Skocz do zawartości
Crosis

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Rekomendowane odpowiedzi

jest parę patchów z serii nude - 2 topless i jeden taki całkiem nude, hehe :)

nazywa się valfdalenude czy jakos tak i tego polecam. Aby fajnie dzialalo dodatkowo warto zainstalowac patcha z czarem nude, który się pojawia w sklepie z czarami w imperialcity. po wycelowaniu na osobę znika jej ubranie :) Taki maly smaczek w grze:)

 

a tak ogólnie to w miescie gdzie jest koles od ninrootów (Skingrad chyba) jest alchemiczka i mozna sobie z nią porozmawiać o nekrofilii - wygląda na to, że kobietka jest praktykująca, hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, z tego linka jest jeden, a reszta na TES Source. A co do tego zakwalifikowania - prawda, ale Amerykanie to dziwny naród - golizna im strasznie szkodzi a karmią dzieci i młodzież scenami morderstw, posiadanie broni - itd. Zresztą - polecam film "Bowling for Columbine"

 

A co do Obliviona - to przecież na xb360 nie zainstaluje tych modów (chyba żadnego, być moze poza oficjalnymi) a na PC kazdy sobie sciąga i instaluje na wlasne życzenie - nie mozna potem o to pozywać Bethesdy jako producenta gry.

To trochę tak gdyby ktoś pozywał Polmos o to, że po wypiciu określonej ilości wódy poczuł się źle ;) . Lub producenta Partition Magic o to, że tym programem sformatował sobie twardziela omyłkowo....

 

Ale USA to dziwny kraj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do Obliviona - to przecież na xb360 nie zainstaluje tych modów (chyba żadnego, być moze poza oficjalnymi) a na PC kazdy sobie sciąga i instaluje na wlasne życzenie - nie mozna potem o to pozywać Bethesdy jako producenta gry.

To trochę tak gdyby ktoś pozywał Polmos o to, że po wypiciu określonej ilości wódy poczuł się źle ;) . Lub producenta Partition Magic o to, że tym programem sformatował sobie twardziela omyłkowo....

:lol2: tylko ze po wypiciu wody masz kaca i trzezwiejesz, po formacie mozesz probowac odzyskac dane

ALE jak taki 16-to latek zobaczy naga postac w grze to nawet odinstaluj/format nie pomoze :-| -> psychika zniszczona do konca zycia :mur: :lol:

 

EDIT: literowka ;)

Edytowane przez Leszkon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pożyczył mi dziś tą grę na kilka dni i ... jest świetna :D Mimo że gram na minimum detali :P Mam tylko drobne pytanie... Czy może mi ktoś powiedzieć jak łapać przedmioty i je przemieszczać =/? Nazbierałem masę rzeczy i nie mogę sie ruszać, a nie wiem jak je wyrzucić :( Książeczki brak =/...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pożyczył mi dziś tą grę na kilka dni i ... jest świetna :D Mimo że gram na minimum detali :P Mam tylko drobne pytanie... Czy może mi ktoś powiedzieć jak łapać przedmioty i je przemieszczać =/? Nazbierałem masę rzeczy i nie mogę sie ruszać, a nie wiem jak je wyrzucić :( Książeczki brak =/...

Oczywiście że łatwiej napisac kolejnego głupiego posta, zamiast trochę się wysilić i użyć WYSZUKIWARKI, która jest NA DOLE. Dostałbyś odpowiedź w PIĘĆ SEKUND a tak sobie jeszcze trochę poczekasz, az ktoś bardziej litościwy ci jej udzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że łatwiej napisac kolejnego głupiego posta, zamiast trochę się wysilić i użyć WYSZUKIWARKI, która jest NA DOLE. Dostałbyś odpowiedź w PIĘĆ SEKUND a tak sobie jeszcze trochę poczekasz, az ktoś bardziej litościwy ci jej udzieli.

Wież lub nie, ale szukałem w Google oraz w wyszukiwarce i jakbym znalazł to co chce, bym nie prosił głupio o pomoc na forum :mur: A nie wiem tylko jak wyrzucać z inwentarza rzeczy na ziemię <_< resztę już znalazłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech, naprawdę nie wiem co mnie do tego skłania, ale dam ci krótki kurs obsługi forum. Nie powiem wprost, bo nie mam zamiaru propagować lenistwa.

