Skocz do zawartości
glo

6600ge Zalman...

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym dozbierał kasy do Semprona 3000+ na s. 939,

do tego Asrock 939Dual Sata lub Gigabyte K8N51GMF-9,

Galaxy 6600 GT Ultimate na PCI-E w rozdzielczości 1024x768 powinno pociągnąć jeszcze te tytuły, przynajmniej ja mam taką nadzieję,

dołóż drugie 512 MB RAMu,

Jak nie masz kasy na Sempa, to zostań przy s. 754 i zrób tak jak wcześniej napisał Niemiec, co do nagrywarek to ja polecam BenQ lub Lite-Ona właśnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie ma sensu dopłacać narazie do 939 jak to ma być budżetowy zestaw :P Kartę najlepiej kupic 6600GE, bo to jest GT tyle ze nizsze taktowania, wiec jako GT bedzie chodzić bez problemów, a zawsze to pare złotych w kieszeni. Co do płyty na 754, to lepiej wez droższą płyte tak jak wspomniał Niemiec (GB K8NE, ja od siebie dodam EPoXa 8NPA7I, DFI Infinity), ale za to tańszą kartę...pozatym zestaw spoko, i nie róbmy wiecej OTu bo to temat o karcie, a nie o zestawach komputerowych :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wyczytałem, że większość kart 6200/6600 które znajdują się w sprzedaży ma celowo zaniżone napięcie GPU. Domyślnym napięciem dla kart 6200/6600 jest 1,3V, zaś 6600GT zasilane są napięciem 1,4V.

 

Czy problem zaniżonego do 1,3V napięcia dotyczy także kart 6600GE ?

 

 

I taki mały OT:

Słyszałem opinie, że płyta Gigabyte GA-K8NE jest bardzo "kapryśna" - tzn. jednego dnia mozna osiagnac FSB ponad 300 MHz, a nastepnego nie wstaje przy 220. Jeśli tak jest faktycznie to ograniczyłaby ona podkręcenie proca (co perespektywie czasu moze byc jednak niezbedne).

Edytowane przez Gwynbleidd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wyczytałem, że większość kart 6200/6600 które znajdują się w sprzedaży ma celowo zaniżone napięcie GPU. Domyślnym napięciem dla kart 6200/6600 jest 1,3V, zaś 6600GT zasilane są napięciem 1,4V.

 

Czy problem zaniżonego do 1,3V napięcia dotyczy także kart 6600GE ?

I taki mały OT:

Słyszałem opinie, że płyta Gigabyte GA-K8NE jest bardzo "kapryśna" - tzn. jednego dnia mozna osiagnac FSB ponad 300 MHz, a nastepnego nie wstaje przy 220. Jeśli tak jest faktycznie to ograniczyłaby ona podkręcenie proca (co perespektywie czasu moze byc jednak niezbedne).

Galaxy 6600GE ma standardowa napięcie na rdzeniu w 3D ustawione na 1.4V :-P

post-116850-1138866105_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was podłaczał telewizor pod swojego 6600GE ??

Ja mam problem podłaczyłem przez prejściówke z S-Video na chinch i przez SCART, daję klonowanie obrazu i karta nie daje mi obrazu na telewizor :/ czy ktoś wie o co może chodzić. Tą przejściówke używałem na kilku innych kartach Nvidii i zawsze wszystko dobrze działało

post-116850-1138878368_thumb.jpg

post-116850-1138878404_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello

 

mam pytanka wlasnie dotarla do mnie moja karta , zainstalwoalem rivatuner i gdy podkrecam core clock i memory clock nie moge zapisac bo kaze zrobic test a test niechce sie zrobic wyskkuje to:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

mam zle stery czy co ? A moze cos zle robie na standardzie pokazuje u mnie 400/1000 a moze wiecej nie chce pujsc ?

 

mam wgrane stery z plytki , moze jakies inne wgrac ? Czy to nie ma nic do tego ?

 

pozdrawiam

Edytowane przez diefek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ello

 

mam pytanka wlasnie dotarla do mnie moja karta , zainstalwoalem rivatuner i gdy podkrecam core clock i memory clock nie moge zapisac bo kaze zrobic test a test niechce sie zrobic wyskkuje to:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

mam zle stery czy co ? A moze cos zle robie na standardzie pokazuje u mnie 400/1000 a moze wiecej nie chce pujsc ?

 

mam wgrane stery z plytki , moze jakies inne wgrac ? Czy to nie ma nic do tego ?

