Skocz do zawartości
poca

Śmieszne Temperatury...

Rekomendowane odpowiedzi

Wc jak w podpisie.

 

Krótki opis problemu: A64 3000 Venice

 

default // 1.36v htt 200 - temp. ~29-30'C idle # ~37-38'C stress

malutkie oc // 1.55v (wg. biosa czyli max) htt 285 - temp. ~ 31-32'C idle # ~49-55'C (to było max.) stress

 

 

Ktoś zauważył jakieś "małe" skoki temperatury?:>

Czym to jest spowodowane?

 

Podam reszte danych ale one akurat tutaj chyba nie mają znaczenia.

 

vdram = default 2.6v // oc 2.8v || cooler 120mm

chipset = 39-43'C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś jest wzrokowcem i coś złego zauważy ;>

http://toya.net.pl/~poca/komp/index.php?page=1

 

---

 

Czyli sprawdzić czy blok dobrze leży na cpu. Co mam przez to rozumieć? Że najlepiej by było go zdjąć od nowa paste położyć i spokojnie go dokręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, żeby blok dokręcić tak, aby z mobo pociekły soki :P. blok musi przylegać równomiernie do całej powierzchni rdzenia. tylko wtedy transport ciepła odbywa się prawidłowo.

 

co do wygrzewania pasty, to nie polecam wyłączania pompy i grzania CPU co nie wiadomo jakich temperatur. bo kto ci da gwarancję, że w razie zwolnionego refleksu, zadziałają zabezpieczenia przed przegrzaniem...pasta wygrzeje się i bez takich praktyk. poza tym świeża pasta nie zmieni temp. o 10*C B)

 

zdejmij najlepiej blok. nałóż jeszcze raz pastę a potem zamontuj go, dokręcając śruby równomiernie z każdej strony (dokręcaj na przemian po przekątnych bloku) mam nadzieję, że temp. się ustabilizują na normalnym poziomie :)

Edytowane przez kedzil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamietaj ze pasty ma byc minimum.. na blok nakladasz troszke i wcierasz a potem dokladnie wycierasz to co zostalo.. a na procku tez jak najmniej.. najlepiej rozsmarowac troszke i przejechac po tym karta telefoniczna albo jakas stara bankomatowa..

 

znajomy "informatyk" potrafil nalozyc cala tubke na jeden procesor bo wg niego im wiecej tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano widzisz. Myślałem że znam się na PC, ale nigdy do pasty nie podchodziłem dokładnie.

 

Kiedy dostane blok/radiator na nb to zmienie paste wg. Twoich zaleceń. Jeszcze jakiś screen by się przydał ile tego nałożyć :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam nałożyć pasty wielkości ziarnka ryżu na środek procesora i przyłożyć blok na to, pasta sama się rozsmaruje. Ja dzisiaj wyjmowałem kompa z obudowy i nałożyłem paste jeszcze raz, przedtem miałem 40*C w idle i myślałem że asrock przekłamuje a nałożyłem paste tak jak napisałem i teraz 30*C w idle o_O 10*C przez złe nałożenie pasty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja.. ale tylko oczyszczony i powyzej bodajze 96% (wiec blekit paryski odpada :P).. mozna tez czyscic zwyklym acetonem (zmywaczem do paznokci, i bez dodatkow).. ale najlepiej - choc najtrudniej dostac - izopropanolem (lub inaczej alkohol izopropylowy). widzialem juz cale serwery kapane w wannach pelnych izopropanolu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to aby nie przesada z tym czyszczeniem proca? :huh: Znaczenia pasty też bym nie przeceniał. Ja tam po swoim procku macam brudnymi paluchami i niczym go nie myję, co więcej nie widzę dużej różnicy pomiędzy zwykłą pastą silikonową a magicznymi wynalazkami po dwie dychy za tubkę. :D Jak dla mnie wszystkie testy gdzie jakaś pasta ma o kilka stopni lepsze właściwości to jedna wielka lipa. Pasty daję naprawdę tylko malutką kropelkę na środek i po założeniu bloczku przesuwam nim trochę w różne strony żeby wszystko się ładnie rozprowadziło. Na temperatury nie narzekam, zawsze są niziutkie więc raczej nie ma co kombinować tylko poprostu dawać pasty jak najmniej a będzie dobrze. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...