Skocz do zawartości
^goku^

Wszystko O Epox 8npa7i, Złote Rady I...

Rekomendowane odpowiedzi

Goku to mi sie wydaje co najmniej dziwne :? Widze ze tak jak ja masz TCCC to spróbuj tak: Zrób Clear CMOS, a potem weź HTT na 310, dzielnik pamieci na 166, podstawowe timingi ustaw 3-4-4-8. Alpha timingi zostaw na auto poza Tref (15.6), Read Preamable (7) i Async Latency (8). Zabootuj windowsa i potem z A64 Tweker'a daj dzielnik 150* i spróbój z Pi.

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem co kazaliście (no,prawie bo gdy dałem pamięciom 166MHz to komp nie podnosił się, podniósł się dopiero przy 100MHz i gdy w A64 Tweker'u dałem 150 to komp się zawiesił-pomógł tylko restart) i nadal to nic nie dało nawet gdy dałem napięcie +0,15V,nadal nie przechodzi PI.

Albo to jest koniec dla mojego sempa albo coś jest z pamięciami :? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tccc Ci nie wstałyn htt 310 i dzielniku 166 :| To jakieś wadliwe pamiatki masz chyba... Mnie dzielnik 150* działa ale tylko jak zmniejszam ze 166 ;) Jak chce zwiększyć ze 100 to nie da rady dlatego pokombinuj... Moze sprobuj dac 3-5-5-9 i jakies wyzsze alphy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tccc Ci nie wstałyn htt 310 i dzielniku 166 :| To jakieś wadliwe pamiatki masz chyba... Mnie dzielnik 150* działa ale tylko jak zmniejszam ze 166 ;) Jak chce zwiększyć ze 100 to nie da rady dlatego pokombinuj... Moze sprobuj dac 3-5-5-9 i jakies wyzsze alphy...

Spróbuje później coś zrobić, a jak się nie uda to odłoże troche kasy,sprzedam te pamięci na allegro (wezme spokojnie 300zł) i kupie nowe jakieś A-Daty albo TwinMoss speed premium :D .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Nowy wyniczek ;] Po całodniowej zabawie.

 

Uwagi odnośnie o/c na tej mobo:

 

1. Żeby uruchomić dzielnik 133MHz na HTT > 300 musimy wszystkie mozliwe timingi zmienic z auto na wskazana przez nas wartosc

2. Przekroczenie barieru HTT > 300 [full stable] wymaga ustawienia Tref na 15.6us lub 7.8us (chociaż 7.8 u mnie nie działa)

 

To chyba tyle, poza tym że stockowy cooler na chipsecie jest gupi i głośny [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx grzesiu ;] Na wyższym htt juz mam reset ;] Ale jeszcze się może uda wyżej puścić :roll:

 

Założyłem wreszcie niebieskiego zalmana ;] Trochę się grzeje, ale z nawiewem jest już ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na 512MB się lepiej kręci ;) Chociaż u Ciebie to się jakoś dziwnie wszystko przedstawia, bo u mnie 2*512 przy CPU@2560 spokojnie chodzą, a też mam tccc

Ja też tego włąśnie nie rozumiem :/ .Coż, jak ktoś kupi to sobie inne kupie i wtedy zobacze :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testowałem dzis troche płyte, na HTT370 bez zmiany napięcia NB chodzi, myśle ze pojdzie wiecej, ale narazie nie chcialo mi sie dalej bawić...wiec płytka ma potencjał, tylko te felerne napięcie procka...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Mam pytanko co do chłodzenia chipsetu. Jak myślicie, gdy je odłączyć to wystarczy nawiew wentylem 92x92 czy pasuje zmienić na jakiś radiator (np. Zalman) i dopiero nawiew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak je odłączysz i dasz nawiew na ten malutki radiatorek to gwaratuje Ci, że spalisz mobo ;) Nie bez powodu dali takiego wariata do tak małego radiatora -_- Jak nie będziesz wysoko kręcił to Zalman bez nawiewu starczy, ale jak tak to musisz dać nawiew.

 

Grzesiu ile Ci poszedł ten Venice max stablilnie?

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2550mhz ;/ ale spokojnie, w kolejnych dniach biore następnego, mam nadzieje ze 2700mhz bedzie osiągalne...bo inaczej nie ma sensu zmieniac mojego sempa, ogólnie to poluje na 0544CAC, bo te robią 2800mhz przy ~`1.57v a że mam dostęp do procków i moge sobie wybierać serie jakie chce, a jak bedzie słaba to oddać, to w koncu trafie na cos fajnego...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam może trochę dziwna prośbę ale jako ze nie jestem doświadczony przeczytałem wszystko co pisaliście na temat podkręcania ale nie mogę sobie sam poradzić ponieważ sporo z tego nie rozumiem (np. co to HTT albo gdzie zmienia się cos takiego jak 8x200 ;P) grzebałem w biosie i znalazłem kilka opcji o jakich mówiliście ale niewiele mi to dało.

