Skocz do zawartości
^goku^

Wszystko O Epox 8npa7i, Złote Rady I...

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze - jak niedawno kupowałem procesor to czytałem żeby kupić Pentagrama, że wydajny itp - a tu nie wyrabia.

Ma dopiero z miesiąc i sprzedawać go? :? . Zobaczę po ile można sprzedać miesięcznego Pentagrama na allegro i ewentualnie dozbieram kasy i wtedy zdecyduję się na zmianę chłodzenia.

Ale ogólnie to kicha z tym Pentagramem :mad: - kupowałem go z myślą że wystarczy bez większego problemu i będzie lepszy od boxowego chłodzenia.

 

PS - radzisz sprzedać tego pentagrama i kupic to co poleciłeś wyżej????

Edytowane przez Mtech@13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - jak niedawno kupowałem procesor to czytałem żeby kupić Pentagrama, że wydajny itp - a tu nie wyrabia.

Ma dopiero z miesiąc i sprzedawać go? :? . Zobaczę po ile można sprzedać miesięcznego Pentagrama na allegro i ewentualnie dozbieram kasy i wtedy zdecyduję się na zmianę chłodzenia.

Ale ogólnie to kicha z tym Pentagramem :mad: - kupowałem go z myślą że wystarczy bez większego problemu i będzie lepszy od boxowego chłodzenia.

 

PS - radzisz sprzedać tego pentagrama i kupic to co poleciłeś wyżej????

Siemanko ja mam na 9x261 max 55-56* w stresie-znaczy kilka dobrych godzin grania w cos wymagajacego a chlodze proc boxem i wystarcza mu w zupelnosci. Wspomagam boxa wiatrakiem 8x8 5000RPM w oudowie i w zupelnosci wystarcza. Aktualnie zmieniam chlodzenie chipsetu na pasywne dosc sporym aluminiowym radiatorem wlasnej produkcji zdjecia wkrotce.

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam napisalem mail do supportu epoxa czy kiedys sie doczekamy +0.15V Vcore dla A64 to ich odpowiedz:

 

Dear Sir

About your question reply as below.

1. the board hardware design limited and bios was follow CPU's Spec for power support, so in bios the power adjust range is Max.

 

Wiec raczej sie nie doczekamy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam juz jako swiezo upieczony uzytkownik tej plyty ;)

 

i zaczne od 2 pytan:

1. czy ktos z Was mial problem z czujnikiem temperatury procesora na tej plycie? mam 'dziwne' wrazenie, ze u mnie jest mocno zawyzona - swiezo po starcie kompa w biosie pokazuje juz 38*, to chyba nie mozliwe, zeby w kilka sekund procek nagrzal sie z pokojowej temperatury do tak wysokiej..

2. apropos napiecia na cpu, czy +0,05V to max tylko dla athlonow64 czy dla sempronow tez?

u siebie mam tylko +0,05 a nie powiem, ze przydaloby sie troche wiecej (mam sempa) - czy jakis nowy bios odblokowuje +0,15V dla s64?

 

ps. o/c zapowiada sie ciekawie :twisted: na szybkiego dzis sprawdzilem na co moge liczyc, poki co HTT 380 :D

dalej beda chyba potrzebne dodatkowe wolty dla proca, stad moje pytanie nr 2...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam juz jako swiezo upieczony uzytkownik tej plyty ;)

 

i zaczne od 2 pytan:

1. czy ktos z Was mial problem z czujnikiem temperatury procesora na tej plycie? mam 'dziwne' wrazenie, ze u mnie jest mocno zawyzona - swiezo po starcie kompa w biosie pokazuje juz 38*, to chyba nie mozliwe, zeby w kilka sekund procek nagrzal sie z pokojowej temperatury do tak wysokiej..

2. apropos napiecia na cpu, czy +0,05V to max tylko dla athlonow64 czy dla sempronow tez?

u siebie mam tylko +0,05 a nie powiem, ze przydaloby sie troche wiecej (mam sempa) - czy jakis nowy bios odblokowuje +0,15V dla s64?

