Skocz do zawartości
Ricci

Crucial Ballistix Pc4000, Pc3200

Rekomendowane odpowiedzi

Mam małą sprawę. Aktualny sprzęt w syg. Zakupiłem niedawno te pamięci. Ustawiłem je na: 2,5-2-2-5 1T i w Memlock index value (to chyba jest dzielnik pamieci) na 250 MHz (czyli DDR 500). Nie wiem czemu, ale to jest max. No ok skoro pamiątki są ustawione i wszystko działa to pora na dorzucenie procka. Więc zmniejszam HT link do 4x MHz do 250 i mam 2,2 GHz (dodam, że w takim ustawieniu wszystko pięknie chodziło przed tym jak kupiłem te pamięci) no to daje save i zdziwienie. Komp nie rusza. No to zmniejszyłem szynę do 230 i to samo. wkurzyłem się i zrestartowałem ustawienia pamięci i save (szyna dalej była na 230) i restart. Zmniejszylem dzielnik do 166 MHz i w końcu ruszyło, ale jak zwiekszyłem szynę do 250 to znowu "zgon". Dlaczego przy tych pamięciach które ustawiłem tak jak jest w tych testach nie mogę ruszyć FSB? ZAlezy mi na tym żeby chociaż procka przekręcić do 2,2 GHz.

ps. ustawienia procka mam standardowe i pamięci jak wyżej -> 2,5-2-2-5 1T i w Memlock index value (to chyba jest dzielnik pamieci) na 250 MHz (czyli DDR 500). Po jakimś czasie pracy restart kompa, więc o co tu chodzi? Czemu pamięci i procek nie mogą być razem skręcone?

Inna sprawa. Piszecie, że ustawiliście pamięci na np. 270 MHz może ktoś mi powie gdzie to się robi, bo może ja coś sknociłem tym dzielnikiem pamięci (przypomnę, że max to 250 przy czym kolejna mniejsza to 233). Chyba, że częstotliwość pamięci ustawia się przy FSB równocześnie kręcąc procka i pamięci :/ W każdym bądź razie chce mieć wszystko jak najwydajniej przekręcone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Dla 2,5-2-2-5 1T 2,8V max tych pamięci to około 250MHz ( w zależności od konkretnych egzemplarzy)przy zachowaniu pozostałych parametrów ok (mal,rp)

2.Przy ustawieniu div250 magistrali 200MHz pamięci taktują 250 MHz czyli koło maxa więc nie dziwota że zdarzają się restarty.Nie mówiąc,że przy tym dzielniku jeżeli podkręcasz magistralę na 230MHz pamięci taktują ok 287MHz więc nie ma to prawa ruszyć no chyba ze po przestawieniu na 3-3-3-8,to może.

3.Ustaw dzielnik pamięci na div 200 (1:1) i kręć magistralą, wtedy pamięci będą również podkręcane w takim samym stopniu i jest szansa spełnienia Twoich wymogów.

4.Należy także pamiętać że: przy podkręcaniu pamięci mają wpływ dodatkowe timingi szczególnie mal,rp przy innych dzielnikach niż div 200 ( 1:1) które to parametry należy zwiększać przy innch dzielnikach.

Powodzenia :) ,acha i nie przekraczaj 2,8V bez dodatkowego nadmuchu,gdyz te memki są dosyć delikatne.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje pamięci jak się mogłem spodziewać w końcu padną, tzn. powodują resety, a jak włączam memtesta to od razu restart

ale pamięci się bootują, czasem nawet pochodzą z pół godziny

czy w takiej sytuacji mam je reklamować czy dobić??

Jeżeli na def ustawieniach(250MHz-2,5-4-4-10 2,8V)zdecydowanie sypią błędami,do reklamacji. :wink:

Moje sypały błędami na dev,reklamowałem,dostałem nowy komplet. :)

Zresztą, jak to mówia nie dobija się....kogo? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodziły Twoje memy z nawiewem? Bo moje byłe BallistiX'y( :* ) liczyły non stop SETI na ustawieniach 540mhz 2.5-3-3-6 i napięciu 2.8V(miernik 2.87V) przez ponad rok. O dziwo :D nic im się nie stało i się jeszcze dobrze sprzedały za 200zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial Ballistix PC3200 Z402 2x512MB

 

Nie jest źle, szczególnie że kiedyś to nawet 290MHz nie robiły stabilnie, ale człowiek się trochę pobawił i jakoś jest.

 

300Mhz 3-3-3-6 2.9V:

Dołączona grafika

Nie sprawdzałem, czy więcej pójdą na tym napięciu (tylko wrzuciłem 305MHz - już się wywalają)

 

304Mhz 3-3-3-6 3.0V:

Dołączona grafika

Na takim też 305MHz nie przechodzą, ale źle nie jest...

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na Z402 nie jest to zły wynik... chociaż większość z Micron 5B G to testy na Z505 i ciężko porównać.

