Skocz do zawartości
^goku^

Wszystko O Epox 8npa7i, Złote Rady I...

Rekomendowane odpowiedzi

OK mam bios nowiutki wszystko ok HT x3 napiecie +0.05 (jakos mi nie pojawilo sie +0.15 :( ) i... 9x266MHz zima WinXP nie wstaje, 8x300MHz..... nic chwila ciszy i odpala sie jako 8x200MHz :( zaczynam sie czuc rozczarowany Sempronki lepiej sie kreca niz Athlonek. :/ Nadal smigam na 9x255MHz=2,29GHz i mam 34* zimno jak nic w obudowce i nie ma jak wcisnac wiecej bo sie nie da :/ ; czytalem troche i widze ze A64 smiga niektorym na 1,7V ale skad to <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ?

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK mam bios nowiutki wszystko ok HT x3 napiecie +0.05 (jakos mi nie pojawilo sie +0.15 :( ) i... 9x266MHz zima WinXP nie wstaje, 8x300MHz..... nic chwila ciszy i odpala sie jako 8x200MHz :( zaczynam sie czuc rozczarowany Sempronki lepiej sie kreca niz Athlonek. :/ Nadal smigam na 9x255MHz=2,29GHz i mam 34* zimno jak nic w obudowce i nie ma jak wcisnac wiecej bo sie nie da :/ ; czytalem troche i widze ze A64 smiga niektorym na 1,7V ale skad to ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> ?

Coś dziwne...masz procka na rdzeniu ClawHammer który defaultowo ma chyba 1.5v ? i na najnowszym BIOSie kazdy z kim rozmawiałem ma mozliwosc zmiany o +0.15v na sempronie/athlonie. A to ze semprony się lepiej kręcą od starych athlonow jest spowodowane tym ze sa na rdzeniu venice (0.09um) nie clawhammer (0.13um) ktory sie gorzej kręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok ale z tego co widzialem to A64 2800+ odpalaja ludzie na 2,8GHz nawet, a bez klopotow smiga na 2,6GHz. Wiec jesli to jest 2800+ to musi byc to ClawHammer 0,13um z tego wzgledu ze Venice zaczynaja sie od 3000+ dlatego nie daje mi to spokoju czemu inni moga a ja nie.Ta sama mobo taki sam proc i nie chce drgnac wiecej niz 2,29GHz a wiem ze minimum na jakim zaczynaja sie ludziom schody to 2,5GHz. BIOS mam 27.02.2006 i nie mam +0.15V czym jestem mocno zaskoczony. :( wiem ze wszyscy maja +0,15V ale ja niestety nie mam :(. No i nadal nie uzyskalem odpowiedzi czemu na innym mnozniku niz x9 nie wstaje. Dlaczego zawsze wraca do standardowego HTT ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie widac zadnych odpowiedzi, ja troche kombinowalem wrzucilem jeszcze raz BIOS ale nadal nie mam +0,15V probowalem wydusic wiecej z proca ale max to bylo 8,5x275MHz ale Winzgroza nie wstala(zatrzymala sie na ekrania bootowania) wiec nadal lece na 9x256MHz nie moge za nic przekroczyc HTT260 a gdzie tam mowa o wiecej. Probowalem HT x3 pamieci na 100MHz/1T i nic.Napiecie +0,05V i tez to nic nie zmienia nadal nie moge wiecej wdusic. Probowalem 8,5x wieksze HTT niz 275 ale tez nie wstal (odpala jako 8,5x200MHz). Czekam na pomysly co jeszcze pokombinowac. Dodam ze mam 32* na procku wiec ACPI mnie nie wywala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie mozesz zmienić. Nie ogranicza Cię płyta, tylko procesor. Widocznie w tym BIOSie postanowili ze maxymalne napięcie dla kazdego procesora to 1.55v, wiec Ty możesz dodać +0.05v co da 1.55v a posiadacze sempronów + 0.15v co da 1.55v...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie widac zadnych odpowiedzi, ja troche kombinowalem wrzucilem jeszcze raz BIOS ale nadal nie mam +0,15V probowalem wydusic wiecej z proca ale max to bylo 8,5x275MHz ale Winzgroza nie wstala(zatrzymala sie na ekrania bootowania) wiec nadal lece na 9x256MHz nie moge za nic przekroczyc HTT260 a gdzie tam mowa o wiecej. Probowalem HT x3 pamieci na 100MHz/1T i nic.Napiecie +0,05V i tez to nic nie zmienia nadal nie moge wiecej wdusic. Probowalem 8,5x wieksze HTT niz 275 ale tez nie wstal (odpala jako 8,5x200MHz). Czekam na pomysly co jeszcze pokombinowac. Dodam ze mam 32* na procku wiec ACPI mnie nie wywala.

moj a64 na s754 robil na 1.65v 2400mhz, na 1.5 robil 2250 wiec ten twoj tez moze byc taki slabiutki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w jaki sposob dales 1,65V na A64 s.754 skoro ja nie moge? Kurna rozczarowalem sie 2,3GHz mam aktualnie i chyba faktycznie wiecej nie wycisne z niego. Zastanawiajace jak ludziska odpalaja HTT powyzej 300 a ja maksymalne dzialajace widzialem u siebie 275 ale i tak niestabilne :/ pomysle jeszcze troche dzis.