 

1. Zjeżdżasz na dół strony.

2. W wyszukiwarce wpisujesz słowo "wyrzucić"

3. Klikasz na "Szukaj w temacie"

4. Znajduje całe 8 postów, w tym trzy z naszej obecnej dyskusji. Boże! Pięć postów! Dobrze że jest weekend, to może zdążę przeczytać.

5. W przedostatnim poście masz link do INSTRUKCJI, napisany grubymi literami.

6. W ostatnim poście masz wprost napisane, co masz zrobić, żeby wyrzucić przedmiot.

 

I co? Trudne było prawda?

Edytowane przez IamWeasel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel pożyczył mi dziś tą grę na kilka dni i ... jest świetna :D Mimo że gram na minimum detali :P Mam tylko drobne pytanie... Czy może mi ktoś powiedzieć jak łapać przedmioty i je przemieszczać =/? Nazbierałem masę rzeczy i nie mogę sie ruszać, a nie wiem jak je wyrzucić :( Książeczki brak =/...

To całkiem proste :P. Robisz to na dwa sposoby:

1 w inventory naciskasz na przedmiot lewym przyciskiem myszki i trzymasz długo naciśniety wtedy bedzie miał ten przedmioty jakby w dłoni (sam oblokasz co i jak)

2 shift+lewy przycisk myszki i wyrzucasz przedmiot z inventory

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Czy u was po zainstalowaniu patcha do obka tez nie dzialaja tekstury wrzucone do katalogu'data'?

mam tam teksturki poprawiajace wyglad gleby w dalszej odleglosci,no i teraz nie dzialaja:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! Czy u was po zainstalowaniu patcha do obka tez nie dzialaja tekstury wrzucone do katalogu'data'?

mam tam teksturki poprawiajace wyglad gleby w dalszej odleglosci,no i teraz nie dzialaja:(

Wygląda na to, że nie działają po dodaniu patcha ;/.

 

Znacie jakiś fajny mod dodajacy jakieś questy ?. Ja mam pare ciekawych np. 300 Artifacts of Tamriel czy Epic DB. Ten Artifact od Tamriel jest naprawde fajny ;). Dodaje nam ksiażke, którą możemy sobie kupić w każdym sklepie z książkami (np First Edition ;)). W tej ksiązce opisane jest parę fajnych artefaktów (nawet duża ilość). Cześć ma określone swoje ostatnie 'miejsce pobytu' a cześć nie. Naprawde fajny mod. W sumie moim zadniem coś takiego powinno być odrazu w grze bo tutaj ze sprzetem do zabijania itp jest raczej cienko :P. Tutaj macie linka do sciagniecia AoT. Ogolnie polecam tą stronke (pewnie wiekszość z Was już dawno o nie wie ;)). Znajdziecie tam mnóstwo modów, praktycznie codziennie nowe. Miłej zabawy ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To całkiem proste :P. Robisz to na dwa sposoby:

1 w inventory naciskasz na przedmiot lewym przyciskiem myszki i trzymasz długo naciśniety wtedy bedzie miał ten przedmioty jakby w dłoni (sam oblokasz co i jak)

2 shift+lewy przycisk myszki i wyrzucasz przedmiot z inventory

Nad takimi nie warto się litowac :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad takimi nie warto się litowac :-P

Hmm dla mnie każdy człek to człek nie ważne jaki.

 

Eee... fakt... teraz mi głupio :oops: Szukałem pod hasłem klawiszologia i usunąć... =( Sorry...

Nie ma sprawy ;).

 

A co do moda artifact of tamriel to naprawde polecam. Oblivion ożył znów na chwile ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na chwilę? ;p ja czekam na full łatkę ;p (bety nie będę instalował prezeca ;p) jak się poprawi stabilność to będe pykać dalej :D (narazie może pozbieram ciekawsze mody :] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh na chwilę? ;p ja czekam na full łatkę ;p (bety nie będę instalował prezeca ;p) jak się poprawi stabilność to będe pykać dalej :D (narazie może pozbieram ciekawsze mody :] )

No na chwile niestety ;(. Ale mniejsza z tym ;).

