Skocz do zawartości
glo

6600ge Zalman...

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.action.pl/products/product.php?prid=45916

 

http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...tid=5&grupa=496

 

Czy mozecie powiedziec cos wiecej o tym `wynalazku` ?

 

Co to za rodzaj 6600GE - czy posiada 8 pokotow ?

 

 

wg opisu posiada pamieci DDR3 - ale taktowanie 275mhz??

 

podobno jest to niby GT - albo w ofercie Galaxy niema takiego modelu GE Zalman.

 

Podsumowywujac:

Czy ktos posiada juz wersje 6600GE Zalman i powie jak ona dziala, podkreca, itd.

 

Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To napewno ma 8 potoków i ddr3 nawet pcb takie ja w wersji GT (jeśli się myle niech mnie ktoś poprawi) chyba bede za tydzień taką kupował ale zastanawiam się pomiędzy wersją z zalmanem a bez niego (ok.480zł w siriusie) i dlaczego to coś ma taktowanie rdzenia 275MHz. jeśli się nie kręci i nie dojdzie min. do 450Mhz.

to wole Leadteka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udalo mi sie dowiedziec to model 6600GE

oparty jest na `zwyklym` rdzeniu 6600 czyli NV40 - w technologii 0,13um

 

natomiast wersja 6600GT sa na rdzeniu NV43 - 0,11um - dzieki czemu mozliwe sa nizsze temp / lepsze mozliwosci O/C.

 

Oczywiscie obydwa modele posiadaja pamieci DDR3, jednak laminat wersji GE jest troche okrojony - brakuje kilku kondensatorow itd.

 

Zalman wiadomo przyciaga uwage ale ze wzgledow konstrukcyjnych karta ta nie bedzie podkrecala sie az tak swietnie jak GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co udalo mi sie dowiedziec to model 6600GE

oparty jest na `zwyklym` rdzeniu 6600 czyli NV40 - w technologii 0,13um

 

natomiast wersja 6600GT sa na rdzeniu NV43 - 0,11um - dzieki czemu mozliwe sa nizsze temp / lepsze mozliwosci O/C.

 

Oczywiscie obydwa modele posiadaja pamieci DDR3, jednak laminat wersji GE jest troche okrojony - brakuje kilku kondensatorow itd.

 

Zalman wiadomo przyciaga uwage ale ze wzgledow konstrukcyjnych karta ta nie bedzie podkrecala sie az tak swietnie jak GT.

1729388[/snapback]

 

Kilka dni temu szukałem testów tej karty, bo sam jestem zainteresowany jej kupnem, wraz z przesiadką na PCI-E. To co znalazłem, w 100% przekonało mnie do zakupu :) TEST Na naszym forum, jest ktoś kto ma w sigu tą karte, tylko już nie pamiętam nicka..jak natrafi na ten temat niech sie wypowie o tej vga :) Co ciekawe, wersja z Dual Biosem, posiada zmiane vgpu na wyższy woltaż co daje większe o/c!! I to wszystko fabrycznie...Szkoda ze w Polsce galaxy jest mało znaną firmą i duża częśc osób uważa to za shit typu palit..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Czyli mozna sie sugerowac ze sprzedawana w arescie karta to

Galaxy 6600GE Korean edition z tego testu?

 

No ja tam nie uwazam Galaxy za slaba marke - laminat prawie identyczny jak przy Winfast a cena odpowiednia.

 

Mnie tylko martwi okrojony rdzen - to nie jest GT i raczej nie osiagnie sie bardzo wysokiego oc.

Edytowane przez glo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że ogromnego o/c się nie osiągnie ale koleś który testował ta karte w tej recenzji, osiągnąl 580Mhz a z tego co mi wiadomo, nowe 6600GT z rdzeniem rev A4 czasami nawet tyle nie chcą wyciągnąc wiec i tak niezle...no i zauważ, że pamięci sie podkręciły wyśmienicie, lepiej niz na niejednym gt, zresztą wazne jest to ze można ją podkręcić do taktowań GT a nawet powyzej, za o wiele nizsza cene.. :) Gdy ja będe swoją kupował, wezmę wersje bez zalmana, bo posiada miedziane radiatorki na pamięciach, a chłodzenie na gpu sam sobie zrobie :P ciekawe jak 3dmark wykrywa tą grafe...jezeli jako 6600 to mozna zdobyć 1 miejsce :D

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie tylko ze karta z tej recenzji nie jest karta ktora mozna kupic w Polsce -

 

http://www.arest.pl/ph/3736/1_addhuge.jpg

(karta wyglada dokladnie tak - to juz sprawdzone)

 

To jest ta wersja 6600GE Korean Edition, nie posiada dual bios ani zmiennego napiecia a jedynie radiator Zalmana i pamieci gddr3 - kosztuje 525zl, natomiast wersja zwykla kosztuje 499zl.

