Skocz do zawartości
iver87

3 Kompy Winroute

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

obecnie rozdzielam połączenie internetowe z własnego kompa na komputer siostry

,ip recznie skonfigurowane , na moim kompie zainstalowany jest winroute , wszystko chodzi super , kompy widza sie w sieci , net jest na obu , wczoraj zakupiłem 3 karte sieciową aby rozdzielic neta na komputer brata , skonfigurowałem ip analogicznie jak podczas rozdielania neta na komputer siostry, jedynie zmieniłem 192.168.0.1 na 192.168.0.3 ip sieciowki w moim kompie i w brata równiez , oraz jego ip na 192.168.0.4.

Niestety neta nie ma oprucz tego komputery nie widza sie w sieci, co mogłem zrobic zle??

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokoj z ustawianiem recznym ip. na kompach siostry i brata ustaw konfiguracje sieci automatyczna i wybierz ze neta biora z sieci lan. u siebie ustaw mostek sieciowy miedzy 2 kartami sieciowymi i powinno smigac. to winroute tez niepotrzebne jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logan,Oct 29 2005, 15:46]daj sobie spokoj z ustawianiem recznym ip. na kompach siostry i brata ustaw konfiguracje sieci automatyczna i wybierz ze neta biora z sieci lan. u siebie ustaw mostek sieciowy miedzy 2 kartami sieciowymi i powinno smigac. to winroute tez niepotrzebne jest.

1725451[/snapback]

 

Co do tej wypowiedzi całkowicie sie nie zgodze .

 

Jeżeli ustawisz przypisywanie IP poprzez DHCP to będziesz mógł sobie pomarzyć o przekierowaniu portów albo jakim kolwiek administrowaniu userami . Winroute jest nawet niezbędne a do czego ? tak jak wcześniej napisałem :)

 

iver87 najprawdopodobniej twoim problemem jest to że nie właczyłeś opcji nat na obie karty sieciowe w winroute w twoim kompie . (o ile tak da sie zrobić :) ) Możej ją znaleś w ustawieniach sprzetowych w tym programie , tam gdzie konfigurowałeś parametry dostępowe do internetu , już za bardzo nie mapietam jak ta zakładka sie nazywa ale powinieneś ją bez problemu znaleść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...