Skocz do zawartości
Ricci

Crucial Ballistix Pc4000, Pc3200

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmm jakby tak dać 3V czy nawet 3.1V to może kolejne 5-10MHz byłoby więcej.... a wtedy te memki nabrały by sensu :wink:

Trochę się jeszcze nimi bawiłem dzisiaj zanim założyłem Winbondy.No więc tak:

Na 2,9V nie pójdą na 300MHz 3,0-3-3-6 1T(jak proponował Wampir) nawet 295 3-3-3-7 z ledwą bidą do Windy wejdzie.Ale za to ładnie biegają na 2,5-3-3-5 do 280MHz pójdą(na ostrych alphach).Zrobiłem pi16 na takich ustawieniach:

11x273=3GHz DDR546 2,5-3-3-6 1T 2,8V pi16=11:12,730

11x273=3GHz DDR546 2,5-3-3-5 1T 2,8V pi16=11:12,188 czyli zupełnie przyzwoicie(alphy jak z 2,5-2-2-5)

Ze wzrostem napięcia nie skalują sie tak ładnie jak Winbondy podniesienie z 2,8 na 2,9V nie za wiele daje.

Memki zaczynają pracować coraz lepiej i zaskakują mnie coraz bardziej. :wink:

No ale nic od godziny bawię się Winbondami ustabilizowałem je na 265MHz 3,5V czyli bardzo dobrze.270MHz 3,6V w memtaście poszło 1 pass bez błędu ale wywala na pi16(alphy ostre mal/rp 7/4,5).Teraz puściłem na dłużej memtest na 260MHz 3,4V na razie poszło 2pass'y ok.Chyba będą z nich ludzie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ma się sprawa z micronem 5B G ?co mozna z nich wycisnąć?

Crucial składa na Micronach 5B G:

1.Crucial Ballistix PC4000(Z505) Micron 5B G

2.Crucial Ballistix PC3200(Z402) Micron 5B G

3.Crucial PC3200(Z40B) Micron 5B G ( C )

Te pierwsze pokazałem w testach:

2,0-2-2-5 1T 2,7V max 215MHz

2,5-2-2-5 1T 2,9V max 260MHz

2,5-3-3-7 1T 2,9V max 280MHz

3,0-3-3-8 1T 2,9V max 298MHz

Z 402 kręcą się trochę gorzej Z40B najgorzej. :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja testu. :)

2x512Mb Crucial Ballistix PC4000 Z505 (Micron 5B G)

 

Przetasowania w rankigu 2x512MB zmobilizowały mnie do ponownego sprawdzenia moich Ballistixów.Tym razem Vdimm ustawiłem na 3,0V,co dało następujące efekty:

Zacząłem od 300MHz,poszło gładko na dosyc spoko alphach :lol2: :

 

9x300=2,7GHz 300MHz 3,0-3-3-8 1T 3,0V Pi32m+Sandra

 

podbiłem o 2MHz do 302MHz na 3,00V,na nie zmienionych alphach i przeszło :lol2:

 

9x302=2,72GHz 302MHz 3,0-3-3-8 1T 3,0V Pi32m+Sandra

 

podbiłem o kolejne 2MHz do 304MHZ i....tu zaczęły się schody wywaliło,obniżyłem do 303MHz i tutaj podobnie nie idzie (podbijałem Vdimm +0,03V nic nie dało),no nic przerwa poczekam tempy otoczenia spadną może jeszcze coś wycisnę,Wieczorem popróbuję z mnożnikiem 10,ale to będzie 3,0-3,02GHz na procku ;więc bez lodu w wymienniku WC się nie obejdzie,bo mój CPU już tak ma i na tych taktach zimne napoje lubi pic ( :lol2: ).

Późnym wieczorem zbrałem się ponownie za memki,tym razem jak wcześniej pisałem z mnożnikiem 10 na procku.Uzyskałem te same taktowania memek tzn. 300,302MHz: :)

 

10x300=3,0GHz 300MHz 3,0-3-3-8 1T 3,0V SPi32m+Sandra

 

i ustawienie do zaliczenia w rankingu:

 

10x302=3,02GHz 302MHz 3,0-3-3-8 1T 3,0V SPi32m+Sandra

 

Memki na 302MHz przeszły 3D Mark 2001:

 

10x302=3,02GHz 302MHz 3,0-3-3-8 1T 3dm01=24.5k

 

Póki co wynik poprawiony o 4MHz do 302MHz,z wyniku jestem zadowolony :D

Pozdrawiam. :D

 

Zaktualizowałem tez pierwszą stronę zapraszam

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim

W koncu sie doczekałem napływu gotówki i w przyszłym tygodniu zaczne załatwianie z kuzynem z niemiec formalnosci dotyczacych kupna tych pamieci

i w zwiazku z tym mam do was pytanko :

Czy przy zakupie tych Cruciali z505 2x512Mb bede miał 100 % pewnosc ze beda one zbudowane w oparciu o kości Micron 5B G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crucial składa na Micronach;te firmy sa powiązane w jakiś sposób.