 

Testowałem właśnie Oldbliviona i mam co to tego mieszane uczucia. Po pierwsze wrost fps tak jak myślałem jest na poziomie 2 czy 3 razy. Problem polega na tym, że gra wyglada dziwnie. Nie brzydko tylko dziwnie. Mam wiecej efektów dzieki Oldblivionowi (np specularpass ;)) ale w wiekszości momentów gra wygląda dosłownie blado (szaro i czarno-biało). W sumie pomimo mniejszej ilosci efektów wole grać na 5900 ze starym cfg bo gra wyglada przyjemniej. Wniosek sie nasuwa taki, że kolosią od Obka nie chciało sie implementować (?) (bo po co ? ;d) pełnej obsługi ps 1.1 czy 1.3. Szkoda bo np w Sourcie czy CoD 2 jest coś takiego. Dla mnie różnica np CS:S na 7800gt przy dxlevel 9.0 a 5900xt przy dx 8.1 (ps 1.1 (1.3)) jest znikoma (może woda wyraźnie lepiej wygląda ;)). Oldblivion bedzie sie jeszcze rozwijał i może bedzie to lepiej wyglądać. Na to chwile to nie polecam Olda, chociaż przyrost fps jest naprawde duży (no i nie ma crashy przynajmniej :P).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm podaj jeszcze jakieś ciekawe mody :] bo te opisy po angielsku na gamespocie nic mi nie mówią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ta gre juz tydzien duzo nie gralem(jeszcze), bo nie mam czasu, nie grzebalem rowniez w .ini(dzisiaj zamiezam), jak do tej pory to wymagania dla tej gry sa straszne, jesli programisci dalej tak beda pisac programy na PC, to chyba nikt nie bedzie juz gral na PC, Jesli dla plynnej gry na PC potrzeba przynajmniej x1900xtx, lub SLI 7900gt. Na moim komputerze nie takim slabym w koncu, klatki w tej grze potrafia spasc nawet do 10!!! w lasach i przy trawiastych terenach, jak jest kilka(5-9) postaci walczacych to spada w niektorych pomieszczeniach do 15klatek to jest stanowczo za malo, przy czym jest niewielka(minimalna) roznica w wydajnosci np pomiedzy 1024x768 bez AAx2, a 1280x1024 AAx2, Fakt mam troche zasyfiony system, ale jak go zoptymalizuje to moze bedzie ze 2-3 klatki wiecej. Bez grzebania w pliku ini sie nie obejdzie, bo walka ze stworami jak by nie bylo przy 15 klatkach to nie jest zadna przyjemnosc, i niech mi nikt nie mowi, ze dla tej gry nie jest wazny FPS, dla kazej gry jest wazny jesli ktos ma ochote w miare komfortowo grac, ogolnie mowiac rozsadne minimalne spadki to 20FPS i to naprawde rzadko zdarzajace sie. Fakt moglbym kupic nowego kompa, ale to chyba nie o to chodzi. Wkurzyli mnie ludzie tworzacy ta gre. Ogulnie do tej pory wszystkie gry mi smigaly F.E.A.R, FAR CRY, QUAKE 4 itd. w FULL DETAILS i w rozdzielczosci przewaznie 1280x1024 i AFx4 lub x8 i AAx2, z minimalnymi spadkami 25klatek naprawde rzadko. Zobacze co bedzie jak sie pobawie .ini zainstaluje najnowsze stery i zoptymalizuje lepiej system na cuda nie licze, ale nie dobrze dzieje sie w swiecie gier PC jesli niedlugo stanie sie standardem 2x Gf7900gtx dla gier na PC to bedzie to chyba koniec. Niewiele osob stac na to zeby kupic za 1000Euro 2karty graficzne do kompa(i reszte pozadnych podzespolow), nie tylko w polsce nawet na swiecie, taki sprzet maja tylko naprawde zatwardziali fani komputerow i gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh nareszcie mam ten fakin dragon armor ;p i? myślałem że to fajniej będzie wyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yuucOm podaj jeszcze jakieś ciekawe mody :] bo te opisy po angielsku na gamespocie nic mi nie mówią :D

Sie robi ;)

 

Podobno ten 2122548[/snapback]

heh nareszcie mam ten fakin dragon armor ;p i? myślałem że to fajniej będzie wyglądać...

