Skocz do zawartości
^goku^

Wszystko O Epox 8npa7i, Złote Rady I...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem, że stary topic, ale mam taki problem na tej płycie ze swoim sempronem 28+. Wygląda to nastepująco: htt266, htx3, dzielnik133 i napięcie vcore + 0,1V - zwiecha na ekranie powitalnym windowsa. Tak samo jest np. na htt300, htx3, dzielnik100, vcore + 0,05V. Nieraz wygląda to tak, że nad napisem "Zapraszamy" pojawiają się jakieś kolorowe paski i amen - trzeba resować komputer. Krócej mówiąc - im wyższe napięcie vcore, tym mniej mogę wykręcić z htt. Bawiłem się alfa timingami(chyba wykorzystałem już wszystkie kombinacje), po prostu niezależnie od parametrów dzielnika pamięci, dzielnika ht, alfa timingów, wysokie napięcie procesora nie pozwala na zabawę w o/c.

Chciałem zapytać, czy jest to waszym zdaniem wina procesora czy może EPoXa 8npa7i ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wiem, że stary topic, ale mam taki problem na tej płycie ze swoim sempronem 28+. Wygląda to nastepująco: htt266, htx3, dzielnik133 i napięcie vcore + 0,1V - zwiecha na ekranie powitalnym windowsa. Tak samo jest np. na htt300, htx3, dzielnik100, vcore + 0,05V. Nieraz wygląda to tak, że nad napisem "Zapraszamy" pojawiają się jakieś kolorowe paski i amen - trzeba resować komputer. Krócej mówiąc - im wyższe napięcie vcore, tym mniej mogę wykręcić z htt. Bawiłem się alfa timingami(chyba wykorzystałem już wszystkie kombinacje), po prostu niezależnie od parametrów dzielnika pamięci, dzielnika ht, alfa timingów, wysokie napięcie procesora nie pozwala na zabawę w o/c.

Chciałem zapytać, czy jest to waszym zdaniem wina procesora czy może EPoXa 8npa7i ???

Spróbuj może z większym napięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem z napięciem nawet + 0,15V (takie jest maksymalne w biosie), i na tym napięciu nie wiem nawet czy 1900 MHz wyrobi. Po prostu im większe napięcie, tym mniejsze htt dla procka mogę ustawić,

bo mam zwieche na ekranie powitalnym windows'a. Dodam, że płyta spokojnie wstaje na htt=330 (więcej nie próbowałem). Czy może być to wina płyty, czy może trafiłem na jakiś kiepski egzemplarz procesora ??

 

Przed chwilą ustawiłem htt235 (1880MHz) i vcore + 0,15V (1,6V) i komp się zwiesił kilka sekund po wczytaniu windows'a, po ekranie powitalnym.

Edytowane przez s0_777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem z napięciem nawet + 0,15V (takie jest maksymalne w biosie), i na tym napięciu nie wiem nawet czy 1900 MHz wyrobi. Po prostu im większe napięcie, tym mniejsze htt dla procka mogę ustawić,

bo mam zwieche na ekranie powitalnym windows'a. Dodam, że płyta spokojnie wstaje na htt=330 (więcej nie próbowałem). Czy może być to wina płyty, czy może trafiłem na jakiś kiepski egzemplarz procesora ??

 

Przed chwilą ustawiłem htt235 (1880MHz) i vcore + 0,15V (1,6V) i komp się zwiesił kilka sekund po wczytaniu windows'a, po ekranie powitalnym.

Może Twoim problemem jest temperatura, jakie masz chłodzenie? Spróbuj na def vcore podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z początku myślałem ze temperatura, ale procesor np. po takim resecie przez mnie z ekranu powitalnego (czyt. na wysokim napięciu) ma ok. 33-37 st. max (tak pokazuje na poscie biosa). Na defaultowym vcore więcej niż htt 300 nie zrobi, bo napięcie wiadomo za słabe i resety w windzie są samoczynne (próbowałem). Teraz procesor ma jakieś 32-33 st. (2200MHz, 1,44V, chłodzenie BOX). I właśnie dziwi mnie też to zawyżone defaultowe vcore - 1,44V. Wy też takie mieliście/macie ?? I chciałbym się dowiedzieć, czy waszym zdaniem takie zwiechy są winą procka, czy może płyty ?

Edytowane przez s0_777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też z początku myślałem ze temperatura, ale procesor np. po takim resecie przez mnie z ekranu powitalnego (czyt. na wysokim napięciu) ma ok. 33-37 st. max (tak pokazuje na poscie biosa). Na defaultowym vcore więcej niż htt 300 nie zrobi, bo napięcie wiadomo za słabe i resety w windzie są samoczynne (próbowałem). Teraz procesor ma jakieś 32-33 st. (2200MHz, 1,44V, chłodzenie BOX). I właśnie dziwi mnie też to zawyżone defaultowe vcore - 1,44V. Wy też takie mieliście/macie ?? I chciałbym się dowiedzieć, czy waszym zdaniem takie zwiechy są winą procka, czy może płyty ?