Do Ballistixów Z505 ,Z402 daje Microny 5B G i to selekcjonowane (256MB-jednostronne 512MB-dwustronne), jak by oszczędzał to może dac 5B C,ale do do serii Value raczej.Pytanie może byc inne;jak dobre będą te selekty?,ale to przekonasz sie jak dostaniesz memki. :)

 

Edit:

W Twoim przypadku będzie Ciebie hamowała platforma (jeżeli mówimy o 2x512),w moim teście na s754 DFI LP nf3 te memki poszły tylko na 270MHz,mam nadzieję że go czytałeś, jeśli nie polecam. :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój test czytałem zreszta ten temat i watek o 2x512 sledze praktycznie od pocztku i ciągle wacham sie pomiedzy G.Skill F1 PC3200BWU2-GH a własnie tymi Crucialami.

Za Crucialami przemawia to ze nie bede miał problemu z zakupem bo kuzyn mi to kupi wyłozy za nie i kase a pózniej mu oddam poprostu jak z nimi przyjedzie w przysżłym tygodniu no a G.Skill to bym musiał z USA sprowadzic a to sa wszystko dodatkowe koszta :mur:

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój test czytałem zreszta ten temat i watek o 2x512 sledze praktycznie od pocztku i ciągle wacham sie pomiedzy G.Skill F1 PC3200BWU2-GH a własnie tymi Crucialami.

Za Crucialami przemawia to ze nie bede miał problemu z zakupem bo kuzyn mi to kupi wyłozy za nie i kase a pózniej mu oddam poprostu jak z nimi przyjedzie w przysżłym tygodniu no a G.Skill to bym musiał z USA sprowadzic a to sa wszystko dodatkowe koszta :mur:

Tak się składa,że mam obydwa komplety (G.Skill GH,Ballistix Z505);tez myślę,że w Twoim przypadku Ballistix'y będą lepszym rozwiązaniem:

1.Odpada kwestia Vmodów,co w wypadku BH-5 byłoby potrzebne

2.Na Ballistixach powinieneś wyciągnąć 250MHz 2,5-2-2-5 1T i do 270MHz 2,5-3-3-51T(na Twojej mobo).

3.Do benchów typu SPi BH-5 byłby minimalnie szybszy,ale trzebaby przerabiać mobo lub zasilacz.

4.Jak piszesz; kwestia dostępności dle Ciebie, Ballistix łatwiejszy do kupienia w tym przypadku.

 

to bierz Ballistixy... :D

 

Ricci

Wielkie dzięki za pomoc :D teraz juz wiem na 100 % ze bede Ballistixy kupował

jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc :D :D

Proszę bardzo. :D Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ricci

Wielkie dzięki za pomoc teraz juz wiem na 100 % ze bede Ballistixy kupował

jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc

 

EDIT

Dzis nareszcie dostałem moje pamiatki narazie co udalo mi sie z nich wycis to 260 Mhz 2.5-3-3-7 2.8v ale myśle że tych trójek pośrodku uda mi sie pozbyc jeszcze a przynajmniej bede próbował :D . Przy 270Mhz mi wywalało PI przy timingach 3-3-3-8 ale za ten stan rzeczy to bym bardziej obarczał kontroler w procku.

I pare pytań odemnie:

1 Jak moge sie na sto % upewnić ze wysyp tych pamieci nastepuje z winy konrtrolera (czy jest jakis sposób aby to sprawdzić)

2 Do posiadaczy DFI takiej jak u mnie z podpisu wiem ze Ricci taką posiada w jakich slotach powinny być ujmieszczone pamieci bo moze to tez byc przyczyną ich wysypu przy 270 Mhz.

3 ogólne jakies porady o jeszcze moge pokombinowac.