 

ps. o/c zapowiada sie ciekawie :twisted: na szybkiego dzis sprawdzilem na co moge liczyc, poki co HTT 380 :D

dalej beda chyba potrzebne dodatkowe wolty dla proca, stad moje pytanie nr 2...

 

Ad 1. Tez tak mam, czujnik wskazuje OK, jak w stress pokazuje np. 50c to czuć, że radiator jest dosyć ciepły.

 

Ad 2. Wgraj najnowszy bios, musisz mieć + 0.15v jezeli masz semprona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Tez tak mam, czujnik wskazuje OK, jak w stress pokazuje np. 50c to czuć, że radiator jest dosyć ciepły.

 

Ad 2. Wgraj najnowszy bios, musisz mieć + 0.15v jezeli masz semprona.

1. hm troche to dziwne, bo na poprzedniej plycie max w stresie mialem okolo 36* i na dodatek na gorszej pascie term. (mx1, teraz as5)..

 

2. jutro tak tez zrobie, mozna bezpiecznie flashowac tym magic-flashem (czy jak to sie tam zwie ;))?

nie chce mi sie kombinowac z podlaczaniem flopa, zeby flashowac spod dosa..

 

btw. wentylator na chipsecie jest strasznie glosny, a ponoc mial byc dosc cichy :/

 

edit:

przed chwila zrobilem pomiar temp. miernikiem, wyniki:

MOBO: idle 40-44*, stress 54* :|

Miernik: idle ~28*, stress 36*

chyba jednak cos nie tak z tym czujnikiem.. moze nowy bios cos poprawi?

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. hm troche to dziwne, bo na poprzedniej plycie max w stresie mialem okolo 36* i na dodatek na gorszej pascie term. (mx1, teraz as5)..

 

2. jutro tak tez zrobie, mozna bezpiecznie flashowac tym magic-flashem (czy jak to sie tam zwie ;))?

nie chce mi sie kombinowac z podlaczaniem flopa, zeby flashowac spod dosa..

 

btw. wentylator na chipsecie jest strasznie glosny, a ponoc mial byc dosc cichy :/

 

edit:

przed chwila zrobilem pomiar temp. miernikiem, wyniki:

MOBO: idle 40-44*, stress 54* :|

Miernik: idle ~28*, stress 36*

chyba jednak cos nie tak z tym czujnikiem.. moze nowy bios cos poprawi?

ja flasciach!e magic biosem i wszystko jest ok nigdy nie mialem z nim problemu ale z przezornosci mam jeden bios na dyskietce ;]. Wentyl na chipsecie mozna spokojnie zdemontowac. Podmienilem go na radiator aluminiowy o wymiarach takich samych jak ten stock (7x4,5cm) i wysokosci 3,5cm i odprowadza jeszcze lepiej niz ten gwizdzacy wentyl. mam 6-7* mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. hm troche to dziwne, bo na poprzedniej plycie max w stresie mialem okolo 36* i na dodatek na gorszej pascie term. (mx1, teraz as5)..

 

2. jutro tak tez zrobie, mozna bezpiecznie flashowac tym magic-flashem (czy jak to sie tam zwie ;))?

nie chce mi sie kombinowac z podlaczaniem flopa, zeby flashowac spod dosa..

 

btw. wentylator na chipsecie jest strasznie glosny, a ponoc mial byc dosc cichy :/

 

edit:

przed chwila zrobilem pomiar temp. miernikiem, wyniki:

MOBO: idle 40-44*, stress 54* :|

Miernik: idle ~28*, stress 36*

chyba jednak cos nie tak z tym czujnikiem.. moze nowy bios cos poprawi?

Mozna flashowac magic-flashem, ja tak zawsze robie i wszystko działa. Wentylator na chipsecie faktycznie, troche "brzęczy".

 

ja flasciach!e magic biosem i wszystko jest ok nigdy nie mialem z nim problemu ale z przezornosci mam jeden bios na dyskietce ;]. Wentyl na chipsecie mozna spokojnie zdemontowac. Podmienilem go na radiator aluminiowy o wymiarach takich samych jak ten stock (7x4,5cm) i wysokosci 3,5cm i odprowadza jeszcze lepiej niz ten gwizdzacy wentyl. mam 6-7* mniej.