Natomiast pelny GT jest 40zl drozszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!!

 

Karte 5min temu włozyłem do kompa :) mam wersje bez zalmana, zapłaciłem 434zł(normalnie w sklepie). Posiada zworki do zmiany napięcia i alarm :) Wynik w 3dmarku 03 na default = 7100pkt

 

Ide testowac dalej :) jak ktoś chce o cos pytać to prosze bardzo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dodam do tematu karta jest niezła na standardowym chłodzeniu stabilnie 570/1210 dopoki nie właczyłem podgrzewanej podłeogi teraz niestety 521/1100 ;) ale to na standardowym chłodzeniu (mam wersje bez zalmana) czekam na lepsze chłodzenie a moze doplace 40 zł i kupie pełnego gt skoro róznią sie jednak tym gpu ;)

Edytowane przez Wolan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś dodam do tematu karta jest niezła na standardowym chłodzeniu stabilnie 570/1210 dopoki nie właczyłem podgrzewanej podłeogi teraz niestety 521/1100 ;) ale to na standardowym chłodzeniu (mam wersje bez zalmana) czekam na lepsze chłodzenie a moze doplace 40 zł i kupie pełnego gt skoro róznią sie jednak tym gpu ;)

phi :P gpu przyrostu wydajności nie da, a kręci sie podobnie :] Zeby osiągnąć 570mhz na rdzeniu, przestawiałeś tą czerwoną zworkę??(to chyba vgpu jest ;>?? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przestawiałem zworki na karcie ;)

nawet nie wiem czy jest takowa (nie przyglądałem sie specjalnie).

Ktoś kiedy napisałe ze te galaxy w standardzie maja lekko podniesione napiecie na rdzeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamieżam kupić tą karte tylko jest pewien broblem co do o/c. Czytałem ten topic http://www.frazpc.pl/b/120162 i gość pisał że ze napięcia są obnizone wzgledam serri gt więc nie powiny kręcić się tak dobrze. Teraz ten koleś sprzedaje na allegro ta karte co słabo się kręci.

W moim zapytaniu czy sie kręci wiecej to odpowiedział że nie wie bo nie próbował [;. To jest to aukcja http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71585478.

 

@Grzesiu w jakim sklepie kupiłeś tą karte bo ciekawy jestem [; ?

 

A i w jakim sklepie są te tanie galaxy 6600gt?

Edytowane przez HUD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamieżam kupić tą karte tylko jest pewien broblem co do o/c. Czytałem ten topic http://www.frazpc.pl/b/120162 i gość pisał że ze napięcia są obnizone wzgledam serri gt więc nie powiny kręcić się tak dobrze. Teraz ten koleś sprzedaje na allegro ta karte co słabo się kręci.

W moim zapytaniu czy sie kręci wiecej to odpowiedział że nie wie bo nie próbował [;. To jest to aukcja http://www.allegro.pl/show_item.php?item=71585478.

 

@Grzesiu w jakim sklepie kupiłeś tą karte bo ciekawy jestem [; ?

 

A i w jakim sklepie są te tanie galaxy 6600gt?

 

Koles z frazpc musiał miec jakąs dziwną serie tej karty, bo nawet ta bez zalmana ma zworki do podnoszenia napięcie i brzeczek(alarm :P ), zresztą taktowania zaniżone, bo moja GE ma 400/1100 a nie 400/1000 wiec moze jakas hybryda??. A co do krecenia to narazie nie wiem, rdzen narazie podnosiłem tylko o 50mhz i pamięć równiez, na tym taktowaniu gry chodza bez problemu w najwyzszych detalach (nfs mw ) wiec nie potrzeba wiecej kręcić :D. aaa, na wersji z miedzianym coolerem, w stressie temperatura gpu to 70-75C. Jak ktoś ma jakies pytania - pytać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5LD2 Deluxe Intel 945P+/Intel Celeron 3.06@3.81 GHz/Galaxy GF 6600 GE (vmod)567/1222 PCI-E/Infineon 512MB DDR2 553MHz/Hyundai F770D test był na beta sterach Nvidii :)

post-116850-1132133927_thumb.jpg

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS P5LD2 Deluxe Intel 945P+/Intel Celeron 3.06@3.81 GHz/Galaxy GF 6600 GE (vmod)567/1222 PCI-E/Infineon 512MB DDR2 553MHz/Hyundai F770D test był na beta sterach Nvidii :)

