Skocz do zawartości
Jackass_Ass

Zdjąłem Ihs, Co Dalej?

  

356 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy Twój Athlon 64 ma zdjęty IHS?

    • Tak
      80
    • Nie
      276


Rekomendowane odpowiedzi

Ale masz młodzieżowego shima :blink: :lol2:

Też z chęcią zdjąłbym shima, bo chyba czapke mam krzywą 45C load na WC przy 2.5ghz 1.45V

ale zanim to zrobie przetestuje inny blok z większą pow. oddawania ciepła bo TDX IMO ma troche jak na A64 za małą ta powierzchnie.

No ale wszystko wyjdzie w praniu.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to jest ta biała kropka :P

no napisałem ze jest to miejsce gdzie była sobie bąbeleczka powietrza :) czyli tam jest poprostu goły rdzeń ( światło się odbija )

 

 

Mój proc robi teraz Prime stable ( 8h ) 2,75Ghz @1,456v

 

teraz testuje 2.806Ghz@1,456v :]

 

( dodam że wcześniej robił zaledwie 2,65Ghz na tym samym napięciu - 10 stopni mniej w stresie robi różnice :) )

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten srodek z bombelkiem powietrza to nie zawsze jest spowodowany zlym zalozewniem IHS'a, jakiez bylo moje zdziwienie gdy kiedys spostrzeglem idealnie na srodku rdzenia grubsza warstwe (właśnie taką kropke) AS5, sprawdzałem kilka razy, rozsmaroweywalem paste albo dawalem na ziarenko ryzu i skutek zawsze byl taki sam - widoczna kropka na srodku jajka, to jest taka minimalna wkleslosc rdzenia na moim S64 na przyklad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ten srodek z bombelkiem powietrza to nie zawsze jest spowodowany zlym zalozewniem IHS'a, jakiez bylo moje zdziwienie gdy kiedys spostrzeglem idealnie na srodku rdzenia grubsza warstwe (właśnie taką kropke) AS5, sprawdzałem kilka razy, rozsmaroweywalem paste albo dawalem na ziarenko ryzu i skutek zawsze byl taki sam - widoczna kropka na srodku jajka, to jest taka minimalna wkleslosc rdzenia na moim S64 na przyklad.

jeżeli to powstanie znowu ( samoistnie ;) ) to mi pewnie temperatury wzrosną ...

jeżeli tak się stanie to poprostu na nowo nałożę pastę :]

 

UPDATE: już 3h prime stable 2.8Ghz @ 1,456v :D

Edytowane przez Alexo2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos o tym pisał w tym temacie ale mozna zpowrotem przykleic ihs'a bez znacznego wzrostu temp.

Kleimy ihsa i procka kropelka/glutem/poxipolem :lol: i wsadzamy procek do slotu po czym dociskamy chlodzeniem. Ja po uzyciu freezera jako docisku jestem bardzo zadowolony, moge teraz lajtowo zamienic sie prockiem z kumplem ;];];]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że kleisz tylko tam gdzie był czarny silikon a nie samo jajko :)

Na jajko dajesz tylko jakąs dobrą paste (typu titan srebrny za 2zł [;[;[;[;[; ;];];];];] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktos o tym pisał w tym temacie ale mozna zpowrotem przykleic ihs'a bez znacznego wzrostu temp.

Kleimy ihsa i procka kropelka/glutem/poxipolem :lol: i wsadzamy procek do slotu po czym dociskamy chlodzeniem. Ja po uzyciu freezera jako docisku jestem bardzo zadowolony, moge teraz lajtowo zamienic sie prockiem z kumplem ;];];]

PITer już przykleiła IHS z powrotem tylko że on jako odcisku użył imadła :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer już przykleiła IHS z powrotem tylko że on jako odcisku użył imadła :D

Też ciekawy pomysł :) ja jednak - jesli sie zdecyduje najpierw zdjac czape - to przykleje ja uzywając jako docisku orginalnego coolerka zamontowanego na płycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

PITer już przykleiła IHS z powrotem tylko że on jako odcisku użył imadła :D

to leborg lepiej zrobił- i prościej

a czym PITer sklejał ? bo ja myślałem że trzeba kleić czarnym silikonem żeby nie było widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to leborg lepiej zrobił- i prościej

a czym PITer sklejał ? bo ja myślałem że trzeba kleić czarnym silikonem żeby nie było widać