 

Jak mierzycie MOBO? bo jezeli to wskazania "SYSTEM" w USDM to jest to temperatura w srodku obudowy...teoretycznie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec nie mierze USDM tylko Everestem ultimate 2006 v2.8 i mam 38-40* proc idle 50-52 stres przy 2,35GHz. BTW Everest zrobil ciekawy bug bo pod nazwa plyta glowna pokazuje mi temp proca i pod nazwa proc pokazuje temp plyty. Temperaturke w obudowie tez dokladnie znam bo mam czujnik w oudowie i wyswietlacz na froncie ;] i w obudowce mam ok 27-29*. W USDM wskazanie SYSTEM to temperatura chipsetu na moje oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec nie mierze USDM tylko Everestem ultimate 2006 v2.8 i mam 38-40* proc idle 50-52 stres przy 2,35GHz. BTW Everest zrobil ciekawy bug bo pod nazwa plyta glowna pokazuje mi temp proca i pod nazwa proc pokazuje temp plyty. Temperaturke w obudowie tez dokladnie znam bo mam czujnik w oudowie i wyswietlacz na froncie ;] i w obudowce mam ok 27-29*. W USDM wskazanie SYSTEM to temperatura chipsetu na moje oko.

System to nie moze być temp chipsetu, bo pod obciązeniem nie zmienia się gwałtownie, i np. podczas kopiowania temperautra się nie zmienia a wtedy jest spore obciązenie chipsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to nie moze być temp chipsetu, bo pod obciązeniem nie zmienia się gwałtownie, i np. podczas kopiowania temperautra się nie zmienia a wtedy jest spore obciązenie chipsetu.

to dziwne bo temperatura pokazywana w biosie jako system w speedfanie everescie i usdm zawsze jest u mnie taka sama i odpowiada temp. chipsetu.

 

post-136386-1151059419_thumb.jpg

 

Jak widac na screenie wskazania w USDM CPU = wskazanie everesta (szary) w USDM System = Chipset (zielony) (czerwony to GPU). Wogole jakim sposobem usdm mialby pokazac temperature w budzie jak nie ma na plycie czujnika ktory to mierzy. Wiem ze mam w obudowie 29* (mam czujnik z wyswietlaczem w obudowie) i wskazanie 29* w obudowie a 34 pokazane przez USDM nie moze byc tym samym.

 

Zalączam obiecane screene z moda chlodzenia chipsetu (wersja beta radiator przyciety oszlifowany tylko nie pomalowany jeszcze raz widac alum miedzy zeberkami gdzie weszlo wiertlo ktorym wiercilem otwory na kolki.) Ogolnie sprawuje sie swietnie i jest cicho ;) Wywiercone sa 4 otwory bo w druga strone radiator wadzi o kondensator (na zdjeciu widac ze tak jak jest zamontowany teraz przylega na styk do kondensatora wiec ostrzegam z wymiarami radiatora moze byc dluzszy - byle nie siegnal SATA ale nie moze byc szerszy).

 

post-136386-1151060032_thumb.jpgpost-136386-1151060082_thumb.jpg

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nadal nie chce sie wierzyc, ze moj procek ma 45-55*, zreszta pomiar miernikiem to przynajmniej w jakims stopniu potwierdza, skoro radiator ma 15-20* mniej to cos tu smierdzi :P

 

czy zalman nb47j (niebieski) poradzilby sobie ze schlodzeniem tego chipsetu? ewentualnie z jakims malym wiatraczkiem puszczonym na 5V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi nadal nie chce sie wierzyc, ze moj procek ma 45-55*, zreszta pomiar miernikiem to przynajmniej w jakims stopniu potwierdza, skoro radiator ma 15-20* mniej to cos tu smierdzi :P

 

czy zalman nb47j (niebieski) poradzilby sobie ze schlodzeniem tego chipsetu? ewentualnie z jakims malym wiatraczkiem puszczonym na 5V?

No to uswiadamiam cie ze w stresie wlasnie gralem 2godz w splinter cell3 i jak wyszlem z giery to mialem 59* otwarlem obudowe i radiator jest mocno cieply. Uwazam ze to sa wiarygodne temperatury.

