Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Gość #Mreko

guma ma grubosc zyletki moze ciut grubsza jest takze jest to napewno mniej niz 2 mm

ale nie szerkokosc miedzy podstawka a ihsem tylko patrzac od strony jajka do zewnatrz Edytowane przez #Mreko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie szerkokosc miedzy podstawka a ihsem tylko patrzac od strony jajka do zewnatrz

Pytales sie o grubośc to ci napisal jaka jest grubosc... :D

 

Rozumiem ze chodzi ci o szerokość tej gumy w płaszczyźnie laminatu... to ma gurbo powyzej 2mm, ja bym tak na oko obstawial ze 3-4mm, ale to jest tylko na oko :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no więc przyszedł czas na mnie, dzisiaj będę ścigał IHS z mojego maleństwa, troche obawy jest ale mam nadzieje że się uda ;) relacja późnym wieczorkiem :P

ile on ci robi na 1,55v :P

na 3Ghz można lecieć na codzień? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile on ci robi na 1,55v :P

na 3Ghz można lecieć na codzień? :>

na 1,55 nawet nie robiłem dłuższych testów - w idlu ma już ok. 45*C..

na 3Ghz można na codzień ale pamiątki nie wyrabiają na div166, dlatego też lecę na 2.8GHz. Jutro przychodzą TCCD ;)

 

jeszcze małe pytanku ode mnie - mocno trzyma ten glut który jest pomiędzy jajkiem a czapką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

jezeli chodzi ci o to czy bedziesz mial jakis problem z oderwaniem czapki od proca to powiem ze nie ma zadnego problemu bo ten glut nie trzyma wcale przynajmniej tak bylo u mnie czapka odeszla sama bez uzywania sily

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

na 1,55 nawet nie robiłem dłuższych testów - w idlu ma już ok. 45*C..

na 3Ghz można na codzień ale pamiątki nie wyrabiają na div166, dlatego też lecę na 2.8GHz. Jutro przychodzą TCCD ;)

 

jeszcze małe pytanku ode mnie - mocno trzyma ten glut który jest pomiędzy jajkiem a czapką?

i co juz zdjety czy lapy sie zbyt trzesa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

@hary86

to witaj w klubie ja tez sciolem kawalek laminatu przy sciaganiu ihs-a na szczescie nie mialo to zadnego wplywu na dzialanie proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam laminat to luz, jakby były pod nim ścieżki to byloby nieciekawie :D

 

 

edit:

BTW.

http://xthost.info/arcz/tweak/e3_3000_145.jpg

 

Nawet nie chce wiedzieć co on bedzie robił bez czapki :D

Tylko ostrożnie z tą czapą, ja jakbym zabił takiego proca to bym sie chyba sam też zabił :D Edytowane przez hary86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://xthost.info/arcz/tweak/e3_3000_145.jpg

 

Nawet nie chce wiedzieć co on bedzie robił bez czapki :D

cholera, zaczynam się bać :P

przy około 0*C na jajku i 1,7v ten proc zrobiłby niezły wynik;)

 

ściągaj te czape i śmigaj mi tu 3,2Ghz na 1,55v ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość #Mreko

Mając procka który robi 3GHz na 1.45v to na pewno się trzęsą ;)

a cos sie nie odzywa moze poszlo cos nie tak i zyletka poszlo za gleboko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lucas234

no więc przyszedł czas na mnie, dzisiaj będę ścigał IHS z mojego maleństwa, troche obawy jest ale mam nadzieje że się uda ;) relacja późnym wieczorkiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto sciagał IHS i ma ninje na procu? bo zamierzam sciagac w moim opteronku, tylko nieweim ,bo jesli sciagne czapke to przeciez radiator moze nie dociskac do proca bo procesor wtedy bedzie duzo cienszy bo jednak czapka troszke grubosci zajmuje? zakładał ktos? nie bedzie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto sciagał IHS i ma ninje na procu? bo zamierzam sciagac w moim opteronku, tylko nieweim ,bo jesli sciagne czapke to przeciez radiator moze nie dociskac do proca bo procesor wtedy bedzie duzo cienszy bo jednak czapka troszke grubosci zajmuje? zakładał ktos? nie bedzie problemu?

Daleko szukakać nie msiałbyś gdybyś chciał się tego sam dowiedzieć! Ehhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wkońcu, IHS został zrzucony z mojego proca, troche problemów było, w tym pocięcie całego palca, ale jakoś dałem radę.

Wstępne testy - temperatura jest znacznie niższa niż z czapką. Więce jutro - trzeba się wyspać :)

 

Fotki z pola bitwy:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po dłuższej zabawie ze ściągniętą czapką jestem zawiedziony. Temperatury w idle spadły lekko - teraz jest 33*C na 2.8Ghz @ 1.32v.. Ale podczas pełnego stresu w SP temp po ok. 10 minutach osiąga 45*C - to prawie identycznie jak było z czapką! Jedyne co zauważyłem to to, że procesor się "wolniej" nagrzewa - żeby osiągnął 45*C potrzeba 10 minut, z czapką potrzeba było ok. 3..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, po dłuższej zabawie ze ściągniętą czapką jestem zawiedziony. Temperatury w idle spadły lekko - teraz jest 33*C na 2.8Ghz @ 1.32v.. Ale podczas pełnego stresu w SP temp po ok. 10 minutach osiąga 45*C - to prawie identycznie jak było z czapką! Jedyne co zauważyłem to to, że procesor się "wolniej" nagrzewa - żeby osiągnął 45*C potrzeba 10 minut, z czapką potrzeba było ok. 3..

Jesteś pewien że docisk chłodzenia do rdzenia jest „odpowiedni” ? Bo temperatury są na prawdę dużo za duże jak na VCore i MHz. U mnie temp na początku też były zbliżone do tych z czapką dopiero mocniejsze dociśnięcie bloku do rdzenia poprawiło sytuację.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie jest bardzo mocno dociśnięte, specjalnie wygiąłem w tensposób zapinkę aby było jeszcze lepsze. No cóż, może tak to już u tego procka jest..

 

PS. Ma coś do tego TcaseMax procka? bo zauważyłem pewną rzecz - na starym E6 (tcase 51*C) z czapką, temperatury maksymalne były na poziomie 39/40 stopni przy 2700 i 1.5V.. a jak jest tutaj to widzimy (aktualne tcase - 65*C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciagnalem ihsa z P4 2,4C i latwiej poszlo niż w A64... rdzeń był przesmarowany jakąś silikonówką białą... a ta czarna guma/silikon jest miększa od A64

Chodziło mi o prescota nie wiem jak w nortwoodach ale one sa zimne.W prescotach już dają jakiś

lepszy materiał przewodzacy bo sie skubańce grzeją ponoć bez blachy tylko 3/4st mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...