było bo przez dłuższy czas nie otrzymywałem punktów do Marcantile ale co do Gray Princa to u mnie nie było żadnych problemów. Jestem wojownikiem i m.in. szkolę się w tych skillach które on podnosi. Gdyby mi nie wchodziły dłużej to na bank bym zauważył a nic takiego nie miałem. Tak czy inaczej skillsy lecą mi dalej, nic się nie zablokowało.

 

@bonco

Wiesz, wszystko szybciej Ci się ładuje pewnie dlatego że masz tego ramu jednak trochę wiecej + niższe detale. A do tego to sam początek gry. Jak pochodzisz sobie po mapie świata, powchodzisz do kilku podziemi to i u Ciebie zacznie się mulić ;). Taki już ten Obek jest...ramożerny ;). A tak w ogóle to zarzuć screena jak to wygląda u Ciebie. Nara.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...