 

Prośba do osób które już podkręcały i się na tym znają:

Czy moglibyście dokładnie.. no może nie tak dokładnie ale wypisać co i jak zmienić (najlepiej tak żeby osiągnąć 2500-2600MHZ :) )

Chodzi o cos takiego:

Cpu freq: np. 200MHZ

 

Żeby wypisywać nazwy i na co zmienić, wiem ze trochę to czasu zajmie ale myślę ze nie tylko mi się przyda, wiec bardzo bym prosił o pomoc.

 

Mój sprzet to:

Sempron 64 2800+

Epox 8npa7i

GeForce 5600 (jeśli to wazne)

512ramu

 

Jakby np. grzesiu, Severus czy ktoś inny doświadczony napisali cos takiego byłbym naprawdę niezmiernie wdzięczny, myślę ze Wam to zajmie parę chwil.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja mam może trochę dziwna prośbę ale jako ze nie jestem doświadczony przeczytałem wszystko co pisaliście na temat podkręcania ale nie mogę sobie sam poradzić ponieważ sporo z tego nie rozumiem (np. co to HTT albo gdzie zmienia się cos takiego jak 8x200 ;P) grzebałem w biosie i znalazłem kilka opcji o jakich mówiliście ale niewiele mi to dało.

 

Prośba do osób które już podkręcały i się na tym znają:

Czy moglibyście dokładnie.. no może nie tak dokładnie ale wypisać co i jak zmienić (najlepiej tak żeby osiągnąć 2500-2600MHZ :) )

Chodzi o cos takiego:

Cpu freq: np. 200MHZ

 

Żeby wypisywać nazwy i na co zmienić, wiem ze trochę to czasu zajmie ale myślę ze nie tylko mi się przyda, wiec bardzo bym prosił o pomoc.

 

Mój sprzet to:

Sempron 64 2800+

Epox 8npa7i

GeForce 5600 (jeśli to wazne)

512ramu

 

Jakby np. grzesiu, Severus czy ktoś inny doświadczony napisali cos takiego byłbym naprawdę niezmiernie wdzięczny, myślę ze Wam to zajmie parę chwil.

Pozdrawiam.

Nie będe nic pisał, poniewaz wszystko jest TUTAJ więc jak przeczytasz ten artykuł to bedziesz wszystko wiedział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich.

mam mozliwosc zmiany obecnie uzywanej plytki na tego epoxika ale wyczytalem w kilku recenzjach ze dzwiek wydobywajacy sie ze zintegrowanej z nia dzwiekowki nie jest najlepszy. czy moglibyscie jako uzytkownicy tego epoxika wypowiedziec sie w tej kwestii??z gory dzieki

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze z przykrością stwierdzić, że dźwięk faktycznie jest nienajlepszej jakości :? Zwłaszcza gdy korzystamy ze słuchawek to jest to słyszalne. Przy głośnikach już jest lepiej jednak daleko mu do perfekcji. Ja nie jestem wymagającym użytkownikiem, więcmi to zdecydowanie wystarcza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu - dzieki za link zabieram sie do czytania.

Severus - tak na pcie-e, dokladnie to WinFast 6500 ale to chyba nie robi wiekszej roznicy? :P

 

P.S.

No wiec się naczytałem i po 1 próbie podkręcania doszedłem do max CPU FREQ 280 gdy zmieniłem na 290 to już komputer chodził bardzo niestabilnie reszta ustawień to HT - x3, caslatency-3. TRCD- 4, TRP- 4, TRAS- 8, mem clock 166MHz a napięcie na procku ustawiłem na auto (wiem ze to pewnie nie za dobrze ale nie wiedziałem jakie ustawić)

 

http://img301.imageshack.us/img301/7522/12xz4.jpg

 

Co polecacie zmienić do uzyskania lepszej wydajności? chciałbym uzyskać minimum CPU FREQ 300 ;) i na ile zmienić zasilanie procka?

 

(to moje pierwsze próby podkręcania wiec proszę o wyrozumiałość ^^)

Edytowane przez Reavek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś tydzień temu kupiłem se tego epoxa i po zmianie timinga na T1 i FSB RAM na 100Mhz procek poleciał bez problemu na fsb 315 co dało mi 2515Mhz ale po zmianie na fsb 330 kumputer nie startuje :).Czekam teraz na nowy zasilacz i freezera 64 i spróbuje wyciagnąć pełne 2600Mhz :)

Płyta nie jest zła a co do dzwięku to bardzo mi się podoba i zdziwiło mnie to ze na stronach opisują tą płyte jako płyta z badziewnym dzwiękiem.

Moim zdaniem płyte opłaca się kupić za tą kase wraz z sempronem 2800 lub 2600 jak kto tam woli ponieważ za małą kase mamy dobry i szybki komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...