 

Tak poza tematem slyszeliscie cos o nieoficjalnym BIOSie do tej mobo? Kombinowal ktos cos z tym?

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec w jaki sposob dales 1,65V na A64 s.754 skoro ja nie moge? Kurna rozczarowalem sie 2,3GHz mam aktualnie i chyba faktycznie wiecej nie wycisne z niego. Zastanawiajace jak ludziska odpalaja HTT powyzej 300 a ja maksymalne dzialajace widzialem u siebie 275 ale i tak niestabilne :/ pomysle jeszcze troche dzis.

 

Tak poza tematem slyszeliscie cos o nieoficjalnym BIOSie do tej mobo? Kombinowal ktos cos z tym?

EPoX coś grzebie w BIOSach, podobno w pierwszych sztukach mobo mozna było dać +0.35v na kazdy procesor, nawet tak jest napisane w instrukcji...a co do HTT, to obniz na 6x mnoznik procka, pobaw się alphami i musi iść, moja robi 375HTT...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widac moje zmagania sie skonczyly.... przy jakiejkolwiek zmianie mnoznika na inny niz x9 HTT automatycznie wraca mi do 200.

 

Po 15min.... :mur:

 

9x262MHz wstal, stabilny, PI policzyl, Benchmark przeszedl ale przy 9x265MHz juz przy Benchmarku komp sie zrestartowal mimo ze tempraturke USDM pokazal 43*.... 262 to chyba moje max HTT. wiec zostaje na 9x256MHz=2,3GHz bede sie musial tym zadowolic albo kupic mobo s939 i A64 3200+ Venice

pozdrawiam

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku dniach. Nie dawalo mi spokoju wiec kombinowalem dalej i mam stabilne 9x266MHz=2,4GHz odpala dalej 2,45GHz, 2,5GHz ale jakos dziwnie sie zachowuje jakby brakowalo mu voltow. (Nie moge dac wiecej niz +0,05V bo nie mam +0,15V w BIOSie) macie jakas porade jak wdusic wiecej voltow nie stosujac Vmoda ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po kilku dniach. Nie dawalo mi spokoju wiec kombinowalem dalej i mam stabilne 9x266MHz=2,4GHz odpala dalej 2,45GHz, 2,5GHz ale jakos dziwnie sie zachowuje jakby brakowalo mu voltow. (Nie moge dac wiecej niz +0,05V bo nie mam +0,15V w BIOSie) macie jakas porade jak wdusic wiecej voltow nie stosujac Vmoda ??

NIE-DA-RADY Vmodów do tej mobo narazie nie ma. A komp jest niestabilny poprzez za małe vcore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten nowy bios co mi wspominałeś że wyszedł ale fajna sprawa jest taka, że Vcore jak było tak jest do pupy :? Motyla noga :/ Jedyby plus nowego releasu to wreszcie Tref 7,8 działa poprawnie na dzielniku 133Mhz - reszta bez zmian :/

Edytowane przez Severus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec z braku woltow zostaje przy 9x266MHz tyle mam max stabilne PI 32M policzyl, StressCPU szedl przez 50min bez zarzutu wiec jest ok smiga przy 40* natomiast przy 9x271MHz juz jest pozamiatane nadal niby 40* ale PI 32M to tylko pierwszego loopa czasem 2 policzy i reboot sie robi. Zastanawiajace czemy wszyscy na tym najnowszym BIOSie maja +0,15V a ja kurna nie mam :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie :) wywalczyl juz ktos cos z tym wentylem ? bo normalnie to jest jakas kpina ... 4 pinowa wtyczka do amd lol na 8KDA3J nie mialem z wentylem najmniejszego problemu a tutaj ewdetnie mozna sobie ustawiac i ustawiac ...