 

Co do chlodzenia chipsetu to Zalman powinien wystarczyc strone tematu wczesniej dalem link do dwoch radiatorow na nasz chipset ktora wystarczaja do chlodzenia go. Post wyzej masz pasywne w moim wykonaniu (wersja beta;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to uswiadamiam cie ze w stresie wlasnie gralem 2godz w splinter cell3 i jak wyszlem z giery to mialem 59* otwarlem obudowe i radiator jest mocno cieply. Uwazam ze to sa wiarygodne temperatury.

hm no to ja uswiadamiam Ciebie, ze podczas liczenia pi 16m kiedy czujnik pokazywal 55* radiator byl ledwo letni - i taki tez byl na poprzedniej mojej plycie, gdzie temperatura byla na 'normalnym' poziomie - ~37*, dziwne..?

 

Ty masz jeszcze clawhammera, ktore sie mocniej grzaly wiec moze takie temp. dla tych prockow to norma, ale raczej nie dla sempow...

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no to ja uswiadamiam Ciebie, ze podczas liczenia pi 16m kiedy czujnik pokazywal 55* radiator byl ledwo letni - i taki tez byl na poprzedniej mojej plycie, gdzie temperatura byla na 'normalnym' poziomie - ~37*, dziwne..?

 

Ty masz jeszcze clawhammera, ktore sie mocniej grzaly wiec moze takie temp. dla tych prockow to norma, ale raczej nie dla sempow...

Nie wiem nie mialem narazie nic na s939 wiec sie nie kloce btw przy liczeniu Pi 32M mialem max 54* a przy graniu w cos pozadnego to do 62* dobija a to juz sporo. Ale w obu przypadkach mierzac temperature palcem na radiatorze to jest mocno cieply wiec dlatego jest przekonany do wzglednej wiarygodnosci pomiarow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm no to ja uswiadamiam Ciebie, ze podczas liczenia pi 16m kiedy czujnik pokazywal 55* radiator byl ledwo letni - i taki tez byl na poprzedniej mojej plycie, gdzie temperatura byla na 'normalnym' poziomie - ~37*, dziwne..?

 

Ty masz jeszcze clawhammera, ktore sie mocniej grzaly wiec moze takie temp. dla tych prockow to norma, ale raczej nie dla sempow...

:lol: Jeżeli mierzysz temp radiatora czujnikiem (rozumiem, że takim na podczerwień, zeby wyniki w 100% wiarygodne były ;] ? ), to radiator NIGDY nie bedzie miał temperatury zblizonej do temperatury cpu, bo przeciez w 100% ciepła nie przenosi. Jak radiator ma te 35-40c to procek wlasnie moze miec 55c.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na podczerwien. wiem, ze jest roznica w temperaturze radiatora i samego cpu ale watpie, ze siegalaby 20*.

dotykajac heatpipe'ow przy samym dole freezera czuje, ze nie sa mocno cieple.

 

dziwne tez, ze na moich poprzednich platformach roznica temperatury miedzy czujnikiem na plycie a mierzona miernikiem wynosila pare stopni.. przypadek?

 

no i pierwszy raz widze, ze procesor w 3 sekundy potrafi sie rozgrzac z 24* do 40* (od wlaczenia kompa do odczytu z biosu).

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim chłodzeniu na chipset "Coolermaster Blue Ice Chipset 2"

- czy jest odpowiednio wydajne i ciche?

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=168

 

czy może takie??? "Thermalright HR-05 Chipset cooler"

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1374

 

W przypadku tego drugiego nie jest do końca pewien czy pasuje do NF4 na Epoxie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o takim chłodzeniu na chipset "Coolermaster Blue Ice Chipset 2"

- czy jest odpowiednio wydajne i ciche?

 

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=168

 

czy może takie??? "Thermalright HR-05 Chipset cooler"

http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...roducts_id=1374

 

W przypadku tego drugiego nie jest do końca pewien czy pasuje do NF4 na Epoxie??