 

Jakiego vmoda robiłeś??....zmieniłeś po prostu zworką czy jakis własnego pomysłu???....moje gpu krzaczy artami (trójkąty) nawet przy 550mhz ;/....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego vmoda robiłeś??....zmieniłeś po prostu zworką czy jakis własnego pomysłu???....moje gpu krzaczy artami (trójkąty) nawet przy 550mhz ;/....

Przerobiłem oryginalnego biosa zmieniłem napięcia nVidiaBIOS Modifier v.3.0

 

karta w standardzie miała taktowania

2D 300/900

3D 400/900

 

wczoraj wydusiłem z niej na maxa w 3DMARKU 2003 9891 pkt

 

nie zmieniałem żadnych zworek bo ich poprostu nie ma na karcie

 

http://w2.sirius.pl/obrazki/20047/2004751.jpg

 

moja karta wyglada dokładnie tak-> http://www.overclockers.ru/images/lab/2005...e/pic2_big_.jpg

 

jest widocznie kilka różnych wersji tej karty

 

dałem od spodu wiatrak 8cm i w normalnej pracy w windowsie rdzeń ma temp 30 stopni minimalnie udało mi sie uzyskać temp 23-24 stopni :D

post-116850-1132212910_thumb.jpg

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

też mam ta karte, dąłem 459zł za wersje bez zalmana, u mnieo też jakaś zworka hest ale chyba zółta, nie wiedziałem ze to vmod jest, aha taktowania standardowe to 400/1000, po oc 560/1120 temp w stresie to maks 70 stopni około

p.s

ten pisk z karty jest kure@sko wkurzający

p.s2 :D

moja wersja ma dvi i dsub, aha i radiator jest kwadratowy, a nie okrągły

p.s3

przy 1160mhz, bez podnoszenia napiecia odpadł radiatorek z pamieci :D

Edytowane przez Dawidsfuturx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem oryginalnego biosa zmieniłem napięcia nVidiaBIOS Modifier v.3.0

 

karta w standardzie miała taktowania

2D 300/900

3D 400/900

 

wczoraj wydusiłem z niej na maxa w 3DMARKU 2003 9891 pkt

 

nie zmieniałem żadnych zworek bo ich poprostu nie ma na karcie

 

http://w2.sirius.pl/obrazki/20047/2004751.jpg

 

jest widocznie kilka różnych wersji tej karty

 

dałem od spodu wiatrak 8cm i w normalnej pracy w windowsie rdzeń ma temp 30 stopni minimalnie udało mi sie uzyskać temp 23-24 stopni :D

 

Mam prośbę - mógłbyś wysłać mi ten bios na mail (grimlock@go2.pl) ?? Co do wersji karty, moja ma alarm od przegrzania i zworke do zmiany napięcia, ale najwidoczniej jest ona nieaktywna....a to jest wersja bez zalmana, wiec pewnie pcb od zalmanowskiej wersji ładują tez do zwykłej :) z góry dzięki za BIOS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dawidsfuturx

grzesiu jaką amsz zworke, tzn jakiego koloru? ja mam zółta, nei wiem czy to znou z jakies innej wersji, ale na razie mziana tego chyba nic mi nie dała

dziwny bios w tej karcie jest, jak odczytam go nibitorem, to moge wybrac same napiecia 0.24v wtf?

a tym porgramem, któym podawał tu ktoś nie otwiera mi biosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja zworka jest koloru takiego wyblakłego żółtego - jasnego pomarańczowego, gdy ją przestawie tez o/c nie wzrasta...Moj bios nv bios modifier widzi normalnie, ale za to nie moge wgrać zmodowanego biosu bo nvflash pisze ze nie obsługuje tego eeproma ;| wie ktoś jak to obejść??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...