 

pozdrawiam

To już opisałem w tym Topicu jak wyłaczyć testowanie taktowań pamięci i rdzenia, zobacz na wczesniejszej stronie tam jest wszystko opisane :-P

 

Jeśli ktoś ma jakieś pytania to na GG :)

karta napewno sie podkręci :-P

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, no i znalazlem troche czasu na podlazcenie Pentusa XC -80 CU do mojej karty.

Wywalilem radiatorki Galaxy i zamontowalem te od pentagrama (Te od galaxy tak dla efektu wizualnego przykleilem ponownie na wierzchu karty (na jakies mostki... o dziwo lekko sa cieple:). Musze przyznac, ze jestem bardzo mile zaskoczony!! Wczesniej napisalem, ze zakladalem pentusa na karte ale te radiatory od galaxy troche "przeszkadzaly" i pentagram nie stykal sie prawidlowo z rdzeniem. wówczas mialem 49*C w IDLU, teraz mam 32 stopnie w IDLU na minimalnych obrotach, a w stresie 45 stopni max (mierzone w programie NvTempLogger ze stroniki guru3d). Wszystko na podkreconej karcie 590/1230. Coz moge polecic, brac ta karte i montowac na niej pentagramy (lub zalmany). Jest wypas!!

 

Na standardowym chlodzeniu mialem 38-39*C w IDLU, 57-58 stres. No i bylo znacznie glosnej, a teraz cisza :)

Edytowane przez alibudda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy pentagramie trzeba zdejmować oryginalne chłodzenie pamięci (czy jest z tym jakiś problem i jak to najlepiej zrobić) a jak się ma sprawa przy zalmanie. Czy też koliduje z radiatorami pamięci tak jak w przypadku pentagrama?.

I pytam jeszcze raz czy komuś udało się podłączyć tą karte do TV ale przez przejsciówke na chinch.(jaka przejsciówka bedzie dobra)

Może ta podejdzie?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=83914121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, ale teraz zobaczyłem ze temat o mijej karcie sie rozkrecł więc i ja dodam coś od siebie.

 

600/1150

3dMark 2oo3

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4468779

 

 

Niby dobrze ale nie bardzo dobrze. Troche sie boje na tej zasiłce dalej kręcić, ale może niedługo kupie jakąś bezpieczniejszą zasiłke.

 

Tak wygląda moja karta(zdjecie troche rozmazane bo nie chciało mi sie wyciągać jej):

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tutaj nie było, ale teraz zobaczyłem ze temat o mijej karcie sie rozkrecł więc i ja dodam coś od siebie.

 

600/1150

3dMark 2oo3

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4468779

Niby dobrze ale nie bardzo dobrze. Troche sie boje na tej zasiłce dalej kręcić, ale może niedługo kupie jakąś bezpieczniejszą zasiłke.

 

Tak wygląda moja karta(zdjecie troche rozmazane bo nie chciało mi sie wyciągać jej):

Dołączona grafika

 

ak na takie takty to wynik bez rewelacji, tu moj nedzny wynik:

http://service.futuremark.com/compare?2k3=4579339

 

 

 

 

dzisiaj wrzucilem na grafe zalmana vf700ALCU. przy taktach 550/1100 w stresie - 20 st czyli w granicach 60, oczywiscie na najnizszych obrotach zalmana. bude mam niewentylowana wiec takie wyniki sa. radiatorki musialem zdnac i wrzucic zalmanowskie, bo zalmanek nei wchodzil z oryginalnymi. wzrost oc sprawdze pozniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz stery 7.7.7.2? Jak coś to spróbuje na nich. Co do temperatur do w stresie jest maks 50C na standardowym wiatraczku puszczonym na 80% w rivatunerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na std wentylu w zamknietej budzie z wyjcem na 100% mialem do 81-83st !!?? stery mialem takie, bo meczylem marka 2k1, ale i tak guzik daly. robilem wynik na 81.95 to wynik roznil sie nieznacznie. teraz mam 81.95, ale nie mam weny na patrzenie na 3d marka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na std wentylu w zamknietej budzie z wyjcem na 100% mialem do 81-83st !!?? stery mialem takie, bo meczylem marka 2k1, ale i tak guzik daly. robilem wynik na 81.95 to wynik roznil sie nieznacznie. teraz mam 81.95, ale nie mam weny na patrzenie na 3d marka.