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wyzej ktos dal link do allegro na ktorym jest Cooler z 4-pinowa wtyczka do AMD podobno na nim smiga CnQ :), a mi i tak to zbedne ;). Wspomagam BOXa wiatrakiem 5000RPM wiec CnQ nie uciszy kompa :P

 

No znalazlem: http://www.allegro.pl/item91339731_arctic_...ajny_nowy_.html

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wyzej ktos dal link do allegro na ktorym jest Cooler z 4-pinowa wtyczka do AMD podobno na nim smiga CnQ :), a mi i tak to zbedne ;). Wspomagam BOXa wiatrakiem 5000RPM wiec CnQ nie uciszy kompa :P

 

No znalazlem: http://www.allegro.pl/item91339731_arctic_...ajny_nowy_.html

ehh kupilem sobie panel freezone i jakos daje rade :) , ale mam nastepne pytanie jakiego softu uzywacie

do monitoringu temperatury ? (progs z plytki odpada za bardzo opasly i wogole niefunkcjonalny)

 

edit:

widac tylko SpeedFan potrafi rozpoznac "Fintek F71872F" - jest zamontowany na naszej mobo.

Edytowane przez masin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam USDM ustawiony na czestotliwosc odswiezania informacji o 0,1s i SpeedFana oboje pokazuja to samo tylko ze SpeedFan nie monitoruje mi napiec stad mam tez USDM wrzucony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Epox mnie powoli irytuje :? Kolejny BIOS 24.03.06 i z tym Vcore guzik :| W tym nowym releasie nie zauważyłem, żadnych innowacji ani ulepszeń jak to było w przypadku prpzedniej wersji ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten Epox mnie powoli irytuje :? Kolejny BIOS 24.03.06 i z tym Vcore guzik :| W tym nowym releasie nie zauważyłem, żadnych innowacji ani ulepszeń jak to było w przypadku prpzedniej wersji ...

No jak narazie lipa, i coś sie nie zanosi na to zeby epox wypuscił bios w ktorym vcore bedzie do 1.8v...moze po prostu mosfety nie są do tego przystosowane i w nowszych egzemplarzach ograniczyli regulacje...aaa i od poprzedniego biosu jest cos baardzo irytującego, gdy komp nie chce wstać to piszczy 4x zanim przywróci defaultowe ustawienia, na tym z listopada tego nie było... <_< Mnie troche ratuje to ze mam dobrego procka, i na 1.55v robi 2.8GHz, ale co mają powiedziec ludzie z gorszymi...

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Jakich ForceWare uzywacie Panowie do swoich mobo ? ja jade na wersji z CD dolaczonej do plyty a to juz chyba dosc "leciwa" wersja.

najnowsze ze strony NV

 

Witam was jestem nowym posiadaczem płyty ;)

 

Jak narazie max HTT 350 ale mam problem bo byle ile bym podkrecił to po resecie kompa jest czarny ekran i musze na nowo podkrecac i nie zawsze cche mi to tak odpalic jak wczesniej mogło... wszystko jest stabilne na tych ustawianiach ale nie zawsze na poczatku mobo odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na forum Anandtech jest drut-mod do procków, drutujesz odpowiednie nózki i masz np. default vcore 1.55v w biosie płyty mozesz dodac 0.15v co daje 1.7v + 0.3v zawyzenie od płyty co daje 1.73v, powinno starczyc na lepszych prockach do stabilnego 2.9GHz ;>

Możesz podać dokładny link do tego moda ? Bo w sumie to chętnie bym zrobił :). Edytowane przez ^goku^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać dokładny link do tego moda ? Bo w sumie to chętnie bym zrobił :).

A prosze bardzo :D

 

1

 

2

 

na www.ocinside.de jest tez "interaktywny" rysunek, wybierasz napięcie procesora, napięcie które chcesz otrzymać, i zaznacza piny które musisz zadrutować ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

kurde mogliby zrobic bios tak jak pisało w tescie z 1,85V a nie jakies drut mody trza robic :( iile mozna czekac na taki biosik :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Wyszedł nowy BIOS, datowany na 12 Maja, dodaje dzielniki 150 i 183, mi aktualnie się nie przyda, ale dla niektórych moze byc przydatne...a vcore max nadal 1.55v :/

o dziex za info :D

 

 

Ps. Cena nowego Epox 8NPA7I to już 225zł :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł nowy BIOS, datowany na 12 Maja, dodaje dzielniki 150 i 183, mi aktualnie się nie przyda, ale dla niektórych moze byc przydatne...a vcore max nadal 1.55v :/

Dzielnik 183 to mi się chyba przyda :), ale max. 1.55v nadal boli...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stoje przed wyborem plyty na 754 z pci-e, zastanawiam sie miedzy tym epoxem a.. wiadomo, dfi infinity.

na korzysc epoxa przemawia cena - 50zl mniej.

interesuje mnie wysokie HTT, powyzej 350 (sempron 2500+) a widze, ze niektorzy tutaj maja problem z przekroczeniem 280 - i wlasnie to hamuje mnie przed zakupem...

 

sa jakies konkretne rev. tej plyty bardziej podatne na oc? jakis wybitny bios?

czy poprostu zdarzaja sie nienajlepsze egzemplarze?

 

ps. a moze ktos z Was chcialby sprzedac ta plyte? :)

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...