 

toż to syf ;). Nie wiem na, którym lvl ukończyłeś, ale ja na 39 chyba i dla mnie to był złom roku ;). Chociaz dla nisko-poziomowych postaci to zbroja całkiem całkiem ;).

Edytowane przez yuucOm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Witam. Mam ta gre juz tydzien duzo nie gralem(jeszcze), bo nie mam czasu, nie grzebalem rowniez w .ini(dzisiaj zamiezam), jak do tej pory to wymagania dla tej gry sa straszne, jesli programisci dalej tak beda pisac programy na PC, to chyba nikt nie bedzie juz gral na PC, Jesli dla plynnej gry na PC potrzeba przynajmniej x1900xtx, lub SLI 7900gt. Na moim komputerze nie takim slabym w koncu, klatki w tej grze potrafia spasc nawet do 10!!! (ciach)

U Ciebie waskim gardlem jest procek. Tutaj mniej niz karta graficzna liczy sie wydajnosc proca. Podam to na przykladzie wlasnym:

Na 6600 gralo mi sie "w miare" - w miare, bo HDR + duzo detali powodowalo gigantyczna czkawke w niektorych momentach, ale ogolnie ponizej 20 FPS nie spadalo za czesto. Pogrzebalem w INI, pobawilem sie troche i wycigalem zadowalajaca wydajnosc przy przyzwoitym wygladzie.

Zmienilem grafike. X1800XL - nie ukrywam, ze specjalnie dla Obka w zasadzie. Sytaucja wyglada teraz nastepujaco: gram w 1280x1024, HDR wlaczony, wszystko praktycznie na full, troche zmian w INI. I jak wyglada sytuacja z framerate? Nie przycina sie juz w lasach, miasta nie dozynaja FPSow, nie mam tych przycinek na pol sekundy, rzucanie flara nie powoduje dostrzegalnych spowolnien. Ale gdy w miescie jest wiecej niz 10 osob na raz, albo w terenie atakuje mnie kilku wrogow - klatki i tak potrafia spasc do 25-30. Poza tym jest to gra, w ktorej odnotowalem najmniejszy przyrost FPS ze wszystkich (poza PES5, bo tam jest na stale 60 ;)) - F.E.A.R. dostal takiego kopa w zadek, ze to nieporozumienie, tak samo demko Quake IV (choc juz wczesniej nie narzekalem, ale teraz chodzi z AAx4) - natomiast Obek tam gdzie mocno zwalnial z powodu natloku NPC, tak zwalnia i teraz. Choc widoki z gor moge juz podziwiac bez tej denerwujacej czkawki przy naglym obrocie ;)

 

yuucOm podaj jeszcze jakieś ciekawe mody :] bo te opisy po angielsku na gamespocie nic mi nie mówią

Okresle to nastepujaco: skoro opisy na gamespocie nic Ci nie mowia, to i granie w te mody poza podazaniem za strzalka nic Ci nie da. Bo to, co napisales, swiadczy o bardzo slabej znajomosci angielskiego u Ciebie i determinuje sposob, w jaki podchodzisz do gry - taranem, taranem mosci panowie! azymut pokaze koniec taranu! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toż to syf ;). Nie wiem na, którym lvl ukończyłeś, ale ja na 39 chyba i dla mnie to był złom roku ;). Chociaz dla nisko-poziomowych postaci to zbroja całkiem całkiem ;).

na 10 lvl'u ;p założyłem i odrazu ściągmołem wdzianko z dark broderhood lepsze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 10 lvl'u ;p założyłem i odrazu ściągmołem wdzianko z dark broderhood lepsze ;p