 

Reszta testów:

 

305MHz 3-3-3-6 3.03V:

Dołączona grafika

 

306MHz 3-3-3-6 3.1V:

Dołączona grafika

307MHz na tym napięciu niestety nie przechodziły spi.

 

Może potem sprawdzę na 3.2V, ale wydaje mi się, że takie napięcie jak na kości Microna to już za dużo...

 

Edit//

Jeszcze jeden:

 

282MHz 2.5-3-3-6 3.03V

Dołączona grafika

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie nie mam, jak wtedy kręciłem to tylko tak dla siebie, więc tak jakby wynik się nie liczy :angry:

 

ale jak teraz dostanę to zrobię wszystko jak się należy (tylko ciekawe jaki zestaw się trawi), gdzieś na dysku mam chyba tylko wyniki odczyt/zapis z everesta do 310, ale pamiętam, że to nie było stabilne,

edit: jednak screenów też już nie mam

Edytowane przez patrykkupczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to jest i 307MHz... ktoś da więcej?

307MHz 3-3-3-6 3.13V

http://img502.imageshack.us/my.php?image=b...632m313vuv7.png

:blurp:

Bardzo ładny wynik :) ,w sumie najlepszy w tym wątku,gratki.Procek też niczego sobie,3.07GHz na takim napięciu no no :)

 

Wynik dodam na pierwszą stronę. :)

 

Edit;

Zmienię też opinię z pierwszej strony n/t Z402,tez b.ładnie się krecą. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się odważę to puszcze je na 3.2V... co o to tym myślisz? Masz większe doświadczenia z kościami Microna. Jak widać przykład kolegi wyżej nie wyszło im to na dobre. Jeśli tyle co do benchów nie będzie problemów to mogę puścić je dla testów (chce je jeszcze kiedyś sprzedać) ;)

 

A proc lata na stock (1.35V) tyle co w podpisie (czyli 3140MHz) :blurp:

 

Edit1//

Popraw na Z402, a nie Z502.

 

Edit2//

Na xtremesystems widziałem i testy na 3.4V, ale jakoś wydaje mi się to mało sensowne ;)

Edytowane przez Narmer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się odważę to puszcze je na 3.2V... co o to tym myślisz? Masz większe doświadczenia z kościami Microna. Jak widać przykład kolegi wyżej nie wyszło im to na dobre. Jeśli tyle co do benchów nie będzie problemów to mogę puścić je dla testów (chce je jeszcze kiedyś sprzedać) ;)

A proc lata na stock (1.35V) tyle co w podpisie (czyli 3140MHz) :blurp:

Edit1//

Popraw na Z402, a nie Z502.

Edit2//

Na xtremesystems widziałem i testy na 3.4V, ale jakoś wydaje mi się to mało sensowne ;)

Myśle,że 3,2V to dla nich za dużo,ryzyko uszkodzenia ,a szkoda by było bo egz b,dobre. :)

Swoje puszczałem max 3,03V i te egz po jakims czsie padły(sypały błędami po przerwie w eksploatacji),na jesieni 07 bodajże, wymieniłem na nową parkę(gwara);w sumie tych nowych nie sprawdzałem na maxa na co ich stać( :lol2: ).

A proc fajny,nie to co mój drewniany Opek150( obecnie biega 2,2GHz 1,1V :lol2: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jedne z lepszych pamiątek ery ddr1 wtedy (roczek ja nic) bardzo chodliwe i niedostępne u nas w kraju oficjalnie

miałem ściąganych kilka kompletów cruciala z serii balistix z402 i potem z505

z tego co wiem to w obu modelach siedzą 5BG, czasem trafią się dobre serie micronów w z402 podatnych na kręcenie tak samo jak w wyższym modelu czego przykładem jest Narmer (brawo)

oczywiście mówimy o późniejszej rewizji BL6464Z402.16TG - jeden z takich kompletów poszedł do usera z ppc który wyciągnął coś kole 290MHz @3-3-3-8 na jakich vmem to już nie pamiętam ale co dziwne żadne z505 tyle mi nie poszło max 285MHz

miałem też w łapkach pierwszą rewizję BL6464Z402.8TD - tu niestety możliwości OC niewielkie mimo usilnych próśb tylko 230Mhz i basta, nawet poluzowanie timingów nic nie dawało :(

średnia graniczna dla z402 to okolice 255-260Mhz

trzymając się vmem +- 0.2V nigdy nie pojechały na reklamację, po prostu szkoda mi je katować na codzień

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3,2v chodziły od około października 2007 bez przerwy, więc od razu się nic nie stanie (raczej), ale bez nawiewu to parzą po 10minutach

 

witam ponownie, właśnie odebrałem paczkę od kuriera, a w środku są dwa moduły z503 po 1gb (!!!!!!!!), Ricii napisał w pierwszym poście, że już ich nie produkują od kilku lat to nie wiem skąd oni je dla mnie wzięli, ale w związku, że są one bardzo awaryjne i znając mojego asrocka i moje zdolności to moje się je nawet do płyty wstawić, jak wstawie na napiszę więcej

Edytowane przez patrykkupczyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...