Ja rowniez kleilem juz jakis czas temu "kropelka" i nie ma zadnego sladu (no chyba ze z lupa szukac :) )...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma po zalozeniu czapy 30stopni w idlu i [tutaj chyba cos jest neitak] 70stopni w stresie Oo....mam nadzieje ze czujnik przeklamuje, jutro sprawdze na mobo kumpla

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek ma po zalozeniu czapy 30stopni w idlu i [tutaj chyba cos jest neitak] 70stopni w stresie Oo....mam nadzieje ze czujnik przeklamuje, jutro sprawdze na mobo kumpla

Cinko to widze :/ 70 w stresie ... uuuu ... to wygląda tak jakby ihs nie przylegał do jajka

Czy mklejone? Mam nadzieje ze nie kropelką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to leborg lepiej zrobił- i prościej

a czym PITer sklejał ? bo ja myślałem że trzeba kleić czarnym silikonem żeby nie było widać

Masz taki klej w walcach do pistoletów w różnych kolorach bodajże to było to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jest sens zdejmowac ihs przy freezonie qc-80alcu? procek to lekko mowiac gniot jesli chodzi o oc, temperatury nie sa duze ale cos mi nie pasi bo przy 46*C (chlodzony pasywnie) potrafi zlapac freeza tak jakby sie przegrzewal a i w zyciu nie widzialem wiecej niz 46*C na tym procku rdzen pentagrama jest miedziany wiec powiniem dobrze odbierac cieplo? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinko to widze :/ 70 w stresie ... uuuu ... to wygląda tak jakby ihs nie przylegał do jajka

Czy mklejone? Mam nadzieje ze nie kropelką.

No wlasnie kropelka tak jak pisalem wyzej. W czym problem, przeciez na jajko kropelki nie kladlem:p

 

I moge smialo polecic moj sposob, procek ma w stresie 45stopni [sprawdzane na 2 mobo ], okazalo sie ze gupie dfi jak zwykle nie jest w stanie podac wlasciwej temperatury [sprawdzalem ntune ktory jako jedyny wspolpracuje z czujnikiem mobo] i podawal co mu do glowy przyszło ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PITer już przykleiła IHS z powrotem tylko że on jako odcisku użył imadła :D

 

Imadlo nie jest najlepszym pomyslem, nasciagalem sie juz czapek kilkanascie razy, nawet reklamowalem kilka takich procesorów i nie bylo problemów.

Wystarczy dokladnie wyczyscic stary silikon, nalozyc paste, + nowy silikon, docisnac, poczekac pare minut i wlozyc w socket aby podczas pracy ladnie zie ulozyl.

Jeszcze nie sprawdzalem ale prawdopodobnie lepszy byl zamiast silikonu klej do wklejania szyb samochodowych.

 

Co do nierównosci rdzenia i bialej kropeczki to na kazdym procu to mialem...

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imadlo nie jest najlepszym pomyslem, nasciagalem sie juz czapek kilkanascie razy, nawet reklamowalem kilka takich procesorów i nie bylo problemów.

Wystarczy dokladnie wyczyscic stary silikon, nalozyc paste, + nowy silikon, docisnac, poczekac pare minut i wlozyc w socket aby podczas pracy ladnie zie ulozyl.

Jeszcze nie sprawdzalem ale prawdopodobnie lepszy byl zamiast silikonu klej do wklejania szyb samochodowych.

 

Co do nierównosci rdzenia i bialej kropeczki to na kazdym procu to mialem...

Też tak miałem, podczas odklejania czapki zawsze się tak chyba robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam

a czy jako shim na amd 3,2k+ bez ihs'a mozna uzyc shima z radzia 9700pro??

bo mam takowego i z ciekawosci pytam ;p

niczego nie obiecuje, wrecz przeciwnie nie chce narazie sciagac -> chce gwarke a narazie wc i tak nie mam wiec nie podciagne mego oc duzo bardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

a czy jako shim na amd 3,2k+ bez ihs'a mozna uzyc shima z radzia 9700pro??

bo mam takowego i z ciekawosci pytam ;p

niczego nie obiecuje, wrecz przeciwnie nie chce narazie sciagac -> chce gwarke a narazie wc i tak nie mam wiec nie podciagne mego oc duzo bardziej

juz o tym pisalem...

 

Ten shim jest za gruby...

(nawet obmierzylem calego shima)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...