też miałem takie temperatury...powiedz, ile łopat miał Twój wiatrak na karcie? Co do wyniku HUD'a, to sterownik karty pewnie zanizył juz taktowanie rdzenia, bo tyle to robi się na ~560/1150....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój także miał 7, a podobno GE miało wentylator z 11 łopatami, a LE miało taki z 7 w dodatku nie swiecący...taki jak mój! Ale karta to na pewno GE wiec dziwne ze dali taki wentylator ;] No nie wazne, rdzeń mi się kończy na 573MHz, więc dość nisko, ale bez dodatkowego dodmuchu, pamięci na 1160Mhz ale wtedy parzą, z nadmuchem robią cos kolo 1215mhz bez artefaktów...a u Ciebie Niemiec jak z o/c wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zmienie chlodzenia nie walczylem z OC. jutro bede mial 2*512 Vitest na tccd i najprawdopodobniej 2*512 UCCC wiec wtedy sie troche pobawie. na std coolerze robila do 550/1150, ale pod koniec marka szly juz arty. stabilnie jest na 550/1100.

 

u mnie wentyl tez nei swiecil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam karte GALAXY 6600 GE PCI-e pamięci DDR3 1.6ns (radiatory na pamieciach) wersja bez zalmana. I tak pojawia sie problem o/c, poniewaz dojechałem tylko do 520/1020 dalej juz mam artefakty w Counter-Strike:Source oraz NFS:MW. Dodam ze karta bo ostrzej grze parzy :/ Macie rade na to zebym mogł ja bardziej podkrecic ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam szybkie pytanie:

czym sprawdzacie artefakty ?

ja sprawdzalem atitool, ale slyszalem opinie ze on nie jest za dobrym testerem gdyz potrafi bardzo wczesnie pokazac artefakty...

potrzebuje jakis program ktory "w locie" mi sprawdzi artefakty.

Nie chce uruchamiac gier i grac, bo to za duzo czasu zajmuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam karte GALAXY 6600 GE PCI-e pamięci DDR3 1.6ns (radiatory na pamieciach) wersja bez zalmana. I tak pojawia sie problem o/c, poniewaz dojechałem tylko do 520/1020 dalej juz mam artefakty w Counter-Strike:Source oraz NFS:MW. Dodam ze karta bo ostrzej grze parzy :/ Macie rade na to zebym mogł ja bardziej podkrecic ???

Rada jest taka, zebys wymienił te pseudo chłodzenie które jest seryjnie, zamontował pentagrama/zalmana albo ewentualnie dał nadmuch na karte jezeli nie masz kasy na wymiane chlodzenia, innych rad nie ma...

 

 

a ja mam szybkie pytanie:

czym sprawdzacie artefakty ?

ja sprawdzalem atitool, ale slyszalem opinie ze on nie jest za dobrym testerem gdyz potrafi bardzo wczesnie pokazac artefakty...

potrzebuje jakis program ktory "w locie" mi sprawdzi artefakty.

Nie chce uruchamiac gier i grac, bo to za duzo czasu zajmuje.

Hmm, chyba nie ma takich programów, jedynie Marki/gry a AtiTool u mnie pokazuje realnie gdzie sie konczy pamiec i rdzen, wiec dziala ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

Ja mam taki problem przeczytalem ten temat i postanowilem kupic karte 6600ge na agp , kupilem i mam wynik w 3dmarku 03 6300pkt!! (425/1000 standardowe ustawienia) a po oc do (575/1175) 6500pkt !!! cos mi sie to wydaje za malo, kompa nie mam zamocnego amd barton xp 2600 i 512ram wiem ze to nie duzo ale liczylem na około 8000pkt. w 3dmarki i oc bawie sie 1 raz wiec cos moze zle robie prosze o pomoc narazie :)

w zalaczniku jest scren

post-115450-1139604402_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wolan jak ty osiagnales 1200 na tych 2ns pamieciach ??/

chlodzisz je czyms ? zmieniales timingi ??

ja mam arty juz na 530...

To nie jest akurat problem, moje lecą na 1215mhz bez artów tyle ze z nadmuchem delty 80x80 coolermastera ;] Mam niby 1.6ns ale timingi takie jak 2.0ns...a bez nawiewu 1150mhz to max ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamieci 2ns a na nich standardowo zaloze radiatory. teraz pracuja na 1150 bo niechceza bardzo karty katowac.;)

aa teraz an karte wieje wentylek 92x92 ale i bez tego tak chodzily (przybajmniej smarka bez artow przechodzily bo jego uzywalem do testowania czy karta nie sypie bledami.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...