Skocz do zawartości
ps_66

192.168.0.1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem. kupiłem sobie routera DI-614+ i chcę go skonfigurować. Wpisuję "192.168.0.1" aby wejść na tę stronę i zacząć konfigurację. po wpisaniu "admin" w okienku które wyskakuje i zatwierdzeniu ok nie ładuje mi tej stronki tylko wyskakuje to " 404........ " Co mam zrobić aby uruchomiła mi się stronka konfiguracyjna?? A moze ktoś mi napisze krok po kroku jak mam wszystko poustawiać aby było mozna utwożyć połaczenie miedzy pecetem a laptopem i urchamiać internet na tym laptopie?? Jestem w kablówce Aster.

Za wszystki porady z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z routerem to jest tak że ich adresy muszą się zgadzać więc jak masz router z takim np. 192.168.1.x to kompa ustawa na inny adres ale tak 192.168.1.x.

Rozumiesz?? Wszytko musi być podobne :) tylko x różny. Chyba że Ci nie przeszkadza zmienny adres IP to możesz zrobić że będzie pobierać adres IP z DHCP z routera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Jest tylko jeszcze jeden problem a mianowicie laptop nie widzi pc-ta i odwrotnie. Co może być tego powodem ??? Proszę o pomoc.

1726679[/snapback]

tzn co ?

nie chodzi ping (i nic) miedzy nimi czy tylko nie widac w otoczeniu sieciowym ?

 

ogolnie to przyczyna jest najpewniej FireWall - a co do otoczenia sieciowego to udostpenianie plikow i drukarek wlacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn co ?

nie chodzi ping (i nic) miedzy nimi czy tylko nie widac w otoczeniu sieciowym ?

 

ogolnie to przyczyna jest najpewniej FireWall - a co do otoczenia sieciowego to udostpenianie plikow i drukarek wlacz

1726790[/snapback]

 

nie wiem jak mam sprawdzić ten ping :( a w otoczeniu nic nie widać tzn laptop coś tam widzi, ale jak chcę sprawdzić to wyskakuje monit " że nie jest dostepny, nie mam uprawnien i muszę skontaktować się z administratorem choć ja nim jestem." Nie wiem jak to rozgryźć... :mur: a firewalla mam wyłaczonego i wszystko jest udostępnione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak mam sprawdzić ten ping :(

CMD.exe i polecenie ping x.x.x.x (gdzie x.x.x.x to IP kompa z ktorym cchesz sie laczyc)

 

a w otoczeniu nic nie widać tzn laptop coś tam widzi, ale jak chcę sprawdzić to wyskakuje monit " że nie jest dostepny, nie mam uprawnien i muszę skontaktować się z administratorem choć ja nim jestem." Nie wiem jak to rozgryźć... 

ehh - konkrety, konkrety, konkrety - a nie cos tam gdzies tam itp !!!

 

widac grupe robocza ?

kompy nie maja tej samej nazwy ?

udzialy sieciowe poustawiane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Boże - człowieku.

 

Masz Router i masz problemy ?

W Windowsach są takie magiczne aplikacje, nazwane przez twórców 'Kreatorami...' - odpal sobie takiego na komputerach i po kłopocie - Windows lubi czasem sam cos zmielić i przestaje działać - więc po przebiciu się przez kreatora - powinno ładnie działać.

 

A Router na pewno jest sam w sobie dobrzez konfigurowany ? Chodzi o sieci, podsieci, adresy MAC itp ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. kupiłem sobie routera DI-614+ i chcę go skonfigurować. Wpisuję "192.168.0.1" aby wejść na tę stronę i zacząć konfigurację. po wpisaniu "admin" w okienku które wyskakuje i zatwierdzeniu ok nie ładuje mi tej stronki tylko wyskakuje to "  404........ " Co mam zrobić aby uruchomiła mi się stronka konfiguracyjna?? A moze ktoś mi napisze krok po kroku jak mam wszystko poustawiać aby było mozna utwożyć połaczenie miedzy pecetem a laptopem i urchamiać internet na tym laptopie?? Jestem w kablówce Aster.

Za wszystki porady z góry dziękuję.

1726235[/snapback]

 

A czy nie powinien tam byc adres 192.168.1.1??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kreatorami i również nic... Ping zrobiłem i wysłane zostały 4 pakiety i odebrane 4 a utraconych 0. Nie znam się na tym i stąd moja tu wizyta. Czekam na dalsze propozycje i pomoc.Z góry dziękuję za cierpliwość i wyrozumiałość.

1727462[/snapback]

TTu masz link do tematu który mi pomógł to zrobić. Nyny podaje w nim trzy linki-przeczytaj.

Inna sprawa to zmiana ustawień firewalla - mi Zone Alarm blokował udostepnianie plików tak ze widziałem pliki z jednego na drugim ale odwrotnie juz nie i szukałem przyczyny w prawach dostępu do plików ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...