Tak, jak miałem ta płyte to def vcore również wynosiło 1.44v (na mierniku to samo). Kazdy EPoX tak ma. A to, że procesor w idle ma 33c, to nic nie znaczy, moj sempron 2.8+ @ 2.6GHz @ 1.4v miał 34c w idle, a w stress ~52c. Wina ewidentnie procesora/ustawien pamięci (ustawione read preamble value/max async latency na 6ns/8ns?). Płyta bez problemów robi HTT w granicach 380.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak read preamble i async latency ustawione 6/8 (próbowałem też innych kombinacji, ale nic nie pomagało). W porządku, więc w najbliższym czasie kupuje Venice3000+ bo na Allegro ostatnio są niezłe promocje cenowe:) i zobaczymy co z tego będzie. WIELKIE DZIĘKI za pomoc :P . Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak read preamble i async latency ustawione 6/8 (próbowałem też innych kombinacji, ale nic nie pomagało). W porządku, więc w najbliższym czasie kupuje Venice3000+ bo na Allegro ostatnio są niezłe promocje cenowe:) i zobaczymy co z tego będzie. WIELKIE DZIĘKI za pomoc :P . Pozdrawiam.

Najpierw spróbuj obniżyć temperature procesora, np. otwierając okno, jeżeli nie chcesz kupować nowego chłodzenia. Powyżej 50 stopni podkręcalność spada, więc całkiem możliwe, że słabe oc jest spowodowane temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam poblem z ta płytą a mianowicie

kupiłem dysk caviara 200GB SATA I

wcześnniej miałem w sytemie tylko 40GB Maxtrora PATA i wszystko było OK

dzisiaj chciałem zainstalować sobie windę

podpiołem dysk pod pierwszy port SATA(wcześmniej porobiłem sobie partycje pod windowsem )

odpalam instalatora wykrył sobie dysk i ok wybieram partycje do instalacji a tu lipa instalator twierdzi iż na tym dysku nie znajduje się system plików odpowiedni dla Xp i instalacja nie będzie kontynuowana

w celu naprawy problemu należy usunąc partycje i założyć nową

gdy to wykonuję dalej pojawia się ten sam komunikat

 

System jest instalowany tylko w jednym wypadku tzn tylko wtedy gdy podpięta jest na 1 IDE 40GB Maxtrora wtedy system instaluje sie na dysku D:\(Pierwsza partycja na Caviarze) dyskiem C:\ jest w tym momęcie Maxtor(tak sobie instalator ustala)

 

Na necie jakoś nie mogę znaleźć żadnych sterowników Epoxa dla SATy które należały by zainstalować przed instalacja Windy (F6 w instalatorze)

jak sobie poradzić z instalacją Windy na Caviarze SATA bez obecności jeszcze Maxtora PATA który miał mi służyć jako przenośny

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię mały offtop - przestrogę dla użytkowników Epoxa. Nadszedł czas zawsze mile widzianych burz :-/ Radzę wszystkim odłączyć zintegrowane sieciówki na płycie od sieci jeśli ich używacie. Ja sie zapomniałem i moja plyta wyzionęła ducha. Co prawda po burzy która spaliła mi tą integrę jeszcze udało mi sie ją uruchomić, ale po 3 dniach chodzenia i grzania zupełnie umarła. Nie płakałbym tak po tej stracie gdyby obecna sytuacja na rynku z płytami s754 nie była tak opłakana...

Ciężko dostać teraz dobry zamiennik. W sklepach na nF4 dostępny jest chyba jedynie słbiutki ASUS którego mam w opisie, cała reszta to kiszki na VII albo SISie. Po takiej stracie to nic tylko całkowicie zmienić platformę... Także apeluję do Was Rodacy ;) Dbajcie o swoje Epoxy bo jeszcze za nimi zatęsknicie, mówię wam to ja - ten, który już tęskni ;)

 

Nie rzucajcie się, sesja pada mi już na mózg i robie wszystko żeby sie nie uczyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy da się coś z tym zrobić ale mam problem takowy.

Mam semprona 2.8 i od jakiegoś czasu probuje toto podkręcić, siedziałem kilka dni nad tym i jedyne co mi się udało osiągnąć to htt 295 (dział stabilnie) jak ustawie trochę większe to komputer się uruchamia ale dosyć często wiesza, powyżej 310 wcale się nie uruchamia. Zostawił bym to tak jak jest bo już nie mam cierpliwości do tego ale pojawił się jeszcze jeden problem jak mam htt 295 to jak odłączę kompa od sieci elektrycznej to nie chce się włączyć. Podczas uruchamiania wyskakuje jakiś komunikat że procesor jest przetaktowany wystarczy wejść do biosu nic nie trzeba zmieniać tylko wyjść zapisując i jest ok. Zmniejszałem htt o1 i w końcu przy 290 działa bez problemu, ale tak se myślę ze może jak bym wiedział dlaczego ponad 290 wyskakuje ten komunikat to dało by rade podkręcić jaszcze bardziej.

Ma ktoś jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielka prośba do wszystkich posiadaczy tej płytki potrzebuję pilnie sterowniki

jeżeli ktoś dysponuje sterownikami dla tej płyty to proszę o wysyłke na

 

macias13_84@interia.pl

 

pilna sprawa robie reinstalkę a gdzieś zginęła mi plytka

Edytowane przez macias84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...