Skocz do zawartości
_yzerman_

Chieftec 420---wadliwa Sztuka?

Rekomendowane odpowiedzi

No więc po długich staraniach kupiłem nareszcie mój pierwszy markowy ,wymarzony zasilacz CHIEFTEC 420W (HPC-420-302DF)...znany Wam zapewne b.dobrze i zachwalany w możliwie najlepszy sposób...(choć obecnie już ciężko go kupić).

Ale do rzeczy:

 

1.Po pierwsze różnice-chyba trafił mi się jakiś nowy wypust bo wbrew opisom jakie czytałem na różnych stronkach ,zasilacz posiada 2 złącza sata, 24 pinowe złącze ATX 2.0 (z odpinanymi 4 pinami). Nie narzekałbym bo w sumie to idzie na jego plus...no właśnie ale...

 

2.Zasilacz ma tragiczne napięcia!!! Mierzone miernikiem po stresie góra 1h napięcia dochodzą do:

3.3- 3.50

5- 5.30

12- 13!

To ma być Chieftec ?!

Martwi mnie najbardziej linia 12V...a pomiarami przez soft mam w ogóle się nie przejmować? Bo w Motherboard Monitor to juz jest tragedia...3.3- 2.9V :blink: A może on potrzebuje czasu...musi się wygrzać czy co...mam go jakieś 3 tygodnie.

Mój konfig jak w podpisie ,mi tam wychodziło jakieś 200 pare watów...Dlaczego ten zasilacz ma takie napięcia??? Przy niekręconym kompie jest identycznie, a przecież moja "maszyna" nie jest aż tak prądożerna!

Aha i jeszcze jedno: prędkość wentyla z pomiarem obrotów wacha się w granicach 2000 do blisko 3000 rpm. z tego co zauważyłem u innych są do prędkości rzedu ok.2000 rpm. W budzie mam dwa wentyle 80x80 więc obieg jest...

 

Co Wy na to? Oddać go na gwarancję? Boję się tylko ,żeby nie było takiej sytuacji ,że oni przyjmą reklamacje i zaproponują cos innego bo tego modelu już nie będzie bo jest niedostępny...(kupiony po b.długich poszukiwaniach w Computernet-Żary 229 zł.)

 

Mile widziane opinie innych użytkowników chefa...

Edytowane przez _yzerman_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sie nie dziwie... stare chiefy te 20pinowe sprawowały się świetnie i były przez długi czas wzrorem dorego i w miare taniego zasialcza do oc, który charekteryzował sie wzorowymi napięciami... (sam ostanio taki sprzedałem)

 

a teraz... odkąd chief robi masówke.. jedzie po komponentach, obcinając ceny... ile teraz kosztują chiefy.. 200zł ? kiedyś sie płaciło 350... potem 310zł gdzieś stały... a potem... zrobili wersje 24pin za 200zł :lol:

 

Więc obecne chiefy są dużo ogorszej jakości, ale... aż takie złe napięcia wg mnie są podstawą do zareklamowania zasilacza... np, ze względu, że takie duże napiecia moze uszkodzić jakieś komponenty ;)

 

Więc pierwsze jeszcze bym sprawdził baterie w mierniku, lub sprawdził na innym, a potem na gwarancje go wysłał i żeby wymienili na nowy... oby okazał się tylko sprawny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...markowy ,wymarzony zasilacz CHIEFTEC 420W (HPC-420-302DF)...

1726327[/snapback]

Chieftec jest owszem marką w marketingowym sensie ale marką jest również np. Polonez :) a ciągle panująca dobra opinia, którą ta firma wyrobiła sobie modelem 360W nigdy się chyba nie skończy. Tak się robi kasę na legendzie hie hie :lol:

 

Pozdrawiam.

 

...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec jest owszem marką w marketingowym sensie ale marką jest również np. Polonez  a ciągle panująca dobra opinia, którą ta firma wyrobiła sobie modelem 360W nigdy się chyba nie skończy. Tak się robi kasę na legendzie hie hie

 

Ok, zgadzam się ,że chieftec to marka z półki średniej daleko mu do jakis tam anteków czy tym podobnych ,ale jeśli już jest to zasilacz markowy, kosztuje 200 z hakiem to chyba moge już czegoś żądać od niego, nie uważasz? Nie mówie tu o wachaniach na poziomie tys. części woltów ale żeby przynajmniej mieścił się w standardzie ATX...tak ładnie napisali w instrukcji że jeśli zasiłka przekroczy te granice to off...a tu qpa...napięcia 13V nie powinienem zobaczyć! Pozatym mój poprzedni "zasilacz" Tracer 400W przez pierwsze pół roku trzymał lepiej napięcia od szefa! (pomijając to co działo się dalej ;-)

Boje się jednego. Co jeśli nie bedzie już tych 420-ek na wymianę i będą proponowali coś innego...coś polecacie z chiefów z tego przedziału $$ (GPS-400AA-101A) 400W ,(GPS-450AA-101A) 450W ??

Oba od Delty czyli podobno te "lepsiejsze" ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...