Skocz do zawartości
Ęriu

Bardzo Proszę O Pomoc! Co Z Tym Zestawem Nie Tak?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki zestaw płyty i procka: Athlon 2800XP-M + Asus A7N8X-XE.

Domyślnie wszystko ustawione było 6x100. To jakiś normalnie przekręt.

Jedyna możliwość podkręcenia to zwiększenie ze 100 do 135. Nie ma możliwości zmiany napięcia.

W domu mam dwa kompy. Ten drugi ma proca Athlon 2100+ axda i płytę Asus A7N8X, czyli tą podstawową.

Przetestowałem te procki w programie PCMark 04. Ten 2800+ Mobile ma ok. 1200, a 2100+ ma ok. 2100.

Napewno ktoś z Was, drodzy Forumowicze, wie o co w tym wszystkim chodzi, dlatego też bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu tej mobilnej konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie zdazylem zorientowac (przez 1tydz uzywania xpM na 2plytach) :

plyta nie rozpoznaje ci proca wiec albo zmien bios albo plyte :]

(ja zmienilem z asusa na abita i jestem zadowolony)

asus wykryl mi 2500+M jako XPM 600Mhz i nic nie moglem zmienic

a nowy bios tez nic nie dal :/

Edytowane przez ucho103

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze np na mojej poprzedniej plycie asus (nie pamietam/nie chce ni sie szukac jaki model) nie moglem zmienic ani mnoznika ani magistrali

mialem poprostu 600mhz

 

poprostu nie kazda plyta ma taka mozliwosc :/

....i chyba Ęriu ma jedna z nich :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze np na mojej poprzedniej plycie asus (nie pamietam/nie chce ni sie szukac jaki model) nie moglem zmienic ani mnoznika ani magistrali

mialem poprostu 600mhz

 

poprostu nie kazda plyta ma taka mozliwosc :/

....i chyba Ęriu ma jedna z nich :/

1725408[/snapback]

To już całkiem inna historia ;]

 

ludzie powinni wiedzieć aby posiadać mobila to trzeba mieć mobo z możliwością zmiany mnożnika i fsb a dla tych co chcą kręcić to jeszcze V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiedziałem, że Asus którego miał mi dać gostek ze sklepu ma możliwość zmiany V. Powiedział mi że mają w magazynach tylko asusy a7n8x, a ponieważ przekonalem sie o solidnaści tejże plyty to dlaczego nie miałbym miec takiej samej w dwóch kompach. Przyjeżdżam odebrać sprzęt a tu zamiast A7N8X jest A7N8X-XE. Wczoraj sprawdzilem jej biosa. Nie ma mozliwości zmiany ani V ani co gorsza mnożnika.

A jakbym tak zamienił procki w tych dwóch kompach?? 2100+ poszłoby do A7N8X-XE, a 2800+ mobile do A7N8X. To pewnie by poszło.

Co Wy na to??

Rozpatrzam dołożenie jeszcze troche kasy, oddanie tego zestewu a7n8x-xe i tego mobila 2800+ i zakup Athlona 64 i płyty głównej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro plyta jest nowa to ja do sklepu oddaj. Kup jakas uzywke Abita/Asusa?Dfi wtedy ten proc pokaze na co go stac!!!!

 

PS wlasnie na swoim Asusuie mam 2800+ mobilnego ladnie sie kreci!!!!! 12,5*200 1,7V albo 11,5*217

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z taktowaniem procesora na tej płycie. Wykrywał mojego Atlona 2000 xp jako 1,25 Ghz. A rozwiązanie jest banalne wystarczy zmienić zworkę na płycie głownej odpowiedzialną za częstotliwośc magistrali (w instrukcji nie ma o niej mowy). Zworka znajduje się obok chipsetu są tam tez tabelka z ustawieniami. Standardowo ustawiona jest częstotliwośc na 200 Mhz. Ja zmieniłem na 266 i zaczął widzieć mi procesor prawidłowo jako 1,66 Ghz. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tej płyty A7N8X-XE....

ona jakaś śmieszna jest. :wink:

miałem ja w rękach... po pierwsze jest mała... tzn jest węższa [o kilka cm] niż standardowa płyta.....

może wyposażenie i jest dosć bogate [wszystko dosćgęsto upchane :-P ], m.in. jest dual [nei wszystkie to miały], sata, 4+4 usb, nawet jakieś gniazdo CHINCH :blink: tv-in ? :-P nawet nei zdązyłem tego sprawdzić...

 

ale po wejsciu do biosa, to na prawde bieda.... :-|

z tego co pamietam to te asusy A7N8X miały możliwość zmiany np fsb, mnpożnika, napięcia....... a tu lipa.

co prawda zmiana fsb jest za pomocą zworki.. ale to juz nei to samo.

co do mnożnika, to pewnie drut mod i bedzie ok.

też wkładałem mobila dla sprawdzenia, i wykrywało wlasnie jako jako 6x133 lub 6* xxx [xxx - fsb jaki ustawię zworką].

u mnei na abicie tez tak wykrywa, to nic złego, ale przyajmniej moge zmienic mnoznik B)

 

na prawde... smieszna płyta.. heh

Edytowane przez oskarro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty Asusa to porażka na całej linii. Nie dość że biorą zasilanie z linii +5V, (a więc są z góry skazane na stare zasilacze i zbyt mocno nie pokręcisz na takich) to jeszcze wersje A7N8X-x są bez dual channela. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest to wersja A7n8x-E , zmiana mnoznika jak i szyny z poziomu biosu nie sprawia zadnych problemów

Aby rozpoznal ci procka o ile to A7n8x-E -zmien bios na trats 1013mod z 1T

 

Na pierwszej stronie jest opis jak fleszowac oraz link do modowalnego biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh miałem ta płyte Atn8x-xe, fakt wyposażona dobrze, ale bios taki marny, że w A7v na kt133:D, więcej można było podziałac nie ma możlwiości zmiany mnoznika, zmiana magistrali z poziomu biosu kónczy sie zwisem, nawet po załadwoaniu nowego biosu:/ napięc tez brak. I z racji tego do mobila nie wyda. A wykrywa go w stosunku do Abit AN7 jako Athlon MObile:p ogulnie za ta cene to chyba lepiej bez obrazy Asrocka ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> conamniej ma mnożnik, magistrale i vcore z tego co pamietam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pewnie czytales posiadam podobny zestaw tyle ze z a7n8xdeluxe i przy 200x11 wszystko jest ok z biosem oficjalnym 1008. Wyczytalem ze problemy z mobilami na tej plycie zwiazane sa z tym ze posiada ona mnoznik 4bit. podobno bios tratsa rozwiazal by problemy, jednak nie ufam swojej angielszczyznie na tyle zeby zassac odpowiedni bios z jakiegos angielskojezycznego forum. jezeli ktos moze mi w tym pomoc to b prosze o linka plyta a7n8x deluxe rev 2.0

dzieki

 

Dzieki juz sie znalazl link. Polecam i przypuszczam ze pomoze na twoje bolaczki http://www.hwtweakers.net/postx4741-0-0.html

Edytowane przez furgon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...