Lepiej poszukaj Thermalright'a na chipset. Kosztuje coś około 80zł, ale moim zdaniem będzie lepszy, i bez zbędnych bajerów typu podświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Thermalright w Krakowie jest niedouchwycenia :angry: - więc z kupnem może być problem. Jeszcze się zastanawiam na tym pierwszym co podałem - Coolmasterem Blue Ice 2 i rozglądam się po sklepach internetowych jeszcze za tym Thermalright'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka :P

jak do tej pory udalo mi sie osiagnac HTT na poziomie 390MHz, korzystajac z chlodniejszej nocy ;) screen

stabilne oczywiscie tylko w spi1m, w 16m 'tylko' 388

 

a jeszcze odnosnie problemu z temperaturami:

zdarzylo mi sie siegnac 65*C wg ghost monitora i chodzil tak sobie przez 2 godziny w stress prime.

przytknalem czujnik miernika do ihs'a - okolo 40*C... hmm dziwne.

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

ciekawostka :P

jak do tej pory udalo mi sie osiagnac HTT na poziomie 390MHz, korzystajac z chlodniejszej nocy ;) screen

stabilne oczywiscie tylko w spi1m, w 16m 'tylko' 388

 

a jeszcze odnosnie problemu z temperaturami:

zdarzylo mi sie siegnac 65*C wg ghost monitora i chodzil tak sobie przez 2 godziny w stress prime.

przytknalem czujnik miernika do ihs'a - okolo 40*C... hmm dziwne.

wow , mnie na tej mobo udało sie tylko 375HTT max :-P Ten epox wymiata za ta cene. Gdyby tylko mozna było dac 1,75V na procka to byłby lepszy od dfi i tanszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowo upieczony posiadacz epoxa mam kilka pyta do was:

 

- czego uzywacie do podgladania temp ? to badziewie z epoxa mnie strasznie denerwuje - nie lubie takiego "choinkowego" stylu

- jak u was wyglada sprawa temp na procku ? szczerze mowiac jestem przerazony, wczesniej na GB K8NS mialem w idle kolo 30st, a teraz epox pokazuje 40 - jak jest u was, ktora plyta przeklamuje ?

- zmienialiscie chlodzenie na nf4 ? jesli tak to na co i jak to sie spisuje ?

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako nowo upieczony posiadacz epoxa mam kilka pyta do was:

 

- czego uzywacie do podgladania temp ? to badziewie z epoxa mnie strasznie denerwuje - nie lubie takiego "choinkowego" stylu

- jak u was wyglada sprawa temp na procku ? szczerze mowiac jestem przerazony, wczesniej na GB K8NS mialem w idle kolo 30st, a teraz epox pokazuje 40 - jak jest u was, ktora plyta przeklamuje ?

- zmienialiscie chlodzenie na nf4 ? jesli tak to na co i jak to sie spisuje ?

 

pozdrawiam

Ja uzywam EVERESTA ktory pokazuje to samo co USDM (bo Thunder Probe to zlom jakich malo) wkoncu z jednego czujnika. Co do temperatur to roznie tu polemizuja ale jak mi pokaze everest (a pokazuje ladnie w tray`u) 50* (rzadko max 46-48) to radiator faktycznie jest dosc cieply. Co do chlodzenia chipsetu to

TU: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...334&st=180#

znajdziesz zdjecia radiatora mojego wykonania ktory spisuje sie swietnie i mam 32-36 na mostku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Ja mam jakis felerny model chyba bo max HTT wystatowalo mi 280 wiecej nie wstaje nie mam pojecia czemu. Mnozniki 6x 7x 8x i nie rusza.

Ht daj x3

Async latency na 8ns i read premalbe (czy jakos tak ) na 6ns

 

1,8V na chipset

 

dzielnik pamieci na 100 i jedziesz z Htt ;)

 

Oczywscie V dla procka tez podwyzszaj :wink:

 

Ja tak osiągnołem stabilne 375Htt z poziomu biosu bo z windy clocgenem to nawet nie probowałęm !!

