Skocz do zawartości
Frod0

800gt Vs. 800gto

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosc duzy problem zastanawiam sie nad modernizacja kompa mysle nad zmiana procka,płyty i karty graficznej (ewentualnie zasilacza). Wszelkie sugestie mile widziane.

 

P.S pomysl z sempronem na 939 jest b.dobry. tylko narazie semprony sa trudno dostepne.

 

Doszlem do wniosku ze tylko 939 wchodzi w gre.

mam na ten cel okolo 1400zł. <_<

Edytowane przez Frod0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pomysly to:

 

I socket A

1. zmian procka na bartona 2500+.

2. grafy na 9700pro.

3. plyta ta sama epox 8k9a ( KT400 ).(ta posiadam)

 

II 754

1.sempron 2600+

2.6600 turboforce (pci)

3.gigabyte GA-K8NE

 

III 939

1.athlon 3000+ ???

2.6600 turboF.

3. ???

 

1724191[/snapback]

jeżeli zmieniasz płytę, proca i grafe to odradzam wariant I - no chyba, że kupisz coś używanego i po okazyjnej cenie. ogólnie nie inwestowałbym obecnie w agp - technicznie nie jest dużo słabszy od pciex ale marketing robi swoje i agp jest wypierane.

wariant II czyli s.754 z pciex wydaje się świetnym kompromisem o ile trafisz płytę, która pogodzi te dwie rzeczy (754/pciex) i cię zadowoli. z tego co czytałem to płyty s.754/pciex są dalekie od doskonałości więc i to bym odpuścił. ale poczytaj coś na ten temat - różnica pomiędzy sempem a athlonem64 3000 jest duża. i co do procka to chyba bardziej polecany jest 2800 ale nie jestem pewien - spytaj tomcata99 - on siedzi mocno w temacie.

wariant III - imo najlepszy chociaż a64 3000 ma swoją cenę. jakąś alternatywą może być sempron na s.939 ale to już oceń sam czy warto. no i te sempy są coś mało dostępne. jako grafe wybrałbym radeona x1300 pro (ok. 400pln) - co prawda to nowość na rynku ale recenzje zbierał pozytywne. ten 6600 force to rozumiem gigabyte GV-NX66256DP? w testach x1300 był od tego szybszy no i jest tańszy. co do płyty to o ile nie należysz do którejś z dwóch skrajnych frakcji (mam na myśli oszczędnych i maniaków o/c) to wziąłbym jakąś solidną płytę w okolicy 400pln na nforce4 - np. asus a8ne albo epoxa EP-9NPAJ. do gb jakoś nie mam przekonania - czytałem, że niektóre tańsze modele mają na stałe wlutowane kości biosu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupił procka i płytę główną pod S939 + zasilacz. Karta graficzna może poczekać - najwyżej kupisz płytę główną, która ma zarówno AGP, jak i PCI-E. Np. AsRock 939DUAL-SATA2 (254,91 zł). Procek to Venice 3000+ z osobnym coolerem, a karta graficzna GF6600GT lub Radeon X800GT. Do tego obowiązkowo zasilacz - choćby Fortron (350W - 49 zł) z Allegro.

 

Jeśli odrazu masz zamiar kupić kartę graficzną na PCI-E to weź jakąś płytkę ze SLI (ew. CrossFire, ale ceny zaczynają się od 900 złotych). Może być to MSI K8N SLI-F (359,50 zł) i do tego dżifors, bo RadoslavUF nie połączysz w SLI...

Edytowane przez Venice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta płyta MSI, którą ci poleciłem to najatńsza płytka ze SLI, oparta na najszybszym (na równi z Ultrą) chipsecie nVidii. Podejrzewam, że nie ma zawrotnych możliwości O/C, ale wszystko jest na "swoim miejscu".

 

Ale jeśli kupujesz Radeona to weź mojego Asusa A8N-E. Cena nie powinna przekroczyć 400 złotych, a jest poprostu bardzo dobra. Możliwości też dobra, a płyta wytrzymuje trochę wyższy HT niż podaje producent.

 

Ale jeśli bierzesz GF to MSI będzie najlepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Płyta asua jest wydajna:)

2.Athlon venice jak wszyscy wiemy jest poprostu zajebisty do podkręcania :)

3. x800gto da sie odblokować potoki które daja wydajność o model wyższy:)

 

 

-=Edit=- Bleeeeeeeee

Edytowane przez Hawk76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...