Jak bede mial chwilke to wrzuce jakies screeny i zdjecia pamiatek

 

Edit

KLIK

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Edit:

W Twoim przypadku będzie Ciebie hamowała platforma (jeżeli mówimy o 2x512),w moim teście na s754 DFI LP nf3 te memki poszły tylko na 270MHz,mam nadzieję że go czytałeś, jeśli nie polecam. :)

 

EDIT

Dzis nareszcie dostałem moje pamiatki narazie co udalo mi sie z nich wycis to 260 Mhz 2.5-3-3-7 2.8v ale myśle że tych trójek pośrodku uda mi sie pozbyc jeszcze a przynajmniej bede próbował :D . Przy 270Mhz mi wywalało PI przy timingach 3-3-3-8 ale za ten stan rzeczy to bym bardziej obarczał kontroler w procku.

I pare pytań odemnie:

1 Jak moge sie na sto % upewnić ze wysyp tych pamieci nastepuje z winy konrtrolera (czy jest jakis sposób aby to sprawdzić)

2 Do posiadaczy DFI takiej jak u mnie z podpisu wiem ze Ricci taką posiada w jakich slotach powinny być ujmieszczone pamieci bo moze to tez byc przyczyną ich wysypu przy 270 Mhz.

3 ogólne jakies porady o jeszcze moge pokombinowac.

Jak bede mial chwilke to wrzuce jakies screeny i zdjecia pamiatek

Edit

KLIK

1.Sprawdzisz to na S939 jak ja to zrobiłem,u mnie na 754 szły do 270MHz(cytat) a na 939 do 302MHz.

2.Na s754 mam je zainstalowane w 1 i 2 slocie.

3.Na mój gust trafiła Ci się fajna parka; 262Mhz 2,5-2-2-6 1T (S754)to bardzo ładny wynik (moje tyle nie robiły). :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewamy ;)

 

Dziś dotarły do mnie Ballistixy Pc400 z505.16TGY. Z tego co wyczytałem są one na kościach "-G"?? Jakie jest max bezpieczne V? w rankingu ludzie dawali do 3.1, ale nie wiem czy na tych samych kościach. Szukałem trochę na XS a tam strasznie dużo info o zgonach cruciali - ale najpradopodobniej chodziło im tylko o "-D".

Moze mi ktoś rozszyfrować za co odpowiedzialne są literki T G i Y ? podczas googlowania znalazłem trochę info o .TG o .TGY nie wiele.

 

Jutro wraca mobo, więc coś się przetestuje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMM MAm problemik kupilem od uzytkownika thermalfake cruciale pc 4000 2x512 i mam problem pamiatki po zaladaowniu deafult dzialaj na 200 ale na vdimm 2,6 i wala bledami w memtescie super pi tez sie wysypie czasm a czasem nie i teraz pytanie czy to normalne? mobo z siga co z tym zrobic zaraz sprawdze na wyzszym V.

 

no to mam 2,7 biosowe i ramki stabilne az sie boje myslec ile bedzie potrzebne do htt 280

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mianowicie mam taka aukcyjke na oku z 2x1GB Cruciali:

 

http://allegro.pl/item136206416_2x1gb_cruc..._cl3_4_4_8.html

 

Cena jak za nie wydaje mi sie przyzwoita (chyba), no ale to niby jest model Z503, wiec moze ktos wie jak to jest z umieralnoscia tych modulow.

 

Na zdjeciach widac, ze jest to rev TF1Y, na XS pisali, ze wiekszosc padala z TD1, tutaj ze wszystkie Z503, wiec juz wlasnie nie wiem...

 

Nie usmiecha mi sie pakowac w cos co podnie po paru tygodniach, wiec moze ktos tutaj cos wie na ten temat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Ballistixy 2 x512 (z505) Jest z nimi problem :/ Działają na napięciu 2.8 ale gdy są chłodne ok 35 stopni komputer się resetuje (niebieski ekran)

Mam je ok 6 miesięcy przez dłuższy czas działały na na napięciu 2.7 i nie było z nimi problemów teraz nawet nie ma mowy żeby wstały na 2.7 :/

Obecnie działają na 2,8V i częstotliwości 474 (nigdy nie przekroczyłem na nich 500 MHz)

Spotkał się ktoś z czymś takim??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam Ballistixy 2 x512 (z505) Jest z nimi problem :/ Działają na napięciu 2.8 ale gdy są chłodne ok 35 stopni komputer się resetuje (niebieski ekran)

Mam je ok 6 miesięcy przez dłuższy czas działały na na napięciu 2.7 i nie było z nimi problemów teraz nawet nie ma mowy żeby wstały na 2.7 :/

Obecnie działają na 2,8V i częstotliwości 474 (nigdy nie przekroczyłem na nich 500 MHz)

Spotkał się ktoś z czymś takim??

