Skocz do zawartości
Matcheo

Temp Amd Athlon 64, 1800 Mhz (9 X 200) 3000+

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

Chcialem sprawdzi jaka jest temperatura na procku AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+ plyty glownej A8NE-FM (3 PCI, 1 PCI-E x16) i sprawdzilem programem EVEREST dane wyszly nastepujace:

Właściwości czujnika:

Typ czujnika SMSC DME1737 (SMBus 2Eh)

 

Temperatury:

Płyta główna 37 °C (99 °F)

Aux 49 °C (120 °F)

WDC WD800JD-22LSA0 35 °C (95 °F)

WDC WD800JD-22LSA0 29 °C (84 °F)

 

Wentylatory:

Procesor 970 RPM

 

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 0.95 V

+2.5 V 2.51 V

+3.3 V 3.32 V

+5 V 5.13 V

+12 V 12.13 V

VTR 3.44 V

 

co to w ogole jest ta temperatura AUX ???

no i czy parametry sa w miare OK ???

 

i jeszcze jedno mam wentylatora na obudowe standardowke arctica coolera i dziala po prawnie na innych kompach a na tym kreci i pochwili sie wylacza calkowicie co moze byc przyczyna ??

 

z gory dzieki za jakikolwiek komentarz

Edytowane przez Matcheo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest problem na AMD A64 3000 mam standardowke z czujnikiem chlodzenia wiec co ?? polecasz wymiane wiatrak ????

 

no ale spojrz jeszcze na to zalozylem na obudowe coolera arctica i doopa kreci sie kreci ise wylacza potem czasami jeszcze po kreci lub wcale a na innym smiga jak opentany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw w biosie aby wylaczal sie wiatrak gdy temp spadnie ponizej 25 C a na full jak osiagnie powiedzmy 55... albo masz pecha i ta blaszka na procku co rdzen przykrywa nie przylega dokladnie do rdzenia i mimo chlodzenia i tak temp bedzie dosc wysoka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to pecha? To chyba w kwestii producenta leży to, żeby blaszka przylegała do rdzenia. AMD64 są dość wrażliwe na temperatury, a same też nie wydzielają dużo ciepła.

Matcheo spróbuj dotknąć radiatora od spodu, bez odkręcania go oczywiście. Jeśli faktycznie ma 55 stopni to to poczujesz. Może problem lezy w płycie, która zawyza odczyty. Ja ma DFI też myślałem, że mam coś nie tak z prockiem, ale upgrade biosu obniżył temperature, a raczej jej odczyt o 10*C. Co do zmiany wentylatora, to nie spieszyłbym się aż tak jeśli nie planujesz OC. W końcu AMD stworzyło te wentylatory, żeby chłodziły procesory, więc muszą spełniać swoje zadanie. Spróboj najpierw dotknąć radiatora i napisz co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator na procku jest hmm no nie zimny jak lood ale chlodny nie czuc by mial 55 C to juz bardziej cieplejszy radiator jest na graficznej

wiec co male obroty wentylatora ??

czytalem w wypowiedzach ze ludzie ktorzy kupowali wentylatorki mieli rozne zdanie ze cichochodzi - OK chodzi nie ktorym sie rozjechal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...