 

Ps. Mój 8npa7i jest uszkodzny <_< spalił sie mostek południowy i nie mam gwary... Ale nie spalił sie sam od siebie , ja go spaliłem ale wole o tym nie mowic :-P

Edytowane przez khamilek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ht daj x3

Async latency na 8ns i read premalbe (czy jakos tak ) na 6ns

 

1,8V na chipset

 

dzielnik pamieci na 100 i jedziesz z Htt ;)

 

Oczywscie V dla procka tez podwyzszaj :wink:

 

Ja tak osiągnołem stabilne 375Htt z poziomu biosu bo z windy clocgenem to nawet nie probowałęm !!

 

Ps. Mój 8npa7i jest uszkodzny <_< spalił sie mostek południowy i nie mam gwary... Ale nie spalił sie sam od siebie , ja go spaliłem ale wole o tym nie mowic :-P

Caly czas jade na HT x3 Alphy mam na 8 i 6ns. Co ma mi dac 1,8V na chipset jak wszyscy na stock maja HTT powyzej 300 jak nic. Procek mam na max Vcore (+0,05V dla Athlona nie ma +0,15V :mur: ) bo na mniejszym Vcore to przy 2,2Ghz nie wstanie. Dzielnik pamieci oczywiscie byl na 100 jak chcialem sprawdzic max no i z mnoznikiem 6x i 7x probowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość khamilek

Caly czas jade na HT x3 Alphy mam na 8 i 6ns. Co ma mi dac 1,8V na chipset jak wszyscy na stock maja HTT powyzej 300 jak nic. Procek mam na max Vcore (+0,05V dla Athlona nie ma +0,15V :mur: ) bo na mniejszym Vcore to przy 2,2Ghz nie wstanie. Dzielnik pamieci oczywiscie byl na 100 jak chcialem sprawdzic max no i z mnoznikiem 6x i 7x probowalem.

nie zaszkodzi sprobawc na 1,8V :wink:

 

Czyli procek mam ax 1,5V ? moze jest cienki do o/c i on blokuje płyte....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zaszkodzi sprobawc na 1,8V :wink:

 

Czyli procek mam ax 1,5V ? moze jest cienki do o/c i on blokuje płyte....

Procek ma 1,5V + 0,05V jego max to 2375MHz

 

edit:

 

Przy Vchip 1,8V poszedl troche dalej i teraz w 288 idzie stabilnie wstal w 300 i zaczal sie sypac. 300x7 nawet win wstal poszedl chwile i wywalil sie przez BSOD DRIVER_IRQ_NOT_LESS_OR_EQUAL. zazwyczaj wywalal mi go ram wiec dalem mu wiecej voltow i poszedl przeszedl memtest PI 16M policzyl. Zrobila sie burza wylaczylem kompa wlaczylem ponownie i juz nie chce wstac wraca mi do stock. Narazie leci w 8x288 i ma sie dobrze ale dalej HTT nie siega stabilnie 300.

Edytowane przez Mery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mery na moje oko nie ma w Twoim wyniku nic szczegolnie dziwnego - to clawhammer, ktory nie dosc, ze potrzebuje wiecej V to jeszcze gorzej sie podkreca niz semprony na jadrze palermo.

 

Zwiekszanie napiecia na chipset nic nie daje, ja dojechalem do tych 390MHz na 1.5V.

Pomijam fakt, ze plyta nie jest zbyt stabilna powyzej 380 ale zwiekszanie napiecia na chipsecie nie przynosilo poprawy.

 

Co do pomiaru temp:

nie wiem czy tylko ja mam takie wrazenie (chociaz widze, ze soolighowi tez nie pasuja temperatury) ale moim zdaniem te czujniki sa jakies zwalone. Nawet wg. everesta chipset ma 57*, kiedy miernik przytkniety do samego srodka radiatora pokazuje 40*.

Podobnie z procesorem: odczyt 51*, a mierzone miernikiem dotykajacym ihs'a 35*.

Na K8NS odczyty byly duzo bardziej zblizone do tych uzyskanych z miernika.

 

Napisalem pare dni temu mail do epoxa w sprawie dziwnych temperatur. Dostalem odpowiedz, ze nawet jesli moj procesor osiaga 65* to nie powinienem sie martwic, bo to calkiem normalna temperatura dla tych prockow :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...