Coś jest nie tak,wygląda na to że są uszkodzone,te kostki powinny chodzić default 250MHz(500DDR) 3-3-3-8 2,8V,jeżeli Twoje tego nie osiągają i wszystko inne jest w porządku-do reklamacji. Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Dziś robilem test w memteście ale kosci sa niestabilne ... na ustawienaich 2,5 4 4 10 500 MHz(ustawienai zalecane przez producenta) i bład i nawet nie jeden http://img445.imageshack.us/my.php?image=dscf8164wq3.jpg (sorry ale nie opanowałem wstawiania zdjec) mam co chwile resety kosci gdy pracuja nawet w dual na 400 MHz sa niestabilne przy zalecanych ustawienaich (2 3 3 8 ) Napiecie 2,8. Podobno te kostki nie lubią sie z ABITEM :( a ja mam Abita AN8 :( Jutro ide sprawdzic u kolegi na Asusue A8n costam SLI czy jakos tak.

 

A zapomnialem rano zostawilem Memtestana na 400 MHz przerobil bez bledu 7 ,5 H !!! a jak tylko Windowsa włączylem to po 5 minutach mialem niebieski ekran zrzut pamieci i reset :/ Nigdy nie przekroczylem na nich 490 MHz tylko do testu właczylem na 500 a tak zawsze ponizej chodzily (474 MHz)

Edytowane przez Boness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmina platformy przyniosła nowe wyniki w oc moich pamięci

oto wynik :D

To napewno nie koniec oc na nich tylko ze dzis juz nie mak bytnio czasu wynik zapewne poprawie w sobote :D :D

oto wynik :D

 

Dołączona grafika

 

Mimo to ze zestawy 2x512 i ddr1 powoli odchodza do lamusa to warto sie poscigac. Zachęcam wszystkich podiadaczy takich zestawów do zapodawania swoich wyników :-P

 

Edit

Dzis zimno na dworze to mysle ze komp na dworze zaraz wyladuje na parapecie i wynik ulegnie poprawie

 

Edit 2 2:35

Ok jak na dzis wynik zmagań moimi pamiatkami

 

Dołączona grafika

 

Edit 3

 

Nie bede sie za duzo rozpisywał powiem tylko tyle ze jestem dumny z moich pamieci :-P :-P

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić duża awaryjność układów na Micronach ja też nabyłem wadliwe kości Z505 na B5G. Na szczęscie serwis w anglii działa szybciej niż nie jeden w Polsce i po 10 dnaich miałem nowe memy, teraz bawię się w OC :D także kości mogą się psućm gwarancja jest dożywotnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem Ballistxy na gwarancje bo walily bledami :) Juz dzis mam nowe :)

Jestem Bardzo Zadowolony nadal z tych pamieci :)

Niestety muszę potwierdzić duża awaryjność układów na Micronach ja też nabyłem wadliwe kości Z505 na B5G. Na szczęscie serwis w anglii działa szybciej niż nie jeden w Polsce i po 10 dnaich miałem nowe memy, teraz bawię się w OC :D także kości mogą się psućm gwarancja jest dożywotnia.

Napiszcie jak Wam sie sprawują Z505? może jakiś teścik uda się zarzucić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę potwierdzić duża awaryjność układów na Micronach ja też nabyłem wadliwe kości Z505 na B5G. Na szczęscie serwis w anglii działa szybciej niż nie jeden w Polsce i po 10 dnaich miałem nowe memy, teraz bawię się w OC :D także kości mogą się psućm gwarancja jest dożywotnia.

Ja się z tym nie zgadzam. Miałem 3 komplety na Micronach 5B-G (samych Z505, nie mówiąc o reszcie) z tym, że jeden komplet to nie był dual kit (jedna z kości miała starszą rewizję i nie mogły dobrze współpracować na tych samych ostrych timingach) i nie popsuły się ani razu. Zresztą żadne kostki Cruciala jakie przeszły przez moje łapki nie sprawiały kłopotów. Być może masz memki z końcowej produkcji i teraz jest jak jest.

 

Crucial wypuścił także dla DDR I serię Tracer z bajeranckimi świecidełkami ale lepiej sobie je odpuścić ze względu na częste reklamacje od samego początku produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...