:o. Jak na 10 lvl sie nie przydaje to po co coś takiego dodawali :ploom:. Myślałem ze bedzie sobie można samemu złożyć tego armora a tutaj lipa :P. Ale fajna była animacja końcowa co nie ? :P Moim zdaniem jedyny plus main questa. Po przejsciu prawie całej gry maina nawet nie pamietam. Smutne to troche ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam powazny problem z main questem. Po zamknieciu bramy i wydostaniu tego kolesia z Kwatch. Udalem sie do klasztorku i tam zabilem kilku wrogow, nastepnie dostalem klucz do jakiejs twierdzy w gorach (przynajmniej tak sadze). Pozniej niestety mialem mala zatarczke ze straznikiem i wsadzili mnie do pudla(wydaje mi sie ze po wyjsciu ten wlasnie klucz stracilem tzn nie bylo go w ekwipunku), po wyjsciu kontynuowalem zabawe robiac poboczne questy i pewnego pieknego dnia wybralem sie do tego zamku, a tam o klucz mnie prosi(niestety juz go nie mam). Pytanie co teraz zrobic? Probowalem juz pojsc do braciszkow i gadalem z nimi, lecz klucza nowego nie dostalem. Mam nadzieje ze da sie cos zrobic. Wrot do zamku nie da sie otworzyc zakleciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azereus

 

Co zrobiłeś z Martinem? ;)

 

Jeśli dobrze Cię rozumiem, to po załatwieniu sprawy w Kvatch, poszedłeś razem z Martinem do Weynon Priory. Tam wyeliminowałeś osoby z Mythic Dawn i na tym main questa zakończyłeś? Jeśli tak, to musisz odnaleźć Martina i razem z nim udać się do Cloud Ruler Temple (na północ od Brumy). Kiedy dotrzesz tam razem z Martinem i Jauffre, drzwi się otworzą (a właściwie zrobi to Cyrus, jeden z wojowników należących do Blades).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie waskim gardlem jest procek. Tutaj mniej niz karta graficzna liczy sie wydajnosc proca. Podam to na przykladzie wlasnym:

Na 6600 gralo mi sie "w miare" - w miare, bo HDR + duzo detali powodowalo gigantyczna czkawke w niektorych momentach, ale ogolnie ponizej 20 FPS nie spadalo za czesto. Pogrzebalem w INI, pobawilem sie troche i wycigalem zadowalajaca wydajnosc przy przyzwoitym wygladzie.

Ogolnie pobawilem sie troche w optymalizacje systemu, jeszcze nie grzebalem w .ini i jednak jest lepiej teraz juz raczej nie spada ponizej 20 klatek nawet w lasach(z reguly jest 22-27 w lesie), chyba ze jest bardzo duzo NCP wtedy potrafi spasc do 18, gram w 1280x1024 bez AA z AFx8 i prawie Full details, Suwaki cieni na 50% tylko zmiejszone. Pogrzebie w ini i mysle ze bedzie przyzwoicie. Jak narazie nagrywarka mi sie psuje i w zaleznosci czy jej sie podoba czy nie odczytuje plyty. Pisales ze moim waskim gardlem jest procek, moze tak, ale w sumie jest to ponad 2500Mhz=4200+(wedlug programu UAMD) na szynie 232Mhz, +dobre timingi pamieci wiec nie powinno byc tak zle. Nie mam czasu, ani checi na wydawanie pieniedzy na nowego kompa, wiec bede meczyl sie z tym co mam. Chociaz moze sie zastanowie nad sprzedarza starych podzespolow i kupie jakiegos X2 i lepsza grafike. ALe nie usmiecha mi sie jak narazie pakowanie takiej forsy tylko dla Obliviona zobaczymy co bedzie dzialo sie na rynku w ciagu najblizszych miesiecy. Jak by nie bylo jak narazie nie mialem zadnych wiekszych problemow jesli chodzi o gry z moim sprzetem dopoki nie wyszedl oblivion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co zrobiłeś z Martinem? ;)

Stoi sobie razem z braciszkiem. Wciaz zyje :D

 

Jeśli dobrze Cię rozumiem, to po załatwieniu sprawy w Kvatch, poszedłeś razem z Martinem do Weynon Priory. Tam wyeliminowałeś osoby z Mythic Dawn i na tym main questa zakończyłeś? Jeśli tak, to musisz odnaleźć Martina i razem z nim udać się do Cloud Ruler Temple (na północ od Brumy). Kiedy dotrzesz tam razem z Martinem i Jauffre, drzwi się otworzą (a właściwie zrobi to Cyrus, jeden z wojowników należących do Blades).

Lecz Martin nie ma zbytnio ochoty, aby ze mna isc. Jest jakis sposob na przekonanie go?

 

 

PS. Wielkie dzieki za blyskawiczna odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...